Recenze Electrolux EW8T3562C

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Hledáte pračku, která se bez problémů vejde i do malé koupelny, ale přitom nabízí nejmodernější způsoby péče o vaše prádlo? Model od Electrolux EW8T3562C kombinuje oba dva nároky. Díky slim provedení je skutečně nenáročná na prostor a o vaše prádlo pečuje s pomocí parních programů. Zjistěte o výrobku podrobnější informace.

Parametry

Energetická třídaD
Způsob plněníhorní
Kapacita6 kg
Otáčky1500
Hlučnost praní49 dB
Hlučnost ždímání79 dB
Spotřeba energie za 100 cyklů41 kWh
Spotřeba vody za 100 cyklů4310 l
Účinnost praníA
Účinnost odstřeďováníA
Aquastopano
Výška89 cm
Šířka40 cm
Hloubka60 cm
Počet programů12
Délka základního programu280 minuty

Představení

Úzká pračka Electrolux EW8T3562C splní nároky i těch nejnáročnějších uživatelů. I přestože má úzké provedení a malou kapacitu bubnu, nabízí bohatou programovou výbavu včetně parního praní. Parní praní je však možné využít jen jako program pro osvěžení prádla nebo jako koncovou fázi u pracích programů, díky které nebude prádlo po dokončení praní tolik zmačkané. Užitečnou funkcí je Time manager, díky kterému si čas praní můžete upravit na základě množství náplně a ušpinění oblečení. Kromě toho vám pračka může pomoci s optimálním dávkováním aviváže nebo tichým praním, které oceníte zejména v noci. Pokud bydlíte v bytě, či máte v domě pračku blízko místa kde spíte, tak noční praní nejspíš nevyužijete. Jak je u horem plněných praček zvykem, vlastní praní je opravdu tiché. Co je však výrazně hlasité je odstřeďování. To je bohužel konstrukční nevýhoda oproti klasické, předem plněné variantě. Nastavení a ovládání je díky popiskům v češtině snadné.


 

Programy

Název programuKapacita v kgNastavení teploty ve °CMaximální počet otáček ot/min
Bavlna60-90400-1 500
Bavlna eko640-60400-1 500
Syntetika340-60400-1 200
Jemné prádlo20-40400-1 200
Pára1
Pára jemné1
Dětské vybavení20-40400-1 200
Rychlý 14 min1,530400-800
Outdoor20-40400-1 200
Denim20-40400-1 200
UltraWash330-60400-1 500
Vlna1,50-40400-1 200

Doplňkové funkce

Moderní praní nevyžaduje jen bohatou programovou nabídku, ale také funkce, které vám praní a následnou práci s prádlem usnadní. Které funkce nabízí tento model?

 • Teplota – po zvolení programu si spotřebič automaticky nastaví teplotu, kterou můžete upravit podle svých požadavků.
 • Noční režim – tlačítkem odstřeďování můžete aktivovat noční režim, který potlačí některé odstřeďovací fáze, čímž se sníží hlučnost praní. -> teda lehce horší ždímání a o trochu nižší hlučnost
 • Skvrny – k prací fázi přidáte fázi pro odstranění skvrn.
 • Stálé extra máchání – do zvoleného pracího programu je možné přidat několik máchacích cyklů navíc, hodí se například pro osoby s pokožkou citlivou na zbytkový prací prostředek v prádle.
 • Stálé jemné+ – funkce optimalizuje dávkování aviváže, takže je prádlo vždy dostatečně měkké.
 • Pára plus – používá se na konci programu pro usnadnění žehlení vypraného prádla, ale také pro osvěžení suchého prádla.
 • Odložený start – start programu můžete po 1 hodině odložit až o 20 hodin.
 • Time manager – pomocí této funkce můžete zkrátit délku praní podle velikosti náplně a stupně zašpinění.
 • Dětská pojistka – uzamkne ovládací panel.
 • Zvuková signalizace – ozve si při nastavení programu, špatném nastavení programu nebo ukončení praní či při poruše. Signalizaci můžete vypnout. Ozve se pouze v případě poruchy.

Jak pere

Electrolux EX8T3562C je ideálním pomocníkem pro vysoce náročné spotřebitele, kteří však nemají dostatek prostoru instalaci klasické „šedesátky“. Tato pračka je v provedení slim a nabízí celkem 12 programů včetně volby dvou možností parní funkce. Parní funkci je možné využít na konci vybraných programů pro zmírnění pomačkání nebo jako funkci osvěžení, která málo nošenému oblečení dodá znovu svěžest. Prádlo se přitom nepere, ale jen provzdušňuje. Proto se program nehodí pro špinavé prádlo. U slim praček není zcela běžná třída odstřeďování A, ani takto vysoký počet otáček – 1 500 za minutu. To jsou asi hlavní benefity a důvody proč zaplatit lehce nadprůměrnou cenu.

Z hlediska programové vybavenosti se můžete těšit i na sportovní programy, které jsou hned dva. Jeden na praní klasického sportovního oblečení, druhý pro znovuobnovení vodoodpudivých povrchů. V pračce bez problémů vyperete také rifle nebo vlněné oblečení. Nabídka funkcí je na slim provedení rovněž bohatá. Můžete si například nastavit čas praní podle množství náplně a ušpinění prádla. Využít můžete i funkci pro lepší odstranění skvrn, přidání máchacích cyklů nebo optimalizování dávkování aviváže. Samozřejmostí je odložený start po hodině až o dvacet hodin. V tomto ohledu k dokonalosti chybí snad jen to, že prvních několik hodin odložení by mohlo být již po 30 minutách a dále po hodinách. Pračka disponuje displejem s dotykovými tlačítky. Na displeji vidíte chybová hlášení, délku pracího programu nebo čas odloženého startu.

Plusem jsou popisky v češtině. Z hlediska designu se jedná o elegantní model s otevíráním nahoru. Pamatujte proto na dostatečný prostor nad pračkou. Po skončení programu pračka skončí s otevíráním bubnu nahoru, takže prádlo můžete ihned vytáhnout a dát třeba do sušičky prádla. Z hlediska spotřeby je paradoxem skutečně nízká spotřeba elektrické energie. I když je kapacita bubnu relativně malá, tak spotřeba patří k tomu nejlepšímu co je k mání. Co však nepotěší je velká spotřeba vody, která nám právě k 6kilogramové kapacitě přijde až zbytečně velká. To je hodnota srovnatelná s průměrnou 8 kg kapacitní pračkou. Podobně je tomu i s hlučností.

Během procesu praní se pračka s hlučností 49 dB řadí k nejtišším modelům na trhu, ale při odstřeďování mezi hlučnější (79 dB). V obou oblastech se jedná o dva rozdílné výsledky. Na jedné straně exceluje a na druhé straně ji slabší výsledek sráží do průměru. Jak je poslední roky zvykem, tak daní za nízkou energetickou náročnost je fakt, že rovněž délka základního pracího programu je skutečně dlouhá (280 minut). Pro někoho to může být jedno, ale třeba pro větší rodinu s menšími dětmi (a je omezena místem na slim pračku), to může být nepříjemné omezení.

Zjistit cenu

Potřebujete pračku s větší kapacitou bubnu? Třeba ji najde v našem velkém srovnávacím testu.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.3 Total Score
Electrolux EW8T3562C

Pračka ve slim provedení potěší i náročné uživatele. Bohatá programová výbava zahrnuje i dva parní programy, které je možné využít pro osvěžení nebo snížení zmačkání. Z hlediska spotřeby elektrické energie je model skutečně úsporný, což se však nedá říct vzhledem ke spotřebě vody. Velkou výhodou je výtečné ždímání, které je však vykoupeno vyšší hlasitostí. Celkově se však jedná o jednu z těch "lepších" koupí.

Praní
9
Ždímání
9
Programy
8
Hlučnost
7
Výbava
8
Spotřeba
8
PLUSY
 • moderní vzhled
 • parní funkce
 • slim provedení
 • nízká spotřeba elektrické energie
 • české popisky
MÍNUSY
 • vysoká spotřeba vody
 • vysoká hlučnost při odstřeďování
 • dlouhý základní program
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo