Recenze Electrolux EW6T3262IC

Pračka Electrolux EW6T3262 IC potěší i náročné zákazníky, kteří vyžadují vysokou úroveň praní, ale zároveň si do bytu nemohou nastěhovat klasickou „šedesátku“. Tento model je dostupný v provedení slim, ale přesto nabízí 12 programů, včetně jednoho s parní funkcí. Zjistěte o tomto výrobku více.

Parametry

Energetická třídaE
Způsob plněníhorní
Kapacita6 kg
Otáčky1200
Hlučnost praní51 dB
Hlučnost ždímání77 dB
Spotřeba energie za 100 cyklů62 kWh
Spotřeba vody za 100 cyklů4310 l
Účinnost praníA
Účinnost odstřeďováníB
Aquastopano
Výška89 cm
Šířka40 cm
Hloubka60 cm
Počet programů12
Délka základního programu240 minuty

Představení

Automatická pračka Electrolux EW6T3262IC se hodí do domácností, ve kterých se bojuje s každým kouskem místa. Pračka se řadí do kategorie slim, což znamená, že na šířku měří jen 40 cm. Je tedy možné ji bez problémů obestavit například koupelnovým nábytkem, jelikož nepotřebuje prostor pro boční otevření dvířek. Prací program vždy končí s bubnem nahoře, takže se prádlo z pračky pohodlně vytahuje. Otevírací mechanismus je navíc opatřen systémem soft, takže se buben otevírá opatrně tak, abyste si neublížili. Z hlediska programů se můžete těšit na standardní programy, a navíc programy pro sportovní nebo dětské oblečení či pro oblečení pro alergiky. U jednotlivých programů je možné upravit délku praní i teplotu vody. Zvolit si můžete i tichý noční režim nebo funkci pro snadné žehlení.

Programy

Název programuKapacita v kgNastavení teploty ve °CMaximální počet otáček ot/min
Bavlna60-90400-1 200
Bavlna eko640-60400-1 200
Syntetika30-60400-1 200
Jemné prádlo20-40400-1 200
Rychlý 14 min1,530800
Antialergický660400-1 200
Dětské vybavení20-40400-1 200
Hedvábí330400-800
Vlna1,50-40400-1 200
Sport30-40400-1 200
Outdoor20-40400-1 200
Denim20-40400-1 200

Doplňkové funkce

Pračka kromě 12 programů nabízí ještě několik funkcí, díky kterým bude praní ještě účinnější a snazší.

 • Teplota – po zvolení programu spotřebič automaticky navrhne teplotu, kterou můžete upravit podle svých požadavků.
 • Noční režim – pokud se chystáte prát v noci a nechcete tím rušit sebe ani sousedy, zvolte noční režim, který omezí fáze máchání a skončí s vodou v bubnu.
 • Skvrny – pro praní prádla se skvrnami zvolte tuto funkci, která k pracímu programu přidá fázi na odstraňování skvrn.
 • Stálé extra máchání – přidá ke standardním máchacím cyklům ještě několik cyklů navíc. Díky tomu se z prádla dostane veškerý zbytkový prostředek na praní.
 • Stále jemné+ – slouží pro optimalizaci dávkování aviváže.
 • Snadné žehlení – pračka vypere prádlo tak, aby bylo na konci programu co nejméně zmačkané.
 • Odložený start – start praní je možné po hodině odložit až o 20 hodin.
 • Time manager – pomocí této funkci můžete zkrátit délku praní v závislosti na náplni a stupni ušpinění.
 • Zvuková signalizace – může být zapnutá nebo vypnutá. V případě vypnutí se ozve jen při poruše spotřebiče.
 • Dětská pojistka – uzamkne ovládací panel.

Tip: Po praní se vám může hodit i kvalitní sušička prádla.

Jak pere

Electrolux EW6T3252IC je optimální volbou pro menší rodiny, které se potýkají s nedostatkem místa, ale zároveň vyžadují vysokou úroveň praní. Pračka se řadí mezi slim modely, což znamená, že na šířku měří jen 40 cm. Není tedy problém ji napasovat i do užších prostor koupelny. Nezapomeňte však, že potřebuje dostatek prostoru pro horní otevírání poklopu. Alespoň 40-41 cm. Celkově patří do takového lepšího průměru. Ať už se jedná o třídu odstřeďování B, či 1 200 otáček za minutu, tak i z pohledu spotřeby elektrické energie. Ta je (při normovaném odhadovaném provozu 160 pracích cyklů za rok) 137 kWh. U horem plněných praček je to jako obvykle horší se spotřebou vody.

Ta je při 160 cyklech ročně odhadována přes 9 000 litrů za rok. Pračka potěší moderním minimalistickým designem a přehledným ovládacím panelem. Kolem otočného voliče najdete programy uvedeny v češtině. Druhou polovinu tvoří displej s dotykovými tlačítky. Displej zobrazuje poruchová hlášení, délku pracího programu a odložený start, plus aktuální nastavení. V případě, že se na displeji objeví výstražná hláška EF0 znamená to, že je aktivován systém proti vyplavení. Co se spotřeby týče, řadí se pračka mezi průměrné spotřebiče spadající do nejúspornější energetické třídy A+++. Není přehnaně náročná ani na spotřebu vody ani na spotřebu energie. Co se týče provozu, pračka vás svým chodem rozhodně nebude rušit. Tedy aspoň během praní. Při něm vydává hluk o síle pouze 51 dB, což ji řadí mezi velmi tiché produkty.

Během ždímání o ní rozhodně vědět budete. Na druhou stranu s hodnotou 77 dB spadá mezi průměrně hlučné horem plněné pračky. Pokud bydlíte v bytě a nechcete praním v noci rušit sousedy, není nic jednoduššího, než si zvolit režim tichý, který omezí počet máchací fáze a skončí s vodou v bubnu. Pračka nabízí celkem 12 programů, včetně jednoho krátkého, který oblečení vypere za pouhých 14 minut. Počítejte však s tím, že prádlo nesmí být příliš špinavé. Pokud si čas chcete u některého z programů zkrátit, stačí si čas navolit pomocí time manageru. Antialergický program využívá pro praní vodu o teplotě 60 °C v kombinaci s párou, což je značka ideál. Pračka samozřejmě disponuje inteligentní technikou, která dokáže zvážit náplň a přizpůsobit jí spotřebu vody i energie.

Zjistit cenu

Potřebujete pračku s větší kapacitou bubnu? Podívejte se sem.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.3 Total Score
Electrolux EW6T3262IC

S pračkou Electrolux EW6T3262IC nesáhnete vedle. Má sice menší objem bubnu (6 kg), ale je dostupná ve slim provedení, takže se vměstná i do menších koupelen. Potěší i bohatou nabídkou programů, včetně antialergického, který využívá páru. U programů je možné si upravit teplotu vody i délku praní. Z hlediska spotřeby se řadí do střední třídy úsporných spotřebičů A+++. Jediné, co vás může vzhledem ke kapacitě bubnu odradit je vyšší pořizovací cena, za kterou však dostanete kvalitní výrobek s bohatou programovou výbavou a jednoduchým ovládáním.

Praní
9
Ždímání
7
Programy
7
Hlučnost
6
Výbava
7
Spotřeba
7
PLUSY
 • počet programů
 • program s párou
 • úprava času
 • nastavení teploty vody
 • tiché praní
MÍNUSY
 • menší kapacita bubnu
 • vyšší pořizovací cena
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo