Recenze Electrolux EUO 93 DB

Vysavač Electrolux EUO 93 DB pořídíte zhruba za 5 000 Kč. Vyšší investice se vám ale vyplatí, jelikož tento model nabízí skvělý výkon a řadu praktických funkcí a vlastností. Ideální je zejména pro použití ve velkých a prostorných místnostech, velkých domech, halách apod.

Parametry

Typ vysavačesáčkový
Objem sáčku na prach5 l
Délka kabelu9 m
Akční rádius12 m
Hlučnost65 dB
Energetická třídaA
Třída filtraceA
Třída vysávání podlahA
Třída vysávání kobercůA
Roční spotřeba26,8 kWh
Příkon850 W
Sací výkonneuvádí
Regulace výkonuano
Turbo kartáčne
Signalizace filtruano
Signalizace plné nádobyano
Třída účinnosti HEPA filtruneuvádí

Představení

Electrolux EUO 93 DB disponuje totožnými parametry jako model EUO9GREEN, včetně stejných rozměrů (502 x 307 x 255 mm), ale rozdílnou hmotností (5,8 kg), jelikož tento spotřebič je o 1,5 kg lehčí. Oba modely se podobají také svým designem a celkovým zpracováním a trpí proto podobnými nedostatky (větší náchylnost krytu vůči poškrábání či méně kvalitní těsnění ve spojích jednotlivých částí). Tento model se ovládá snadno a vysavač mohou pohodlně používat i vyšší osoby. Samozřejmostí jsou větší měkčená kolečka, která snadno překonají případné nerovnosti a nižší překážky. Jednoznačným kladem tohoto modelu je dlouhý elektrický kabel, který dosahuje délky 9 m, akční rádius je dokonce velmi slušných 12 m. Model EUO 93 DB je proto ideální pro použití ve velkých domech, halách, sálech atp. Kromě toho je tento spotřebič vybaven velkým sáčkem na prach o objemu 5 l. Jedná se o jednu z největších velikostí sáčků, které se u vysavačů vyrábí. Spotřebič je vybaven také řadou praktických funkcí, které vám maximálně usnadní jeho používání. Mezi zcela základní funkce patří automatické navíjení šňůry a indikátor plného prachového sáčku. Tento model ale disponuje také méně častou funkcí, kterou je indikátor zanesení filtru. Ten uživatele upozorní ve chvíli, kdy je potřeba prachový filtr vyčistit. Chválíme také poměrně široké příslušenství. Konkrétně se jedná o multifunkční hubici 3 v 1, která obsahuje hubici kartáčovou, štěrbinovou a hubici na čalounění. Na rozdíl od modelu EUO9GREEN zde tedy nenajdete speciální parketovou hubici. U obou modelů shodně chybí turbokartáč. Příkon tohoto stroje je 850 W, sací výkon výrobce neuvádí. Samozřejmostí je ale možnost regulace výkonu podle potřeby. EUO 93 DB je označen energetickou třídou A, což znamená velmi úsporný provoz. Třídou A je označena také efektivita při vysávání tvrdých podlah a koberců. Navíc je tento spotřebič vhodný také pro alergiky, omyvatelný filtr Allergy Plus™ je totiž vysoce účinný (třída A) a nevrací zpět do ovzduší emise prachu a mikroskopické částečky.

Jak vysává

Model EUO 93 DB disponuje vysokým sacím výkonem, které oceníte zejména na tvrdých podlahách (na linoleu, parketách, plovoucích podlahách apod.). Na těchto površích je vysoce účinný a efektivní (výsledky jsou dokonce možná lepší než s modelem EUO9GREEN). Při vysávání koberců s vysokým vlasem však dochází k částečnému přisátí, které znemožňuje volný pohyb sací hubice. Jedná se ale o všeobecně rozšířený problém téměř všech vysavačů. Koberce s nízkým vlasem ale vysajete poměrně snadno. Počítat však musíte s tím, že tento model není vybaven turbokartáčem na vlasy a zvířecí chlupy. Pokud proto máte doma domácího mazlíčka, doporučujeme k tomuto spotřebiči přikoupit i tento speciální nástavec. Díky nízké hladině hluku (pouze 65 dB) patří tento vysavač mezi výrazně tiché spotřebiče. Při vysávání se proto nemusíte nijak zvlášť omezovat denní dobou. Zjistit cenu Zpět na přehled ostatních hodnocení.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.7 Total Score
Hodnocení Electrolux EUO 93 DB

EUO 93 DB dopadl o něco lépe než příbuzný model EUO9GREEN. Na druhou stranu ale nemá tak dobře propracovanou ergonomii. Pokud však sháníte spolehlivý spotřebič vhodný pro vysávání velkých ploch, můžeme vám tento model doporučit.

Vysávání tvrdých ploch
9
Vysávání koberců
7
Hlučnost
8
Spotřeba
5
Výbava
8
PLUSY
 • dlouhý elektrický kabel
 • výrazně tichý chod
 • dostatečný výkon
 • minimální emise prachu
 • velký objem prachového sáčku
 • indikace zanesení filtru
MÍNUSY
 • nižší kvalita zpracování
 • nemá turbokartáč
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo