Recenze Electrolux EUO9GREEN

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Electrolux EUO9GREEN rozhodně nepatří mezi výrazně drahé přístroje, ale přesto překvapí velmi slušným výkonem a skvělými vlastnostmi. Díky dlouhé přívodní šňůře se navíc hodí se i pro velké místnosti. Ve výbavě ale postrádá rotační kartáč.

Parametry

Typ vysavačesáčkový
Objem sáčku na prach5 l
Délka kabelu9 m
Akční rádius12 m
Hlučnost65 dB
Energetická třídaA
Třída filtraceA
Třída vysávání podlahA
Třída vysávání kobercůA
Roční spotřeba26,8 kWh
Příkon850 W
Sací výkonneuvádí
Regulace výkonuano
Turbo kartáčne
Signalizace filtruano
Signalizace plné nádobyano
Třída účinnosti HEPA filtruneuvádí

Představení

Svými rozměry (502 x 307 x 255 mm) se Electrolux EUO9GREEN řadí mezi větší vysavače, uskladnění proto může být problematičtější. Podobně váha (7,3 kg) je vyšší než obvyklý průměr. Manipulace a přenášení proto může být náročnější. Na druhou stranu se jedná o poměrně robustní stroj. Lesklý plast je ale náchylnější vůči poškrábání. Nepraktické je také vyšší množství těsnění (v jednotlivých spojích). Kvalita zpracování je proto viditelně nižší. Při vysávání oceníte praktické madlo v horní části teleskopické trubice, díky němuž se při vysávání trubice skvěle drží. Trubice je přitom dostatečně dlouhá i pro vyšší osoby. Větší měkčená kolečka zase usnadňují pohyb a zároveň předcházejí možnému poškrábání podlahy nebo nábytku. Velkou výhodou je dostatečně dlouhá přívodní šňůra, která měří úctyhodných 9 m. Aniž byste proto museli vysavač přepojovat, můžete z jediné zásuvky vysát i velké prostory (cca 70 m²). Mezi další přednosti patří také sáček na prach, který má objem 5 l, což nebývá u vysavačů obvyklé. Díky tomu jej stačí vyměnit skutečně pouze jednou za čas. Vysavač si navíc o výměnu sám řekne, jelikož je vybaven indikací plného sáčku. Navíjení elektrické šňůry vám usnadní v současné době již běžná funkce automatického navíjení. Tento model však disponuje také funkcí, která u většiny těchto spotřebičů schází, a tou je indikace zanesení filtru. Díky ní EUO9GREEN upozorní v momentě, kdy se prachový filtr zanese a je potřeba jej vyčistit nebo vyměnit. Příslušenství tohoto modelu je poměrně široké. V základním balení najdete kromě klasické podlahové a kobercové hubice, také hubici kartáčovou, štěrbinovou, parketovou a speciální hubici na čalounění. Bohužel chybí turbokartáč, který je praktický zejména při vysávání zvířecích chlupů. Příkon dosahuje 850 W, sací výkon ale výrobce bohužel neuvádí. Nechybí ale možnost jeho regulace pomocí otočného knoflíku na těle spotřebiče nebo posuvné klapky, která je součástí madla. Potěšila také možnost vypnout a zapnout přístroj pomocí tlačítka na madle (další tlačítko se samozřejmě nachází také na těle samotného stroje). Co se týče úspornosti, vysloužil si tento model nejvyšší energetickou třídu A, totéž označení najdeme i v účinnosti vysávání tvrdých podlah, a dokonce i koberců. Třídou A se pyšní také z hlediska schopnosti zadržet emise prachu. Vhodný je proto také pro alergiky.

Jak vysává

Výkon tohoto vysavače je dostatečně vysoký. S nečistotami na tvrdých podlahách si poradí dobře. Se speciální hubicí na parkety je ale někdy potřeba místo přejet vícekrát, nečistoty jsou totiž pouze posouvány. Podobně vysávání koberců je problematické (zejména jde-li o koberce s vyšším vlasem). Při pohybu směrem od sebe jde vysávání poměrně hladce, hůře se však pohybuje směrem k sobě. V takovém případě se hubice přisaje a pohyb je obtížný. Pravdou však je, že tento problém se vyskytuje u většiny vysavačů. I přestože EUO9GREEN není vybaven turbokartáčem, lze se s ním poměrně efektivně zbavit také vlasů nebo zvířecích chlupů. Je ale nutné dané místo přejet několikrát po sobě. Chválíme ovšem celkovou ergonomii, díky níž se s vysavačem pracuje a manipuluje pohodlně a snadno. Potěšil také skutečně neobvykle tichý chod, díky němuž nebudete vysáváním rušit sousedy i pozdě večer nebo brzy ráno. Výhodu je také vysoce účinný a omyvatelný Allergy Plus filtr, který potěší všechny alergiky, jelikož efektivně brání návratu emisí prachu a mikročástic zpět do ovzduší. Po čase však bude dobré ho vyměnit za nový, protože omýváním se přeci jen účinnost filtru drobně snižuje. Rozhodne proto nedoporučujeme nechávat stejný filtr ve vysavači třeba pět let. Zjistit cenu Zpět na průvodce výběrem vysavače.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.5 Total Score
Hodnocení Electrolux EUO9GREEN

Vysavač Electrolux EUO9GREEN rozhodně patří mezi vysoce výkonné modely, které si poradí s většinou nečistot. Bohužel s ním ale nejspíš budete trochu zápasit při vysávání koberců. Kvalita zpracování je s ohledem na velké množství těsnění také poněkud sporná. A cena náhradních dílů je bohužel velmi vysoká. Pochvalu si ale zaslouží dlouhá elektrická šňůra, velký objem prachového sáčku a vysoce účinný filtr. Tento model se proto rozhodně hodí i pro častý úklid rozsáhlých prostor.

Vysávání tvrdých ploch
9
Vysávání koberců
7
Hlučnost
8
Spotřeba
5
Výbava
7
PLUSY
 • dlouhý elektrický kabel
 • výrazně tichý chod
 • dostatečný výkon
 • minimální emise prachu
 • velký objem prachového sáčku
 • indikace zanesení filtru
MÍNUSY
 • nevhodný pro koberce s vysokým vlasem
 • nižší kvalita zpracování
 • nemá turbokartáč
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo