Recenze Electrolux PerfectCare 700 EW7H437PC

Nová sušička střední třídy od Electroluxu, bude na trhu nabitém výrobky mnoha různých značek konkurence schopnou volbou? To se dozvíte v našem hodnocení. Ovládání přináší osvědčený recept, tedy velký kruhový volič programů, který je doplněný dotykovým displejem na pravé straně. Na něm jsou také kontrolky, které signalizují zanesený filtr nebo plnou nádržku na vodu. Ta má, jak je u AEG a Electroluxu zvykem 5,28 litru. To znamená, že vystačí na 3-4 sušení, záleží na množství prádla a jeho vlhkosti. Co se kapacity sušičky týče, je to sedm kilogramů. To není hodnota, která by byla vhodná pro větší rodinu, ale pro dva lidi je z toho pohledu naprosto dostatečná. Konstrukční provedení je solidní, ale buben z nerezové oceli můžeme zapomenout, použitý materiál je zinek. Rozměrově má reálně těsně pod 60 cm, takže úzkými dveřmi projde. Jen si je důkladně změřte, že jsou rovné a nejsou v některém místě užší. Tento přístroj mizí / zcela zmizel z trhu, na jeho nástupce se můžete podívat zde.

Parametry

Kapacita7 kg
Energetická třídaA+
Roční spotřeba energie277 kWh
Třída účinnosti kondenzaceB
Trvání standardního programu159 min
Počet programů14
Hlučnost66 dB
Hloubka63 cm
Šířka60 cm
Výška85 cm
Hmotnost62 kg
Odložený startAno
LCD DisplejAno
Dětská pojistkaAno
RefreshAno
Zvukový signálAno
Osvětlení bubnuNe

Programy

ProgramDoporučená max. náplň
Bavlna Eco 7 kg
Bavlna7 kg
Syntetika3,5 kg
Jemné4 kg
Ložní prádlo3 kg
Přikrývka3 kg
Osvěžení1 kg
Hedvábí1 kg
Vlna1 kg
Sport2 kg
Denim4 kg
Mix3 kg

Funkce

Úroveň sušení – Pomocí této funkce nastavíte jak moc chcete prádlo usušené. K dispozici jsou tři možné volby:
 • Extra suché
 • Suché do skříně
 • Suché k žehlení
Reverz plus – Zvýšení frekvence změny směru otáčení bubnu, doporučuje se používat  když náplň obsahuje velké kusy prádla. Nějaký vliv to zdá se skutečně má, ale i tak se vám stane, že je peřina zamotaná v jeden velký chumel.  Lze použít jen u programů bavlna a syntetika. Extra proti zmačkání – Prodlouží standardní fázi proti pomačkání (dlouhou 30 minut) na konci sušicího cyklu o dalších 60 minut. Čas sušení  Můžete manuálně nastavit délku programu v rozmezí 10 minut až 2 hodiny. Lze použít u programů bavlna, syntetika a mix. Odložený start – posunete začátek startu programu v rozmezí jedné až dvaceti hodin.

Jak suší

Hned v úvodu je nutno říct, že ne úplně levně. Energetická třída je A+ a odhadovaná roční spotřeba proto skoro 280 kWh. Co z toho plyne? Čím víc plánujete sušičku používat, tím více se vám vyplatí úspornější model. I když bude o tisícovku nebo dvě dražší, tak do pár let máte v úspoře energie tuto částku zpátky a v dalších letech provozu již šetříte. Pro každého, ale není spotřeba energie zcela zásadní. Tak se dostáváme k tomu, jak je na tom co se týče sušení. Třída účinnosti kondenzace je B, a pokud chceme být přesnější tak po dokončení cyklu z prádla ubude v průměru 81% vlhkosti. To není nijak tragický výsledek, řadí se do slabšího průměru. V rychlosti sušení je na tom naopak o trochu lépe než je průměr, plnou kapacitu bavlněného prádla dokáže zvládnout za čas okolo dvou a půl hodin. Na sušení rozměrnějších látek, jako jsou deky, přehozy nebo tlusté mikiny jde použít jednu fintu. Zapněte spotřebič, chvilku (cca pět sekund) počkejte a stiskněte a držte současně tlačítka „reverz plus“ a „úroveň sušení“. Objeví se číslo od 0 do 2. 0 znamená maximální míru suchosti, 2 minimální. Opakovaným stiskem a držením uvedených tlačítek vyberte požadovanou hodnotu. Jak už to tak bývá, tak vyšší míra sušení není jen tak. Má za následek vyšší spotřebu energie a delší dobu sušení. Na druhou stranu je prádlo viditelně sušší. Jak to shrnout, suší relativně dobře, navíc si můžete nastavit míru sušení. Ale na trhu je opravdu z čeho vybírat a myslím, že jdou najít lepší modely nebo s podobnou výbavou a parametry a přitom levnější. V případě PerfectCare 700 EW7H437PC by zajímavou pobídkou ke koupi mohlo být snížení ceny, cashback nebo výhodný set společně s pračkou.

Zkušenosti

 • Ovládací panel je v češtině.
 • Při zapnuté dětské pojistce jde pořád přístroj vypnout.
 • Nevkládejte spolu do bubnu světlé a tmavé barvy.
 • Kdyby vám nešel filtr vyčistit za pomoci vysavače, můžete zkusit použít starý zubní kartáček.
 • Má (vypnutelnou) zvukovou signalizaci konce cyklu.
Zjistit cenu Další hodnocené sušičky jsou zde.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.1 Total Score
Electrolux PerfectCare 700 EW7H437PC

Výbavou i kvalitou sušení je to slušný průměr. Kde ale hodně propadá je energetická náročnost. Osobně bych ji zvažoval je při velmi zajímavé ceně a případě, že sušičku používáte tak jednou do týdne. V opačném případě bych se podíval po něčem úspornějším, případně i s větší kapacitou v našem přehledu.

Sušení
7
Spotřeba
5
Rychlost
7
Hlučnost
4
Výbava
6
PLUSY
 • Refresh program
 • Slušně suší
MÍNUSY
 • Spotřeba
 • Nepatrně hlučnější než je průměr
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo