Recenze ECG EWF 1472 DA+++

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Především pro menší rodiny je určena 7kilogramová pračka ECG EWF 1472 DA+++. Potěší nízkou pořizovací cenu, za kterou získáte poměrně slušnou programovou výbavu i svobodu v úpravě nastavení. I přesto, že pračka spadá do nejúspornější energetické skupiny A+++, má poměrně velkou spotřebu vody a elektřiny. Zjistěte o tomto modelu pračky více!

Parametry

Energetická třídaE
Způsob plněnípřední
Kapacita7 kg
Otáčky1400 ot./min.
Hlučnost ždímání79 dB
Spotřeba energie za 100 cyklů78 kWh
Spotřeba vody za 100 cyklů4700 l
Účinnost praníA
Účinnost odstřeďováníB
Aquastopano
Výška85 cm
Šířka60 cm
Hloubka53 cm
Počet programů12
Délka základního programu200 minuty

Představení

Automatická pračka ECG EWF 1472 DA nabízí celkem 12 programů, z toho jeden je pro praní sportovního oblečení ze syntetických materiálů, dále je zde program pro praní oblečení alergiků či krátký program trvající jen 15 minut. Pračka dokáže sama rozpoznat menší než poloviční náplň. V tomto případě se automaticky přepíná do úsporného režimu, který se projeví na délce praní, ale také na spotřebě vody a elektřiny. Z přídavných funkcí nabízí například odložený start až o 23 hodin, nastavení teploty nebo funkci snadné žehlení, díky které nebude prádlo po dokončení praní tolik zmačkané. Pomocí funkce rychlé propláchnutí můžete zkrátit délku praní, jestliže do bubnu vložíte prádlo, které není příliš špinavé.

  

Programy

Název programuKapacita v kgNastavení teploty ve °C
Bavlna760-90
Bavlna Eco760
Eco 20 °C320
Syntetika 40 °C340
Vlna 30 °C230
Alergy Safe360
Ruční praní 30 °C230
Sport a ruční praní 30 °C330
Bavlna s příměsí 30 °C330
Košile 60 °C360
Běžně nošené prádlo 60 °C 60´360
Rychlý 30 °C 15´230

Doplňkové funkce

Potřebujete si odložit začátek praní nebo si chcete ulehčit žehlení? Vyberte si některou z přídavných funkcí, která vám práci s prádlem zpříjemní.

 • Snadné žehlení – prádlo bude po vyprání méně zmačkané, takže se zrychlí a usnadní žehlení.
 • Antialergenní funkce – před dokončení praní bude prádlo ještě jednou důkladně vymácháno.
 • Rychlé propláchnutí – slouží ke zkrácení pracího programu, pokud do pračky vložíte prádlo, které není příliš špinavé. Zároveň se funkce aktivuje v případě, kdy do bubnu vložíte méně prádla než poloviční náplň. Pračka se přepne do úsporného režimu, ve kterém bude zkrácena doba praní a snížena spotřeba vody i energie.
 • Předpírka – slouží pro praní silně znečištěného rádla.
 • Extra propláchnutí – prádlo bude během praní ještě důkladněji vymáchané.
 • Nastavení teploty – u vybraného programu se automaticky zvolí nejvyšší možná teplota, kterou můžete pomocí této funkce snížit.
 • Nastavení rychlosti otáček – umožní snížit počet otáček u vybraného programu.
 • Odložený start – umožní start praní naplánovat na dobu, která se vám hodí nejvíce. Start je možné odložit nejméně o 1 hodinu, nejvíce o 23 hodin.
 • Dětský zámek – uzamkne ovládací panel, kromě tlačítka zapnout/vypnout.

Jak pere

Pračka je vhodná především pro méně náročné zákazníky. Z hlediska designu zaujmou černé dveře. Průměr otvoru je 30 cm a průměr dveří 47 cm. Dveře jsou vyrobeny ze ztmaveného plastu, přes který jde do bubnu pračky vidět. Co se týče spotřeby, řadí se elektrospotřebič do nejúspornější kategorie A+++ s tím, že jeho spotřeba vody i elektřiny je však vyšší než u konkurenčních modelů s kapacitou 7 kg.

Například roční spotřeba vody může být u jiných praček například až o 400 l nižší. Hlučností se ECG EWF 1472 DA řadí mezi hlučné spotřebiče, a to jak při praní, tak při ždímání. Průměrně pračky při praní vydávají hluk do 55 dB, ty nejtišší pod 50 dB. Při ždímání je standardem zhruba 75 dB. Námi recenzovaný model vydává při praní hluk o síle 58 dB a při ždímání 79 dB, což je opravdu dost. Proto je lepší mít pračku na místě, kde vás nebude rušit. Pračka nedisponuje chytrou technologií zvážení prádla, ale dokáže poznat, když do bubnu vložíte méně než polovinu náplně. V tom případ se přepne do úsporného režimu, díky kterému při praní spotřebuje méně elektrické energie i vody.

Při praní si můžete nastavit počet otáček i teplotu praní. Čas praní můžete zkrátit funkcí rychlé propláchnutí, ale jen ze předpokladu, že budete prát méně špinavé prádlo. Funkce snadné žehlení se postará o to, abyste prádlo z pračky vytáhli co nejméně pomačkané. Z hlediska účinnosti odstřeďování spadá spotřebič do třídy B, což sice není nejlepší, ale jde o poměrně očekávanou hodnotu. Počet otáček je 1 400 za minutu, rovněž standardní hodnota. Prádlo budete moci dát bez problémů do sušičky, aniž by kvůli vysokému obsahu zbytkové vody sušička sušila zbytečně dlouho.

Zjistit cenu

Podívejte se na další recenze zde.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.8 Total Score
ECG EWF 1472 DA+++

Pračka potěší především méně náročné uživatele, kteří hledají bohatě vybavenou pračku za nízký peníz. Musejí se však připravit na vyšší spotřebu vody i elektřiny. Kapacita bubnu je jen 7 kg, což o pračce prozrazuje, že je vhodná především do menších rodin. Nedostatkem pračky je také vysoká hlučnost. Plusové body přičítáme za české programy kolem otočného voliče a přídavné funkce.

Praní
9
Ždímání
8
Programy
7
Hlučnost
4
Výbava
6
Spotřeba
5.5
PLUSY
 • pořizovací cena
 • český popis programů
 • nastavení teploty, zkrácení času praní
MÍNUSY
 • vysoká spotřeba vody a elektřiny
 • hlučnost
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo