Recenze ELECTROLUX EN6086JOX

V případě, že je vás doma opravdu hodně, vám asi nebude stačit ani kapacita těch největších kombinovaných chladniček. Proto můžete sáhnout třeba po ELECTROLUX EN6086JOX. Jedná se o americkou chladničku s celkovým objemem 536 l takže je vhodná i pro osmičlennou domácnost.

Parametry

Typamerická
Provedenínerezové
Mrazící výkon10 kg/24 hodin
Akumulační doba12 hod.
Výkon mrazení4*
Klimatická třídaSN-T
Celkový objem536 l
Umístění mrazákudole
Hlučnost43 dB
Výška177,6 cm
Šířka91,2 cm
Hloubka76,5 cm
Oddělené regulaceano
Displejano
Energetická třídaA+
Spotřeba energie za rok410 kWh
Speciální funkceNo Frost, výrobník ledu, dávkovač vody, funkce rychlého chlazení i mrazení, provozní mód Dovolená, dětská pojistka

Hodnocení

Co nás poměrně nemile překvapilo, bylo malá kapacita mrazáku, která činí jen 119 l, a to rozhodně není kapacita pro 8, ale jen pro 5 osob. Jako přínosné jsme shledali to, že je součástí lednice box s regulovatelnou vlhkostí na ovoce a zeleninu, které tak zůstane déle čerstvé a křupavé. Trochu škoda je, že chybí box s nulovou zónou pro uchovávání náchylnější potravin na rychlé zkažení. Boxy na ovoce a zeleninu jsou uvnitř celkem dva, ale jen jeden má možnost regulovatelné vlhkosti. Dvě police je možné výškově nastavit, ve dveřích je celkem 6 přihrádek a jeden zásobník vody. Nemile nás překvapil fakt, že lednice neumožňuje variabilnost poliček ve vyšší míře, třeba možnost některou z nich sklopit. Z venkovní strany dveří je umístěn dávkovač vody. Tímto dávkovačem se nedávkuje led. Ten se vyrábí v mrazící části ve speciálním stojanu, který tedy zabere část mrazáku. Lednici není možné připojit ke zdroji vody, takže vodu musíte do zásobníku dodávat ručně. Rozměry lednice jsou opravdu obří. Počítejte s tím, že při otevření obou křídel má lednice šířku zhruba 172 cm, takže nezapomeňte mít kolem dokola dostatečný prostor. Tento spotřebič je opravdu žrout energie. Spadá jen do energetické třídy A+ a jeho roční spotřeba je neuvěřitelných 410 kWh. Při ceně 4 Kč za 1 kWh vás její provoz ročně vyjde na 1 640 Kč, což je opravdu pálka! O jejím chodu budete rozhodně vědět, protože vydává hluk o síle 43 dB. Tím se zařadila mezi nejhlučnější lednice na trhu. Z hlediska funkcí vás jistě potěší technologie No Frost, takže se nemusíte starat o odmrazování. Speciální mód Dovolená se postará o to, aby spotřeba elektrické energie byla v době vaší delší nepřítomnosti co nejnižší. Rychlé chlazení a mrazení se zase postará o to, aby se nově přidané potraviny co nejdříve zchladily/zmrazily na požadovanou teplotu a nedocházelo tak ke zbytečnému zvyšování spotřeby energie. Lednice zvládne zmrazit 10 kg nově vložených potravin za 24 hodin, což není moc a z hlediska tohoto parametru ji to řadí spíše k podprůměrným spotřebičům. Podobně je na tom s akumulační dobou, která je pouze 12 hodin. Na trhu se totiž můžete setkat i s modely, které dokážou potraviny udržet, v případě výpadku proudu, zmražené až 18 hodin. Potěší vás nerezové provedení v protiotiskové úpravě. To znamená, že povrch není tolik náchylný na otisky a šmouhy, které jsou na většině nerezových spotřebičů hodně vidět. Ovládání a nastavování je díky dotykovému displeji snadné. Díky dvěma termostatům je možné teplotu upravovat separátně pro chladící i pro mrazící část.
 • užitečné funkce
 • velký objem
 • vhodná pro početné rodiny
 • energeticky úsporný mód dovolená
 • dávkovač vody
 • není nutné připojení k vodovodnímu potrubí
 • velké rozměry
 • finančně náročná na provoz
 • vysoká hlučnost
 • malý objem mrazicí části
 • vysoká pořizovací cena
Zjistit cenu V přehledu máme i klasické kombinované lednice.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.7 Total Score
ELECTROLUX EN6086JOX

Velká americká lednice. Potřebujete na ni dost místa a její provoz i pořízení nejsou zadarmo. Ale ten velký prostor za to stojí, nebo ne? Každopádně ve svém segmentu je to takový slušný průměr. Ve spojení se slevou, cashbackem nebo rozumným dárkem zdarma je hodna zvažování nákupu.

Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo