Recenze vysavače Einhell TC-VC 1930 SA

Pokud hledáte vysoce výkonný průmyslový vysavač, který byste využili během úklidu také v dílně nebo garáži, zbystřete. Dnes bude totiž řeč o vysavači Einhell TC-VC 1930 SA, který by se vám mohl stát pomocníkem při úklidu takových prostor. Může vám nabídnout nádrž z nerezové oceli o objemu 30 litrů, 2,5 metrů dlouhou sací hadici nebo optimální hlučnost. Jedná se o vysavač, který si poradí jak s jemným prachem, tak s tekutinami, TC-VC 1930 SA je totiž určen pro mokré i suché sání. Využít jej můžete také při čištění automobilu, zkrátka téměř na cokoliv. Pojďme se na něj podívat důkladněji.

Parametry

Vysávání tvrdých ploch90
Vysávání koberců80
Hlučnost35
Spotřeba30
Výbava50
Typ vysavačeprůmyslový
Objem sáčku na prach30 l
Délka kabelu3 m
Akční rádius6 m
Hlučnost80 dB
Energetická třídaneuvádí
Třída filtraceneuvádí
Třída vysávání podlahneuvádí
Třída vysávání kobercůneuvádí
Roční spotřebaneuvádí
Příkon1500 W
Sací výkonneuvádí
Regulace výkonuano
Turbo kartáčne
Signalizace filtrune
Signalizace plné nádobyne
Třída účinnosti HEPA filtrune

Představení produktu

Einhell TC-VC 1930 SA patří mezi průmyslové vysavače. Takový typ vysavače je skvělý pro úklid opravdu velkých ploch, což znamená, že jej využijete především pro prostory, jako je garáž, dílna nebo třeba kancelář. Větším plochám je přizpůsoben objem nádrže na nečistoty, který činí 30 litrů, což je opravdu hodně. Běžné domácí vysavače mají od cca 0,5 po 3 litry. Pokud bychom se podívali na ostatní průmyslové vysavače v této cenové kategorii (od 2 500 Kč), zjistili bychom, že se tato kapacita pohybuje většinou od 20 l do 45 litrů. Objem 20 litrů má například nádrž u modelu Bosch AdvancedVac 20 0.603.3D1.200, 30 litrů pak najdete například také u modelu Fieldmann FDU 201432-E. Námi recenzovaný vysavač tedy disponuje nádrží o standardní kapacitě. Nádrž je vyrobená z nerezové oceli a je odolná proti korozi, odsáté tekutiny pak vypustíte pomocí vypouštěcího ventilu.

Velký objem nádrže pak samozřejmě znamená, že musíte počítat s robustnější konstrukcí vysavače, a tedy s vyšší hmotností. Drtivá většina průmyslových vysavačů váží kolem 8 kg, hmotnost však může přesahovat i 15 kg. Einhell TC-VC 1930 SA váží kolem 6 kilogramů, což je na průmyslový vysavač velmi dobrá hodnota. Také zákazníci v recenzích si pochvalují snadnou manipulaci s přístrojem, ke které přispívají také 2 velká kola a 2 kolečka vepředu pro lepší mobilitu. Praktický je zde držák příslušenství, můžete tedy využít odkládací místa na přístroji pro potřebné věci při úklidu. Pokud bych měla najít nějaké výtky, tak by se týkaly hadice, ta je sice dlouhá, ale poměrně měkká, a pokud se někde více ohne, je na ní znatelná deformace. Také přívodní elektrický kabel, který má tři metry, není rozhodně pro větší plochy dostačující, pro větší místnosti tak nejspíš bude nutné použít prodlužovací kabel. Ve stejné cenové kategorii délka kabelu dosahuje i 5 metrů, takže tento parametr spatřujeme u Einhell TC-VC 1930 SA jako nevýhodu.

Jak vysává

V recenzích zákazníků, kteří mají s přístrojem zkušenost, se často objevuje chvála sacího výkonu. Sací výkon sice výrobce často neudává (neexistuje jednotná metodika či nařízení z EU, které by to vyžadovalo), a je tomu tak i v případě vysavače Einhell TC-VC 1930 SA. Z hodnocení produktu i mojí zkušenosti je patrné, že vysavač saje velmi dobře. Mohli bychom provést výpočet sacího výkonu, jelikož se odhaduje, že sací výkon obvykle představuje 20–35 % příkonu. Einhell TC-VC 1930 SA disponuje příkonem 1 500 W, 30 % z této hodnoty je 450. Pokud požadujete, aby vysavač opravdu kvalitně vysával, je doporučeno hledat přístroje se sacím výkonem 400 W a více. Zde si tedy Einhell TC-VC 1930 SA vede velmi dobře (tento výpočet je však potřeba brát opravdu pouze orientačně).

Vysavač Einhell TC-VC 1930 SA je vhodné využít také při úklidu automobilů, jelikož jsou součástí balení také kartáče a hubice určené primárně pro čištění automobilů. Vyčistíte s ním celý interiér vašeho auta od koberečků, textilních sedaček až po obložení stropu. Pro použití v dílně pak jistě oceníte také integrovanou zásuvku, do které můžete připojit elektrické nářadí. Takovou vychytávkou v této cenové relaci nedisponuje příliš vysavačů, můžeme zmínit pouze Kärcher WD 3 P 1.628-171.0. Většinu ostatních průmyslových vysavačů s integrovanou zásuvkou už bychom zařadili mezi dražší přístroje, než je Einhell TC-VC 1930 SA. Další praktickou výhodou tohoto vysavače je konektor pro foukání. K čemu jej lze využít? Pro všechna těžce přístupná místa, například pod schody. Pro představu – funguje jako takový fukar na listí a vyfouká špínu z míst, kam by se hubice nedostala.

Při výběru vysavače je dobré také sledovat jeho hlučnost. V našem případě je hlučnost vysavače Einhell TC-VC 1930 SA 80 dB, což na průmyslový vysavač není vůbec špatná hodnota. Takto hlučné totiž bývají například i tyčové menší vysavače, které oproti průmyslovým vysavačům využijete doma, kde určitě nechcete, aby byl vysavač příliš hlasitý. U průmyslových vysavačů navíc hlasitost nejspíš při výběru nehraje až tak velkou roli, vzhledem k tomu, že s nimi vysáváte nejspíš garáž nebo třeba dílnu. Přesto však na trhu můžete narazit na průmyslový vysavač s hlučností pod 80 dB – tak třeba Einhell TE-VC 1925 SA, který disponuje hlučností 72 dB, jeho cena už však přesahuje 4 000 korun. Často také (zejména u levnějších vysavačů) znamená nižší hlučnost i nižší výkon.

Na závěr recenze se podíváme na údržbu. U průmyslových vysavačů je údržba poněkud pracnější, nejedná se však o nic složitého. Zařízení byste měli čistit po každém použití – to říká výrobce, ale ruku na srdce kdo z nás to dělá. Osobně si myslím, že jednou či dvakrát do měsíce (podle toho jak často ho používáte) je akorát. Hlavu vysavače čistěte vlhkým hadříkem, stejně tak zásobník. Ten můžete očistit také pod tekoucí vodou. Skládaný filtr stačí oklepat a otřít jemným kartáčkem, pěnový filtr zase pod tekoucí vodou s trochou mýdla.

Zjistit cenu

Chcete klasický, ale přitom výkonný vysavač?

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.8 Total Score
Levný a výkonný!

Celkově hodnotíme Einhell TE-VC 1925 SA velmi kladně. Pořídíte jej za velmi příznivou cenu, od 2 500 korun. Podle recenzí (a našeho orientačního výpočtu) disponuje tento vysavač dobrým sacím výkonem, nabídne vám všestranné využití a díky doplňkům, které jsou součástí balení, jej skvěle využijete při úklidu vašeho auta. Kapacita nádrže 30 litrů (která je však u průmyslových vysavačů běžná), vám umožní vysávat opravdu rozměrné plochy. Tedy v případě, že budete mít prodlužovací kabel, protože ten integrovaný je vážně krátký. Vysavač sice nedisponuje žádnými chytrými funkcemi navíc, avšak u průmyslového vysavače snad takových vychytávek ani není potřeba. Důležité je, že vysavač splní svůj účel, plusem je zde navíc bohaté příslušenství nebo třeba integrovaná zásuvka.

Vysávání tvrdých ploch
9
Vysávání koberců
8
Hlasitost
3.5
Spotřeba
3
Výbava
5
PLUSY
 • Skvělý poměr cena/kvalita
 • Kapacita nádrže 30 litrů
 • Dobrý sací výkon
 • Nízká hmotnost
MÍNUSY
 • Krátký přívodní kabel
 • Měkká hadice, která se lehko deformuje
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo