Recenze vestavné trouby Electrolux 600 FLEX EOF3H40X

Vestavná pečicí trouba Electrolux 600 FLEX surroundcook EOF3H40X patří se svým objemem 72 l mezi větší spotřebiče, které uspokojí potřeby velké rodiny, tedy 4 a více lidí, kteří rádi a často pečou. Patří spíše do levnější kategorie, pořídíte ji do 10 000 Kč. Tato horkovzdušná trouba snoubí nejmodernější funkce s elegantním designem, takže snadno zapadne do každé kuchyně. Jednoduché provedení spotřebiče z nerezové oceli navíc disponuje i velmi praktickou protiotiskovou úpravou, kterou ocení každá hospodyňka.

Parametry

Energetická třídaA
Objem72 l
Samočištěníano, párou
Rychlý ohřevano
Výsuvné roštyano
Pečení v pářene
Termosondane
Zdroj energieelektřina
Typvestavná
Ovládánímechanické
Ohřevhorkovzdušný
Příkon2790 W
Napětí230 V
Dětská pojistkaano
Kruhové topné tělesoano
Časovačano
Rozmrazováníano
Grilano
Chlazení dvířekano
Rozměry (v x š x h)60 x 56 x 55 cm
Hmotnost28,8 kg

Představení

Jedná se o horkovzdušnou troubu pro čtyř-, a více člennou rodinu. Vzduch při pečení je ohříván dodatečným kruhovým topným tělesem, díky němuž je možné péct současně až na třech úrovních najednou. Modely s kruhovým topným tělesem jsou sice výrazně dražší, ale dokážou v celé troubě udržet stejnou teplotu, a tak zaručit rovnoměrné propečení pokrmu. Spotřebiče pouze s ventilátorem jsou levnější a méně efektivní, co se týče udržení konstantní teploty a rychlosti pečení. Díky funkci rychlého zahřátí se trouba rozpálí přesně ve chvíli, kdy je potřeba.

Inovativní systém proudění horkého vzduchu ohřívá celý vnitřní prostor trouby rychle a rovnoměrně a lze tak bez problémů připravit všechny chody najednou, a přitom není nutné během pečení s plechy manipulovat. Tato trouba je navíc vybavena speciálním systémem, který zajišťuje oběh vzduchu a stálou recyklaci páry. Systém umožňuje pečení a vaření v páře, takže jídla jsou uvnitř měkká a na povrchu mají kůrčičku. Zkracuje dobu přípravy a také snižuje spotřebu energie.

Vestavěná trouba Elektrolux EOF3H40X se vejde do skříňky o rozměrech min. V 59 x Š 56 x H 55 cm.

Při otevírání dvířek se někdy vyvalí pára, což je celkem běžný jev a je s ním potřeba počítat.
Jako další nedostatek se může jevit rosení skla při pečení. Aby se tak nestávalo, doporučuje výrobce vkládat pokrmy do předehřáté trouby, tedy po zaznění signálu.

Z návodu vyčtete, že spotřeba energie na jeden cyklus pečení při standardním zatížení s konvenčním ohřevem je 0.93 kWh a stejný cyklus s použitím větráku vykazuje spotřebu 0.81 kWh. Pro představu to znamená, že při ceně 5 Kč/kWh spotřebujete na jedno pečení energii v hodnotě necelých 5 Kč (4,65) a na pečení horkým vzduchem 4 Kč (4,05).

Údržba

Oceňujeme i program pro snadné čištění trouby AquaClean, který jinak zdlouhavou činnost zkrátí na chvilku. Tato funkce odpaří vodu na dně trouby a vzniklá pára uvolní jinak odolnou mastnotu a zbytky jídel na povrchu, které se pak jednoduše setřou. Toto čištění není však rozhodně tak účinné jakou pyrolytické.

Také možnost odstranění bočních držáků přispívá k zjednodušení procesu čištění. Sklo není díky ochlazování během pečení potřeba tak často čistit. Čištění skla u trouby Electrolux EOF3H40X se díky ochlazování během pečení výrazně neznečišťuje, obvykle tedy stačí po použití troubu otřít. Díky možnosti vyjmutí celých dvířek a rozebrání vnitřního i vnějšího skla je možné čas od času vyčistit sklo naprosto precizně.

Ovládání a funkce

Praktický LED displej umožňuje nastavení času pečení pro dokonalou kontrolu všech fází pečení. Zobrazuje čas, ale také zde můžete nastavit minutku nebo třeba časovač.

Vestavná trouba Electrolux EOF3H40X navíc disponuje možností výběru  z 8 programů, mezi nimiž najdeme například i velmi sympatický program na sušení ovoce. Recenzenti vítají například i možnost zapnutí jen spodního ohřevu, který se používá k pečení koláčů s náplní s křupavým spodkem, nebo k zavařování.

Speciálně tvarované boční držáky umožňují komfortní vysouvání plechů a bezproblémovou manipulaci s těžkým obsahem pekáčů. K modelu EOF3H40X dostanete jeden rošt, mělký a hluboký smaltovaný pekáč.  K bezpečnosti trouby Electrolux EOF3H40X přispívají i prvky, jako jsou:

 • dětská pojistka,
 • zásuvné otočné voliče,
 • trojité sklo
 • nebo bezpečnostní termostat, který přeruší napájení v případě přehřátí v důsledku poruchy nebo nesprávné manipulace.

Povrch trouby v průběhu a po skončení pečení ochlazuje chladicí ventilátor, který je slyšet a pro někoho může být rušivým.

Návod k obsluze pro vestavnou troubu Electrolux EOF3H40X je ke stažení zde. Návod je v českém jazyce, je velmi podrobný a doplněný návodnými obrázky, takže podle něj instalaci, provoz i údržbu zvládne každý. Na stejném místě jsou k zobrazení i další dvě schémata pro snadnou instalaci elektrické trouby Electrolux EOF3H40X.

Vestavná trouba v setu s varnými deskami

Vestavnou troubu eof3h40x lze zakoupit i v setu se sklokeramickou varnou deskou v černé barvě.  ELECTROLUX 600 FLEX SurroundCook EOF3H40X + ELECTROLUX EHF 6343 FOK.  

Další variantou je set s indukční varnou deskou, která disponuje vysokým výkonem různě velkých a různě výkonných plotýnek, v minimalistickém designu, který se navíc velmi snadno udržuje. Set výrobků Electrolux EOF3H40X + EHH6240ISK však často není o mnoho výhodnější než nákup spotřebiče od dvou samostatných výrobků od různých e-shopů. Vždy doporučuji před nákupem ověřit cenu.

Pro náročné kuchaře je určen i set trouba Electrolux 600 FLEX SURROUNDCOOK EOF3H40X + sklokeramická deska Electrolux EHF6547FXK. Tato sklokeramická deska je vybavena velmi intuitivním ovládáním teploty jednotlivých plotýnek tzv. „jedním prstem“, oválnou plotýnkou například na přípravu ryb a trojitou zónu. Umí se okamžitě vypnout díky funkci STOP+GO.  

Zjistit cenu

Podívejte se na recenze další trub.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.3 Total Score
Electrolux 600 FLEX EOF3H40X

Vestavná horkovzdušná trouba Elektrolux 600 FLEX EOF3H40X je cenově dostupný pomocník do velké rodiny. Kromě elegantního designu v nerezovém provedení oceňujeme i možnost zamáčknout ovládací prvky nebo při pečení využívat vodu proti vysušení pokrmů. Nevýhodou ovšem je rosení prosklených dvířek při pečení, což znesnadňuje kontrolu přípravy pokrmu.

Spotřeba
7
Výbava
6
Funkce
6
PLUSY
 • rovnoměrné pečení na třech úrovních
 • funkce rychlého zahřátí
 • snadná manipulace s plechy díky držákům Easy Entry
MÍNUSY
 • hlučnější ochlazovací ventilátor
 • rosení prosklených dvířek při pečení
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo