Recenze Electrolux PerfectCare 800 EW8H358SC

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Další podzimní novinka od Electroluxu tentokrát s kapacitou 8 kg. Její buben je z nerezové oceli a objemu 8 litrů. Podobně standardní jsou na první pohled i její ostatní parametry. Spotřeba, hlasitost i nabídka programů. Uvidíme, zda dokáže něčím překvapit.

Parametry

Kapacita8 kg
Energetická třídaA++
Roční spotřeba energie235 kWh
Třída účinnosti kondenzaceB
Trvání standardního programu154 min
Počet programů12
Hlučnost66 dB
Typ chladivaR134a
Hloubka60 cm
Šířka60 cm
Výška85 cm
Hmotnost62 kg
Odložený startAno
LCD DisplejAno
Dětská pojistkaAno
RefreshAno
Zvukový signálAno
Osvětlení bubnuAno
Přístroj má plně dotykový digitální displej, pomocí kterého ovládáte vše kromě výběru programu. Ty si vybírají klasicky, otočným voličem. Veškeré ovládací prvky mají české popisky, takže se s ovládáním nemusíte dlouho seznamovat. Kondenzát sesbíraný při sušení se odvádí do kondenzační nádržky, která má kapacitu pět a čtvrt litru. Než bude plná tak to bude několik sušících cyklů trvat. Ale nebojte se, že by vám mohla přetéct. Když bude plná, tak se sušící program sám přeruší a indikátor plná nádrže začne blikat. Po vylití nádržky, bude sušička zase pokračovat ve svém programu od místa kde skončila. Samozřejmostí u všech nových sušiček je i senzorem upravovaný čas sušení. Přístroj sám vyhodnotí zbývající vlhkost v oblečení a na základě toho zkrátí či prodlouží čas sušení. Při jejím používání doporučuji využívat klasické postupy. To znamená, že zapneme všechny zipy, tkaničky svažte k sobě a vyjměte všechny předměty z kapes. Jednak tím snížíte hluk při sušení a za druhé snižujete riziko poškození prádla.

Programy

ProgramDoporučená max. náplň
Bavlna Eco8 kg
Bavlna8 kg
Syntetika3,5 kg
Jemné4 kg
Ložní prádlo XL4,5 kg
Přikrývka3 kg
Osvěžení1 kg
Hedvábí1 kg
Vlna1 kg
Outdoor2 kg
Denim4 kg
Mix XL6 kg

Funkce

Úroveň sušení – Pomocí této funkce nastavíte jak moc chcete prádlo usušené. K dispozici jsou tři možné volby:
 • Extra suché
 • Suché do skříně
 • Suché k žehlení
Reverz plus – Zvýšení frekvence změny směru otáčení bubnu, doporučuje se používat  když náplň obsahuje velké kusy prádla. Nějaký vliv to zdá se skutečně má, ale i tak se vám stane, že je peřina zamotaná v jeden velký chumel.  Lze použít jen u programů bavlna a syntetika. Extra proti zmačkání – Prodlouží standardní fázi proti pomačkání (dlouhou 30 minut) na konci sušicího cyklu o dalších 60 minut. Čas sušení  Můžete manuálně nastavit délku programu v rozmezí 10 minut až 2 hodiny. Lze použít u programů bavlna, syntetika a mix. Odložený start – posunete začátek startu programu v rozmezí jedné až dvaceti hodin. Extra tichý – pracuje pomaleji a díky tomu vytváří méně hluku.

Jak suší

Je docela rychlá, ale sušící výsledky jsou spíše průměrné. Při používání programu extra suché je ve většině případů opravdu dobře vysušené. Suché do skříně má podle mě smysl, jen když máte buben málo zaplněný nebo sušíte oblečení z citlivého materiálu. Horší výsledky se dostavují, pokud máte sušičku hodně naplněnou a jsou v ní větší kusy. Pak se často stane, že při dokončení programu vyndáte místo prostěradla velký chumel. A po jeho rozbalení vám z něj vypadne několik vlhkých triček. Řešením je dávat velké prádlo zvlášť a ideálně ho sušit v programu pro ložní prádlo. Na tohle je dobré si dávat pozor u všech sušiček, ale ty co lépe suší to někdy přebijí sušícím výkonem. PerfectCare 800 EW8H358SC se svojí třídou účinností sušení mnoho nepřebije. To neznamená, že by sušil špatně. Jen musíte u sušení zvážit jaké prádlo a kolik umístíte do bubnu. Spotřebič umí nastavit obecnou úroveň sušení. Můžete si tak pomoct dosáhnout vyšší suchosti, jen pozor na jemné oblečení. Přesušení ho můžete poškodit. Nastavení se provádí následovně. Zapněte spotřebič, chvilku (cca pět sekund) počkejte a stiskněte a držte současně tlačítka „reverz plus“ a „úroveň sušení“. Objeví se číslo od 0 do 2. 0 znamená maximální míru suchosti, 2 minimální. Opakovaným stiskem a držením uvedených tlačítek vyberte požadovanou hodnotu. Jak už to tak bývá, tak vyšší míra sušení není jen tak. Má za následek vyšší spotřebu energie a delší dobu sušení. Na druhou stranu je prádlo viditelně sušší. Filtry jsou dva. První je uložen za dvířky sušičky a doporučuji ho čistit často, ideálně po každém, nebo po každém druhém sušení. Jestli je to vaše první sušička, tak budete překvapeni kolik nečistot a vláken filtr zachytí. Když ho pravidelně nečistíte, dochází k prodloužení doby sušení a tím i k jejímu zdražení. Druhý filtr je umístěný před tepelným čerpadlem ve spodní části sušičky. Ten se nemusí čistit zdaleka tak často rozumná frekvence je podle mě každých několik měsíců.

Zkušenosti

 • Při zapnuté dětské pojistce jde pořád přístroj vypnout.
 • Nevkládejte spolu do bubnu světlé a tmavé barvy.
 • Filtr u tepelného výměníku lze čistit za pomoci vysavače nebo starého zubního kartáčku.
 • Má (vypnutelnou) zvukovou signalizaci konce cyklu.
Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.3 Total Score
Electrolux PerfectCare 800 EW8H358SC

Výbavou i schopnostmi velmi slušná sušička, která má i rozumnou spotřebu. Když rozumně plníte buben a volíte správné programy tak usuší vše co jí dáte. Mezi úplnou špičku ale nepatří a také by jí slušela o něco nižší cena. Zkuste mrknout na další recenze sušiček.

7.3Hodnocení Covybrat.cz:
Sušení
8
Spotřeba
6
Rychlost
9
Hlučnost
4
Výbava
8
4.1Hodnocení od lidí:
Sušení
4
Spotřeba
1
Rychlost
1.5
Hlučnost
8
Výbava
6
PLUSY
 • Rychlá
 • Široká nabídka programů včetně refresh
MÍNUSY
 • Hlučnější
 • Cena je nastavena docela vysoko
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

5 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. 2
  Sušení
  40
  Spotřeba
  10
  Rychlost
  10
  Hlučnost
  80
  Výbava
  60

  ALENA
  Nahlížím až s odstupem, sušičku v žádném případě nepřeplňuji a po 3 reklamacích, kdy elektronika nevykazuje dle servisních techniků elektronickou chybu, sušička ale stále nesuší a firma mi nabízí další návštěvu technika za úhradu i v době plné záruky, problém není tedy stále dořešen. Z přecházejících sušiček vím, že kvalita usušeného prádla umí být úžasná.

  + PLUSY: Stále nenalézám.
  - MÍNUSY: Nesuší dle nabízených programů.
  Přínosné(0) K ničemu(0)You have already voted this
 2. 2.1
  Sušení
  40
  Spotřeba
  10
  Rychlost
  20
  Hlučnost
  80
  Výbava
  60

  Sušička nedosuší prádlo ani na EXTRA SUCHÉ a na maximální míru suchosti. Jelikož předcházející sušička fungovala výborně, výnález sušičky považuji za výborný spotřebič do domácnosti. Spotřebu el. nemám jak změřit, asi je vyrazně vyšší při dlouhém dosušování a maximálním nastavení.

  + PLUSY: Nenajdu.
  - MÍNUSY: Neumí co umět má.
  Přínosné(0) K ničemu(0)You have already voted this
  • Dobrý den,

   zkoušela jste reklamaci u výrobce? Mezi špičkové sušičky nepatří, ale pravidelně nedosušené prádlo by při nepřeplněném bubnu (kdy se do sebe mohou kusy oblečení zamotat a některé zůstat nedosušené) rozhodně nemělo být standardem.

 3. Já s touto sušičkou bohužel nemám dobré zkušenosti, po pár použití jsem zaznamenala že se mi některé druhy prádla srazila,při praní šusťákoviny mně to utrhlo kapsy,při použití kuliček je sušička velmi hlučná.Její klady jsou jen když člověk potřebuje mít na rychlo suché oblečení,a nečistoty ve filtru,prádlo tak nevoní jako když se vypere jen v pračce,ted už vím že nikdy žádnou nechci.

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Vaše hodnocení

  Covybrat.cz
  Logo