Recenze Electrolux EPF6GREEN

Electrolux EPF6GREEN patří mezi menší vysavače s dostatečným výkonem pro všechny typy povrchů. Hodí se zejména do menších bytů, jelikož disponuje elektrickým kabelem o délce pouze 6 m.

Parametry

Typ vysavačesáčkový
Objem sáčku na prach3,5 l
Délka kabelu6 m
Akční rádius9 m
Hlučnost76 dB
Energetická třídaA
Třída filtraceA
Třída vysávání podlahA
Třída vysávání kobercůB
Roční spotřeba27,5 kWh
Příkon700 W
Sací výkon150 W
Regulace výkonuano
Turbo kartáčne
Signalizace filtrune
Signalizace plné nádobyano
Třída účinnosti HEPA filtruH12
zpět nahoru ↑

Představení

Electrolux EPF6GREEN je poměrně levný vysavač menších rozměrů (441 x 293 x 238 cm). Jeho hmotnost je ale poměrně vysoká (6 kg). Manipulace i přenášení ale není nijak náročné a bez problémů s ním zvládnou pracovat i odrostlejší děti, které můžete zapojit do úklidu. Kvalita zpracování je na standardní úrovni. Všechny plastové díly k sobě přiléhají a vše působí poměrně pevně. Samozřejmostí jsou také malá měkčená kolečka, díky nimž je překonávání překážek snazší a nehrozí poškrábání podlahy. Počítat ale musíte s kratší elektrickou šňůrou, která měří pouze 6 m. Ve velkých místnostech proto budete muset tento vysavač neustále přepojovat. Doporučujeme jej proto spíše pro menší prostory. Příslušenství u tohoto modelu sestává z nástavce 3 v 1, tj. extra hubice na tvrdé podlahy, hubice na čalounění a štěrbinové hubice, která je ideální při vysávání radiátorů apod. Součástí balení není turbokartáč. Nástavec 3 v 1 je možné umístit přímo na sací hubici vysavače, a mít jej tak stále po ruce. Příkon tohoto elektrospotřebiče dosahuje maximálně 700 W, sací výkon se přitom pohybuje od 150 W do 480 W. Samozřejmostí je regulace výkonu. Tento model navíc vyniká vysokou úsporností a energetickou třídou A. Pro vysávání tvrdých podlah je označen třídou A (tedy vysoká účinnost), pro vysávání koberců pak třídou B. Velmi vhodný je i pro alergiky, jelikož nevrací prach zpět do ovzduší (třída A). zpět nahoru ↑

Jak vysává

Výkon modelu EPF6GREEN je překvapivě vysoký. Tvrdé podlahy (parkety, linoleum, plovoucí podlahy atp.) zvládá na jedničku. Co se týče koberců, tam dopadl hůře. I na nejnižší výkon se hubice ke koberci přisaje a těžce se s ní pohybuje. Řešením může být na jedné straně koberec jednoduše přišlápnout a vysávat pouze směrem od sebe. Koberce s vysokým vlasem je přitom téměř nemožné vysát. Tento stroj navíc ve své výbavě neobsahuje turbokartáč vhodný pro vysávání zvířecích chlupů a vlasů. Příjemně však překvapila technologie 360° Motion™, díky níž se sací hubice otáčí okolo své osy, a velmi snadno se proto přizpůsobí všem rohům. Sací trubici je přitom možné sklopit, díky čemuž se snadno dostanete i pod nízké skříně a další nábytek. Díky dostatečně dlouhé teleskopické trubici je vysávání pohodlné i pro vyšší osoby. Vyzdvihnout si rozhodně zaslouží relativně tichý chod (při nízkém výkonu, když výkon zvýšíte, tak je to s hlukem horší). Při vysávání na nižší výkon proto nebudete příliš rušit členy domácnosti ani sousedy. Chválíme také HEPA filtr H12, který účinně zachytává prach, a brání mu tak v návratu do ovzduší. Pokud proto patříte mezi alergiky, je pro vás tento model vhodný. Jednotlivé prachové sáčky mají objem 3,5 l, což je dostačující hodnota. Nechybí ani indikace plného sáčku a běžná funkce automatického navíjení šňůry. Počítat ale nemůžete s funkcí indikace zanesení filtru. Aby byla zachována jeho maximální funkčnost, vyplatí se HEPA filtr pravidelně kontrolovat a čistit. Zjistit cenu Přehled dalších vysavačů najdete zde.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran

Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.8 Total Score
Hodnocení Electrolux EPF6GREEN

Vzhledem k nižší pořizovací ceně překvapil Electrolux EPF6GREEN svým poměrně vysokým výkonem a sací schopností. Jeho předností je ale zejména pohodlí při práci. Díky otočné hlavici se s ním bez velké námahy dostanete i do hůře přístupných rohů, pod skříně apod. Pokud proto máte výrazně členitý byt, určitě tuto vlastnost oceníte. Ideální je také pro alergiky. EPF6GREEN se ale nehodí pro vysávání velkých prostor a koberců s vysokým vlasem.

Vysávání tvrdých ploch
9
Vysávání koberců
7
Hlučnost
4
Spotřeba
6
Výbava
5
PLUSY
 • nízká pořizovací cena
 • dostatečný výkon
 • minimální emise prachu
 • vynikající pro vysávání špatně přístupných míst, pod skříněmi apod.
MÍNUSY
 • nevhodný pro koberce s vysokým vlasem
 • krátký elektrický kabel
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo