Recenze Electrolux EW8H259SCT

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Velká rodinná sušička, která patří do vyšší produktové řady od Electroluxu. Rozměry jsou naprosto typické (85 x 60 x 60 cm), s tím, že šířka je o pár milimetrů menší, takže ji můžete dostat i za úzké 60 cm dveře. Za předpokladu, že máte rovná futra. Často se stává, že jsou trochu zkosená a pak může být problém. Pokud máte takto úzké dveře doma, doporučuji je před případným nákupem přístroje přeměřit. Podle očekávání je vybaven chytrými senzory. To znamená, že elektronika v této sušičce měří vlhkost tkaniny a určí konec sušení, když zbývající vlhkost je v souladu s vlhkostí požadovanou programem. Díky tomu se v průběhu sušícího cyklu může měnit i odhadovaný čas do konce programu. Buben je vyroben z nerezové oceli a má objem 118 litrů. Doporučená maximální náplň sušičky je 9 kg. Je vybavena dotykovým displejem, popisky funkcí i programů jsou plně v češtině. Třída účinnosti sušení je solidních B, ale co zamrzí víc je třída energetické účinnosti, která je A++. Ta z pohledu provozu zvyšuje již tak vysokou cenu sušičky.

Parametry

Kapacita9 kg
Energetická třídaA++
Roční spotřeba energie259 kWh
Třída účinnosti kondenzaceB
Trvání standardního programu185 min
Počet programů12
Hlučnost65 dB
Typ chladivaR134a
Hloubka60 cm
Šířka60 cm
Výška85 cm
Hmotnost59,5 kg
Odložený startAno
LCD DisplejAno
Dětská pojistkaAno
RefreshAno
Zvukový signálAno
Osvětlení bubnuAno

Programy

ProgramMaximální kapacita
Bavlna Eco9 kg
Bavlna9 kg
Syntetika3,5 kg
Jemné4 kg
Sport2 kg
Přikrývka3 kg
Hedvábí1 kg
Vlna1 kg
Venkovní (outdoor)2 kg
Denim4 kg
Ložní prádlo XL4,5 kg
Mix XL6 kg

Funkce

Extra proti zmačkání Prodlouží fázi proti zmačkání na konci sušicího programu. Prodloužení je možné o následující hodnoty:
 • půl hodiny
 • hodina
 • hodina a půl
 • dvě hodiny
Tato funkce redukuje zmačkání prádla. Prádlo můžete kdykoliv během fáze proti zmačkání vyjmout. Úroveň usušení Nastavíte, jak moc chcete mít prádlo suché. Možné jsou následující možnosti:
 • Extra suché
 • Suché do skříně
 • Suché k žehlení
Čas sušení Spustí samostatný program sušení. Jeho délku lze nastavit v rozmezí deseti minut až dvou hodin. Nastavte ji podle množství prádla v bubnu. Osvěžení Z jiných sušiček můžete znát pod názvem refresh program. Reverz plus Přidáním této funkce se častěji otáčí směr otáčení bubnu. Díky tomu se prádlo méně zamotává. Je vhodné ji zapnout při sušení velkých kusů prádla. Například ložní prádlo, dlouhé šaty atd .. Odložený start Můžete nastavit zpoždění startu programu a to o jednu až dvacet hodin. Extra tichý Můžete prodloužit dobu sušícího programu výměnou za sníženou hlučnost během sušení. Vhodné na noc nebo pokud máte doma malé děti co spí během dne.

Jak suší

Nabídka programů je opravdu bohatá a najdete v ní vše, co potřebujete. Program pro outdoorové oblečení se trochu skrývá pod názvem „venkovní“. Pro extra jemné oděvy je program hedvábí. Na ložní prádlo jsou k dispozici dva programy. Pokud je ho méně (např. klasické dvojlůžko) je vhodné použít program „přikrývka“. Pro větší objem je určen „ložní prádlo Xl“. Ten je nepatrně hlučnější a podle informací co se mi podařilo zjistit, se během sušení častěji mění směr otáčení bubnu, aby se do sebe prádlo příliš nezamotávalo. Samotné sušení bych označil jako takovou lepší dvojku (hodnocení myšleno jako ve škole). Když není buben příliš naplněný, tak je to lepší, ale jakmile je plný tak se vám stane, že je prádlo po vyjmutí trochu vlhčí. To je škoda, protože takové chování jste ochotni odpustit levné sušičce za deset tisíc, ale u tohoto kousku se skoro dvojnásobnou cenou už jsou očekávání jinde. Míru sušení je možné zvýšit za pomoci stisknutím a podržením tlačítek „extra tichý “ a „Reverz plus“. Na displeji se zobrazí číslo 0, 1 nebo 2. Ty určují míru sušení. 2 je výchozí nastavení a 0 nastavuje maximální suchost. Toto nastavení však bude mít dopad na spotřebu energie a také mám trochu obavu o šetrnost, zejména k jemnějšímu prádlu. Abych to shrnul, ačkoliv se množstvím programů a dalších funkcí snaží dostat mezi špičku, jeho provozní vlastnosti ho stahují o krok zpět. Což by nevadilo při rozumně nastavené ceně. A ta by musela být výrazně nižší než současných 18 000 Kč.

Zkušenosti

 • Má vnitřní osvětlení.
 • Nesušte společně velké a malé kusy prádla. Malé kusy prádla se mohou zachytit ve velkých kusech a zůstat tak vlhké.
 • Také se snažte nemít sušičku zcela naplněnou, opět hrozí, že některé kusy prádla zůstanou vlhké.
Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.2 Total Score
Electrolux EW8H259SCT

Mírně nadprůměrná sušička, kterou sráží dolů neadekvátní cena v okamžiku uvedení na trh. Pokud časem klesne, může být zajímavější. Zkuste raději některou z dalších recenzovaných sušiček.

Sušení
8
Spotřeba
6
Rychlost
8
Hlučnost
5
Výbava
8
PLUSY
 • Bohatá nabídka programů i funkcí
 • Slušné vybavení
MÍNUSY
 • Spotřeba
 • Cena
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo