Recenze Electrolux EC41-2SW

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Bezsáčkový vysavač Electrolux EC41-2SW se stane ideálním pomocníkem v každé domácnosti. Spojuje kompaktní rozměry a nízkou spotřebu s vysokou mírou filtrace. Spolehlivě s ním vysajete nejen koberce, ale i tvrdé podlahy. Díky svojí jednoduchosti i faktu, že se obejdete bez výměny sáčků, jej můžete bez problémů používat k pravidelnému úklidu vaší domácnosti.

Parametry

Typ vysavačebezsáčkový
Objem nádoby na prach1,8 l
Délka kabelu6 m
Akční rádius7 m
Hlučnost80 dB
Energetická třídaA
Třída filtraceA
Třída vysávání podlahvýrobce neuvádí
Třída vysávání kobercůvýrobce neuvádí
Roční spotřeba28 kWh
Příkon700 W
Sací výkon300 W
Regulace výkonupomocí otočného kolečka
Turbo kartáčne
Signalizace filtrune
Signalizace plné nádobyne
třída účinnosti HEPA filtru-

Představení

Bezsáčkový vysavač vám svou vzduchotěsnou konstrukcí ušetří spoustu práce. Přece jen, výměna sáčků plných prachu není nic příjemného a s trochou smůly si můžete zaneřádit právě vysátou podlahu. To s vysavačem Electrolux EC41-2SW nehrozí. Jeho součástí je velkoobjemová nádoba o objemu 1,8 litrů. Pozitivně se to projeví na tom, že nádobu není nutné vysypávat tak často. Nechtěnému vysypání brání pevně uzavřená konstrukce. Prach pak bezpečně vysypete pomocí jediného tlačítka.


Součástí vysavače Electrolux EC41-2SW je i účinná čtyřstupňová filtrace. Pokročilou filtraci doplňuje dvoustupňová cyklonová technologie, která spolehlivě odděluje velké a malé částice. Filtr je omyvatelný a dá se tedy používat opakovaně, což, společně s nepřítomností sáčku, přidává vysavači body v oblasti šetrného přístupu k životnímu prostředí. Výsledkem je vysoce efektivní vysávání s výbornými výsledky. Vysávání podporuje hubice DustTrap s efektivním výkonem na všech typech podlah.  Kromě této univerzální hubice je v balení ještě štěrbinová hubice a hubice na čalounění. Vysavač je doplněn dvěma integrovanými parkovacími úchyty, a tak jej můžete parkovat ve svislé nebo vodorovné poloze.

Jak vysává

Electrolux EC41-2SW má malé rozměry a poměrně nízkou hmotnost, pouze 4,5 kg. To jej přímo předurčuje k pravidelnému používání. Díky velkým zadním kolečkům se s ním celkem snadno manipuluje. Pro přenášení vysavače z místa na místo je připravena odolná pogumovaná rukojeť, samotné spojení pružné hadice s nástavcem/hubicí nijak nevybočuje z běžného standardu. Nabídne pohodlný úchop, ale o nějaké propracované ergonomii se úplně hovořit nedá. Nástavec na nejvíce užívaný typ hubice je kovový a teleskopický se spolehlivou aretací.

Volba sacího výkonu se provádí pomocí otočného voliče na „krunýři“ vysavače. Každý jistě ocení nastavení sacího výkonu podle ikon, které se nachází kolem otočného voliče. Dálkové ovládání není k dispozici, ale to ani nelze u vysavače v této – nutno poznamenat příjemné – cenové hladině očekávat. Akční rádius vysavače je jenom 7 metrů, přičemž 6 mu přidává elektrická šňůra. Pro menší prostory to vystačí, byť za cenu častějšího přepojování vysavače z jedné zásuvky do druhé. Poněkud nepříjemným překvapením bylo zjištění, že se jedná o docela hlasitý vysavač. 80 dB jej řadí mezi hlučnější modely, a pokud nemáte rádi řev vysavače, s tímto modelem se moc kamarádit nebudete. 

Pochválit musíme celkovou jednoduchost ovládání. Jedno tlačítko pro zapnutí, jedno pro navinutí šňůry a otočné kolečko pro volbu intenzity sání. Nic víc, žádné další ovládací prvky nejsou potřeba.  Intuitivní je i vyjmutí prachové nádoby a výměna filtru. Stačí odklopit dvířka na zadní části vysavače, filtr vyjmout, vypláchnout pod tekoucí vodou, nechat vysušit a můžete pokračovat ve vysávání. Electrolux EC41-2SW si tak může připsat další plusové body za snadnou údržbu. Přestože vysavač nemá HEPA filtr, disponuje EPA filtrem E12, což je natolik účinný filtr, že se hodí i do domácností s alergiky.

Zjistit cenu

Zajímají vás další bezsáčkové vysavače?

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.8 Total Score
Electrolux EC41-2SW

Electrolux EC41-2SW je jednoduchý, ale překvapivě výkonný vysavač. Díky bezsáčkovému provedení a snadno omyvatelnému filtru se zbavíte těch otravných – a špinavých – součástí práce s běžnými vysavači, tedy výměně filtrů a sáčku na prach. S vysavačem Electrolux se velice jednoduše pracuje, ovládání je intuitivní a přístroj si poradí jak s tvrdými podlahami, tak koberci a čalouněním. Z tohoto důvodu se jedná o běžný vysavač určený spíše pro menší domácnosti.

Vysávání tvrdých ploch
8
Vysávání koberců
7
Hlasitost
4
Spotřeba
6.5
Výbava
6
PLUSY
 • intuitivní ovládání
 • bez sáčků
 • vysoký výkon
 • jednoduchá výměna a čištění filtru
MÍNUSY
 • vyšší hlučnost
 • kolečka jenom vzadu
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo