Recenze tyčového vysavače Electrolux PQ92-ALGS

Elektrolux je osvědčený výrobce vysavačů. Tyčový vysavač Electrolux PQ92-ALGS patří do řady tyčových vysavačů Pure Q9, které jsou navrženy pro usnadnění každodenního úklidu domácností. V této řadě je jednoznačně nejvybavenějším členem. Vyniká hezkým designem, snadnou manipulací a dobrou sací schopností na pevných podlahách i na kobercích.

Parametry

Typtyčový
Délka kabelu-
Akční rádius-
Typ baterieLi-Ion 18 V
Kapacita baterie2100 mAh
Doba nabíjení240 min.
Výdrž na jedno nabití55 min.
Stupně výkonu3
Ruční vysavačano
Objem nádoby na prach0,3 l
Hmotnost3,77 kg
Účinnost vysávání na koberceneuvádí
Účinnost vysávání na podlahuneuvádí
Příkon27 W
Hlasitost79 dB
Rozměry VxŠxH (cm)110,15 x 13,16 x 25,61
HEPA filtrano
LED osvětleníano
Mokré vysáváníne
Svislé parkováníano
Teleskopická rukojeťne
Odnímatelná rukojeťano
Indikátor baterieano
Indikátor plnostine
PříslušenstvíPrachový kartáč, štěrbinová hubice, kartáč na čalounění
Vysávání tvrdých ploch100
Vysávání koberců85
Hlučnost40
Výdrž80
Výbava85

Představení produktu

Design tyčového vysavače Electrolux PQ92-ALGS je poměrně minimalistický. Jeho štíhlé tělo v černo saténově bílém provedení nebude rušit v žádné domácnosti, takže není nutné ho schovávat do spíže. Součástí je i vyjímatelný ruční vysavač, který využijete na sedačkách nebo v autech. Dobíjecí stanice je subtilní a vysavač do ní snadno zaparkujete také díky magnetu, který přístroj pomůže usadit do správné polohy. Stejně jednoduše z doku s vysavačem i vyjedete. Vysavač váží necelá 4 kila. To není nic hrozného.

   

Nemusíte jej přenášet, protože při vysávání stojí celou vahou na své noze a důmyslný systém kloubení si poradí i s krkolomnými manévry. Ruční vysavač je stále připraven k akci. K jeho vyjmutí nepotřebujete žádné uvolňovací tlačítko, jen ho jednoduše vyjmete. Na jeho spodní straně je uchycen kartáček pro vysávání měkčích povrchů. Nádobka na prach je průhledná, takže máte neustále přehled o její plnosti. Její odejmutí a zpětné usazení zvládnete jednou rukou.

Velmi vítaným prvkem je osvětlení vysávané plochy a také samočisticí mechanismus kartáče. Stačí jen sešlápnout tlačítko umístěné na hlavici kartáče a při zapnutí se během otáčení kartáč zbaví chlupů a vlasů, které pak už jen vysypete do koše. Pětistupňová filtrace slibuje skutečně čistou domácnost. Velkým plusem jsou omyvatelné filtry. Tento model je navíc vybaven hlavicí s UV zářením, t

Ovládání vysavače

Ovládání na vysavači je jednoduché. Pomocí tlačítka on/off na rukojeti přístroj zapnete a druhým tlačítkem volíte mezi třemi výkony vysávání.

Kontrolka umístěná na ručním vysavači hlídá nabití přístroje. Že je v baterii málo energie, vám oznámí blikáním. Snímání ručního vysavače i prachové nádobky zvládnete jednou rukou, snadno a rychle.

Sáčky a filtry

Electrolux Electrolux PQ92-ALGS je bezsáčkový vysavač, takže odpadá dokupování sáčků. Přesto se tento model pyšní velkou bezprašností, za což vděčí promyšlenému filtračnímu systému. Kromě cyklónového způsobu filtrace obsahuje ještě další filtry, které jsou vyjímatelné a omyvatelné. Po omytí a opláchnutí filtrů je potřeba je důkladně usušit. Výrobce pro jistotu doporučuje nechat je schnout 24 hodin. Pěnový filtr by se přesto měl jednou za čas vyměnit. Výrobci doporučují výměnu přibližně jednou za rok. Cena pěnového filtru je asi 170 Kč a celá sada filtrů vstupních a výstupních momentálně vychází asi na 550 Kč. Interval výměny se však odvíjí od toho, jak často a jaké podlahy vysáváte.

Příslušenství

Model Electrolux PQ92-ALGS je nejlépe vybaveným kouskem z řady tyčových vysavačů Pure Q9. V balení najdete štěrbinovou hubici, kartáč na prach, teleskopickou hubici na prach a jemnou hubici s mikrovláknem. Za pozornost stojí speciální hubice BedProPowerUV+ s UV technologií, která ničí bakterie a roztoče v čalounění postelí a gaučů. Pracuje tak, že na spodní straně této hubice je umístěn UV zářič, který je potřeba držet asi 4 cm nad povrchem vysávané plochy. Vysavač Electrolux PQ92-ALGS získal ocenění Britské alergologické asociace, což z něj činí oficiálně uznávaného bojovníka v boji s alergeny. Druhé ocenění je za ergonomii – certifikát AGR německé asociace pro zdravá záda.

Jak vysává

Přestože se jedná o akumulátorový tyčový vysavač, je to poměrně výkonný přístroj, který často i po vysátí jiným vysavačem dokáže najít množství prachu a nečistot. Díky tak dobrému skóre není tedy nutné vysávat stále na plný výkon. Jde totiž o to, že při vysávání na plný výkon se snižuje výdrž na jedno nabití až o 40 minut. Má tři stupně výkonu – nízký (výdrž 55 minut), střední  (25) a vysoký (15). Na plný výkon tedy vysajete celý byt pokud se budete dobře ohánět. Za sebe doporučuji používat střední výkon – saje slušně a baterie vydrží. Nízký výkon vás nutí jezdit po místě znečištění stále dokola a je to otravné. A při maximálním výkonu doslova mizí baterie před očima. Vysavač se nabíjí asi 4 hodiny, takže je dobré s výkonem trochu šetřit. Nicméně na poměry tyčových vysavačů je výdrž i doba nabíjení nadprůměrná. Což se od přístroje s vyšší cenovkou očekává.

Modely z řady tyčových vysavačů Pure Q9 se prezentují jako tiché přístroje. Parametrem hlučnosti 79 dB však nejsou o nic tišší než většina podobných přístrojů od konkurence. Ano, v této kategorii a cenové hladině se najdou i hlučnější tyčové vysavače, ale najde se i pár méně hlučných. Takže je to z pohledu hlučnosti průměrný stroj – zde jsem čekala víc. Pochopitelně záleží na stupni výkonu

V recenzích se dále dočteme, že by nebylo špatné, kdyby měl tento lux větší nádobku na prach. Je pravdou, že pokud je přístroj výkonný a všimne si každého smítka, je nádobka o objemu 0,3 l velmi brzo plná. Mnoho bodů pak vysavač sklízí za snadnou manipulaci při vysávání, čemuž napomáhají jednak dobře navržené klouby a také štíhlost samotného těla přístroje, které se vejde do poměrně úzkých míst. O tom, jak praktické je světlo umístěné na hlavici, se nemusíme rozepisovat. Patří to už téměř ke standardům moderních vysavačů.

Jaký je nejlepší tyčový vysavač 3v1?

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.3 Total Score
Hodnocení Electrolux PQ92-ALGS

Bezsáčkový tyčový vysavač Electrolux PQ92-ALGS je vhodným pomocníkem pro každodenní udržování čistoty v menších prostorách. Je hezký, nikde nepřekáží a velmi snadno se s ním manipuluje. Vyniká neobyčejnou sací silou na všech druzích povrchů a díky pětistupňovému filtračnímu systému a hlavici s UV zářením se hodí do domácností s alergiky. Za mínus považujeme malou nádobku na prach a pochopitelně také poměrně vysokou cenu. Pokud se vám ho podaří koupit okolo 7 000 Kč, je to rozumná cena.

Vysávání tvrdých ploch
10
Vysávání koberců
8.5
Hlučnost
4
Výdrž
8
Výbava
8
PLUSY
 • Skvělý sací výkon na všech typech povrchů
 • Pohodlné ovládání a snadná manipulace
 • Vysoce účinná filtrace
 • Pěkný design
MÍNUSY
 • Menší nádoba na prach
 • Vyšší cena
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo