Recenze Electrolux ESP73RR

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Vysoce úsporný vysavač Electrolux ESP73RR zakoupíte za přijatelnou cenu, dokáže přitom odvést velmi slušnou práci a může se pochlubit dostatečným výkonem. Navíc disponuje indikací zanesení filtru, kterou často nenajdete ani u dražších modelů.

Parametry

Typ vysavačesáčkový
Objem sáčku na prach3,5 l
Délka kabelu9 m
Akční rádius12 m
Hlučnost70 dB
Energetická třídaA+
Třída filtraceA
Třída vysávání podlahA
Třída vysávání kobercůB
Roční spotřeba21,2 kWh
Příkon650 W
Sací výkonneuvádí
Regulace výkonuano
Turbo kartáčne
Signalizace filtruano
Signalizace plné nádobyano
Třída účinnosti HEPA filtruH12

Představení

Electrolux ESP73RR je lehký (4,47 kg) a menší model s rozměry 441 x 293 x 238 mm. Jeho uložení proto nebude problematické. Celkové zpracování působí kvalitně, sací trubice je však poměrně měkká, kvůli čemuž se může snáze lámat. Je proto potřeba na ni dávat při práci pozor. Menší otočná a měkčená kolečka jsou lehce pohyblivá, ovládání i překonávání nižších překážek je proto snadné. Vzhledem k nižší váze se tento stroj také jednoduše přenáší. Díky ohebné hubici se bez problémů dostanete i pod nízké skříně a další nábytek. U takto malého vysavače je trochu neobvyklá dlouhá elektrická šňůra, což samozřejmě myslíme v pozitivním smyslu. Její délka dosahuje 9 m, akční rádius je proto až 12 m, díky čemuž se tento spotřebič hodí také pro použití ve velkých místnostech, halách apod. Objem prachového sáčku je však pouze 3,5 l, což znamená, že jej budete muset častěji vyměňovat. Příjemným překvapením je u tohoto poměrně levného modelu také množství funkcí, které nabízí. Kromě automatického navíjení šňůry a indikátoru plného prachového sáčku disponuje i málo častou funkcí indikátoru zanesení filtru. Pokud se vám proto HEPA filtr zanese, přístroj vás na tuto skutečnost sám upozorní. Nechybí ani příslušenství, a to konkrétně speciální hubice na tvrdé podlahy a hubice 3 v 1 (tj. kartáček, štěrbinová hubice a hubice na čalounění), kterou lze vložit do úchopu přímo na sací hadici vysavače, a tak ji mít stále po ruce. Mezi příslušenstvím ovšem chybí turbokartáč, který je praktický zejména v případě, kdy chováte domácího mazlíčka. Příkon je poměrně nízký, a to 650 W. Sací výkon přitom výrobce neuvádí. Výkon můžete regulovat buď pomocí otočného kolečka na těle přístroje nebo klasicky posuvnou klapkou přímo na sací trubici. ESP73RR patří mezi vysoce úsporné spotřebiče, jelikož disponuje energetickou třídou A+, která patří mezi nejvyšší možné. Také při vysávání tvrdých podlah si vysloužil třídu A, při vysávání koberců však jde již o něco nižší třídu B. Pokud ale patříte mezi alergiky, potěší vás vysoce účinný HEPA filtr. Množství emisí prachu je proto minimální a tento model se může pochlubit opět vysokou třídou A.

Jak vysává

V praxi si ESP73RR vedl překvapivě dobře. Je však nutné si zvyknout na pomalejší start. Po zapnutí přístroji chvíli trvá, než dosáhne stabilního výkonu. Všechny typy tvrdých podlah (parkety, linoleum, plovoucí podlahy apod.) ale vysává na jedničku. Sací výkon je tak vysoký, že (při prázdném prachovém sáčku) ani není potřeba používat nejvyšší výkon. Na kobercích si vedl o poznání hůř, jelikož trpí klasickým nešvarem většiny vysavačů. Zejména ke kobercům s vysokým vlasem se hubice i při nejnižším možném výkonu přisaje a není možné s ní téměř pohnout. Koberce s nízkým vlasem ale vysává poměrně dobře. Vhodnější je ale nastavit minimální výkon a po jednom místě přejet vícekrát. Tento model bohužel neobsahuje turbokartáč, pokud proto chcete efektivně vysávat také vlasy a zvířecí chlupy, doporučujeme dokoupit kompatibilní nástavec. Rozhodně chválíme nízkou hladinu zvuku. Při vysávání je slyšet spíše zvuk proudícího vzduchu, než běžící motor. Pokud nasadíte nástavec, hladina zvuku se ale trochu zvýší. Zjistit cenu Hodnotili jsme i další sáčkové vysavače.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.1 Total Score
Hodnocení Electrolux ESP73RR

Přestože vysavač Electrolux ESP73RR patří k poměrně levným modelům, co se týče výkonu, dopadl překvapivě dobře. Na tvrdé podlahy je totiž zcela dostatečný. Samozřejmě špička mezi vysavači je ještě o kus dál, ale s ohledem na cenu je to vážně solidní výkon. Potěší také dlouhý elektrický kabel a snadná ovladatelnost. Pokud proto sháníte levnější stroj pro velké místnosti a zejména tvrdé podlahy, může pro vás být tento model vhodným řešením.

Vysávání tvrdých ploch
8.5
Vysávání koberců
7
Hlučnost
6
Spotřeba
6
Výbava
6
PLUSY
 • dobrý poměr cena/výkon
 • dlouhý elektrický kabel
 • tichý chod
 • dostatečný výkon
 • indikace zanesení filtru
MÍNUSY
 • pomalý start
 • nevhodný pro koberce s vysokým vlasem
 • nemá turbokartáč
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo