Recenze Electrolux EDH 3686GDE

Na trhu už se pár let nachází a během té doby se její cena příjemně ponížila. Má i v současné době co nabídnout, nebo je lepší vzít novější kousek? Podívejme se na to. Energetická třída A+ už dneska na nikoho dojem neudělá, standardem se stává vyšší A++. Třída účinnosti sušení B naopak patří mezi solidní výsledek i dnes. Kapacita je 8 kg prádla, které pojme buben o objemu 118 litrů. Ten při sušení vydává hluk blížící se 66 dB. To je nepatrně nadprůměrná hodnota. Množstevní automatika, která sama reguluje délku a intenzitu sušícího cyklu podle množství a stavu prádla je pro moderní sušičky samozřejmostí. Rozměry jsou 60 x 60 x 85 cm (š x h x v), s tím že šířka bývá v reálu o několik mm menší. Pokud máte futra „šedesátky“ tak projdete, ale za předpokladu že jsou rovné a ne uskočené dovnitř. Celkově přístroj váží 50 kg. Nedávno jsme tu měli velice podobnou Electrolux EDH 3684PDE a většinu uživatelů budou zajímat rozdíly mezi nimi. Na první pohled je to materiál dvířek. u 36844PDE jsou neprůhledné a u 3686GDE jsou průhledné. Dále materiál bubnu, u prvně jmenovaného je ze zinku a u dnes recenzovaného kousku z nerezové oceli. Odlišný je i ovládací panel, ale programová výbava i sušící schopnosti (kromě pár programů) jsou u obou výrobků velmi podobné stejné.  Tento přístroj mizí / zcela zmizel z trhu, na jeho nástupce se můžete podívat zde.

Parametry

Kapacita8 kg
Energetická třídaA+
Roční spotřeba energie308 kWh
Třída účinnosti kondenzaceB
Trvání standardního programu181 min
Počet programů10
Hlučnost66 dB
Hloubka60 cm
Šířka60 cm
Výška85 cm
Hmotnost50,5 kg
Odložený startAno
LCD DisplejAno
Dětská pojistkaAno
RefreshAno
Zvukový signálAno
Osvětlení bubnuAno

Programy

NázevMaximální náplň
Bavlna – extra suché8 kg
Bavlna – suché do skříně+8 kg
Bavlna – suché do skříně8 kg
Bavlna – suché k žehlení8 kg
Syntetika – extra suché3,5 kg
Syntetika – suché do skríně3,5 kg
Syntetika – suché k žehlení3,5 kg
Doba sušení8 kg
Osvěžení1 kg
Jemné2 kg
Lůžkoviny3 kg
Snadné žehlení1 kg

Jak suší

Jako snad u všech Whirpoolek i zde platí, že když se o ni dobře staráte – tím myslím pravidelně a často čistíte filtry, tak se vám odvěcí rychlostí. I s plným bubnem dokáže počáteční čas programu na konci o něco stáhnout. Docela zde platí přímá úměra, tedy čím méně prádla máte v sušičce, tím rychleji bude suché. Škoda jen, že výchozí délky programů jsou již na dnešní dobu docela pomalé. Takže i když čas o něco stáhne, pořád jsou moderní sušičky rychlejší. Prádlo je na konci cyklu hebké, stačí jen složit do skříně a pár kousků rychle přejet žehličkou. Úspora času oproti standardnímu sušení na sušáku je i tak značná. Bohužel má i jednu nevýhodu. Pro někoho není vůbec důležitá, ale jiným může vadit hodně. U ovládacího panelu totiž nejsou popisky programů v češtině. Jsou tam jen symboly a k nim anglické texty. Manuál máte k dispozici v češtině a symboly jsou v něm česky popsány, ale dovedu si představit, že je otravné se před sušením dívat do manuálu jaký program zvolit. Jestli máte domácí chlupaté mazlíčky, můžete i nevyprané prádlo snadno zbavit většiny chlupů. Stačí použít program refresh (osvěžení).

Zkušenosti

 • Ovládací panel má anglické popisky
 • Většinu prádla není potřeba žehlit
 • Otevírání dvířek lze přehodit
 • Při práci v noci nemusíte díky vnitřnímu osvětlení rozsvěcet světlo.
 • Kondenzační nádrž má kapacitu 5,28 litru, to jsou 2-4 sušící cykly (podle vlhkosti a množství prádla).
Zjistit cenu Máme pro vás návod jak vybrat sušičky na prádlo levně a přesto dobře.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.1 Total Score
Electrolux EDH 3686GDE

Několik let od jejího uvedení na trh se na výsledku podepsalo. Kdyby šlo jen o sušící schopnosti, tak by obstála se vztyčenou hlavou, ale stačí si jen nepatrně připlatit a máte Electrolux EDH 3887GDE, která je lepší a navíc má menší spotřebu elektrické energie. Takže s sušíte levnějšími náklady na provoz.

Sušení
7
Spotřeba
4
Rychlost
7
Hlučnost
4
Výbava
9
PLUSY
 • Suší dobře
MÍNUSY
 • Anglické popisky
 • Horší energetická třída
 • Není program pro sportovní oděvy
 • Už to není žádný rychlík
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo