Recenze ECG VP 2122 S

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Velmi jednoduchý a levný přístroj. Má cenu do něj investovat, nebo je lepší rovnou koupit něco kvalitnějšího? Prozradím v závěru testu. Nízká cena je kompenzovaná kvalitou použitých materiálů a dalšími parametry. Plastové nástavce jsou tenké, při vysávání se prohýbají a rozpojují. Těžko soudit jak bude vypadat po pár letech používání, ale rozhodně nebude moc dobře snášet náročnější a hrubší zacházení. Přístroj je malý a skladný, ale plynou z toho i drobné nevýhody. Kapacita nádoby na prach je 1,6 litru a délka přívodního kabelu je jen 4,5 metru. Už z toho je jasné, že je tento vysavač vhodný do menších prostor. Na tom není nic špatného, jen bych ho nekupoval do rodinného domu nebo velkého bytu. Bohužel výrazně horší je to s filtrací. Třída vyfukovaného je nejhorší možná – F. Na vymoženosti jako je HEPA filtr můžete rovnou zapomenout. Před jeho nákupem bych varoval alergiky a rodiny s malými dětmi. Výrobce se nebojí uvést sací výkon, ten je 170 W. To není špatné, ale přístroj k tomu potřebuje relativně vysoký příkon – 1200 W. Z toho plyne trochu vyšší spotřeba a hlučnost. Příslušenství obsahuje dva základní nástavce. Plastový podlahový kartáč a zúženou hubici. Tento přístroj mizí / zcela zmizel z trhu, na jeho nástupce se můžete podívat zde.

Parametry

Typ vysavačesáčkový
Objem sáčku na prach1,6 l
Délka kabelu4,5 m
Akční rádius7 m
Hlučnost80 dB
Energetická třídaC
Třída filtraceF
Třída vysávání podlahB
Třída vysávání kobercůF
Roční spotřeba38,2 kWh
Příkon1200 W
Sací výkon170 W
Regulace výkonune
Turbo kartáčne
Signalizace filtrune
Třída účinnosti HEPA filtrunemá
Signalizace plné nádobyano

Jak vysává

Není to žádný silák, který by nazdvihoval koberec, ale do menšího bytu, kde nejsou koberce, svým výkonem stačí. Samozřejmě pokud máte k dispozici více peněz, tak jsou tu výrazně lepší možnosti. Stojí za to zopakovat, že filtrace je opravdu mizerná a část nečistot se vyfouká ven z vysavače. Není to tak, že byste je viděli, ale můžete je dýchat. A to je podle mého výrazně horší. Při vysávání je docela hlučný, ale víc mi vadí ty levné plasty a strach, že se ohnou nebo zlomí. Až na to je práce s vysavačem příjemná. Je malý, lehký a skladný. Vzhledem k jeho určení do malých bytů se dá přežít i kratší přívodní kabel. Je vybavený indikátorem plného sáčku. Poznáte to tak, že dioda na těle přístroje zčervená. Pokud i po výměně nového prázdného sáčku svítí červená kontrolka, může být zčásti ucpaná hadice nebo trubice vysavače. Další možností jsou zanesené filtry. Jednotlivé části prověřte. Výrobce doporučuje cca jednou za rok důkladně vyčistit filtry. Ty jsou dva. Filtr motoru a výstupní filtr. Oba stačí vyjmout podle instrukcí v manuálu, vyčistit pod horkou vodou a poté nechat na chvíli vyschnout. Kdyby byl některý z filtrů poškozený, je lepší ho vyměnit za nový. Už tak vysavač nefiltruje nic moc a poškozeným filtrem by to bylo ještě výrazně horší. Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

4.6 Total Score
ECG VP 2122 S

Do malého studentského bytu, kde se šetří každá koruna nebo na chatu si ho dokážu představit. Jestli bydlíte v něčem větším a hledáte dlouhodobějšího pomocníka, tak se podívejte na náš test vysavačů a vyberte jiný.

Vysávání tvrdých ploch
7
Vysávání koberců
4
Hlučnost
3
Spotřeba
4
Výbava
3
PLUSY
 • malý
 • levný
 • na pevné podlahy relativně výkonný
MÍNUSY
 • špatná filtrace
 • na koberce mizerný
 • levné plastové provedení
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo