Recenze Electrolux EEM48210L

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Vestavná myčka Electrolux EEM48210L patří mezi vynikající spotřebiče, které se těší oblibě u zákazníků, a najdeme ji na vysokém stupínku žebříčku srovnávačů. A to právem. Za příjemnou cenu dokáže nejen skvěle umýt a usušit nádobí, ale nabízí i spoustu vychytávek a chytrých funkcí, které vám zjednoduší život v domácnosti. Namátkou můžeme zmínit dětskou pojistku, AquaStop, světelnou signalizaci na podlahu nebo automatické otevírání dvířek po domytí. Vadou na kráse je vyšší spotřeba, nedostupnost některých běžnějších funkcí a komplikovanější montáž.

Parametry

Typvestavná
Lze podstavit?ano
Energetická třídaE
Třída účinnosti mytíA
Třída účinnosti sušeníA
Spotřeba vody - 100 Eco cyklů1050 l
Spotřeba elektřiny - 100 Eco cyklů93 kWh
Spotřeba vody na 1 ECO cyklus10,5 l
Spotřeba elektřiny na 1 ECO cyklus0,93 kWh
Počet sad nádobí14
Hlučnost44 dB
Výška81,8 cm
Šířka59,6 cm
Hloubka55 cm
AquaStopano
Připojení na teplou voduano
Počet programů6
All-in-one tabletyano
Odložený startano
Vypnutí po domytíano
Otevření po domytíano
Umístění příborůvýsuvné plato
Polohovatelný horní košano
Automatický programano
Délka mytí (Eco program)235 min.
Poloviční náplňne

Představení

Dnes se podíváme na zoubek vestavné myčce Electrolux EEM48210L, která patří mezi ty nejoblíbenější modely na trhu. Jedná se o plně integrovanou myčku, která má displej a ovládací panel kompletně ukrytý v horní liště, takže krásně splyne s vaší kuchyní. Rozměrově odpovídá klasickému vestavěnému mycímu spotřebiči s mírami 81,8 x 59,6 x 55cm. Dle zákaznických recenzí však víme, že má myčka poměrně krátké nožičky, proto je potřeba s tím počítat. Pokud ji budete chtít instalovat do vyšší kuchyňské linky, budete muset něčím zvýšit podlahu.

Bohužel výrobce nemůžeme pochválit systémem instalace. Komplikovaná je hlavně montáž předních dvířek, které nepomáhá ani návod, který se jeví jako poměrně nesrozumitelný. Model je sice vybavený systémem PerfectFit s posuvnými závěsy, které by měly samotnou instalaci usnadnit, ale i tak je proces celkem komplikovaný. Pokud víte, že nejste příliš zdatní v montáži, raději si zavolejte na pomoc technika.

Myčku můžete připojit jak na teplou, tak studenou vodu. Proti nehodám s vytopením je chráněná systémem AquaStop, který automaticky zablokuje přívod vody v hadicích. Dovnitř spotřebiče se vejde 14 sad nádobí, což se považuje za průměr. Hlučnost myčky činí 44 dB – taktéž průměrná hodnota, ale dle recenzí je zřejmé, že mnoha lidem přijde velmi tichá. Dále se může pochlubit 6 mycími programy, speciálním rotujícím ostřikovacím ramenem a další slušnou výbavou, které se budeme věnovat v jednotlivých kategoriích.

Ovládání

Indikátor nedostatku soliano
Indikátor nedostatku leštidlaano
Dětská pojistka / zámekano
Zvuková signalizaceano
Světelná signalizaceano

Protože se jedná o plně integrovanou myčku, ovládací panel najdeme na horní liště dvířek, pěkně schovaný, aby nijak nerušil uspořádání kuchyně. S jeho pomocí pak celý spotřebič ovládáme. Můžeme si navolit příslušný program, připravit odložený start a další funkce. Dále zde vidíme i indikátory neodstatku soli nebo leštidla a malý displej. To, že myčka domyla a dosušila, poznáme jak díky zvukové signalizaci, tak při pootevření dvířek, které pomáhají k lepšímu sušení. Aby se nestalo, že spotřebič otevřeme předčasně, je vybavený světelným indikátorem, který na podlahu pod myčku promítá všechny důležité údaje o aktuální mycí fázi.

Rodiče určitě ocení dětský zámek, který zabrání ratolestem v přístupu k ostrým nožům nebo skleněnému nádobí. Potěší i možnost vypnout funkci pootevřených dvířek AirDry, aby se děti nedostaly dovnitř.

Vnitřní uspořádání a materiály

Model má velkou nerezovou vanu, ve které najdete celkem tři koše na nádobí. Je záhodno zmínit, že pro výrobu vany byl použit nerez velmi tenký. Pokud si myčku necháte dovézt dopravcem, raději si ještě před řidičem zkontrolujte, že není nikde promáčknutá. Nepříliš kvalitní materiál byl použitý také v objímce ventilu, která je plastová, nikoliv kovová. Electrolux nicméně patří mezi značku vyšší třídy, proto snad zmíněné materiály budou mít i přes svou kontroverzi vysokou životnost.

Celkově dovnitř naskládáte 14 sad nádobí. Úplně nejvýš najdeme zásuvku na příbory a drobnější kuchyňské nástroje nebo malé kávové šálky. Toto řešení je oblíbené u většiny moderních spotřebičů, protože díky tomu získáte mnohem víc místa ve spodním koši. Horní koš je bytelný, doplněný o sklápěcí etažéry. Dovoluje dva stupně polohování, díky kterým můžete do spodního koše umístit větší talíře a hrnce. Většina myček nicméně nabízí tři možnosti polohování.

O perfektní mytí se stará dvojitě rotující ostřikovací rameno se speciální rotační koncovkou SatelliteClean, která se postará o dostatečný úhel ostřiku v každém koutu mycí vany. Nestane se vám tak, že by některé kousky nádobí přišly zkrátka. Dále je pak přítomno i horní ostřikovací rameno.

Mycí programy a sušení

Název programuSpotřeba vody v litrechDélka v minutáchTeplota v °CSpotřeba elektřiny
ECO10,5235500,935
Auto Sense8 – 1546 – 17045 – 700,7 – 1,7
Intenzivní12,5 – 14,5170 – 190701,4 – 1,7
Krátký 301030600,9
Pro mytí skla10 – 1482 – 92450,8 – 1
Předmytí4140,1

Model Electrolux EEM48210L se svými 6 programy patří mezi průměrně vybavené spotřebiče a bude plně vyhovovat běžným domácnostem. Mimo jiné disponuje oblíbeným automatickým programem, který sám umí určit, kolik vody a energie bude nádobí na umytí potřebovat. Za zmínku stojí i krátký 30minutový program, který se hodí v případě větší oslavy či nečekané návštěvy. Určitě budete využívat i speciální program pro mytí skla, který je šetrný ke křehkému nádobí a postará se o jeho perfektní lesk.

Co se týká mycích funkcí, model není nijak zvlášť vybavený. Například úplně chybí oblíbené poloviční plnění, při kterém můžete dát mýt i částečně zaplněnou myčku, aniž byste zbytečně plýtvali vodou nebo energií. Nenajdete tu ani funkci urychlení programů, která bývá dost oblíbená a většina konkurenčních modelů jí disponuje. Je ale fakt, že celkově patří programy v porovnání s jinými myčkami spíše ke kratším, takže to zas tak nevadí.

Sušení spotřebič zvládá skvěle. Využívá okolního vzduchu v kuchyni, kdy při funkci AirDry pootevře dvířka a urychluje sušení. Dále můžete využít funkce XtraDry, která zkvalitňuje sušící proces a je součástí každého z nastavených programů.

Další funkce

Co dalšího vám myčka nabídne?

 • Odložený start – myčka nabízí nastavit odložení startu mytí od 1 do 24 hodin.
 • All in one – podporuje mytí pomocí tablet.
 • Osvětlení na podlahu – po dobu mytí bude myčka vysílat barevnou signalizaci na zem.

Spotřeba a náklady na mytí

Jak se cenově pohybuje jedno mytí?

 • Cena vody v ČR: 90 Kč za 1 m3 (1 000 litrů)
 • Cena elektřiny v ČR: 4 Kč za 1 kWh.
 • Spotřeba vody při jednom mycím cyklu Eco: 10,5 litrů
 • Spotřeba elektřiny při jednom mycím cyklu Eco: 0,93 kWh

Cena za jedno mytí na program Eco (referenční program pro energetický štítek) je cca: 4,665 Kč

(0,93 * 4) + (0,0105 * 90) = 3,72 (elektřina) + 0,945 (voda) = 4,665 Kč

Tento údaj platí jen pro program Eco. U ostatních mycích programů závisí na nastavení programu, množství nádobí, reálném zašpinění nádobí, kvalitě vody, kvalitě mycích prostředků, atd.

Jak myje

Ač jsme tomuto modelu vytknuli absenci některých funkcí, je potřeba říct, že myje výborně. Zákazníci si pochvalují vždy čisté, suché a krásně vyleštěné nádobí. Patří ke spotřebičům, které si na nic nehrají. Nepotřebují spotřebitele lákat na tisíc speciálních funkcí, které ve výsledku nevyužijete, a možná spíš zakrývají nedostatečné výsledky. Model Electrolux EEM48210L má výsledky na jedničku, kterým určitě napomáhá i kvalitní zpracování ostřikovacího ramene s rotační násadou, díky které se horká voda dostane do každého rohu mycí vany.

Ačkoliv myčka se svou hlučností 44 dB patří mezi průměr v rámci dnešních moderních spotřebičů, její mytí je tiché a neruší. Navíc můžete využít možnosti odloženého startu a nádobí mýt v době, kdy nejste doma nebo spíte. Menší vadou na kráse je energetická třída A++ a s ní spojená větší spotřeba vody a elektřiny. Na trhu najdete konkurenční modely, které jsou určitě úspornější. Jinak ale patří tato myčka mezi skvělé spotřebiče, které v žádném případě nezklamou.

Zjistit cenu

Jaké jsou nejlepší Electrolux myčky?

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.1 Total Score
Electrolux EEM48210L

Myčka Electrolux EEM48210L se bezesporu může zařadit mezi jeden z nejlepších modelů v rámci poměru cena/výkon. Za dobré peníze získáte spolehlivý spotřebič, který bude ve vaší domácnosti výborně fungovat. Myje a suší skvěle, nabízí většinu praktických funkcí, které skutečně využijete. Líbí se nám, že se zaměřuje na tyto podstatné a důležité prvky, aniž by se výrobce snažil lákat na zbytečnosti, které ve výsledku nikdo nepoužije. Má trochu větší spotřebu, jinak se ale její koupě vyplatí.

Mytí
9
Sušení
9
Délka mytí
6
Spotřeba
7
Funkce
8
PLUSY
 • skvěle myje
 • kvalitní výrobce
 • dobrá cena
 • osvětlení na podlahu
 • dětský zámek
 • zásuvka na příbory
 • promítání na podlahu
MÍNUSY
 • chybí některé funkce
 • měkký materiál mycí vany
 • komplikovanější instalace
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo