Recenze Electrolux EWT 1066 ERW

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Ideální pračka pro malé rodiny žijící v malých bytech. Electorlux EST 1066 ERW je se svým slim provedení vhodná i do malých koupelen. Ve své cenové kategorii potěší nabídkou programů a možností nastavení teploty a času praní. Velkým mínusem je však odstřeďování. Proč? Dozvíte se v naší recenzi!

Tento přístroj mizí / zcela zmizel z trhu, na jeho nástupce se můžete podívat zde.

Parametry

Energetická třídaA++
Způsob plněníhorní
Kapacita6 kg
Otáčky1000 ot./min.
Hlučnost ždímání75 dB
Spotřeba energie za 100 cyklů76 kWh
Spotřeba vody za 100 cyklů4310 l
Účinnost praníA
Účinnost odstřeďováníC
Aquastopano
Výška89 cm
Šířka40 cm
Hloubka60 cm
Počet programů12
Délka základního programu247 minuty

Představení

Úzká horem plněná pračka Electrolux EWT 1066 ERW disponuje měkkým otevíráním, které po praní skončí vždy nahoře. Pračka na SLIM provedení nabízí celou řadu programů. Kromě klasické bavlny a syntetiky se můžete těšit také na speciální programy zaměřené na sportovní oblečení, hedvábí, vlnu s certifikátem Wollmark, spodní prádlo, lůžkoviny nebo záclony. Užitečným programem je snadné žehlení, díky kterému prádlo nevytahujete z bubnu pračky tolik pomačkané.


Díky funkci časového manažera můžete praní odložit nebo si délku praní prodloužit, či zkrátit. Samozřejmé je nastavení počtu otáček, ale méně samozřejmé je u těchto modelů možnost navolení teploty vody. Pračka má množstevní automatiku, díky které si umí sama zvolit spotřebu vody, délku programu a podobně.

Programy

Název programuKapacita v kgNastavení teploty ve °CMaximální počet otáček ot/min
Bavlna60-901 000
ECO bavlna640-601 000
Syntetika2,50-601 000
Jemné2,50-601 000
Vlna/ruční10-401 000
Jeans30-601 000
Spodní prádlo10-40800
Hedvábí130800
Záclony2,50-40800
Lůžkoviny230-60800
Outdoor2,530800
Košile1,530800

Doplňkové funkce

Praní prádla není zábava, ale zároveň ani žádná otrava. Electrolux EWT 1066 ERW nabízí několik doplňkových funkcí, které vám usnadní ovládání pračky a také práci s vypraným prádlem.

 • Nastavení teploty – díky této funkci můžete upravit automatické nastavení teploty nebo zvolit praní ve studené vodě.
 • Odstřeďování – kromě nastavení otáček můžete také zvolit možnost bez odstřeďování nebo nastavit rozhraní Extra tichý, kdy dojde ke zrušení všech odstřeďovacích fází. Extra tichý je nejlepší použít zejména, pokud perete v noci.
 • Předpírka – je užitečná v případě, kdy perete silně znečištěné prádlo. Prodlužuje standardní dobu trvání programu.
 • Odložený start – pomocí funkce si můžete start praní odložit minimálně o 30 minut, maximálně o 20 hodin.
 • Extra máchání – ocení všichni, kdo perou v měkké vodě nebo trpí alergií na zbytkový prací prostředek v prádle.
 • Snadné žehlení – pračka prádlo opatrně vypere i odstředí, takže je méně zmačkané a následně se snáze žehlí.
 • Řízení času – vybrané programy umožňují prodloužení nebo zkrácení délky pracího programu.
 • Dětská pojistka – uzamkne ovládací prvky pračky.
 • Zvuková signalizace – můžete rozhodnout ji vypnout. V tomto případě bude fungovat pouze při ohlášení poruchy spotřebiče.

Jak pere

Electrolux EWT 1066 ERW je ideální volbou pro menší rodiny bydlící v menších bytech. Její slim provedení a horní plnění ji předurčuje pro používání i v menších koupelnách. Pro otevření dvířek nepotřebuje žádný boční prostor. Na druhou stranu nemůžete víko využít jako odkládací plochu a musíte počítat s dostatečným prostorem nad pračkou.

Pračka disponuje měkkým otevíráním bubnu končícím po doprání nahoře. Sofistikovanější modely tuto technologii mají již v základní výbavě. Toto otevírání bubnu je praktické v tom, že s bubnem nemusíte ručně otáčet, abyste otevírací mechanismus našli. Díky měkkému způsobu otevírání se „křidýlka“ mechanismu otevírají pomalu, takže se nemusíte bát, že by vám přiskříply prsty.

V cenové kategorii, do které výrobek spadá, je vybaven poměrně bohatou nabídkou programů. Oceňujeme především programy pro praní sportovního prádla, ale také lůžkovin, záclon, riflí, spodního a dalšího jemného prádla. Z hlediska nabídky funkcí pračka nabízí úpravu teploty i délky programu, což mnohdy nenabízejí ani dražší pračky s větší kapacitou. Samozřejmostí je odložený start. Méně samozřejmá je funkce Tichý, při které dojde k vynechání všech odstřeďujících fází, takže je hlučnost pračky eliminována. Tuto funkci vyžijí především obyvatelé panelových domů.

Co se týče hlučnosti, tak se pračka řadí do slušeného průměru při praní 57 dB i sušení 75 dB. Rozhodně podprůměrná je však ve funkci odstřeďování, ve které spadá do kategorie C. To znamená, že v prádle zůstane zhruba 50 % vody, což je dost! Kvůli tomu vám sušení na prádelní šňůře zabere dost času a i sušení v sušičce se významně protáhne, s čímž souvisí nárůst spotřeby energie, který se projeví na vašem účtu za elektrickou energii.

Celkově je ovládání pračky snadné. Oceňujeme přehledný displej, který mimo jiné zobrazuje délku pracího cyklu i čas do konce cyklu. Pokud se na něm objeví chybové hlášení EF0 znamená to, že je spuštěná ochrana proti vytečení.

Zjistit cenu

Další pračky nejen s horním plněním najdete v našem velkém srovnávacím testu.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.7 Total Score
Electrolux EWT 1066 ERW

Pračka z rodiny Electrolux potěší bohatou programovou výbavou, která mimo jiné zahrnuje sportovní oblečení, spodní prádlo, záclony i ložní povlečení. Výhodou je také úsporný provoz, protože pračka spadá do energetické třídy A++. Displej mimo jiné zobrazuje čas do konce praní. Velkou nevýhodou je však nedostatečná účinnost odstřeďování, která pračku řadí do nízké skupiny C, což znamená, že zhruba 50 % vody vám po vyždímání zůstane v prádle.

Praní
9
Ždímání
5
Programy
8
Hlučnost
5
Výbava
8
Spotřeba
5
PLUSY
 • ekonomický provoz
 • programová výbava
 • čas do konce praní
 • slim provedení
MÍNUSY
 • nedostatečná účinnost odstřeďování
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo