Electrolux Pure F9 PF91-ALRGY

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Electrolux PURE F9 PF91-ALRGY se řadí do akumulátorových bezsáčkových vysavačů. Je vhodný na vysávání spíše menších zašpiněných ploch, ale na jedno nabití dokáže vysát i prostory o velikosti 80 m2. Na vysávání velkých domů, okolo 280 m2 však vhodný není, protože kapacita baterie je nedostačující.

Parametry

Typakumulátorový, bezsáčkový
Délka kabelu-
Akční rádius1,2 m
Typ baterieLi-ion
Kapacita baterie2500 mAh
Doba nabíjení360 min.
Výdrž na jedno nabití60 min.
Stupně výkonu3
Ruční vysavačne
Objem nádoby na prach0,7 l
Hmotnost3,24 kg
Účinnost vysávání na koberceneuvedeno
Účinnost vysávání na podlahuneuvedeno
Příkonneuvedeno
Hlasitost82 dB
Rozměry VxŠxH (cm)120 x 24,9 x 21,5
HEPA filtrne
LED osvětleníano
Mokré vysáváníne
Svislé parkováníano
Teleskopická rukojeťano
Odnímatelná rukojeťne
Indikátor baterieano
Indikátor plnostine
Příslušenstvíkartáček 3v1, kartáč na jemné povrchy, malý motorizovaný kartáč

Představení

Vysavač nedisponuje funkcí 2v1, takže z něj není možné odejmout ruční vysavač. Po odejmutí dlouhého nástavce s hubicí z něj však ruční vysavač udělat možné je. V základu disponuje hubicí s kartáčkem 3v1. Můžete tak uklízet nejen čalounění, ale i úzké prostory. Z útrob vysavače je navíc možné vysunout měkkou hadici. Tento tyčový model umožňuje vysávání na 3 stupně intenzity. Na nejmenší intenzitu je schopný vysávat až hodinu. Na nejvyšší vydrží vysávat zhruba 15 minut. Poměr mezi dobou nabíjení a výdrží na jedno nabití je velmi dobrý. Disponuje i funkcí automatického nastavení intenzity sání. Vysavač si tak výkon reguluje na základě znečištění povrchu. Dokonale to bohužel nefunguje a tak vám občas stejně nezbyde, než nastavit intenzitu ručně. Stejně jako u jiných ani u tohoto akumulátorového výrobku není uvedeno, jaké třídy dosahuje při vysávání koberců nebo tvrdých podlah. Je však jasné, že na tvrdých podlahách dosahuje lepších výsledků než na koberci. Velmi praktické je LED osvětlení, které se nachází na hubici vysavače. Světlo je tak silné, že ani za šera není potřeba při luxování svítit stropním svítidlem. Prach se sbírá do nádoby o velikost 0,7 l, což je poměrně velká kapacita. Nutnost vyprázdnění je potřeba si hlídat na kontrolní rysce MAX. Vysavač bohužel nemá HEPA filtr, čistí vyfukovaný vzduchpětikrokovým procesem skrze klasické mikrofiltry. Účinnost tohoto řešení neuvádí, v případě alergiků je opatrnost na místě.

Jak vysává

Vysavač vysává uspokojivě. Samozřejmě, že nepobere velké kusy smetí, jako to zvládne klasický vysavač. Nicméně s menšími znečištěními si poradí velmi dobře. Jeho výkon je lepší na tvrdých podlahách. Snadno se s ním dostanete pod vyšší nábytek, ovšem pod nižším neprojede. Velmi oceňujeme, že výrobek umožňuje teleskopické nastavení tyče, takže se jeho výška může pohybovat v rozmezí 84,4-120 cm. 120 cm je sama o sobě dobrá výška, takže se vysavač bude pohodlně ovládat i vyšším lidem okolo 175-180 cm. Jako nedostatek však vidíme hmotnost vysavače, která přesahuje 3 kg, takže ho v ruce pocítíte. Kvůli tomu s ním ženy jistě nebudou vysávat nečistoty u stropu, váha se projeví i v okamžiku, kdy chcete zajet třeba pod stůl nebo jiný nižší nábytek. Plusem je, že je vysavač možné parkovat ve svislé poloze. Pokud vám někdo zavolá nebo si budete muset rychle odskočit, jen necháte vysavač stát na místě. Ovládání je umístěno na rukojeti hned pod palcem, což je velmi pohodlné. Ani vysypávání není řešeno zcela šťastně. Je tu velká pravděpodobnost, že vaše ruce přijdou do kontaktu s nečistotami. Nepříjemná je také hlučnost přesahující 80 dB. Zjistit cenu Zpět na přehled dalších aku tyčových vysavačů.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.3 Total Score
Hodnocení Electrolux Pure F9 PF91-ALRGY

Vysavač dosahuje kvalitních výkonů, ale jeho pořizovací cena se nám zdá přemrštěná. Nenajdete u něj HEPA filtr a i vysypávání sběrné nádoby je poněkud nepraktické. Chlubí se však velkou výdrží na jedno nabití a dobrou dobou nabíjení. Plusem je teleskopická rukojeť a parkování ve svislé poloze. Poměr cena/výkon se nám nezdá příliš vyrovnaný a domníváme se, že za tuto cenu seženete lepší pomocníky. Nebo seženete o málo horší pomocníky za výrazně lepší cenu.

Vysávání tvrdých ploch
9.5
Vysávání koberců
8
Hlučnost
6
Výdrž
8.5
Výbava
8
PLUSY
 • indikátor baterie
 • LED osvětlení
 • parkování ve svislé poloze
 • bohaté příslušenství
 • výdrž a nabíjení
MÍNUSY
 • hlučnost
 • chybí HEPA filtr
 • hmotnost
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo