Recenze Dyson Pure Cool Me

Dyson Pure Cool Me je osobní čističkou kombinující rovněž funkci ventilátoru. Osobní píšeme, protože přístroj dokáže dobře pročistit vzduch ve vaší bezprostřední blízkosti. Není určený pro čištění vzduchu v celé nebo velké místnosti.

Parametry

Ionizátorne
Dálkové ovládáníano
Hlučnost (nejnižší)33 dB
Výkon čištění vzduchu170 m3/h
Příkon40 W
Hmotnost2,8 kg
Výška52 cm
Šířka24,5 cm
Hloubka24,5 cm
Indikátor výměny filtruano
UV lampane
HEPA filtrano
Uhlíkový filtrano
Ovládání skrze telefonne
Světelný senzorne
Doporučená velikost místnosti15 m2
Počet rychlostí ventilátoru10

Zpracování

Na první pohled vám Dyson Pure Cool Me může připomínat odpadkový koš nebo stolní lampu. Tělo čističky je kovové s perforacemi a foukací hlava kulatého tvaru je z plastu. Hmotnost výrobku dosahuje pouze 2,8 kg, takže jej skutečně snadno přenesete od pracovního stolu třeba k nočnímu stolku.

Vzhledem k tomu, že je přístroj osobní, a tudíž by měl být ve vaší blízkosti, je potřeba jej mít položený ideálně na pracovním stole nebo jinde ve vaší blízkosti. V tomto ohledu jsou tedy trochu nevýhodou jeho rozměry. Na výšku měří 52 cm a průměr je 24 cm, což znamená, že na stole zabere poměrně dost místa. Pokud se tedy rozhodnete pro jeho pořízení, dobře si promyslete, zda vám na stole nebude překážet.

Čistička je opatřena technologií Core Flow, která dokáže toky vzduchu nasměrovat do jediného proudu, který směřuje na uživatele. Směr proudu vzduchu si můžete upravit pomocí dotykové hlavy. Buď ji více otevřete, takže vzduch bude foukat přímo na vás, nebo ji spíše uzavřete a vzduch nebude veden určitým směrem, na příklad do tváře, ale rozline se spíše kolem celé horní poloviny těla. Kromě toho se hlava dokáže otáčet v horizontu 70°. Oscilaci můžete nastavit na dálkovém ovladači.

Ovládání

Na těle čističky najdete jen jedno tlačítko pro zapnutí a vypnutí a LCD displej. Pro další nastavení a ovládání je potřeba využít dodávaného dálkového ovladače. Na jednoduchém ovladači si navolíte intenzitu proudění vzduchu (celkem 10 rychlostí), dále přístroj můžete zapnout a vypnout nebo si nastavit automatické vypnutí, které se pohybuje od 30 minut až po 8 hodin.

Na LCD panelu se zobrazuje stav filtračního systému i popis, jak filtr vyměnit. Dále na něm uvidíte stupeň rychlosti a ukazuje také nastavení vypnutí. Přístroj můžete nastavit do nočního režimu, ve kterém bude běžet tiše a dojde ke ztlumení jasu displeje.

Tělo výrobku i ovladač jsou vyrobeny z kovového materiálu. Ovladač je možné na tělo připevnit pomocí magnetu, který však není příliš pevný, takže ovladač odpadává, a kvůli tomu se na něm po čase objeví škrábance. Výrobek není možné připojit na Wi-Fi a ovládat jej přes smartphone.

Údržba a typy filtru

O stavu filtru vás informuje LCD displej, nicméně výrobce doporučuje filtr vyměnit jednou za 12 měsíců, běží-li čistička 12 hodin denně. Při výměně je potřeba výrobek odpojit od zdroje elektrické energie, z těla odejmout pohyblivou hlavu a filtr vytáhnout. Poté vložte filtr nový a resetujte životnost filtru. K tomu je zapotřebí na 5 vteřin podržet na dálkovém ovladači tlačítko napájení.

Dyson kombinuje HEPA filtr s uhlíkovým filtrem, čímž se snižují nároky na velikost přístroje a také se tím usnadňuje údržba. Čističce chybí předfiltr, který by zachytil velké nečistoty, jako jsou třeba vlasy nebo chlupy.

Spotřeba a hlučnost

Čistička vzduchu je vhodná do místnosti o maximální rozloze 15 m2, což není mnoho. Není vlastně určena pro čištění vzduchu v celé místnosti, ale jen v blízkosti uživatele.

Spotřeba se liší v závislosti na stupni filtrace. Spotřeba při nejnižším stupni jsou jen 4 W, ale při nejvyšším stupni 37,7 W.

Aby byla čistička co nejméně hlučná, je kopulovitá hlava opatřena silou vrstvou akustické izolační pěny, která potlačuje hluk z motoru. Při minimálním výkonu je hluk spotřebiče jen 33 dB, což je jedno z nejmenších čísel na trhu. Při minimálním výkonu však nedosahuje tak dobrých výsledků při čištění vzduchu. Pokud zvolíte nejvyšší stupeň filtrace, dostane se hodnota hluku až na neuvěřitelných 53 dB, což je skutečně hodně a po čase vás hluk začne obtěžovat. Z hlediska nejoptimálnějšího hluku a výkonu je nejlepší mít čističku nastavenou na úroveň 5.

Zjistit cenu

Zajímá vás jaké jsou nejlepší čističky vzduchu?

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.3 Total Score
Dyson Pure Cool Me

Problémem všech kombinovaných přístrojů je to, že nedokážou podat maximální výkon. Nemůžete tedy očekávat, že vás čistička osvěží stejně jako ventilátor a vzduch vyčistí jako samostatná čistička. Nicméně pro osobní použití je tento výrobek zcela dostačující. Udělá dobrou službu v klimatizovaných i prašnějších místnostech, a hlavně skvěle vypadá. Jeho nevýhodou je, že nemá žádné inteligentní funkce a na stole zabírá poměrně dost místa. Také ovladač na těle výrobku nedrží dobře.

Čištění
6
Hlučnost
7
Spotřeba
7
PLUSY
 • designové zpracování
 • 10 úrovní filtrace
 • noční režim
 • nastavení vypnutí
 • oscilace
MÍNUSY
 • hlučnost na nejvyšší stupeň
 • špatně držící ovladač
 • není tak výkonná jako čistička vzduchu nebo ventilátor
 • nevyčistí vzduch v celé místnosti
 • vysoká cena
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo