Recenze Electrolux PerfectCare 800 EW8H358SC

Další podzimní novinka od Electroluxu tentokrát s kapacitou 8 kg. Její buben je z nerezové oceli a objemu 8 litrů. Podobně standardní jsou na první pohled i její ostatní parametry. Spotřeba, hlasitost i nabídka programů. Uvidíme, zda dokáže něčím překvapit.

Parametry

Energetická třída A++
Třída účinnosti sušení B
Spotřeba elektrické energie (roční) 235 kWh
Kapacita bubnu 8 kg
Hlučnost 66 dB
Výška 85 cm
Šířka 60 cm
Hloubka 60 cm
Váha 62 kg
Maximální počet otáček 1400
Délka trvání programu bavlna (plná náplň) 154 min
Počet programů 12
Zpětný chod ano

Přístroj má plně dotykový digitální displej, pomocí kterého ovládáte vše kromě výběru programu. Ty si vybírají klasicky, otočným voličem. Veškeré ovládací prvky mají české popisky, takže se s ovládáním nemusíte dlouho seznamovat. Kondenzát sesbíraný při sušení se odvádí do kondenzační nádržky, která má kapacitu pět a čtvrt litru. Než bude plná tak to bude několik sušících cyklů trvat. Ale nebojte se, že by vám mohla přetéct. Když bude plná, tak se sušící program sám přeruší a indikátor plná nádrže začne blikat. Po vylití nádržky, bude sušička zase pokračovat ve svém programu od místa kde skončila. Samozřejmostí u všech nových sušiček je i senzorem upravovaný čas sušení. Přístroj sám vyhodnotí zbývající vlhkost v oblečení a na základě toho zkrátí či prodlouží čas sušení. Při jejím používání doporučuji využívat klasické postupy. To znamená, že zapneme všechny zipy, tkaničky svažte k sobě a vyjměte všechny předměty z kapes. Jednak tím snížíte hluk při sušení a za druhé snižujete riziko poškození prádla.

zpět nahoru ↑

Programy

Program Doporučená max. náplň
Bavlna Eco 8 kg
Bavlna 8 kg
Syntetika 3,5 kg
Jemné 4 kg
Ložní prádlo XL 4,5 kg
Přikrývka 3 kg
Osvěžení 1 kg
Hedvábí 1 kg
Vlna 1 kg
Outdoor 2 kg
Denim 4 kg
Mix XL 6 kg
zpět nahoru ↑

Funkce

Úroveň sušení – Pomocí této funkce nastavíte jak moc chcete prádlo usušené. K dispozici jsou tři možné volby:

 • Extra suché
 • Suché do skříně
 • Suché k žehlení

Reverz plus – Zvýšení frekvence změny směru otáčení bubnu, doporučuje se používat  když náplň obsahuje velké kusy prádla. Nějaký vliv to zdá se skutečně má, ale i tak se vám stane, že je peřina zamotaná v jeden velký chumel.  Lze použít jen u programů bavlna a syntetika.

Extra proti zmačkání – Prodlouží standardní fázi proti pomačkání (dlouhou 30 minut) na konci sušicího cyklu o dalších 60 minut.

Čas sušení  Můžete manuálně nastavit délku programu v rozmezí 10 minut až 2 hodiny. Lze použít u programů bavlna, syntetika a mix.

Odložený start – posunete začátek startu programu v rozmezí jedné až dvaceti hodin.

Extra tichý – pracuje pomaleji a díky tomu vytváří méně hluku.

zpět nahoru ↑

Jak suší

Je docela rychlá, ale sušící výsledky jsou spíše průměrné. Při používání programu extra suché je ve většině případů opravdu dobře vysušené. Suché do skříně má podle mě smysl, jen když máte buben málo zaplněný nebo sušíte oblečení z citlivého materiálu. Horší výsledky se dostavují, pokud máte sušičku hodně naplněnou a jsou v ní větší kusy. Pak se často stane, že při dokončení programu vyndáte místo prostěradla velký chumel. A po jeho rozbalení vám z něj vypadne několik vlhkých triček. Řešením je dávat velké prádlo zvlášť a ideálně ho sušit v programu pro ložní prádlo. Na tohle je dobré si dávat pozor u všech sušiček, ale ty co lépe suší to někdy přebijí sušícím výkonem. PerfectCare 800 EW8H358SC se svojí třídou účinností sušení mnoho nepřebije. To neznamená, že by sušil špatně. Jen musíte u sušení zvážit jaké prádlo a kolik umístíte do bubnu.

Spotřebič umí nastavit obecnou úroveň sušení. Můžete si tak pomoct dosáhnout vyšší suchosti, jen pozor na jemné oblečení. Přesušení ho můžete poškodit. Nastavení se provádí následovně. Zapněte spotřebič, chvilku (cca pět sekund) počkejte a stiskněte a držte současně tlačítka „reverz plus“ a „úroveň sušení“. Objeví se číslo od 0 do 2. 0 znamená maximální míru suchosti, 2 minimální. Opakovaným stiskem a držením uvedených tlačítek vyberte požadovanou hodnotu. Jak už to tak bývá, tak vyšší míra sušení není jen tak. Má za následek vyšší spotřebu energie a delší dobu sušení. Na druhou stranu je prádlo viditelně sušší.

Filtry jsou dva. První je uložen za dvířky sušičky a doporučuji ho čistit často, ideálně po každém, nebo po každém druhém sušení. Jestli je to vaše první sušička, tak budete překvapeni kolik nečistot a vláken filtr zachytí. Když ho pravidelně nečistíte, dochází k prodloužení doby sušení a tím i k jejímu zdražení. Druhý filtr je umístěný před tepelným čerpadlem ve spodní části sušičky. Ten se nemusí čistit zdaleka tak často rozumná frekvence je podle mě každých několik měsíců.

zpět nahoru ↑

Zkušenosti

 • Při zapnuté dětské pojistce jde pořád přístroj vypnout.
 • Nevkládejte spolu do bubnu světlé a tmavé barvy.
 • Filtr u tepelného výměníku lze čistit za pomoci vysavače nebo starého zubního kartáčku.
 • Má (vypnutelnou) zvukovou signalizaci konce cyklu.

Zjistit cenu

7.7 Hodnocení
Electrolux PerfectCare 800 EW8H358SC

Výbavou i schopnostmi velmi slušná sušička, která má i rozumnou spotřebu. Když rozumně plníte buben a volíte správné programy tak usuší vše co jí dáte. Mezi úplnou špičku ale nepatří a také by jí slušela o něco nižší cena. Zkuste mrknout na další recenze sušiček.

Sušení
8
Spotřeba
7
Rychlost
9
Hlučnost
4
Výbava
9
PLUSY
 • Rychlá
 • Široká nabídka programů včetně refresh
MÍNUSY
 • Hlučnější
 • Cena je nastavena docela vysoko
Přidej svou recenzi

Tags:

Budeme rádi, když nám pošlete svou přípomínku, nebo názor

Odpovědět

Tvé celkové hodnocení