Recenze Electrolux EN3201MOW

Pokud hledáte plnohodnotnou lednici pro čtyřčlennou rodinu, za kterou neutratíte celé jmění, můžete sáhnout po Electrolux EN3201MOW. Nečekejte od ní však zázraky. Tento výrobek se již doprodal, či doprodává. Aktuální hodnocené lednice najdete zde.

Parametry

Typkombinovaná
Provedeníbílé
Mrazící výkon4 kg/24 hodin
Akumulační doba20 hod.
Výkon mrazení4*
Klimatická třídaSN,T
Celkový objem303 l
Umístění mrazákudole
Hlučnost40 dB
Výška174,5 cm
Šířka59,5 cm
Hloubka64,7 cm
Oddělené regulacene
Displejne
Energetická třídaA++
Spotřeba energie za rok231 kWh
Speciální funkceautomatické odmrazování chladničky

Hodnocení

S nízkou cenou souvisí i malá nabídka funkcí, které v podstatě nemá žádné. Jedinou užitečnou funkcí je automatické odmrazování chladící části, takže s tím si nemusíte dělat hlavu, mrazničku budete muset odmrazit ručně. Lednice nemá ani dva termostaty, takže není možné individuální nastavení teploty v mrazící a chladící části. Přesto, že chladnička nemá z hlediska funkcí moc co nabídnout, jistě vás potěší, že spadá do druhé nejúspornější kategorie, která nese označení A++. Její roční spotřeba je odhadem 231 kWh, což je přepočteno na peníze (1 kWh za 4 kč) 924 Kč, což je vzhledem k objemu a pořizovací ceně velmi příjemné. Dalším plusem je opravdu královská akumulační doba, která činí celých 20 hodin. Proto se rozhodně nemusíte trápit, kdybyste náhodou zůstali delší dobu bez proudu, nebo jste museli delší dobu čekat na opraváře (což rozhodně nechceme přivolávat). Výkon mrazení je označen čtyřmi hvězdičkami, což znamená, že v mrázku můžete potraviny uchovávat dlouhodobě, tedy více, než několik měsíců. Pokulhává ovšem mrazící výkon, který za 24 hodin zvládne zamrazit pouze 4 kg potravin. To je nejméně o polovinu méně, než dovedou konkurenční modely. Z hlediska klimatické třídy nebude problém spotřebič provozovat v místnostech o teplotách 10 °C až 38 °C. Bílé provedení je klasickou elegancí, která se hodí do každé kuchyně, ale existuje tu i možnost vložit lednici do skříně o šířce 60 cm. Držte se však technického nákresu v návodu nebo na stránkách výrobce a nezapomeňte, že v zadní části musí být dostatek prostoru pro odvětrávání. Celkově nám vzhled kazí jen dvě plastová podlouhlá madla, která působí velmi lacině. Vnitřní uspořádání se skládá ze 3 polic, z toho dvě jsou výškově nastavitelné, ze dvou transparentních plastových boxů na zeleninu a tří přihrádek ve dveřích. Pod druhou polici je možné zavěsit drátěný držák na lahve. Ten nám však přijde zbytečný a uvítali bychom místo něj spíše polici navíc. Oceňujeme také LED osvětlení, které je energeticky nenáročné a má dlouhou životnost. U lednice je možné zaměnit otevírání dvířek. Tuto instalaci zvládnete i bez odborné pomoci, ale měli byste na to být nejméně dva. Hlučnost během provozu je 40 dB, což je hraniční limit. Obtěžovat vás určitě nebude, ale budete o ní vědět.
 • dlouhá akumulační doba
 • nejlepší klimatická třída
 • možnost záměny otevírání dvířek
 • nízká spotřeba
 • automatické odmrazování chladící části
 • výhodná pořizovací cena
 • možnost pouze jedné regulace
 • nevyužitelnost stojanu na lahve
 • žádná funkce navíc
 • ruční odmrazování mrazničky
Zjistit cenu Zkuste se podívat i na lednice Whirlpool.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

5.5 Total Score
Electrolux EN3201MOW

Základní model od Electroluxu. S ohledem na cenu si není na co stěžovat. Výbava i parametry jsou s ohledem na ni adekvátní.

Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo