Recenze Electrolux EW8H259SCT

Velká rodinná sušička, která patří do vyšší produktové řady od Electroluxu. Rozměry jsou naprosto typické (85 x 60 x 60 cm), s tím, že šířka je o pár milimetrů menší, takže ji můžete dostat i za úzké 60 cm dveře. Za předpokladu, že máte rovná futra. Často se stává, že jsou trochu zkosená a pak může být problém. Pokud máte takto úzké dveře doma, doporučuji je před případným nákupem přístroje přeměřit. Podle očekávání je vybaven chytrými senzory. To znamená, že elektronika v této sušičce měří vlhkost tkaniny a určí konec sušení, když zbývající vlhkost je v souladu s vlhkostí požadovanou programem. Díky tomu se v průběhu sušícího cyklu může měnit i odhadovaný čas do konce programu. Buben je vyroben z nerezové oceli a má objem 118 litrů. Doporučená maximální náplň sušičky je 9 kg. Je vybavena dotykovým displejem, popisky funkcí i programů jsou plně v češtině. Třída účinnosti sušení je solidních B, ale co zamrzí víc je třída energetické účinnosti, která je A++. Ta z pohledu provozu zvyšuje již tak vysokou cenu sušičky.

Parametry

Energetická třída A++
Třída účinnosti sušení B
Spotřeba elektrické energie (roční) 259 kWh
Kapacita bubnu 9 kg
Hlučnost 65 dB
Výška 85 cm
Šířka 60 cm
Hloubka 60 cm
Váha 59,5 kg
Maximální počet otáček 1 400
Délka trvání programu bavlna (plná náplň) 185 min
Počet programů 12
Zpětný chod ano
zpět nahoru ↑

Programy

Program Maximální kapacita
Bavlna Eco 9 kg
Bavlna 9 kg
Syntetika 3,5 kg
Jemné 4 kg
Sport 2 kg
Přikrývka 3 kg
Hedvábí 1 kg
Vlna 1 kg
Venkovní (outdoor) 2 kg
Denim 4 kg
Ložní prádlo XL 4,5 kg
Mix XL 6 kg
zpět nahoru ↑

Funkce

Extra proti zmačkání

Prodlouží fázi proti zmačkání na konci sušicího programu. Prodloužení je možné o následující hodnoty:

 • půl hodiny
 • hodina
 • hodina a půl
 • dvě hodiny

Tato funkce redukuje zmačkání prádla. Prádlo můžete kdykoliv během fáze proti zmačkání vyjmout.

Úroveň usušení

Nastavíte, jak moc chcete mít prádlo suché. Možné jsou následující možnosti:

 • Extra suché
 • Suché do skříně
 • Suché k žehlení

Čas sušení

Spustí samostatný program sušení. Jeho délku lze nastavit v rozmezí deseti minut až dvou hodin. Nastavte ji podle množství prádla v bubnu.

Osvěžení

Z jiných sušiček můžete znát pod názvem refresh program.

Reverz plus

Přidáním této funkce se častěji otáčí směr otáčení bubnu. Díky tomu se prádlo méně zamotává. Je vhodné ji zapnout při sušení velkých kusů prádla. Například ložní prádlo, dlouhé šaty atd ..

Odložený start

Můžete nastavit zpoždění startu programu a to o jednu až dvacet hodin.

Extra tichý

Můžete prodloužit dobu sušícího programu výměnou za sníženou hlučnost během sušení. Vhodné na noc nebo pokud máte doma malé děti co spí během dne.

zpět nahoru ↑

Jak suší

Nabídka programů je opravdu bohatá a najdete v ní vše, co potřebujete. Program pro outdoorové oblečení se trochu skrývá pod názvem „venkovní“. Pro extra jemné oděvy je program hedvábí. Na ložní prádlo jsou k dispozici dva programy. Pokud je ho méně (např. klasické dvojlůžko) je vhodné použít program „přikrývka“. Pro větší objem je určen „ložní prádlo Xl“. Ten je nepatrně hlučnější a podle informací co se mi podařilo zjistit, se během sušení častěji mění směr otáčení bubnu, aby se do sebe prádlo příliš nezamotávalo. Samotné sušení bych označil jako takovou lepší dvojku (hodnocení myšleno jako ve škole). Když není buben příliš naplněný, tak je to lepší, ale jakmile je plný tak se vám stane, že je prádlo po vyjmutí trochu vlhčí. To je škoda, protože takové chování jste ochotni odpustit levné sušičce za deset tisíc, ale u tohoto kousku se skoro dvojnásobnou cenou už jsou očekávání jinde. Míru sušení je možné zvýšit za pomoci stisknutím a podržením tlačítek „extra tichý “ a „Reverz plus“. Na displeji se zobrazí číslo 0, 1 nebo 2. Ty určují míru sušení. 2 je výchozí nastavení a 0 nastavuje maximální suchost. Toto nastavení však bude mít dopad na spotřebu energie a také mám trochu obavu o šetrnost, zejména k jemnějšímu prádlu. Abych to shrnul, ačkoliv se množstvím programů a dalších funkcí snaží dostat mezi špičku, jeho provozní vlastnosti ho stahují o krok zpět. Což by nevadilo při rozumně nastavené ceně. A ta by musela být výrazně nižší než současných 18 000 Kč.

zpět nahoru ↑

Zkušenosti

 • Má vnitřní osvětlení.
 • Nesušte společně velké a malé kusy prádla. Malé kusy prádla se mohou zachytit ve velkých kusech a zůstat tak vlhké.
 • Také se snažte nemít sušičku zcela naplněnou, opět hrozí, že některé kusy prádla zůstanou vlhké.

Zjistit cenu

7.3 Hodnocení
Electrolux EW8H259SCT

Mírně nadprůměrná sušička, kterou sráží dolů neadekvátní cena v okamžiku uvedení na trh. Pokud časem klesne, může být zajímavější. Zkuste raději některou z dalších recenzovaných sušiček.

Sušení
8
Spotřeba
6
Rychlost
8
Hlučnost
5
Výbava
9
PLUSY
 • Bohatá nabídka programů i funkcí
 • Slušné vybavení
MÍNUSY
 • Spotřeba
 • Cena
Přidej svou recenzi

Tags:

Budeme rádi, když nám pošlete svou přípomínku, nebo názor

Odpovědět

Tvé celkové hodnocení