Recenze ECG EWF 1051 MA+

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Již podle je jasné, že půjde o opravdu základní model a nelze na něj mít přehnaná očekávání. S kapacitou pěti kilogramů je vhodná pro mladé páry, single osoby nebo naopak starší lidi, žijící bez dětí. Nenabízí mnoho speciálních funkcí nebo široké monžnosti nastavení, ale pere dobře. Ti pravděpodobně nebudou prát tak často a proto ji nebude vadit, že přístroj nepatří mezi ty nejúspornější. Energetická třída je A+ a spotřeba za jeden standardni prací cyklus (Bavlna 90 C) se blíží 1 kWh. Třída účinnosti praní má maximální hodnotu – A. U odstřeďování je to již výrazně horší, zde má známku C. Zpracování výrobku odpovídá jeho ceně. Ne že by bylo vyloženě odfláknuté, ale použití levnějších materiálů je poznat. Určitě má vliv na výsledné hlasitosti, tak patří mezi vyšší jak při praní (58 dB) i odstřeďování (76 dB). Tento přístroj mizí / zcela zmizel z trhu, na jeho nástupce se můžete podívat zde.

Parametry

Energetická třídaA+
Účinnost praníA
Účinnost odstřeďováníC
Spotřeba elektrické energie (roční)167 kWh
Spotřeba vody (roční)9 240 l
Kapacita bubnu5 kg
Hlučnost při praní58 dB
Hlučnost při ždímání76 dB
Výška 84,5 cm
Šířka59,7 cm
Hloubka49,7 cm
Maximální počet otáček1 000
Délka trvání programu bavlna (plná náplň)190 min
Počet programů14
Návod na zhruba 25 stranách obsahuje všechny potřebné informace. Provede vás instalací pračky, popíše ovládání a prví spuštění pračky. Najdete v něm i přehled programů. Tipy pro čištění a údržbu a také rady jak odstranit drobnější závady. Ovládání je prosté, kromě voliče programů ve formě otočného kolečka zde naleznete jen tři další tlačítka, jedno pro start/pauzu a dvě pro doplňkové funkce („předpírka“ a „bez odstřeďování“). U voliče programů jsou jednotlivé volby zobrazeny jen ve formě symbolů, začátečníkovi může chvíli trvat než si na ně zvykne a proto  se mu může hodit mít manuál pro ECG EWF 1051 MA+ po ruce. Pračka je vybavena dětským zámkem. Ten aktivujete stisknutím prvního a třetího tlačítka na ovládacím panelu zároveň a jejich podržením po dobu minimálně 3 sekund. Deaktivace probíhá stejným způsobem. Vypnutí zámku je indikováno bliknutím LED kontrolky tlačítka START/PAUZA.

Programy

ProgramČas (min)Max. teplota (°C)Spotřeba vody (l)Spotřeba energie (kWh)Kapacita (kg)
Bavlna 90 °C15583751,965
Bavlna 60 °C (předpírka)14057740,895
Bavlna 60 °C19057430,855
Eco8040430,395
Rychlý program3025400,162,5
Studené praní110560,175
Syntetika 60 °C8455450,953
Syntetika 40 °C6540450,533
Syntetiky – studené praní72450,123
Jemné 30 °C7030560,342
Vlna 30 °C7329520,292
Máchání28410,043
Odstřeďování100,02
Vypouštění20,01
Bez odstřeďování Tato funkce se doporučuje pro jemné prádlo, u kterých by se nemělo používat odstřeďování. Stisknutím tohoto funkčního tlačítka můžete zrušit proces odstřeďování, který je součástí programu. Předepírání Pomocí této funkce můžete spustit doplňkový proces praní pro velmi silně znečištěné prádlo. Když zvolíte tuto funkci, musíte vložit prací prostředek do přihrádky předepírání v zásuvce pro prací prostředky. Doporučuje se, abyste předpírku používali pouze pro velmi znečištěné oblečení.

Jak pere

V případě, že hledáte jednoduchost, může to být ta správná pračka pro vás. Pro jednotlivé programy nelze nastavit teplotu, je pevně daná. Z doplňkových funkcí jsou k dispozici jen dvě výše uvedené, předpírka a bez ždímání (například pro funkční prádlo). Nyní možná přijde trochu překvapení, ale i takto levná pračka má množstevní automatiku. Tím se myslí, že přizpůsobí délku programu množství prádla. Z toho důvodu může být vhodným dárkem pro babičku, která si s moderní technikou příliš nerozumí, nebo naopak pro syna/dceru do jejich prvního bytu. Pokročilejším uživatelům mnoho radosti nepřinese. Co se týče vlastního praní, tak s odstraňováním skvrn a nečistot nemá žádný problém. Upřímně, je až s podivem, že pračka, která se dá pořídit s trochou štěstí, za 4 000 Kč pere takto dobře. U odstřeďování takovou pochvalu nezaslouží, jak je již z technických parametrů patrné, má v tomto směru třídu C a to je podprůměrný výsledek. Prádlo vyndáváte z pračky ještě vlhké a pokud nemáte doma sušičku, bude schnout dlouho. Zvláště v zimních měsících. Když ji naplníte celou, pere výrazně déle, než uvádí manuál. Klidně přes tři a půl hodiny. Při podrobnějším čtení manuálu totiž zjistíte, že sice má kapacitu 5 kg, ale ta je dostupná jen v několika programech. Navíc v něm výrobce uvádí, že pokud perete spodní prádlo, prostírání, povlečení, trika, košile nebo ručníky (zkrátka větší kusy oblečení) tak je doporučená kapacita poloviční, tjn 2,5 kg. A právě v případě, že pračku naplníte velkými kusy oblečení a nedodržíte doporučené množství prádla, tak se vám odvděčí delší dobou praní. Většině potencionálních zájemců to však nejspíš vadit nebude.

Spotřeba a náklady na praní

Cena za jedno vyprání 6 kg prádla (plné kapacity bubnu) při standardním programu Bavlna při 60°C. Údaje o spotřebě jsou přímo od výrobce. Cena pracích prostředků není zahrnuta. Jako cenu vody počítáme 90 Kč za 1 metr krychlový (1 000 litrů) a pro energii 4 Kč za 1 kWh. Spotřeba elektřiny: 0,89 kWh Spotřeba vody: 74 l Cena za jedno vyprání je tedy cca (0,85 * 4) + (0,043 * 90) = 3,4 + 3,87 = 7,27 Kč Tento údaj berte jako orientační, při jiném programu či množství prádla bude odlišný.

Zkušenosti

 • Ačkoliv je dost levná, tak se podle informací ze servisů neopravuje tak často jako třeba Whirlpool AWO/C 6304.
 • Zásuvka na prací prášek se obtížněji vyndává, když ji chcete důkladně vyčistit.
 • Ve většině případů pere déle než časy, které uvádí výrobce.
Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

5.5 Total Score
ECG EWF 1051 MA+

Extrémně levná pračka, která pere nečekaně dobře. Jestliže neperete často, nevadí vám menší kapacita bubnu, omezená nabídka programů a funkcí a zároveň chcete jednoduchý přístroj, pak může jít o vhodnou volbu. Stejně jako v případě, kdy hledáte novou pračku pro prarodiče, kteří si příliš nerozumí s moderní technikou. V opačném případě se podívejte po lepší pračce.

Praní
9
Ždímání
5
Programy
4
Hlučnost
5
Výbava
4
Spotřeba
4
PLUSY
 • Velmi levná
 • Překvapivě dobře pere
MÍNUSY
 • Malá kapacita
 • Dražší provoz (s ohledem na menší kapacitu bubnu)
 • Skoro žádné možnosti nastavení pracího programu
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo