Recenze Electrolux WQ61-42GG

V této recenzi se blíže podíváme na tyčový vysavač 2v1 značky Electrolux, který je v bezsáčkovém akumulátorovém provedení. Ergonomický povrch a otočná hlavice by měly zajistit snadné a nenáročné ovládání, a vyjímatelný ruční vysavač vysátí hůře dostupných míst. Vysavač WQ61-42GG je všestranný a použitelný na všechny druhy povrchů. Navíc se pyšní 5stupňovou filtrací, která má odstranit 99,9 % mikročástic prachu. Vše v povedeném designovém provedení. Je tento cenově dostupný vysavač pro vás to pravé? Splní všechny očekávání? Pojďme si představit výhody a nevýhody, ať se vám při nákupu lépe rozhoduje.

Parametry

Typbezsáčkový, akumulátorový
Délka kabelu-
Akční rádius1,105 m
Typ baterieLi-Ion 18 V
Kapacita baterie2 100
Doba nabíjení270 min.
Výdrž na jedno nabití45 min.
Stupně výkonu2
Ruční vysavačano
Objem nádoby na prach0,3 l
Hmotnost3,2 kg
Účinnost vysávání na koberceneuvedeno
Účinnost vysávání na podlahuneuvedeno
Příkon27 W
Hlasitost79 dB
Rozměry VxŠxH (cm)110,5 x 25,5 x 14
HEPA filtrne
LED osvětleníne
Mokré vysáváníne
Svislé parkováníano
Teleskopická rukojeťne
Odnímatelná rukojeťne
Indikátor baterieano
Indikátor plnostine
Příslušenstvíštěrbinová hubice, kartáč na prach

Představení produktu

Tyčový vysavač 2v1 Electrolux WQ61-42GG je bezsáčkový akumulátorový pomocník v domácnosti. Kdo má radši síťové vysavače, pro které je typický větší sací výkon a vysávání bez časového omezení, nejspíš nebude úplně spokojen. Mnoho lidí ale radši před sacím výkonem upřednostní jednoduché zacházení a snadné, okamžité použití. Žádné kabely, rozmotávání, úklid je rychlý a efektivní. Zatímco klasický vysavač mnoho uživatelů použije jednou týdně, tyčový jen vezme od stěny a vysává i několikanásobně častěji.

Doba plného nabití je asi 4,5 h a stupeň nabití baterie snadno poznáte podle LED ikonky nabíjení. Li-Ion baterie, která je součástí vysavače, je nejběžnějším typem a můžete ji dát nabíjet i když vysavač není zcela vybitý. Životnost baterie je mezi 350-500 cykly nabíjení, poté je třeba ji vyměnit.


Vysavač má 2 typy režimů, Turbo a Eco. Maximální výdrž baterie, neboli nejdelší doba použití vysavače na jedno nabití, je 45 minut a to pouze v Eco režimu. V Turbo režimu je to potom 13 minut. Tímto se WQ61-42GG řadí mezi akumulátorové vysavače se standardní výdrží baterie.

Tím, že je vysavač bezsáčkový, se pro domácnost stává ekonomicky výhodný. Odpadává neustálé dokupování sáčků i boje s vytahováním a vysypáváním. Sběrná nádoba je praktičtější a více hygienická. Objem nádoby 0,3 l je o něco menší než standard, ale pro běžnou domácnost by to mělo stačit. Pokud máte velký byt, můžete nádobu během vysávání vysypat. Indikátor plnosti u vysavače není, ale nádoba je zcela průhledná, takže je snadné to okem zkontrolovat. Výkon vysavače klesá pouze tehdy, pokud je nádoba na prach plná.

Filtr vysavače nemá označení HEPA, ale 5stupňový filtrační systém s filtračním materiálem E10 podle výrobce odstraní až 99,99 % mikročástic prachu. Což je hodnota srovnatelná s HEPA filtry. Platí, že filtry jsou plně omyvatelné.

Váhově bychom vysavač zařadili na pomezí lehkých a středně těžkých vysavačů. Se svou váhou 3,2 kg je snadno ovladatelný a používat jej může každý. U tyčových vysavačů je to poměrně důležitý parametr, jelikož v průběhu vysávání v podstatě držíte celou váhu vysavače. Navíc je možné vyjmout ruční vysavač a vysávat s ním samostatně na těžko dostupných místech. To trochu kompenzuje fakt, že tento typ vysavače nemá nastavitelnou rukojeť.

Tyčové bezsáčkové vysavače se klasicky řadí do těch hlučnějších, ale WQ61-42GG se svými 79 dB můžete počítat mezi průměrně hlučné spotřebiče, pohybují se spíš v komfortní zóně. Eco režim je o něco tišší a podle uživatelů je hluk vysavače na příjemné úrovni.

Podle mobilní aplikace, která měří úroveň hluku, můžete naměřit tyto hodnoty. Berte je pouze jako orientační:

 • Eco režim – 62,4 dB,
 • Turbo režim – 73,4 dB.

Vysavač je vybaven turbokartáčovou hubicí a v sadě je také štěrbinová hubice a kartáček na prach. Ty jsou prakticky uloženy v těle vysavače, takže se neztratí a jsou připraveny kdykoliv k použití. Součástí není žádný nástavec na nábytek, což některým uživatelům chybí a není možné jej ani dokoupit.

Kombinované hubice ani inteligentní přepínání mezi typy podlah tu nenajdete, vše regulujete přepínám mezi dvěma výkonnostními režimy.

Jak vysává

Vysavač je určen pro všechny typy povrchů, ale s vyšším kobercem může trochu bojovat. Menší sací výkon je problémem všech tyčových vysavačů, takže je potřeba s tím počítat. Nedoporučuje se vysávat velké kusy nečistot, jako větší střepy a podobně, ale s drobnějšími nečistotami si poradí hravě. Turbokartáč je v tomto případě velkým bonusem. Prach a nečistoty nadzvedne a vysavač je snadno vysaje. Poradí si i s chlupy od vašich mazlíčků. Pamatujte, že kartáč nedosahuje až k okrajům hubice, a tak nebude podlaha vysátá v 3-4cm pruhu od stěny, což je škoda.

Můžete vysávat na větší výkon, ale v tom případě je výdrž pouze 13 minut, což může být pro větší bytové jednotky nedostatečné. Na druhou stranu uživatelé potvrdili, že vysáli byt i na menší výkon bez větších problémů.

Díky malé hmotnosti vysavače je opravdu snadné jej používat i delší dobu. Má nízké těžiště, sběrná nádoba je umístěna ve spodní části, takže zápřah na ruku je menší a ta vás nebude bolet. Ruční kartáč má dva druhy uchopení a společně se stěrbinovou násadou se dostanete i do méně přístupných míst. Nevýhoda ručního vysavače je, že si nemůžete zvolit možnost sání, ale pokaždé je nastaven na maximum, takže zkracuje časovou výdrž vysavače. Nádoba na prach je průhledná a je potřeba kontrolovat, jestli již úroveň nepořádku dosáhla hodnoty MAX. Ergonomický design a otočná hlavice zlepšují manévrovací schopnosti. Výrobci vysavače chápou nutnost dnešní doby ve snadném a rychlém použití vysavače a skutečně tomu tento typ snažili přizpůsobit.

Vysavač můžete snadno odstavit na úchyt na zeď a nabíjení pomocí kabelu je taktéž velice snadné. Čištění se provádí ručně. Nádobu na prach jem ožné zcela umýt pod vodou. Díky jednoduchému designu se nepořádek nezachytává v žádných částech nádoby. Vysavač je skutečně praktický, ale nemá mnoho moderních speciálních funkcí. Je skutečně určen k jednoduchému častějšímu vysávání.

Nádoba na prach by se měla po každém použití vysypat, umýt a nechat vyschnout. Občas může být těžší ji oddělit od vysavače. Musí se s ní trochu trhnout a může se stát, že prach vylítne bokem. Filtry jsou omyvatelné, a i když se nemusí umývat po každém vysávání, je potřeba je udržovat v čistém stav, aby se nesnižovala životnost vysavače. Z turbokartáče namotané vlasy odstraníte pomocí malých manikurných nůžek či pomocí nože. Škoda, že výrobce nepřibalil čisticí nástroj, jako je tomu u robotických vysavačů. Obecně vás údržba vysavače vyjde asi na 10 minut.

Zajímají vás další recenzované tyčové vysavače?

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.5 Total Score
Hodnocení Electrolux WQ61-42GG

V celkovém hodnocení vyšel vysavač WQ61-42GG značky Electrolux dobře. Vzhledem k příjemné ceně dostanete to co čekáte. Kromě krásného designu je důležité zdůraznit praktičnost, pohodlnost a snadné použití. Nízká hmotnost a vyjmutelný ruční vysavač hrají velkou roli při výběru. I přesto, že se jedná o akumulátorový vysavač, je jeho sací výkon pro běžnou domácnost dostačující. Možná je trochu škoda, že v sadě není více nástavců, případně není možnost dokoupení. Pro lidi, kteří nevyhledávají množství moderních funkcí, ale hlavně praktický spotřebič na úklid, je tento typ vysavače ideální.

Vysávání tvrdých ploch
9
Vysávání koberců
8
Hlučnost
4
Výdrž
8
Výbava
6
PLUSY
 • nízká hmotnost a snadné ovládání
 • dobrý sací výkon
 • možnost uložit nástavce přímo v těle vysavače, vždy po ruce
MÍNUSY
 • chybí kartáč na nábytek
 • chybí LED světlo na hlavici
 • občas těžší demontáž
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo