Recenze Dyson V15 Detect Absolute

Akumulátorový vysavač Dyson V15 Detect Absolute disponuje vysokým výkonem, který lze regulovat ve třech stupních. Může se pochlubit také moderními prvky, k nimž patří speciální laserový senzor osvětlující uklízenou plochu nebo LCD displej s mnoha nadstandardními funkcemi. Hodí se jak pro každodenní údržbu bytu, tak pro důkladný a pečlivý úklid.

Parametry

Typakumulátorový, bezsáčkový
Délka kabelu-
Akční rádius1,26 m
Typ baterieLi-ion
Kapacita baterie3 600
Doba nabíjení270 min.
Výdrž na jedno nabití60 min.
Stupně výkonu3
Ruční vysavačano
Objem nádoby na prach0,77 l
Hmotnost3 kg
Účinnost vysávání na kobercevýrobce neuvádí
Účinnost vysávání na podlahuvýrobce neuvádí
Příkonvýrobce neuvádí
Hlasitost89 dB
Rozměry VxŠxH (cm)126x26x25
HEPA filtrne
LED osvětleníne
Mokré vysáváníne
Svislé parkováníne
Teleskopická rukojeťne
Odnímatelná rukojeťano
Indikátor baterieano
Indikátor plnostine
Příslušenstvípodlahové hubice High Torque a Laser Slim Fluffy, hubice s kónickým kartáčem, jemný mini kartáč na prach, kombinovaná hubice, štěrbinová hubice, adaptér pro vysávání pod nábytkem, kartáč na odolné nečistoty
Vysávání tvrdých ploch100

       

Představení produktu

Vysavač Dyson V15 Detect Absolute je bezsáčkový, akumulátorový model, který nabízí tři různé stupně sání, takže si jej můžete využívat podle aktuální potřeby:

 • Režim Auto je klasická střední cesta. Jeho výhodou je, že se dokáže přizpůsobit konkrétnímu povrchu i nečistotám. Vysavač je totiž vybavený takzvaným piezo senzorem, který měří a počítá prachové částice. Pokud během vysávání detekuje větší znečištění, sepne krátkodobě vyšší sací výkon.
 • Režim Eko šetří baterii a poskytuje tedy možnost delšího vysávání, ovšem za cenu nižšího sacího výkonu.
 • Režim Boost je určený na největší znečištění. Jedná se o nejvyšší sací výkon, výdrž baterie ale v tomto režimu není přirozeně tak dlouhá.

Vysavač je vybavený laserovou technologií, která pomocí zeleného laseru podsvítí podlahu, takže dokonale vidíte vysávanou plochu včetně všech nečistot, které byste pouhým okem nezahlédli.

Model disponuje také praktickým LCD displejem s řadou užitečných funkcí. Ukazuje přesný stav baterie, včetně časového odpočtu, takže v každém okamžiku vidíte, kolik procent zbývá a za jak dlouho budete muset spotřebič opětovně dobít. Displej vám také zobrazí přehled toho, co jste vysáli – tedy množství a velikost prachových částic. V neposlední řadě zde najdete upozornění na nutnost vyčištění filtru.

Filtrační systém nenese označeníHEPA“, jedná se nicméně o speciální technologii, která zachytává 99,99 % mikroskopických částic a alergenů již od velikosti 0,3 mikronu. Jde o takzvanou vícestupňovou filtraci, díky které vysavač vypouští čistší vzduch. Tím pádem je vhodný i do domácností s alergiky.

Nádoba na prach má objem 0,77 litrů. Je průhledná, takže ihned vidíte, kdy je potřeba ji vyprázdnit. K tomu slouží bezdotykový systém, který je zcela hygienický – stačí k tomu jediný pohyb.

Vysavač má v základní výbavě celou řadu příslušenství, díky němuž si ho lze velmi dobře přizpůsobit. Je vhodný jak na podlahy, tak na koberce. Dají se s ním ale uklízet i hůře přístupná místa v rozích nebo pod nábytkem. Díky speciálním kartáčům jej můžete využít i na údržbu samotného nábytku, matrací nebo čalounění. Hubice s kónickým kartáčem je určená pro sběr vlasů a chlupů, takže je vysavač velkým pomocníkem pro majitele domácích mazlíčků.

Jak vysává

Vysavač Dyson V15 Detect Absolute má velmi dobrý sací výkon, kterým dokáže předčít konkurenční modely z kategorie akumulátorových vysavačů.

Tři stupně regulace výkonu jsou na jednu stranu praktické, musíte ale počítat s tím, že zvolený režim ovlivňuje výkon baterie. V oficiálních parametrech se její výdrž uvádí jako 60minutová. To však platí pouze pro režim Eko. Pokud budete využívat režim Auto, snižuje se výkon baterie zhruba na 40 minut. To je však stále dostačující kapacita na vysátí menšího bytu nebo domku. Skvělou technologií je piezo senzor, který dokáže změřit míru znečištění a v případě potřeby sepnout na vyšší sací výkon, takže dosáhnete opravdu maximální kvality úklidu. Opět ale musíte brát v úvahu, že baterie půjde rychleji dolů.

Pokud byste vysávali pouze na nejsilnější režim Boost, vydrží vám baterie o dost kratší dobu, zhruba kolem deseti minut. Pro intenzivní rychlý úklid, kdy se potřebujete zbavit konkrétních nečistost (třeba když něco vysypete), je ale výborným pomocníkem.

Po vybití se baterie opětovně nabíjí 4,5 hodiny. Stav baterie si nemusíte nijak hlídat, vidíte jej totiž na praktickém LCD displeji.

Díky laserovému podsvícení vidíte každou nečistotu rozhodně lépe než pouhým okem nebo při běžném umělém osvětlení, kdy vám může jemnější prach uniknout.

Přístroj je poměrně lehký a dobře se s ním manipuluje. Protože je akumulátorový, nemusíte se zabývat kabely. Výrobce neuvádí přesnou hladinu hluku, zkušenosti uživatelů ovšem potvrzují, že vysavač není nijak přehnaně hlučný. Je jednoduchý na ovládání i údržbu. Většinu součástí buď umyjete, případně jen otřete hadříkem. Při vysypávání nádoby na prach se nemusíte bát potřísnění rukou, jelikož systém je bezdotykový.

K vysavači dostanete spoustu příslušenství, které se jednoduše vyměňuje a díky kterému vysajete téměř každý prostor. Vysavač si jistě oblíbí majitelé chlupatých mazlíčků a to hned ze dvou důvodů. Tím prvním je hubice s kónickým kartáčem. Ta skvěle vysaje všechny chlupy – z podlah, koberců i čalounění. Druhým důvodem je další hubice, nazvaná High Torque. Je vybavená speciálním kartáčem, který zabraňuje namotávání vlasů a chlupů, což značně usnadňuje jeho údržbu.

Dále najdete ve výbavě podlahovou hubici Laser Slim Fluffy, která se výborně dostane do užších prostor i pod nábytek. Do těch nejmenších zákoutí pak snadno pronikne štěrbinová hubice. Pokud máte v plánu vysávat i nábytek nebo citlivější povrchy, poslouží vám mini kartáček na prach, který funguje v podstatě jako lepší prachovka.

Největší nevýhodou vysavače tak patrně zůstává především jeho cena, která je poměrně vysoká – pohybuje se kolem dvaceti tisíc. Je nicméně vyvážená kvalitou.

Srovnání Dyson V10 Absolute, V15 Detect Absolute a V15 Detect Absolute Extra

Námi recenzovaný vysavač V15 Detect Absolute existuje ještě v malinko odlišné verzi V15 Detect Absolute Extra. Pojďme si je nyní mezi sebou porovnat. Pro lepší srovnání se můžeme podívat i na starší model V10 Absolute, který má rovněž potenciálním zákazníkům co nabídnout.

V10 AbsoluteV15 Detect AbsoluteV15 Detect Absolute Extra

Výdrž baterie při nejnižším výkonu v min

4060120
Doba nabíjení v hod3,54,54,5

Kapacita sběrné nádoby v l

0,750,770,77
Hmotnost v kg2,633
Laserové podsvíceníneanoano
LCD displejneanoano
Příslušenství2 hubice, 4 nástavce3 hubice, 5 nástavců3 hubice, 5 nástavců, náhradní akumulátor, stojan
Cena v Kč14 99019 99022 9900

Z tabulky můžeme vidět, že se jednotlivé modely liší především dobou výdrže baterie. Starší model V10 zvládne při nejnižším výkonu vysávat 40 minut a opětovné nabití trvá 3,5 hodiny. Musíme počítat s tím, že na střední a vysoký výkon výdrž baterie ještě klesá.

Model V15 Detect Absolute je na tom s výdrží o dvacet minut lépe, nabití ale následně trvá o hodinu déle. Nejdéle vydrží v chodu vysavač V15 Detect Absolute Extra. K tomu totiž dostanete v rámci příslušenství náhradní akumulátor, jehož přidáním výdrž baterie zdvojnásobíte.

Rozdíl ve velikosti nádoby na prach je v podstatě zanedbatelný, proto jej při rozhodování, který model zvolit, nemusíte brát v úvahu. Co se týče hmotnosti, je model V10 o něco lehčí, takže se s ním může trochu lépe manipulovat. Malinko však zaostává v nabízeném příslušenství. Dostanete k němu totiž dvě hubice a čtyři nástavce. U modelů V15 jsou to tři hubice a pět nástavců, takže možnost využití vysavače na různé prostory i povrchy je vyšší.

Model V10 Abslute navíc nedisponuje moderními „vychytávkami“ jako je laserové podsvícení nebo LCD displej, který nabízí spoustu užitečných funkcí. Obecně lze proto říci, že je tento model vzhledem k nižší výdrži baterie vhodný do menších prostor a pro méně náročné zákazníky. Jeho cena je také výrazně nižší než u zbylých dvou modelů. Přesto i s ním můžete dosáhnout kvalitního úklidu.

Co se týká vysavačů řady V15, rozdíl mezi nimi není tak markantní. Jedná se „pouze“ o přídavný akumulátor, jímž disponuje model V15 Detect Absolute Extra. Proto po něm sáhnou nejspíš především ti zákazníci, kteří potřebují vysávat výrazně větší prostory a standardní baterie by jim svojí výdrží nestačila. K tomuto modelu navíc dostanete praktický stojan. Za tyto výhody si ovšem připlatíte tři tisíce korun.

Jestliže tedy nepotřebujete vysávat dlouhé hodiny, nejspíš vám bohatě postačí model V15 Detect Absolute. Pokud byste si to přece jen rozmysleli, můžete si k němu přídavný akumulátor později dokoupit.

Prohlédněte si další recenzované vysavače.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.9 Total Score
Dyson V15 Detect Absolute

Vysavač Dyson V15 Detect Absolute zcela jistě uspokojí i náročné klienty. Jeho nespornou výhodou je vysoký sací výkon a využití moderních technologií (laserové podsvícení, piezo senzor, LCD displej, speciální filtrace). Potěší velké množství přídavných hubic i nástavců, díky kterým lze vysavač využít na různé povrchy, včetně špatně přístupných míst. Nevýhodou zůstává poměrně vysoká cena.

Vysávání tvrdých ploch
10
Vysávání koberců
9
Hlasitost
6
Výdrž
8.5
Výbava
9
PLUSY
 • 3 stupně sání, díky nimž je možné přizpůsobit výkon míře znečištění
 • rozsáhlé příslušenství
 • moderní design využívající nejnovějších technologií
MÍNUSY
 • cena
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo