Recenze Electrolux EWT1062IFW

Electrolux EWT1062IFW je výhodnou volbou pro méně náročné uživatele, kteří nechtějí za pračku utratit hodně peněz. Musíte však počítat s o něco vyšší spotřebou elektřiny i vody. Rovněž nastavení je spíše střídmější. Pokud s tím však nemáte problém, můžete být s tímto výběrem naprosto spokojeni. Zjistěte o pračce více z naší recenze.

Parametry

Energetická třídaE
Způsob plněníhorní
Kapacita6 kg
Otáčky1000
Hlučnost praní57 dB
Hlučnost ždímání75 dB
Spotřeba energie za 100 cyklů76 kWh
Spotřeba vody za 100 cyklů4310 l
Účinnost praníA
Účinnost odstřeďováníC
Aquastopne
Výška89 cm
Šířka60 cm
Hloubka40 cm
Počet programů11
Délka základního programu247 minuty

Představení

Pračka Electrolux EWT1062IFW se řadí mezi úzké pračky, tzv. slim. To znamená, že její šířka činí pouhých 40 cm. Bez problémů se tedy vměstná i do menších koupelen. A to je asi hlavní výhoda tohoto spotřebiče. Svými parametry příliš nezaujme, ale mezi slim sušičkami už je výběr výrazně menší. Nabízí poměrně širokou nabídku pracích programů, kterých je celkem 11. Kromě standardních stojí za zmínku například program pro praní sportovního oblečení, záclon, lůžkovin nebo košil. Samozřejmostí je odložený start, ale také možnost úpravy teploty vody nebo zkrácení pracího cyklu.

Programy

Název programuKapacita v kgNastavení teploty v °CMaximální počet otáček ot./min
Bavlna60-901 000
Bavlna ECO640-601 000
Syntetika2,50-601 000
Jemné2,50-401 000
Vlna/ruční10-401 000
Hedvábí130800
Lůžkoviny230-60800
Jeans30-601 000
Záclony2,50-40800
Outdoor2,530800
5 košil1,530800

Doplňkové funkce

Jako u každé moderní pračky si můžete i u této k programu zvolit několik doplňkových funkcí:

 • Teplota – umožňuje nastavení teploty: studená, 20, 30, 40, 60, 90 °C.
 • Odstředění – rychlost otáček můžete navolit na 400, 800 nebo 1 000 za minutu. 1 000 otáček není nijak skvělá hodnota, a na množství zbytkové vody je to znát. Kromě toho můžete zvolit možnost bez odstřeďování nebo ponechání prádla po doprání ve vodě. Tímto tlačítkem rovněž nastavíte noční cyklus, který bude prát tak, že vynechá veškeré fáze máchání.
 • Odložený start – praní můžete odložit o 3, 6 nebo 9 hodin.
 • Extra máchání – k programu přidání několik cyklů máchání navíc, což ocení zejména osoby citlivé na zbytek pracího prostředku v prádle nebo všichni, kteří žijí v oblasti s příliš měkkou vodou.
 • Rychlé – pomocí tohoto tlačítka můžete zkrátit délku pracího programu. Zkracování se doporučuje u ne příliš špinavého oblečení.
 • Dětská pojistka – uzamkne ovládací panel.
 • Zvuková signalizace – zvuk se ozve na konci programu nebo v případě výskytu poruchy. Zvuk je možné vypnout. V tom případě se ozve pouze při poruše.

Jak pere

Pračku Electrolux EWT1062IFW pořídíte za příznivou pořizovací cenu. Ovšem nečekejte zázraky. Tento model je vhodný pro méně náročné uživatele, kteří nevyžadují parní programy ani jiné individuální nastavení. U pračky je možné nastavit hodnotu odstřeďování, teplotu vody i odložený start. Co se týče odstřeďování, zde je maximální počet otáček za minutu pouze 1 000 a účinnost odstřeďování C, což je velmi nízká třída. V prádle tak zůstává až 60 % vody. Pokud pro sušení používáte sušičku, počítejte s tím, že se vám doba sušení kvůli nedostatečnému odstředění protáhne. Odložený start je možné nastavit jen ve třech intervalech, a to 3, 6 nebo devět hodin, což není zrovna uživatelsky nejpřívětivější. Běžné je nastavit odložení po hodinách a moc nechápu, proč to neumožňuje i tento přístroj.

Z dalších funkcí se můžete těšit na noční praní, při kterém jsou vypuštěny odstřeďovací fáze, takže je provoz pračky tišší než při běžném praní. Standardní hlučnost je při praní 57 dB a při odstřeďování 75 dB. Těmito hodnotami se výrobek řadí k průměrně hlučným modelům, mezi slim pračkami s horním plněním. Na poměry předem plněných praček jsou to poměrně vysoké hodnoty, hlavně při odstřeďování. Jeho velkou předností je slim provedení, takže se vejde i do menší panelákové koupelny. Můžete ji tedy bez problémů obestavět věcmi. Počítejte však s dostatečným volným prostorem nad pračkou, který budete potřebovat pro otevření víka. Z hlediska uživatelského komfortu je fajn, že se buben po dokončení praní zastaví s otevíráním nahoře. Při praní vás může zaskočit odčerpávání vody, ke kterému dojde ihned po spuštění programu.

To je proto, aby se ze spodní vany pod bubnem odčerpala voda, která sem mohla stéct z odčerpávací hadice. Aby se prádlo poprvé namočilo do čisté vody, je voda ze spodní vany odčerpána. Prací prostředky proto doporučujeme dávkovat do dávkovače. Ovládání i nastavení pračky je snadné. Popisky by měly být u většiny prodejců češtině. Na displeji se zobrazuje doba praní, nikoliv však čas do konce praní. Co se týče délky programů, nejkratší je program vlna a ruční praní na 30 °C, který trvá 40 minut. Nejdelší ECO program trvá únavných 247 minut, což je skutečně dost. Z hlediska spotřeby a energetické třídy A++ se musíte připravit na lehce vyšší spotřebu než je tomu u modelů s energetickou třídou A+++. I spotřeba vody 9 490 l je poměrně velká s ohledem na množství praného prádla. Pokud hledáte úspornější a větší pračku, nahlédněte do našeho obsáhlého testu, kde rozhodně najdete tu pravou.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.1 Total Score
Hodnocení Electrolux EWT1062IFW

Model EWT1062IFW od značky Electrolux je vzhledem ke své pořizovací ceně dobrou volbou pro nenáročné spotřebitele, kterým nevadí o něco vyšší spotřeba a méně možností nastavení. Těšit se můžete na funkci praní v noci, odložený start nebo možnost zkrátit délku pracího programu. Z hlediska programové výbavy potěší praní sportovního oblečení, jeansů nebo záclon.

Praní
8.5
Ždímání
5
Programy
7
Hlučnost
5.5
Výbava
5
Spotřeba
5.5
PLUSY
 • pořizovací cena
 • slim provedení
 • poměrně slušná programová nabídka
MÍNUSY
 • málo možností nastavení
 • odložení startu jen na třech úrovních
 • vyšší spotřeba
 • vyšší hlučnost
 • slabé ždímání
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo