Recenze Electrolux EW6S406BI

Nad Electroluxem WE6S406BI zaplesá srdce všech, kteří hledají úzkou pračku s bočním plněním. O něco méně potěšující je poměrně vysoká spotřeba vody a ne zrovna ideální ždímání. Těšit se však můžete na bohatou programovou nabídku, která nabízí i parní praní. Co dalšího můžete od pračky čekat?

Parametry

Energetická třídaD
Způsob plněnípřední
Kapacita6 kg
Otáčky1000
Hlučnost praní54 dB
Hlučnost ždímání76 dB
Spotřeba energie za 100 cyklů62 kWh
Spotřeba vody za 100 cyklů4550 l
Účinnost praníA
Účinnost odstřeďováníC
Aquastopano
Výška84,5 cm
Šířka59,5 cm
Hloubka42 cm
Počet programů12
Délka základního programu215 minuty

Představení

Všechny malé domácnosti, ve kterých není místa nazbyt, řeší otázku, jakou pračku vybrat, aby nezabírala příliš mnoho prostoru. Řešením jsou úzké pračky, které jsou ve většině k sehnání s horním plněním. Pračka Electrolux EW6S40BI je úzkou pračkou s hloubkou jen 42 cm, takže se ideálně hodí do malých koupelen a své místo si najde například i pod pracovní deskou. Nabízí 12 programů, které kromě standardního praní bavlny a jemného prádla nabízí také programy pro sportovní oblečení, rifle nebo alergiky. U programu pro alergiky se navíc využívá funkce páry, která oblečení zbaví všech bakterií a alergenů.  Pračka umožňuje nastavení teploty vody i zkrácení délky programu a samozřejmě disponuje inteligentní funkcí vážení prádla. Pračka disponuje dvěma programy pro sportovní oblečení. První, který se jmenuje Sport, se hodí pro oblečení ze smíšených tkanin. Je vhodný pro lehce zašpiněné prádlo nebo prádlo k osvěžení. Druhý program s názvem Outdoor se hodí pro praní syntetického funkčního sportovního prádla. Pro praní se nepoužívá aviváž.

Programy

Název programuKapacita v kgNastavení teploty v °CMaximální počet otáček ot/min
Bavlna60-901 000
Bavlna Eco640-601 000
Syntetika30-601 000
Jemné10-401 000
Rychlý130800
Pro alergiky6601 000
Dětské oblečení10-601 000
Ruční praní130800
Vlna10-401 000
Sportovní oblečení30-401 000
Outdoor1,50-401 000
Denim1,50-401 000

Doplňkové funkce

Vybrané programy je možné kombinovat s dalšími funkcemi a nastavením.

 • Nastavení teploty – po vybrání programu pračka automaticky nastaví doporučovanou teplotu praní, kterou můžete upravit podle svých potřeb.
 • Odstředění – je možné si nastavit počet otáček nebo zvolit program bez odstředění nebo zastavení máchání, kdy prádlo zůstane ve vodě, čímž se zamezí jeho pomačkání,
 • Noční cyklus – jsou potlačeny některé odstřeďovací procesy, takže je praní tišší.
 • Předpírka – je vhodná pro praní silně znečištěného prádla, prodlužuje dobu praní.
 • Extra máchání – přidá proces extra máchání navíc, který bude aktivní vždy, dokud funkci nevypnete.
 • Stálé Měkké Plus – funkce pro optimalizování dávkování aviváže. Aviváž se lépe dostane ke všem vláknům, takže bude prádlo jemnější.
 • Odložený start – start praní si můžete po 1 hodině odložit až na 20 hodin.
 • Řízení času – umožňuje zkrátit délku programu praní v závislosti na velikosti náplně a stupni zašpinění.
 • Dětské pojistka – uzamkne ovládací panel.
 • Zvuková signalizace – můžete se rozhodnout, zda chcete zapnout nebo vypnout zvukovou signalizaci. Při vypnutí se ozve pouze v případě poruchy spotřebiče.

Jak pere

Pračka Electrolux EW6S406BI je vhodným pomocníkem především do malých rodin. Za málo peněz poskytuje poměrně dost muziky. Její předností je především malá hloubka, takže se hodí i do menších koupelen, ovšem nezapomínejte na prostor, který pračka potřebuje pro otevření dvířek. Díky bočnímu otevírání je možné využít horní část jako odkládací plochu. Nevýhodou u dvířek je to, že nejdou otevřít o 180°, což trochu zhoršuje manipulaci s prádlem. Dalším pozitivem je nabídka programů včetně programu s párou. Pára se využívá pro praní prádla alergiků. Výhodou je také možnost zkrácení času praní a nastavení teploty vody.

Samozřejmostí je odložený start, který se odkládá po jedné hodině maximálně o dvacet hodin. Je trochu škoda, že pračka neumožňuje odložení alespoň několik prvních hodin po půl hodinách. Co se týče spotřeby vody, musíme uvést, že ta je opravdu nečekaně velká. Na to, že je kapacita pračky jen 6 kg, roční spotřeba vody dosahuje 9 999 l, což je typické pro pračky s o 3 kg vyšší kapacitou prádla. Se spotřebou elektrické energie je to lepší. Roční spotřeba dosahuje 137 kWh. Pořád ale platí, že se nejedná o nijak špičkovou hodnotu. Z hlediska hlučnosti se pračka řadí mezi průměrné spotřebiče s hlučností při praní 54 dB a odstřeďování 76 dB.

Co se nám jeví jako nedostatečné, tak to je třída odstřeďování C, po které v prádle zůstane zhruba 60 % vody. S tím souvisí i maximální počet otáček, který je nízký. Pouze 1 000 za minutu. Je jasné, že malé rozměry spotřebiče si vyberou svoji daň. Ale jsou menší pračky, které to dokáží ještě o kousek lépe. Ovládání je snadné, jen je trochu škoda, že kolem otočného voliče nejsou programy popsány v češtině. Nicméně se u nich nacházejí mezinárodní piktogramy, jejichž vysvětlení najdete v českém návodu. Dvířka jsou dostupná pouze v černém provedení a při jejich zavření je potřeba vyvinout větší sílu. Při špatném zavření se na displeji objeví chybové hlášení. Displej zobrazuje klasicky rovněž čas praní, dobu odloženého startu nebo zmiňovaná chybová hlášení.

Zjistit cenu

Projděte si náš velký test automatických praček.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.7 Total Score
Electrolux EW6S406BI

Za poměrně nízkou pořizovací cenu obdržíte slušnou pračku s bohatou programovou nabídkou a malou hloubkou. Příjemným překvapením je parní program. Nepříjemným zjištěním je vysoká roční spotřeba vody a vysoká vlhkost vody zbývající v prádle po odstředění.

Praní
9
Ždímání
5
Programy
7
Hlučnost
6
Výbava
7
Spotřeba
6
PLUSY
 • programová výbava
 • pára
 • nízká hloubka
 • úprava času i teploty vody
MÍNUSY
 • zbytková vlhkost
 • spotřeba vody
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo