Recenze Electrolux EPF6GREEN

Electrolux EPF6GREEN patří mezi menší vysavače s dostatečným výkonem pro všechny typy povrchů. Hodí se zejména do menších bytů, jelikož disponuje elektrickým kabelem o délce pouze 6 m.

Parametry

Typ vysavačesáčkový
Objem sáčku na prach3,5 l
Délka kabelu6 m
Akční rádius9 m
Hlučnost76 dB
Energetická třídaA
Třída filtraceA
Třída vysávání podlahA
Třída vysávání kobercůB
Roční spotřeba27,5 kWh
Příkon700 W
Sací výkon150 W
Regulace výkonuano
Turbo kartáčne
Signalizace filtrune
Signalizace plné nádobyano
Třída účinnosti HEPA filtruH12

Představení

Electrolux EPF6GREEN je poměrně levný vysavač menších rozměrů (441 x 293 x 238 cm). Jeho hmotnost je ale poměrně vysoká (6 kg). Manipulace i přenášení ale není nijak náročné a bez problémů s ním zvládnou pracovat i odrostlejší děti, které můžete zapojit do úklidu. Kvalita zpracování je na standardní úrovni. Všechny plastové díly k sobě přiléhají a vše působí poměrně pevně. Samozřejmostí jsou také malá měkčená kolečka, díky nimž je překonávání překážek snazší a nehrozí poškrábání podlahy. Počítat ale musíte s kratší elektrickou šňůrou, která měří pouze 6 m. Ve velkých místnostech proto budete muset tento vysavač neustále přepojovat. Doporučujeme jej proto spíše pro menší prostory. Příslušenství u tohoto modelu sestává z nástavce 3 v 1, tj. extra hubice na tvrdé podlahy, hubice na čalounění a štěrbinové hubice, která je ideální při vysávání radiátorů apod. Součástí balení není turbokartáč. Nástavec 3 v 1 je možné umístit přímo na sací hubici vysavače, a mít jej tak stále po ruce. Příkon tohoto elektrospotřebiče dosahuje maximálně 700 W, sací výkon se přitom pohybuje od 150 W do 480 W. Samozřejmostí je regulace výkonu. Tento model navíc vyniká vysokou úsporností a energetickou třídou A. Pro vysávání tvrdých podlah je označen třídou A (tedy vysoká účinnost), pro vysávání koberců pak třídou B. Velmi vhodný je i pro alergiky, jelikož nevrací prach zpět do ovzduší (třída A).

Jak vysává

Výkon modelu EPF6GREEN je překvapivě vysoký. Tvrdé podlahy (parkety, linoleum, plovoucí podlahy atp.) zvládá na jedničku. Co se týče koberců, tam dopadl hůře. I na nejnižší výkon se hubice ke koberci přisaje a těžce se s ní pohybuje. Řešením může být na jedné straně koberec jednoduše přišlápnout a vysávat pouze směrem od sebe. Koberce s vysokým vlasem je přitom téměř nemožné vysát. Tento stroj navíc ve své výbavě neobsahuje turbokartáč vhodný pro vysávání zvířecích chlupů a vlasů. Příjemně však překvapila technologie 360° Motion™, díky níž se sací hubice otáčí okolo své osy, a velmi snadno se proto přizpůsobí všem rohům. Sací trubici je přitom možné sklopit, díky čemuž se snadno dostanete i pod nízké skříně a další nábytek. Díky dostatečně dlouhé teleskopické trubici je vysávání pohodlné i pro vyšší osoby. Vyzdvihnout si rozhodně zaslouží relativně tichý chod (při nízkém výkonu, když výkon zvýšíte, tak je to s hlukem horší). Při vysávání na nižší výkon proto nebudete příliš rušit členy domácnosti ani sousedy. Chválíme také HEPA filtr H12, který účinně zachytává prach, a brání mu tak v návratu do ovzduší. Pokud proto patříte mezi alergiky, je pro vás tento model vhodný. Jednotlivé prachové sáčky mají objem 3,5 l, což je dostačující hodnota. Nechybí ani indikace plného sáčku a běžná funkce automatického navíjení šňůry. Počítat ale nemůžete s funkcí indikace zanesení filtru. Aby byla zachována jeho maximální funkčnost, vyplatí se HEPA filtr pravidelně kontrolovat a čistit. Zjistit cenu Přehled dalších vysavačů najdete zde.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.8 Total Score
Hodnocení Electrolux EPF6GREEN

Vzhledem k nižší pořizovací ceně překvapil Electrolux EPF6GREEN svým poměrně vysokým výkonem a sací schopností. Jeho předností je ale zejména pohodlí při práci. Díky otočné hlavici se s ním bez velké námahy dostanete i do hůře přístupných rohů, pod skříně apod. Pokud proto máte výrazně členitý byt, určitě tuto vlastnost oceníte. Ideální je také pro alergiky. EPF6GREEN se ale nehodí pro vysávání velkých prostor a koberců s vysokým vlasem.

Vysávání tvrdých ploch
9
Vysávání koberců
7
Hlučnost
4
Spotřeba
6
Výbava
5
PLUSY
 • nízká pořizovací cena
 • dostatečný výkon
 • minimální emise prachu
 • vynikající pro vysávání špatně přístupných míst, pod skříněmi apod.
MÍNUSY
 • nevhodný pro koberce s vysokým vlasem
 • krátký elektrický kabel
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo