Recenze vysavače Electrolux Pure D9 PD91-8SSM

Dnešní domácnost si už bez vysavače nedokážeme téměř představit. Pokud hledáte spolehlivého pomocníka v úklidu, zaměřte svou pozornost i na tento přístroj. Vysavač Electrolux Pure D9 PD91-8SSM patří do rodiny vysavačů PURE D9 společnosti Electrolux. Tato značka platí dlouhodobě na našem trhu za výrobce spolehlivých spotřebičů. Řadu čtyř vysavačů s označením Pure D9 považuje za svůj majstrštyk.

Parametry

Vysávání tvrdých ploch90
Vysávání koberců85
Hlučnost70
Spotřeba85
Výbava90
Typ vysavačeSáčkový
Objem sáčku na prach5 l
Délka kabelu9 m
Akční rádius12 m
Hlučnost69 dB
Energetická třídaA++
Třída filtraceA
Třída vysávání podlahA
Třída vysávání kobercůA
Roční spotřeba16 kWh
Příkon400 W
Sací výkonNeuvádí
Regulace výkonuAno
Turbo kartáčNe
Signalizace filtruNe
Signalizace plné nádobyAno
Třída účinnosti HEPA filtruH13

Představení produktu

Design vysavače zaujme kompaktním tvarem, zlatou barvou, velkými gumovými kolečky a ergonomickým řešením ovládání na rukojeti. Za design získaly přístroje z řady Elektrolux PURE D9 ocenění v prestižní soutěži iF DESIGN AWARDS 2018. Ne že by design u takového přístroje měl hrát rozhodující úlohu, ale tahle cena svědčí o tom, že i praktická věc může mít estetický rozměr.

   

Vysavač váží 7,84 kg, což je váha nad průměrem, vezmeme-li v úvahu, že hmotnost vysavačů se pohybuje mezi 3,5 a 10 kg. Lehčí vysavač oceníte především při častých přenosech po schodech. Vysavač PD91-8SSM však disponuje velkými pogumovanými kolečky, která zajišťují hladký a snadný pohyb v každém terénu. Přístroj vás zkrátka následuje, kam potřebujete, přejíždí hladce z pevné podlahy na koberec, nebo i přes práh bez potřeby přenášení. Povrch koleček je šetrný ke každému typu podlahy, takže se nemusíte obávat odření nebo poškrábání. Přívodní kabel je dlouhý 9 metrů, což v součtu s tělem a délkou hadice zajišťuje velice slušný akční rádius 12 m. Z jedné zásuvky tak obsloužíte poměrně velký prostor a odpadá tedy časté přebíhání a zapojování do jiné zásuvky. Kabel je samonavíjecí.

Ovládání vysavače

Na vysavači Electrolux Pure D9 PD91-8SSM oceníte také velmi pohodlné ovládání pomocí ovladače umístěného na rukojeti. Nemusíte se tedy neustále vracet a na těle vysavače ovládat výkon, vypínání a podobně. Na dálkovém ovladači nejdete tlačítko ZAP/VYP. Vysavač je po spuštění v režimu AUTO, což znamená, že sám reguluje sací výkon podle typu podlah. Pokud potřebujete vyšší, nebo nižší výkon, stačí přidat, nebo ubrat pomocí tlačítek + a -. Ty najdete také pohodlně na rukojeti. Jako jediná nevýhoda této vymoženosti se může jevit fakt, že do dálkového ovládání je potřeba kupovat baterie. O tom, že výrobce myslel na pohodlí uživatelů svědčí i to, že na tělo vysavače umístil hned čtyři praktické otvory pro odložení vysávací trubice.

Sáčky a filtry

Electrolux Pure D9 PD91-8SSM je sáčkový vysavač. Výhodou sáčkových vysavačů je lepší filtrace a snadná manipulace při likvidaci prachu. Pro model PURE 9 PD91-8SSM se používají prachové sáčky s-bag o objemu 5 l. To představuje opravdu dlouhou dobu, po kterou nemusíte sáček měnit. Sáčky jsou vyrobeny ze speciální tkaniny, která optimalizuje průchod vzduchu, zvyšuje účinnost filtrace. Co se týče dostupnosti těchto sáčků, můžete je koupit jak v kamenných obchodech, tak na internetu. Jejich cena se pohybuje někde mezi 25–50 Kč/sáček v závislosti na počtu kusů v balení, což je nízká cena. Sáčky do vysavače se pohybují někdy až kolem 150 Kč za kus a vezmeme-li v úvahu extra velký objem, tedy větší interval mezi výměnou sáčku, můžeme konstatovat, že tento náklad je nižší, než je obvyklé. Sáčky se v tomto vysavači vyměňují hygienicky. Zmáčknete tlačítko a sáček se uzavře. Vy ho pak jen vyhodíte do odpadu, aniž byste přišli do styku s obsahem. O naplnění sáčku vás informuje rozsvícená kontrolka.

Elektrolux PURE D9 je vybaven důmyslným filtračním systémem. Filtr, který by vás měl zajímat je omyvatelný. Na displeji vidíte, v jaké kondici se tento filtr Pure Advantage nachází. Dokud kontrolka svítí zeleně, znamená to, že je filtr v pořádku a filtruje, jak má. Jakmile se kontrolka rozsvítí červeně, je na čase filtr omýt pod tekoucí vodou, nechat důkladně vyschnout a opět vrátit na místo. Jednou za čas se hodí filtr vyměnit. Obecně výrobci vysavačů doporučují vyměnit filtr za nový jednou za rok.

Příslušenství

S vysavačem při koupi obdržíte i příslušenství, které obsahuje Hubici FlowMotion LED – na běžné vysávání koberců i tvrdých podlah. S touto hubicí dokáže vysavač detekovat povrch podlahy a optimálně přizpůsobit výkon přístroje. S integrovaným světlem uvidíte nečistoty i pod pohovkou nebo na tmavých místech. Světlo napájí 2 baterie AA. Samo se rozsvítí při pohybu a v klidové poloze se po chvilce samo zhasne. Tvar hubice FlowMotion je uzpůsoben k vysávání v rozích místností, takže nemusíte vytahovat hadici, ani ji měnit, abyste spolehlivě vysáli i málo přístupná místa. Tato hlavice je vybavena kolečky a flexibilním kloubem, který usnadňuje manévrování v menších prostorech

Integrované příslušenství 3v1 představuje kartáček, štěrbinová trubice a hubice na čalounění. Tuto sadu najdete v těle vysavače, takže ji máte vždy hned po ruce. V recenzích se objevuje kritika štěrbinové trubice, která je krátká, a tudíž neplní svou funkci, která se od ní očekává. Zřejmě je to daň za to, že se vešla do těla vysavače. Na hladké povrchy využijete hubici na tvrdé podlahy Parketto Pro.

Jak vysává

Výrobce uvádí, že díky optimalizovanému proudění vzduchu a velkoobjemovému sáčku poskytuje vysavač vynikající výkon. Hodnota účinnosti vysávání na kobercích dosahuje více než 91 %, což přístroj řadí do kategorie A. Stejně dobře si stojí i v parametrech emisí prachu. To znamená, že zpět do ovzduší vysavač vypouští téměř stoprocentně čistý vzduch. Na štítku také najdeme třídu energetické náročnosti v hodnotě A++, takže se jedná o velice úsporný přístroj. Ročně se jeho spotřeba pohybuje kolem 16 kWh, což znamená, že můžete počítat s náklady na spotřebovanou energii při vysávání kolem stokoruny za rok. Vysavač Electrolux Pure D9 PD91-8SSM patří se svými 69 dB mezi tiché přístroje, takže vysáváním nebudete rušit ani členy domácnosti, natož sousedy. Při vysávání si můžete povídat, nebo poslouchat hudbu. Na trhu jsou i vysavače, které při práci křičí silou přes 80 dB. Těch tišších najdete jen málo.

Nevíte si rady s výběrem vysavače, který bude vyhovovat přesně vašim požadavkům? Podívejte se na náš test vysavačů.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.6 Total Score
Electrolux Pure D9 PD91-8SSM

Sáčkový vysavač Electrolux Pure D9 PD91-8SSM je skutečně výkonný, a přitom úsporný pomocník pro každou domácnost. Oceňujeme pěkný design a mnoho praktických vychytávek, mezi něž patří velká pogumovaná kolečka, velký akční rádius nebo ergonomická rukojeť s integrovaným ovládáním. Výborná filtrace a hygienická výměna sáčku řadí tento vysavač mezi přístroje vhodné pro alergiky a domácnosti s malými dětmi. Vyšší pořizovací cena je v tomto případě dobrou investicí.

Vysávání tvrdých ploch
9
Vysávání koberců
8.5
Hlučnost
7
Spotřeba
8.5
Výbava
9
PLUSY
 • Skvělý sací výkon na všech typech povrchů
 • Pohodlné ovládání a snadná manipulace
 • Nízká hlučnost
 • Nízká spotřeba
 • Vysoce účinná filtrace
 • Pěkný design
MÍNUSY
 • Vyšší pořizovací cena
 • Lehce vyšší hmostnost
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo