Recenze Ecovacs Deebot T8

Jestliže hledáte skutečně spolehlivý kombinovaný vysavač, neměl by vaší pozornost uniknout Deebot T8 od značky Ecovacs. Dokáže si zapamatovat až dvě mapy a při mopování umožňuje nastavení průtoku vodu. S oscilačním držákem budou výsledky mokrého úklidu perfektní. Má tento robotický pomocník nějaké nevýhody? Něco by se našlo. Všechno zjistíte z naší recenze.

Parametry

Doba nabíjení390 minuty
Automatické dobíjeníano
Hlučnost67 dB
Indikátor baterieano
Kapacita baterie5200 mAh
Výdrž na jedno nabití175 minuty
Rozpoznání schodůano
Možnost dálkového ovládáníano
Funkce dokončit úklidano
Typ navigacelaserová
Snímač překážekano
Indikátor stavu zásobníkuano
Objem zásobníku0,42 l
Plánované uklízeníano
Virtuální bariéry součástí balenív aplikaci
Wi-Fiano
Počet hlavních kartáčů1
Počet bočních kartáčů2
HEPA filtrano
Zvuková signalizaceano
Uklízecí režim SPOTne
Počet čisticích režimů4
Maximální výška překážek2 cm
Výška9,3 cm
Průměr35,3 cm
Držadlo pro přenášeníne
Pohybsystematický
Funkce vytíráníano
Funkce vysáváníano
Počet mopovacích utěrek1 plus další v balení

Co najdete v balení

V krabici dostanete vše, co pro vysávání a mopování potřebujete. Jedná se o vysavač, nabíjecí stanici, nádobku na vodu a pevný odpad, držák mopu, utěrky, boční přimetací kartáčky a náhradní filtr.


Seznámení s vysavačem

Ecovacs Deboot Ozmo T8 patří mezi prozatím nejnovější modely ze série kombinovaných robotických pomocníků T8. Vzhledem k tomu, že je na trhu k dostání i model s označením T8 AIVI, se může zdát, že je T8 předchozím modelem, což však není pravda. „Služebně“ starší je totiž T8 AIVI, od klasické T8 se liší jen tím, že má navíc kamerový systém.

Rozdíly mezi T8 a T8 AIVI

T8 i T8 AIVI mají stejné základní funkce čištění. Dokážou vysávat i vytírat. T8 se od modelu s kamerou liší tím, že má jiný systém detekce objektů. Místo kamery disponuje novým 3D TrueDetect systémem. Ten je spolehlivý, a navíc je díky němu výrobek levnější než ten s kamerou.

Výsledky úklidu jsou přitom stejné jako u dražšího modelu. Nemusíte se obávat ani o pohyb po místnostech, jelikož navigace je spolehlivá, vysavač se vyhne i drobnějším předmětům. Díky navigačnímu systému dokáže identifikovat objekty o tloušťce 1 mm, což však neznamená, že by mu nečinily problémy kabely od nabíječek nebo ponožky. Jde spíše o přesnost v mapování místnost než o vyhýbání se objektům.

Veškeré parametry obou výrobků jsou stejné. Stejná je kapacita baterie, objem zásobníků na vodu (240 ml) i nečistoty (420 ml), stejná je i hladina hluku, rozměry nebo výsledky po úklidu. Přítomnost kamery se odrazí na pořizovací ceně. Je tedy jen na vás, zda nutně potřebujete kameru, která může sloužit jako bezpečnostní prvek, díky kterému se i z práce můžete podívat, zda jste doma nenechali otevřená okna, nebo jak se chová váš mazlíček, když je sám v bytě.

Oba vysavače disponují oscilačním mopovacím držákem, který za minutu provede až 480 drobných pohybů. Díky tomu jsou výsledky mopování poměrně slušné- pořád ale platí, že je to primárně vysavač a nelze čekat zázraky.

Ovládání

Zprovoznění vysavače je snadné. Stačí jej vytáhnout z krabice a podle návodu zprovoznit. Abyste potenciál výrobku využili na maximum, je potřeba si stáhnout aplikace Ecovacs Home, která je dostupná pro iPhone i telefony s OS Android. Po stažení stačí aplikaci spárovat s vysavačem.

V horní části z těla vystupuje LIDAR, který je nezbytný pro bezchybný pohyb po místnosti a pro mapování prostoru. Vedle něj najdete tlačítko Start. Pod odklápěcí horní částí se nachází tlačítko pro Wi-Fi, sběrná nádoba a nástroj pro čištění.

Aplikace Ecovacs Home

Stejně jako u jiných aplikací, i u této obrazovce dominuje mapa, které vám ukáže, jak probíhá vysávání či vytírání případně, kde se robot v daném prostoru nachází. Díky bohatým možnostem nastavení budete mít perfektní kontrolu nad tím, co vysavač dělá a jak to dělá.

Pro úklid můžete využít automatický režim nebo si vysávání naplánovat, kromě toho je možné si nastavit časy, kdy vás vysavač nemá rušit. Samozřejmě vás bude aplikace informovat o tom, kdy je potřeba vyměnit vytírací hadřík nebo jiné části robota. Aplikace rovněž umožňuje vyznačení virtuálních stěn, sloučení či rozdělení místností, pojmenování robota, návrat robota do nabíječky a také kontrolu protokolu (historie) úklidu.

U vysavače je díky aplikace možné upravit hlasitost zvukových upozornění, rovněž je můžete zcela vypnout, ale to by byla trošku škoda. Robot vás totiž upozorní, když potřebuje například údržbu. Ozve se i v případě, když jej hledáte.

Obecně se dá říci, že aplikace nepatří mezi uživatelsky nejpříjemnější, ale na druhou stranu vám nabídne skutečně široké možnosti v oblasti nastavení. Rozhodně se vyplatí investovat čas na prozkoumání aplikace a jejich možností. Díky tomu z robota dostanete skutečně maximum.

Senzory a navigace

Deebot Ozmo T8 pro orientaci v prostoru využívá LIDAR, ale také DToF (v současnosti využívané a schopné technologie), což zvyšuje jeho schopnosti 3D mapování. Tato kombinace slibuje až dvojnásobné pokrytí a čtyřnásobnou přesnost než tomu bylo u předchozích modelů, které používaly pouze laserovou navigaci. TrueDecet 3D je 10 x citlivější než infračervené systémy. Tolik ke specifikaci. A jak je to v praxi? Vysavač se pohybuje s jistotou, přesto doporučuji mu nenechávat v cestě drobné předměty a kabely.

Jak vysává

Nutno podotknout, že nás u tohoto vysavače nepříjemně překvapil poměr mezi dobou nabíjení a výkonu na jedno nabití. Vysavač se na 100 % nabije za neuvěřitelných 6,5 hodin, přičemž vysávat dokáže jen 3 hodiny. Výdrž 3 hodiny je obvyklá i u konkurenčních modelů, ale nabití trvá i o polovinu kratší dobu. Většině uživatelů to nejspíše vadit nebude, protože po dokončení úklidu je většině z nás asi jedno, zda vysavač zda jen čeká na další úklid nebo zda se u toho i nabíjí. Ale přijde mi férové to zmínit.

Nicméně kapacita baterie 5 200 mAh vystačí vysavači pro úklid prostor o velikosti až 300 m2, což oceníte především ve velkých bytech nebo domech. Výdrž samozřejmě ovlivňuje nastavení sacího výkonu nebo členitost prostoru. Robot se samozřejmě dojede automaticky dobít, pokud mu během úklidu dojde šťáva a následně ve vysávání pokračuje tam, kde přestal.

Vysavač se hodí pro úklid všech typů podlah. Palec nahoru mu dáváme za schopnost automaticky rozpoznat koberce, přičemž okamžitě dojde k upravení sací síly. Ta je maximálně 1 500 Pa. I při vytírání dokáže robot rozpoznat koberec a propouštění vody zastavit. Samozřejmě si v aplikaci můžete nastavit sílu sání i množství propouštěné vody. Nádobka na vodu je totiž řízena elektronicky.

Při prvním vysávání se vám doba úklidu může zdát příliš dlouhá. To je proto, že si vysavač teprve kreslí mapu prostoru. Jakmile se v místnostech začne orientovat, doba úklidu se zkrátí zhruba o 10 minut. Nesmíme zapomenout zmínit, že si vysavač dokáže zapamatovat až 2 mapy, což oceníte především u patrových bytů či domů. Každé patro bude mít svoji mapu, přičemž si úklid můžete nastavit pro každé patro zvlášť. Dokonce je možné robotovi určit, ve kterém pokoji má začít a ve kterém skončit.

Počítejte s tím, že připojením oscilačního držáku se rychleji vybíjí baterie. Za výsledky vytírání to však stojí. Díky mikropohybům, které držák dělá, z podlahy špínu odstraňuje lépe než jiné robovysavače, které za sebou mokrou utěrku jen táhnou. Kromě toho si můžete vybrat způsob vytírání buď cik-cak nebo hloubkové čištění, přičemž mop jezdí dopředu a dozadu, což kopíruje práci klasického ručního mopu. Výsledky vytírání jsou potom zkrátka velmi dobré.

Pokud máte jen jedno podlaží a vytváření více map byste, stejně jako jiné pokročilé funkce, nevyužili, můžete vypnout pokročilý režim. Jen pro informaci, pokročilý režim je ve výchozím nastavení vypnutý. Pokročilý režim zahrnuje tvorbu víceúrovňových map, tvorbu virtuálních hranic, plošné nebo vlastní čištění. Pokud však doma více pater máte, pokročilý režim jistě využijete. Díky němu si můžete nastavit různé čisticí módy pro konkrétní místnosti, upravit sílu sání nebo průtok vody. Kromě toho vám umožní robota vyslat pro úklid do konkrétní oblasti. V aplikaci je možné nastavit i dvojité čištění.

Co se týče úklidu vysávání a vytíráním budete určitě spokojeni. Výsledky nejsou o nic horší než u ostatních kombinovaných přístrojů. U T8 ale oceňujeme možnost nastavení průtoku vody a samozřejmě oscilační nástavec na mop. Ostatně tento nástavec dává kombinovanému vysavači před ostatními velký náskok. Už nemusíte používat dvojité vytírání, abyste byli s výsledkem mokrého úklidu spokojení. Mikropohyby dokážou podlahu uklidit na jedno čištění.

K Deebot Ozmo T8 je možné přikoupit i vyprazdňovací stanici, se kterou jste se mohli setkat například u robotického vysavače iRobot Roomba i7+. Pokud o tuto vychytávku máte zájem, připravte se na další náklady, které nejsou zrovna nízké. Vyprazdňovací stanice vás vyjde zhruba na dalších 8 000 Kč, což je suma, za kteou si můžete pořídit další robotický vysavač z nižší cenové kategorie.

Jestliže máte jídelní stůl či jídelní židle s kovovou konstrukcí do U, nemusíte se obávat, že by přes ně robot přejížděl a zasekával se na nich. To on totiž nedělá. Počítejte s tím, že i když má robot pokročilý systém pro perfektní orientaci v prostoru a pro rozeznávání věcí, nedokáže rozeznat náušnici, která vám spadla na zem od obilovin a podobných nečistot. Hrozí tedy, že tyto malé předměty vysaje. Proto je lepší si před úklidem podlahu zkontrolovat a zbavit ji všeho, co by mohl vysavač vysát.

Z hlediska ovládání nás trošku zklamalo, že se na těle vysavače nachází pouze tlačítko, kterým zahajujete a končíte úklid. Zcela chybí tlačítko domů i bodový režim úklidu.

Zjistit cenu

Další testované robotické vysavače.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.7 Total Score
Ecovacs Deebot T8

Deebot Ozmo T8 rozhodně uspokojí i ty nejnáročnější uživatele. Má výborné výsledky úklidu včetně mopování, chlubí se inteligentním mapováním a dobou navigací a dokáže uložit až dvě mapy. Nevýhodou je trošku zmatečná aplikace a skutečně dlouhá doba nabíjení ve srovnání s výdrží na jedno nabití.

Provoz
8
Výdrž
7.4
PLUSY
 • vytírání
 • navigace
 • 2 mapy
 • bohaté nastavení
MÍNUSY
 • dlouhé nabíjení
 • chybí tlačítka na těle vysavače
 • aplikace
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo