Recenze aku sekačky Einhell Expert Aku GE-CM 36/37 S HW Li

Aku sekačky, tedy takové sekačky, které pohání dobíjecí baterie, jsou moderním způsobem údržby trávníku. Bývají lehké, snadno ovladatelné a co se týče výkonu, v mnoha případech příjemně překvapí. Modelem, který by vám rozhodně neměl uniknout v případě, že si chystáte pořídit sekačku určenou pro středně velké pozemky, je Einhell Expert Aku GE-CM 36/37 S HW Li. V naší recenzi si tuto sekačku představíme a blíže se podíváme na to, co všechno umí. Srovnáme ji také s podobným modelem Makita DLM460Z.

Parametry

Šířka záběru47 cm
Pro plochu700 m2
Objem koše75 l
Hmotnost30,5 kg
Pojezdano
Výška sečení3-6,5 cm
Napětí akumulátoru2 x 18 V
Kapacita akumulátoru4000 Ah
Typ akumulátoruLi-Ion

Provedení

Einhell Expert Aku GE-CM 36/37 S HW Li je moderní akumulátorová sekačka, kterou můžeme zařadit do střední cenové hladiny. Je určena pro středně velké pozemky do výměry 700 metrů čtverečních, je proto ideální pro údržbu zahrady kolem běžného rodinného domu, chalupy s menším pozemkem apod. Sekačka si díky dobré ovladatelnosti – spolehnout se můžete na čtveřici koleček s celkem velkým průměrem (zadní mají 280 mm, přední 200 mm) –  poradí i s členitějšími pozemky, manévrování kolem stromů, záhonů či keřů nepředstavuje žádný velký problém.

Sekačka je, co se rozměrů týče, docela cvalík. Její váha bez pár desítek gramů 30,5 kg, délka 92 cm, šířka 61 cm a výška 46 cm (bez rukojeti pochopitelně) na druhou stranu nabízí velice slušnou stabilitu. Sekačka je provedena v příjemné, tmavě červené barvě, nicméně design není u zahradních sekaček tím nejpodstatnějším parametrem. Důležitý je především výkon a u akumulátorových sekaček i výdrž na baterie. Jak v tomto ohledu Einhell Expert Aku GE-CM 36/37 obstála?

Jak seká?

O pohon aku sekačky Einhell Expert Aku GE-CM 36/37 se stará dvojice osmnáctivoltových akumulátorů s kapacitou 4 000 mAh. Baterie jsou Li-Ionové a pochopitelně dobíjecí. Sloty na baterie jsou tu dokonce čtyři, takže není problém výdrž sekačky ještě navýšit dokoupením dalších dvou kusů. Nabíjení probíhá v dodávané duální (nabijete tak obě baterie najednou) nabíječce. Plné nabití zvládnete za devadesát minut. Zajímavostí budiž fakt, že dodávané baterie můžete používat napříč celým portfoliem 200 produktů z oblasti zahradní techniky, které společnost Einhell nabízí. A to je velice působivé.

Výkonově i dalšími parametry je tahle sekačka bez problémů srovnatelná s mnoha benzínovými modely, což je skvělá zpráva a pohodlně se může rovnat i s vítězem našeho testu akumulátorových sekaček, modelem Makita DLM460Z. Motor samotný nabízí vysokou odolnost a nulovou potřebu údržby, což bezpochyby potěší nejednoho amatérského zahradníka.

Na jedno nabití v pohodě zvládnete posekat celý pozemek, a to i včetně toho, že sekačka má vlastní pojezd. Ono, není divu. S váhou přesahující již zmíněných 30 kg by bylo sekání vážně docela dřina.  Pojezd lze navíc co do rychlosti přizpůsobit pomocí páčky příhodně umístěné na rukojeti. Chválu si zaslouží i velice solidní šířka záběru 47 cm, s kterou pozemek posekáte velice rychle, a navíc bez přerušování na dobíjení. Dodávané baterie dají doporučený rozměr pozemku bez problémů na jeden zátah. Díky elektromotoru a provozu na baterie je sekačka velmi tichá, takže nebude problém sekat i večer nebo o víkendech odpoledne, kdy by mohli sousedi vyžadovat klid. S touhle sekačkou je rušit nebudete.

Výšku sekání si můžete podle aktuální potřeby nastavit v 6 stupních, a to v rozsahu od 30 do 65 mm. Výška se mění pomocí snadno dostupné páčky, takže její změna je skutečně otázkou několika málo sekund. Takže na své si přijdou jak ti, kteří trávník sekají skutečně nakrátko, tak ti, kdo mají raději bujný, měkký travnatý koberec. Žací nože využívají tzv. Vortex technologie. To znamená, že celý podvozek sekačky je navržený tak, aby bylo sekání co nejvíce efektivní. Rotací čepelí totiž vzniká podtlak, který trávu pod ním přizvedá a řez je tak mnohem čistší a výsledek kvalitnější. Sekačka je vybavena sběrným textilním košem s velmi štědrým objemem 75 litrů. To opět znamená další krok ke snadnému použití – nebude nutné přerušovat práci a sběrný koš vysypávat. Navíc má dvě držadla, takže jeho vyprázdnění nebude žádný problém. Praktický je i indikátor naplnění.

Moderní stroje si už nevystačí s pouhým sekáním. Aby na trhu v konkurenci obstály, je potřeba pomyslně přibalit i další funkce, které práci při údržbě trávníku ještě více ulehčí.  Kromě sekání tak Einhell Expert Aku GE-CM 36/37 nabídne také mulčování. A na rozdíl od spousty konkurenčních sekaček k tomu dává uživateli vše potřebné, tedy hlavně nástavec pro boční a zadní výhoz posekané trávy, který je součástí balení. To rozhodně není standardem a sekačka si na tomto místě zaslouží velkou pochvalu.

Opomenout bychom ale neměli ani další zásadní součást sekačky – rukojeť. Ta u některých modelů dokáže pěkně potrápit, obzvláště při skladování sekačky, když ji zrovna nepoužíváte. Einhell Expert Aku GE-CM 36/37 má rukojeť, kterou lze složit hned na dvou místech, nic tak nebrání ani vertikálnímu skladování či údržbě. Je jenom škoda, že výrobce nepoužil nějaký rychlý způsob, který by skládání rukojeti ještě více ulehčil. Bohužel, tady je třeba před každým složením povolit hned čtyři šrouby. A totéž platí i obráceně, vše je po rozložení potřeba dotáhnout, nic se automaticky nezacvakne. Výšku rukojeti si lze přizpůsobit ve 3 stupních. Díky tomu se nebudete muset při sekání hrbit či nějak kroutit a vyhnete se tak nepříjemným bolestem zad. Veškeré ovládání je snadno a rychle dostupné, z hlediska ergonomie tahle sekačka splňuje i ty největší nároky. Zmínku si zaslouží i jednoduché, ale vysoce funkční bezpečnostní opatření: Sekačka je totiž vybavena bezpečnostním klíčem, který musí být zasunutý. Jedině tak bude sekačka schopná nastartovat.

Údržba

Jakkoliv Einhell Expert Aku GE-CM 36/37 nevyžaduje žádnou náročnou údržbu – např. co se týče motoru či doplňování paliva – čas od času se jí budete muset věnovat. Nezbytností je nutnost spodní stranu sekačky důkladně očistit od zbytků trávy. I na to ale výrobce myslel a součástí balení je i k tomuto účelu určená speciální škrabka. A nic víc vlastně dělat nemusíte. Sekačku lze skladovat jak postavenou na kolečkách, tak ji, v rámci šetřením místem, umístit vertikálně. Na zimu (mimo sezónu) doporučujeme sekačku uložit na suchém místě, kde nemrzne. V létě je vhodné sekačku umístit tak, aby nebyla v místě s příliš vysokou teplotou, kvůli zachování plné funkčnosti baterií.

Einhell Expert Aku GE-CM 36/37 ve srovnání

Sekačku Einhell Expert Aku GE-CM 36/37 jsme se rozhodli stručně porovnat s vítězem našeho testu akusekaček, modelem Makita DLM460Z.

Expert Aku GE-CM 36/37Makita DLM460Z
Šířka záběru v cm4746
Plocha sečení v m2700800
Objem koše v l7560
Hmotnost30,524,6
Pojezdanone
Pořizovací cena v Kč16 00011 000

Výkonově jsou si obě sekačky velice podobné – i se stejnou baterií si ale Makita poradí teoreticky s o 100 metrů větším pozemkem. Prakticky mezi nimi však rozdíl není. Einhell naopak přidává centimetr k šířce záběru a velice výrazných 15 litrů k objemu sběrného koše. Makita vítězí svou cenou, rozdíl pěti tisíc není zanedbatelný. Za tuto cenu dostanete ale velmi spolehlivý pojezd, který sekačka od firmy Makita nenabídne. Na druhou stranu, pokud vyžadujete vysokou odolnost a celkovou robustnost, navíc s širokými možnostmi nastavení výšky střihu – a nevadí vám vyšší investice – sekačka Einhell by pro vás mohla být tou pravou volbou.

Hledáte levnější akumulátorové sekačky?

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.7 Total Score
Expert Aku GE-CM 36/37

Einhell Expert Aku GE-CM36/37 S HW LI potěší možností nastavení rychlosti pojezdu, velkou kapacitou koše a možností mulčování. Poměrně velká sekačka se díky sklopné rukojeti ve dvou částech snadno skladuje. Díky Vortex technologii je sekání maximálně účelné. Nevýhodou je vyšší hmotnost okolo 30 kg a vysoká pořizovací cena.

PLUSY
 • vysoký výkon
 • spolehlivý provoz na baterie
 • široký záběr sečení
 • tichý provoz
 • 75litrový sběrný koš
MÍNUSY
 • rukojeť nemá automatickou aretaci
 • vyšší pořizovací cena
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo