Recenze sáčkového vysavače Electrolux EEG41IW

Sáčkový vysavač Electrolux EEG41IW z řady Easy Go Other patří k modelům, které oceníte spíš v menším bytě s tvrdými podlahami. Co umí tento cenově dostupný model a co od něho můžete čekat se dočtete v článku.

Parametry

Vysávání tvrdých ploch85
Vysávání koberců65
Hlučnost40
Spotřeba80
Výbava50
Typ vysavačeSáčkový
Objem sáčku na prach3 l
Délka kabelu5 m
Akční rádius7,5 m
Hlučnost80 dB
Energetická třída-
Třída filtrace-
Třída vysávání podlahA
Třída vysávání kobercůC
Roční spotřeba28 kWh
Příkon750 W
Sací výkonneuvádí
Regulace výkonuAno
Turbo kartáčNe
Signalizace filtruNe
Signalizace plné nádobyAno
Třída účinnosti HEPA filtruH12

Představení

Vysavač EEG41IW značky Electrolux je výkonným pomocníkem na vysávání tvrdých podlah. Pokud máte doma větší kobercové plochy, nebo třeba jen menší koberce s vysokým vlasem, tento model u vás rozhodně neuspěje. Jeho další oceňovanou předností je kvalitní filtr typu Hygiene 12, který je omyvatelný a tedy znovu použitelný, po umytí opět poslouží. Tento filtr podle výrobce zadrží více než 99,5 % částic prachu. Ocení ho zejména domácnosti s alergiky nebo malými dětmi, snižuje totiž přítomnost vzduchem přenosných bakterií v domácnosti.

 

Vysavač má velmi krátký kabel, jeho akční rádius je 7, 5 metrů, rozsah vhodný do malých bytů nebo jednotlivých menších pokojů v domě. Řadí se tím mezi vysavače s vůbec nejkratším rozsahem, ty s průměrným kabelem mají mezi 9 až 11 metry. Některé dokonce 14 metrů, což je takřka dvojnásobek. Sáček s objemem 3 litry se pohybuje někde v průměru, často mají jiné modely objem sáčku mezi 3,5 až 4,5 l, na běžný úklid je naprosto dostačující. S modelem EEG41IW je kompatibilní typ sáčku s-bag classic long performance. Tyto prachové sáčky vydrží až o 50 % déle než běžné papírové sáčky do vysavače. Balení osmi kusů těchto sáčků výrobce prodává kolem 600 Kč. Prachové sáčky jsou vyrobeny ze syntetického materiálu, který filtruje až 99 % částic o velikosti menší než 1 mikron (to znamená 15 x menší než průměr lidského vlasu) a současně čistí vzduch o 40 % efektivněji než běžný papírový sáček.

Nevýhodou je jeho hlučnost – 80 dB, což je už poměrně dost. Pro srovnání, nejtišší modely vysavačů se pohybují kolem 60 až 65 dB. Naopak ty nejhlučnější kolem 80 až 85 dB. Vzhledem k poměrně nízké pořizovací ceně (kolem 1 800 Kč) nelze očekávat nijak bohaté příslušenství. Výhodou je, že jsou všechny komponenty uschovatelné do těla vysavače, takže je nemusíte hledat po bytě. S váhou necelých pět kilo se s vysavačem dobře manipuluje a díky svým rozměrům (228 x 416 x 287 mm) se snadno ukládá.

Roční spotřeba tohoto modelu je 28 kWh, což bychom mohli zařadit do průměrné spotřeby mezi domácími vysavači (v dnešní době lze vyčíslit mezi 190 až 300 korunami dle dodavatele elektřiny). Modely s nejnižší spotřebou se pohybují kolem 16 kWh (například PureD9 od Elektroluxu) naopak skvěle hodnocený konkurenční vysavač od Miele (C2 Powerline) má extrémně vysokou roční spotřebu – výrobce uvádí 55,1 kWh.

Funkce

Mezi zásadní funkce vysavače, podle kterých bychom si daný model měli také vybírat, se řadí sací výkon a úroveň filtrace. Což jsou dva parametry, které tento model od Elektroluxu splňuje relativně úspěšně, je třeba ale předem vědět, na jaký typ povrchu bude vysavač používán. Jak již bylo zmíněno – vysavač se skvěle hodí na tvrdé povrchy a ideálně menší podlahové plochy (z důvodu krátkého kabelu a relativně malého sáčku na prach). Pokud si ho zakoupí někdo na vysávání velkých kobercových ploch, s jeho výkonem rozhodně spokojený nebude.

Tento model má k dispozici hubici Dust Pro, která dokáže důkladně sbírat prach. Sací trubka vysavače je kovová a dvoudílná, což zajišťuje skladnost celého přístroje. Parkovat ho můžete ve vodorovné i svislé poloze. Vysavač disponuje měkkými kolečky, které při používání na tvrdém povrchu tlumí hluk a zároveň chrání podlahu před poškrábáním. Kolečka jsou navíc dostatečně velká a umožňují plynulý pohyb přístroje do více směrů, vysavač se díky nim snadno ovládá.

Filtrace tohoto vysavače je účinná vždy a všude. Omyvatelný filtr Hygiene 12 zadrží dle výrobce více než 99,5 % prachových částic (jedná se tedy o HEPA filtr třídy 12) do velikosti až 0,15 μm. Výkon filtru se s opětovným umytím a použitím nesnižuje.

Vysavač dále disponuje navíjecím kabelem, indikátorem plnosti sáčku, na který uživatele upozorní prostřednictvím malého displeje a možností regulace výkonu.

Příslušenství:

 • malá hubice
 • dlouhá hubice
 • kartáč na nábytek
 • (další příslušenství výrobce nenabízí)

Chcete si koupit nový vysavač, ale nevíte který? Zkuste se podívat na nejlepší vysavač.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.7 Total Score
Electrolux EEG41IW

Vysavač EEG41IW značky Electrolux je snadno ovladatelný, lehký a opravdu kompaktní kousek, který poslouží v menších prostorách s tvrdými podlahami. Vzhledem k jeho nižší pořizovací ceně a pouze třem nástavcům je dostatečně vybavený na běžný domácí úklid. Velmi praktické je také umístění příslušenství přímo do vysavače. Přestože výrobce slibuje účinné vysávání všech typů podlah, tento vysavač si neporadí s větším kobercem a už vůbec nedokáže zbavit prachu a nečistot koberce s vysokým vlasem. Filtrace ve spojení s prachovými sáčky (je nutné zakoupit originál od výrobce, náhrady jsou pouze v papírové verzi) se celkem spolehlivě postará o takřka nulový únik prachu a nečistot do vaší domácnosti. Jedním z mínusů tohoto modelu je jeho větší hlučnost, ale pokud se úklidu s vysavačem nevěnujete pozdě večer, sousedy pravděpodobně rušit nebudete. Pozlobit vás může taky navíjecí kabel, který na zmáčknutí reaguje slabě a je třeba mu vždy trošku pomoci. Kvalitní úklid tvrdých podlah spolu s vysoce účinným filtrem, který je navíc díky omyvatelnosti opakovaně použitelný, dělá z tohoto modelu cenově dostupného pomocníka, kterého v malé domácnosti bez koberců jistě oceníte.

Vysávání tvrdých ploch
8.5
Vysávání koberců
6.5
Hlučnost
4
Spotřeba
8
Výbava
5
PLUSY
 • vysoce kvalitní filtrace
 • kompaktní model
 • dobrá údržba tvrdých typů podlah
MÍNUSY
 • hlučnost
 • malá výbava nástavců
 • není vhodný na všechny povrchy
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo