Recenze Electrolux EDH 3887GDE

Další kandidát na rodinnou sušičku pojme 8 kg prádla a pracuje s třídou energetické účinnosti A++. To znamená, že podle odhadů výrobce, spotřebuje za rok 235 kWh elektrické energie. Z dalších parametrů zaujme zejména rychlost sušení, plný buben bavlněného prádla budete mít suchý za dvě a půl hodiny. Účinnost sušení není zcela dokonalá, jde o třídu sušení B. Hlučnost je nepatrně nad průměrem a to okolo 66 dB. Buben je vyroben z nerezové oceli a má objem 118 litrů. Kondenzovanou tekutinu je možné odvádět do odpadu nebo využít vestavěnou nádobku o objemu 5,28 litru. Ta stačí na 2-4 sušící cykly, záleží kolik je prádla a jak je vlhké. Rozměry uváděné výrobcem jsou 85, 60 a 60 cm (výška, šířka a hloubka). Váha je pak rovných 48 kg. Tento přístroj mizí / zcela zmizel z trhu, na jeho nástupce se můžete podívat zde.

Parametry

Kapacita8 kg
Energetická třídaA++
Roční spotřeba energie235 kWh
Třída účinnosti kondenzaceB
Trvání standardního programu154 min
Počet programů14
Hlučnost66 dB
Hloubka60 cm
Šířka60 cm
Výška85 cm
Hmotnost48 kg
Odložený startAno
LCD DisplejAno
Dětská pojistkaAno
RefreshAno
Zvukový signálAno
Osvětlení bubnuAno

Programy

NázevMaximální náplň
Bavlna – extra suché8 kg
Bavlna – suché do skříně+8 kg
Bavlna – suché do skříně8 kg
Bavlna – suché k žehlení8 kg
Syntetika – extra suché3,5 kg
Syntetika – suché do skríně3,5 kg
Syntetika – suché k žehlení3,5 kg
Doba sušení8 kg
Osvěžení1 kg
Rychlý program2 kg
Vlna1 kg
Hedvábí1 kg
Přikrývka3 kg
Snadné žehlení1 kg

Funkce

Čas

Umožňuje nastavit délku sušení v rozmezí 10 – 120 minut. Jde použít u programů: Doba sušení.

Náplň vlny

Tuto funkci lze použít pouze spolu s programem Vlna. Prodlouží jeho délku, ale důkladněji vysuší oděvy. Jde použít u programů: Vlna.

Jak suší

Pokud dosud se sušičkou nemáte zkušenosti, budete nadšeni. A ani zkušení uživatelé zklamaní nebudou. Hned v úvodu prozradíme, že potěší zejména rychlost sušení. Papírové hodnoty (podle manuálu) jsou nadprůměrné a ani realita není jiná. Když necháte buben poloprázdný, velmi výrazně se sníží doba potřebná k vysušení. Nemusíte se tedy bát přístroj používat i s menším objemem prádla. Díky kratší době provozu vás nezruinuje. Abyste dosahovali podobných výsledků, je třeba dodržovat dvě věci. Za prvé mít prádlo pořádně vyždímané – když máte 15 let starou pračku s 800 otáčkami, tak zázraky čekat nemůžete. Druhou věcí je potřeba udržovat filtry čisté. Když jsou zanesené, tak se doba sušení dost prodlužuje. Jednak kvůli tomu čekáte a druhak platíte zbytečně za elektrický proud. Hlučnost u většiny sušiček je relativně podobná, ani zde se nic speciálního nekoná. Prádlo je po sušení nadýchané, většinu nemusíte žehlit ani dosoušet. Minimálně u košil se žehlení nezbavíte, trochu pomačkané byli i bavlněné trika. Když byl buben přeplněný, tak se do sebe občas oblečení zamotalo a nebylo dostatečně dosušené. Docela dobře dokáže zachytit chlupy od domácích mazlíčků. Vyzkoušeno s programem Refresh.

Zkušenosti

 • Ve většině případů program skončí dříve, než za jak dlouho sušička původně plánovala.
 • Po deseti minutách nečinnosti se sama vypne
 • Otevírání dvířek lze zaměnit (levá vs pravá strana).
 • Na motor je záruka 10 let – po registraci na webové stránce Electroluxu.
 • Buben má osvětlení pro vyndávání prádla v noci.
 • Zvukový signál na konci programu je dostatečně hlasitý.
 • Filtr jednoduše vytáhnete, větší kusy prachu jdou vybrat rukou a hodit do koše, malých zbytků se zbavíte pod tekoucí sprchou. Filtr pak necháte vyschnout a je hotovo.
Zjistit cenu Máme pro vás průvodce výběrem pokud stále nevíte jakou sušičku vybrat.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.7 Total Score
Electrolux EDH 3887GDE

Jde o takovou střední třídu. Potěší vás svojí rychlostí i kvalitou sušení a trochu zklame výbavou. Neumí třeba po dokončení cyklu dále prádlo v bubnu otáčet, aby zamezila jeho pomačkání. V případě, že ho nevytáhnete rychle po dokončení sušení, tak může být zmačkané. Na druhou stranu je precizně zpracovaná, o tom také vypovídá 10 let záruka na motor. Nejde o špatnou volbu, ale určitě nepatří mezi špičku v poměru ceny a výkonu.

Sušení
8
Spotřeba
7
Rychlost
9
Hlučnost
4
Výbava
9
PLUSY
 • Suší dobře
 • Je rychlá
 • 10 let záruka na motor
MÍNUSY
 • Nemá program pro sportovní oblečení ani proti zmačkání.
 • Není zrovna nejlevnější
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo