Recenze ELEAF iJust S

Milujete velká oblaka páry a zároveň silnou a prokreslenou chuť? Sháníte přístroj, který disponuje objemným tankem a který není potřeba neustále nabíjet? Zkuste ELEAF iJust S. Jedná se o jednu z nejlepších e-cigaret ve své cenové kategorii. Přečtěte si, co jsme o ní zjistili, když jsme ji testovali v praxi.

Parametry

Typ přístrojemechanický mod
Způsob kouřeníDL (přímo do plic)
Kapacita baterie3000 mAh
Kapacita zásobníku4 ml
Způsob plněnívrchní
Maximální výstupní výkon100 W
Odpor žhavící hlavy0,18 / 0,3 / 0,5
Nabíjení pomocí USBano
Nabíjení ze zásuvkyano (nutno dokoupit)
Indikátor stavu baterieano
Funkce pass-troughano
Regulace vzduchu (Air Flow)ano
Regulace výkonu (napětí)ne
Dětská pojistkane
Vyměnitelná bateriene
Délka139 mm
Průměr24,5 mm
Materiálnerezová ocel, sklo
Barvačerná/stříbrná
Vhodné pro začátečníkyano

Základní charakteristika

ELEAF iJust S patří mezi All in One modely e-cigaret, snadno ji složíte a můžete ihned začít používat. Je určena ke kouření DL stylem, tedy pro potahování rovnou do plic. Konstrukčně se jedná o mechanický mod ve tvaru trubičky s rozměry 139 mm na délku a průměru 24,5 mm. IJust S je vyroben z kvalitní nerezové oceli a skla. Seženete jej v černé nebo stříbrné barvě. Podobně jako ostatní All in One modely a startovací sady také iJust S se ovládá pomocí jediného tlačítka. Parametry a funkce u tohoto přístroje tedy nastavit nelze, balení však obsahuje Air Flow kroužek, s jehož pomocí lze regulovat množství vzduchu. IJust S je vybaven integrovanou baterií s kapacitou 3 000 mAh, díky níž na jedno nabití vydrží v provozu jeden až dva dny. Nabíjení je zajištěno USB kabelem nebo pomocí adaptéru do zásuvky, který je však nutné dokoupit. Tento model disponuje pohodlným vrchním plněním a třemi žhavícími hlavami v balení (o odporu 0,18; 0,3 a 0,5 ohm). Maximální výkon dosahuje neuvěřitelných 100 W.

Obsah balení

Balení modelu iJust S obsahuje vše potřebné pro okamžitý provoz (samozřejmě kromě náplně). Jedná se o:
 • e-cigaretu se žhavící hlavou
 • dvě náhradní žhavící hlavy (s různým odporem)
 • USB kabel
 • regulační Air Flow kroužek
 • vícejazyčný originální manuál
 • český návod

Naše hodnocení

V následujících kapitolách přinášíme výsledky testování e-cigarety iJust S v praxi. Zároveň zde najdete tipy a informace o tom, jak s touto elektronickou cigaretou zacházet tak, abyste s ní byli maximálně spokojení.

Design

Ačkoli iJust S rozhodně nepatří mezi nejlevnější modely, nejedná se ani o příliš drahé zařízení. Přesto její design rozhodně nepůsobí lacině, právě naopak. Potěšil nás jednoduchou elegancí nerezového těla, které vynikne zejména ve stříbrném provedení. Chválíme také tvar a provedení spínacího tlačítka, které velmi vkusně doplňuje celkový výhled. Ačkoli je iJust S větší oproti běžným e-cigaretám tohoto typu, jedná se o rozměry, která ještě stále dovolují poměrně pohodlné nošení v kapse kalhot či saka.

Montáž

Balení obsahuje mod (spodní část s baterií) a již složený cartomizér. Stačí tedy pouze sešroubovat obě části k sobě. Před prvním použitím je však nutné nejdřív naplnit e-cigaretu vhodnou náplní. K tomu je zapotřební odšroubovat Top Cap (horní část s náustkem) a po naplnění ji opět vrátit zpět. Co nás potěšilo, je skutečnost, že balení obsahuje rovnou tři žhavící hlavy s různým odporem (0, 18; 0,3 a 0,5 ohm), můžete tedy experimentovat. Výměna žhavící hlavy se však provádí ze spodní strany tanku, pokud jej máte naplněný e-liquidem, doporučujeme celý cartomizér obrátit vzhůru nohama, a až poté hlavu opatrně odejmout. Zabráníte tak nežádoucímu úniku e-kapaliny. Výrobcem dodávané žhavící hlavy jsou velmi kvalitní. Kromě běžných EC hlav 0,3 a 0,5 ohm, je novinkou také ECL hlava 0,18, která obsahuje dvojitou spirálku z nerezové oceli a umožňuje lepší zásobování e-liquidem. Spíše jako zajímavost a nikoli praktickou vychytávku hodnotíme Air Flow regulační kroužek. Ten by měl plnit funkci regulace přívodu vzduchu. V praxi jsme bohužel zjistili, že v místech s otvory nedrží (nelze jej vložit do žádné drážky), proto při manipulaci s e-cigaretou sklouzává a nesedí pevně na svém místě, a tudíž neplní svoji funkci. Z tohoto důvodu nám připadá jeho použití zbytečné.

Vhodná náplň

Podobně jako ostatní e-cigarety tohoto typu, i iJust S vyžaduje před prvním použitím zvlhčit několika kapkami e-liquidu žhavící hlavu. Nejefektivnější je jej nakapat přímo na vatu dovnitř žhavící hlavy. Vyplatí se také počkat cca 5 minut, aby stačil materiál dostatečně nasáknout. Ideální pro žhavící hlavy tohoto přístroje jsou náplně s poměrem 70 % VG a 30 % PG. V takovém případě získáte velký objem páry a zároveň budete mít jistotu, že se žhavící hlavy nespálí. Nic však nezkazíte, ani když vyzkoušíte například 50 % VG na 50 % PG. Nedoporučujeme však jíž na nižší hodnoty VG než poloviční. Zároveň není vhodné volit náplně s obsahem VG vyšším než 80 %. Pokud máte zkušenost s protékáním e-liquidu, může se jednat o nevhodně zvolený poměr VG a PG, případně nemusíte mít dokonale dotaženou žhavící hlavu. Při výběru e-kapaliny dbejte také na to, že podle vyhlášky EU 37/2017 sb. nesmí přístroje s tankem o objemu přesahujícím 2 ml obsahovat nikotinové náplně.

Plnění

Jak jsme již zmínili výše, plnění e-cigarety iJust S je velmi snadné, jelikož k tomu stačí pouze odšroubovat Top Cap s náustkem. Tank plníte skrze dva otvory, které najdete v horní části atomizéru. Obecně se doporučuje nevyplnit nádržku kapalinou zcela, ale ponechat několik milimetrů, aby se mohla vytvořit vzduchová kapsa, která umožňuje lepší přístup náplně ke žhavící spirálce. Vzhledem k tomu, že s modelem iJust S můžete dosáhnout opravdu obdivuhodného výkonu až 100 W, spotřeba je přirozeně velmi vysoká a při častém vapování se může vyšplhat až nad 20 ml za jeden den.

Ovládání

Jelikož se jedná o model, u něhož nelze nastavovat jednotlivé parametry ani pokročilé funkce (kromě regulace vzduchu), najdeme na těle iJust S pouze jediné tlačítko. Pět krátkých stisků standardně zapne či vypne přístroj. Jeden dlouhý stisk slouží ke žhavení spirálek. Výkon je nastavován automaticky podle aktuálního stavu baterie. Čím méně energie v baterii zůstane, tím nižší bude také výkon. Bohužel to se týká také přirozeného snižování kapacity častým používáním (například po dvou měsících maximální kapacita baterie dosahuje přibližně pouze 2/3 původního stavu).

Výdrž

IJust S se pyšní integrovanou baterií o kapacitě 3 000 mAh. Ačkoli samozřejmě nelze přesně stanovit, jak dlouho vydrží přístroj v provozu (to se liší podle způsobu a frekvence vapování). Při běžném e-kouření se výdrž na jedno nabití pohybuje od jednoho do dvou dnů. Dobíjet baterii můžete jak pomocí USB kabelu, tak adaptérem přímo ze zásuvky. Ten však není součástí balení, a případně jej proto budete muset dokoupit. Nabíjení trvá přibližně 5 až 6 hodin. Uvítali jsme také možnost kouřit během nabíjení (tzv. funkce pass-through). Aktuální stav baterie zjistíte podle podsvícení hlavního tlačítka. Pokud LED dioda svítí, znamená to, že je baterie nabita v rozmezí 100–60 %, pokud pomalu pulsuje, kapacita baterie se pohybuje mezi 60–30 %, začne-li rychle blikat, kapacita klesla pod 30 %, a je potřeba baterii co nejdříve dobít. Bohužel jsme zjistili, že LED dioda není na denním světle téměř vůbec viditelná.

Kuřácký zážitek

Testovali jsme e-liquid v poměru 70 % VG a 30 % PG a byli jsme velmi příjemně překvapeni. Všechny tři hlavy fungovaly perfektně, sály na výbornou a nepřepalovaly se. Navíc jsme získali skutečně obrovské množství páry. Dovolujeme si dokonce tvrdit, že v této cenové kategorii se jedná o přístroj, který v současnosti produkuje největší objem páry. Překvapila také velmi výrazná a prokreslená chuť. Užili jsme si tak nejen základní příchuť, ale i jemné tóny e-liquidu, které u mnoha modelů e-cigaret často nejsou vůbec nebo jen slabě cítit. Bohužel se však iJust S při provozu mírně přehříval, což bohužel výrazně snižovalo komfort při vapování.

Zkušenosti

 • Jedná se o All in One mechanický mod ve tvaru trubice.
 • Kapacita baterie 3 000 mAh vydrží 1 až 2 dny v provozu.
 • Umožňuje tvorbu obrovského objemu par a vynikající chuťový zážitek.
 • Disponuje třemi kvalitními žhavícími hlavami s odlišným odporem.
 • Lze nabíjet z USB i ze zásuvky (nutno dokoupit adaptér).
 • Umožňuje vapovat během nabíjení (tzv. pass-through).
 • Model je vhodný pro e-liquidy s koncentrací ideálně 70 % VG na 30 % PG, lze však použít i poměr přesně poloviční.
 • Pomocí Air Flow kroužku lze nastavit přívod vzduchu, nikoli však jednotlivé parametry či pokročilé funkce.
Zjistit cenu Chcete vědět jak je to se škodlivostí elektronických cigaret?
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8 Total Score
ELEAF iJust S

E-cigareta iJust S si nás získala především kvalitou zpracování, krásným designem, vysokou kapacitou baterie i objemnou nádrží. Ocenili jsme také tři kvalitní žhavící hlavy s různým odporem, které jsou součástí balení. Největší plus jí však udělujeme za kuřácký zážitek. Nejenže s ní lze vykouzlit skutečně velký objem páry, ale nabízí také jedinečně silnou a prokreslenou chuť. Bohužel jsme u tohoto přístroje našli i několik slabin. Zejména nás zamrzel nešikovně zvolený indikátor stavu baterie, který jednoduše není v denním světle téměř viditelný. Nadbytečný nám připadal také téměř nefunkční regulační Air Flow kroužek. Nepříjemné bylo i přehřívání přístroje a poměrně vysoká spotřeba e-liquidu, s čímž je však nutné u takového stroje počítat. Elektronická cigareta iJust S se však právem řadí mezi nejlepší modely ve své cenové kategorii. Ocení ji nejen začínající uživatelé, ale i ti pokročilí, kteří dávají přednost jednoduchým modelům, u nichž není potřeba nic nastavovat.

PLUSY
 • výdrž baterie
 • objem nádrže
 • vysoký výkon
 • vynikající chuť
 • velký objem páry
 • kvalitní žhavící hlavy
 • dvě náhradní žhavící hlavy v balení
 • design
MÍNUSY
 • indikátor stavu baterie
 • Air Flow kroužek
 • přehřívání
 • vyšší spotřeba e-liquidu
 • nelze nastavit jednotlivé parametry
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

2 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. Nikde na netu nelze vyhledat technoligii baterie… Což je u baterie to nejdůležitější,Ni-MH nemá ráda vybíjení, ideální držet pořád pod napětím a dost se ničí špatným nabíjením, Li-ion je mnohem odolnější ideální držet nabití v rozmezí od 30-80 % a nabíjet pozvolna během dne…. Nechvástám se jak mám 10 škol jak pan K.ve článku.. a tohle mě napadne…..

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Covybrat.cz
  Logo