Podvodné e-shopy?

S tím jak se rozvíjí nakupování po internetu, tak roste i jeho stinná stránka a tou jsou podvody. Každý den vznikají nové podvodné e-shopy, které mají za cíl dostat z vás peníze bez toho aniž by dodali zboží. Poradíme vám podle čeho je poznat a jak minimalizovat šanci, že budete při nákupu na internetu podvedeni. A také co můžete dělat pokud už jste zaplatili a slíbené zboží není dodáno.

Jak ověřit e-shop

V první řadě chci říct, že všechny níže uvedené znaky a příklady jsou důležité signály, které pomohou odhalit rizikové e-shopy. Čím více jich obchod splňuje, tím víc pravděpodobné je že nákup v něm by pro vás mohl mít nepříjemné důsledky. Když se u obchodu setkáte s jedním či dvěma z nich tak to někdy může znamenat jen neznalost či neschopnost e-shopu mít tyto věci správně. Ale to platí jen pro malou část těchto e-shopů. V naprosté většině případů se jedná o podvod.

Kontakty

Sdělení svojí totožnosti, je legislativní povinností kterou provozovatel e-shopu má. Může se jednat o fyzickou či právnickou osobu. Ve všech případech by měl obsahovat název podnikatele (např. František Novák nebo Prima e-shop s.r.o), kontaktní adresu e-shopu (město a ulice), dále (unikátní osmimístné identifikační číslo podnikající fyzické osoby či právnické osoby) a DIČ (jednoznačná identifikace právnické nebo fyzické osoby, která je plátcem daně z přidané hodnoty).

Dalším dobrým signálem může být uvedení fyzických poboček (výdejních míst) – samozřejmě pokud je e-shop má. I taková drobnost, že je uvedeno jak se k nim dostat pomocí MHD nebo kde a za kolik v okolí se dá zaparkovat naznačují, že se jedná o opravdový a reálný obchod, který má zájem aby ho zákazník našel.

Naopak, pokud je kontaktní stránka velmi strohá a je na ní uvedený jen e-mail a nic dalšího, je to extra podezřelé.

Takto je to správně ✅:

 

Toto je velice podezřelé ❌:

 

Musí být na webu uveden telefon?

Zatímco u velkých e-shopů je to běžné u mnoha menších telefon nenajdete. Je to něco na co bychom si měli dávat pozor? Pokud jsou všechny ostatní prvky důvěryhodnosti naplněny, tak chybějící telefonní kontakt nepovažuji za problém. Mnoho e-shopů jsou menší rodinné firmy, či dokonce tzv. “one-man-show”, tedy mají jednoho majitele, který je zároveň i jediným zaměstnancem. Pro takového člověka je velmi náročné zajistit celý běh e-shopu a ještě k tomu mít v provozu zákaznickou linku. Tuto situaci dokonce řešil evropský soudní dvůr, který v případu Amazon EU, C‑649/17, EU:C:2019:576 (odkaz na něj zde) rozhodl, že e-shopy nemají povinnost zřizovat a uvádět telefonní linku pro svoje zákazníky.

Jak vybrat televizi TEST a Recenze nejlepších TV | 2023 Covybrat.cz

Nejpodrobnější TEST televizorů 2023 v ČR ️ i RECENZE ️ Zkušený expert na TV denně odpovídá v diskuzi ️ Poradíme jak vybrat televizi ️ Modely pro 2023 (i starší), jejich hodnocení, parametry, atd ️...

Aktualizováno v srpnu 2023

Obchodní podmínky

Další ze zákonných povinností e-shopu je mít na webu snadno přístupné (většinou v tzv. patičce, tedy spodní části stránky nebo naopak hlavičce, horní části stránky). Pokud obchodní podmínky na webu vůbec nejsou, či jsou psány “divnou” češtinou je to rozhodně velmi podezřelý signál.

Při příchodu na e-shop u kterého si nejste jistí jeho spolehlivostí doporučuji stisknout kombinaci kláves ctrl + F (případně CMD + F, pokud máte Mac) a spustí se okno pro prohledávání textu na stránce. Do něj napište “obchodní podmínky” a v naprosté většině případů je můžete snadno dohledat.

U některých e-shopů jsou však trochu více skryty (často bych řekl, že spíše neznalostí než úmyslem) a jsou pod některým menu. Viz. příklad depilujeme.cz . Pokud je to jako v uvedeném příkladu, tak bych si dal pozor na to zda e-shop naplňuje i další podezřelé znaky. Pokud ne, bude nejspíše vše v pořádku. Naopak, pokud chybí provozovatel, kontakty na fyzickou prodejnu atd…, tak se spíše doporučuji e-shopu vyhnout či nakupovat na dobírku.

Fotografie

Fotky jsou za mě spíše takový podpůrný signál. Můžete se setkat s názory, že e-shop by měl mít na všechny produkty svoje vlastní fotografie, ideálně s vlastním logem jako součástí obrázku. Z praxe vím, že mnohé e-shopy mají mnoho tisíc (či dokonce desítek tisíc) položek sortimentu. Vlastní fotografie pro všechny z nich jsou časově náročné a pro některé dokonce i ekonomicky nerentabilní (z důvodu krátkého životního cyklu produktu). Proto bych jako mínus nutně nebral pokud když má e-shop fotografie produktů na různém pozadí atd..

Na druhou stranu pokud se jedná o obchod s módou a většina modelů bude zobrazena na modelech či modelkách asijského typu, tak bych zpozorněl. Nebojte, nejde o žádnou diskriminaci, ale je tu vysoká šance že se jedná pouze o přeprodej zboží (tzv. dropshipping), který má také svoje rizika.

Mizerná čeština

Velká část podvodných e-shopů vzniká strojově (vysvětluji zde) a proto jsou texty (popisky u produktů, menu e-shopu, kontakty nebo obchodní podmínky) překládány strojově. Když je skladba vět divná, text plný gramatických chyb či jsou použitá spojení, která nejsou v našem jazyce běžná, tak se opět jedná o velmi silný signál že je něco špatně. Podívejte se na příklad jednoho takového textu:

“Nabídneme Výměnu Zboží Či Refundaci Prostřednictvím Ověřovaných Šeků”

První co by vás mělo zarazit je velké písmeno u každého slova. A druhým podezřelým jsou ověřené šeky. Zatímco v zámoří se jedná o běžnou platební metodu, v České Republice se však rozhodně o standardní věc nejedná.

V poslední době se objevuje na českém internetu hodně e-shopů z Polska, které nabízí módu. A často velmi zajímavé značky či modely a hlavně za velice atraktivní ceny. A většina z nich má překlady vážně nedokonalé. Rozhodně nechci tvrdit, že se ve všech případech jedná o podvod. Přesto bych z takových e-shopů doporučoval objednávat jen při dobrých referencích či na dobírku. Proč na dobírku? Přečtěte si tady.

Divný název domény

Přesněji řečeno relevantní doména. To znamená, že doména (to je to co píšete do webového prohlížeče, např. www.covybrat.cz ) by měla alespoň částečně odpovídat tomu co se na ní děje. Např. na rohlik.cz koupíte (nejen) pečivo. U domény levneboty.cz očekáváte nejspíš možnost nákupu obuvi.

Podvodné e-shopy se často objevují na expirovaných doménách. Tím myslím doménu na kterou po nějakou dobu (klidně několik let) provozoval někdo jiný, třeba církevní spolek jako tomu bylo u domény http://www.cblhota.cz/ . Ten na této doméně spokojeně fungoval až cca do konce roku 2020. Poté se rozhodl ve vlastnictví domény nepokračovat. No a toho využil neznámý spekulant, který tuto doménu koupil (na již existující domény s historií často vedou odkazy z jiných webů a díky tomu jsou hodnotnější a snáze dohledatelné na internetu) a udělal na ní podvodný e-shop.

Samozřejmě existuje i spousta domén s “podivnými” názvy, které jsou naprosto v pořádku. Někdo prostě chce vybudovat unikátní značku. Kdo by před třiceti roky znal např. slova Google, Spotify nebo Netflix.

Domény plné divných znaků, či s jinými koncovkami než “cz” jsou podezřelé (a také velmi často podvodné) vždy. Pár příkladů:

 • https://2022onlineoutlet.ru
 • zfjky.shop
 • cpagetti9.com/tfw3/

Pokud se někdy dostanete na podobnou stránku, tak do ní rozhodně nedávejte žádné svoje osobní ani platební údaje.

Vlastník domény

Existuje oficiální seznam všech držitelů (zjednodušeně lze říct vlastníků, i když se fakticky o vlastníky nejedná) českých domén. Najdete ho na adrese https://www.nic.cz/whois . Jak vypadají výpisy z vlastnictví se můžete podívat níže. Správně by tam měla být existující fyzická či právnická osoba. Samozřejmě, pokud si někdo vymyslí že se jmenuje Jan Novák, tak nic nepoznáte. Ale spousta podvodných webů se ani nijak nesnaží svůj podezřelý původ nijak maskovat.

Schválně se zkusíme znova podívat na zmiňovaný web https://cblhota.cz/ . Když si ho zadáte do registru tak na vás vypadne jako vlastník “KALINA TATARINA”. A když si toto jméno zadáte do Googlu, žádné odpovědi se nedočkáte. Nechci nijak urazit případného nositele toho jména (pokud existuje), ale rozhodně se za mě jedná o velice podezřelý kontakt.

Další případ je web https://ethikaboxerky.cz/ . U něj vidíte jako majitele Leah Fisher. To že to není české jméno pochopitelně není automaticky špatně. Ale je to drobný signál nedůvěryhodnosti. A když si toto jméno dáte do Googlu, zjistíte že se jedná o známou zpěvačku. To už mi přijde velmi podezřelé.

Zase se nejedná o faktor, který automaticky dehonestuje celý web. Ale když někde cítíte pochybnosti, tak je dobré si ověřit i vlastníka.

Takto je to správně:

Toto je velice podezřelé❌:

Velmi nízké ceny

Co je společné pro všechny podvodné e-shopy je velmi nízká cena. Díky ní se vás snaží motivovat ať provedete objednávku. Pochopitelně nemůže platit, že každý e-shop s nízkou cenou je podvodník. Pro některé z nich je nízká cena součást obchodní strategie. Vždy však sledujte výše popsané znaky důvěryhodnosti e-shopu. A pokud jich má více podezřelých a přitom extra nízké ceny, neskočte na lep. Nebo minimálně alespoň zaplaťte na dobírku. 

Proč vznikají podvodné e-shopy

Podvody provázejí lidské podnikání od nepaměti. A s tím jak se velká část nákupů přesunula na internet se otevírá nové pole působnosti pro tyto nekalé živly. Jejich motivace je jednoduchá, chtějí získat vaše peníze. Způsobů jak toho docílit je více. Od zcizení údajů na platební kartě a následné čerpání prostředků z ní až po tak jednoduchou věc, že prostě nedostanete zboží za které si zaplatíte.

Kolik je podvodných e-shopů?

Na tuto otázku nezdá odpověď nikdo. A to z důvodu jejich krátké životnosti. Většina jich existuje jen pár týdnů a poté jsou opuštěny. Takže sice lze relativně přesně spočítat kumulativní počet za nějaké období, ale naprostá většina z nich bude neaktivních. Jen v rámci ČR se každý den objeví jednotky nových podvodných e-shopů, kolik jich je celosvětově se ani nesnažím odhadovat.

Jak je možné, že jich je tolik a vznikají tak snadno?

Nemám zkušenost s tvorbou podvodného e-shopu, ale již delší dobu se pohybuji okolo e-commerce, tvorby webových stránek a marketingu. Takže si dovedu představit jak takový podvodný web vznikne. Na začátku potřebujete doménu. Můžete si koupit buď nějakou novou (ale zajímavá jména jsou už mnoho let rozebrány), nebo odkoupit nějakou propadlou na které již existoval nějaký obsah. Viz příklad s http://www.cblhota.cz/ .

Na nové doméně pak “rozjedete” e-shop, nahodíte web, naplníte produkty atd.. Pokud to děláte s reálnými daty (produkty co opravdu chcete prodávat), může to být práce i na několik dní. Ale zkušený podvodník má všechny tyto procesy zautomatizovány a věřím, že za malé jednotky hodin má web připravený. Náklady na jeho pořízení (doména + hosting, práci do toho nepočítám) jsou v řádu malých jednotek stokorun.

Poté stačí zaplatit reklamu (Google, Seznam, Facebook atd..) a dostanete se k potenciálním obětem. Za malé tisíce korun tedy dostanete třeba deset lidí co si u vás něco objednají. A teď si představte, že se jedná o mobily s průměrnou cenou 10 000 Kč. Které kupující zaplatí předem a prodávající jim zboží nikdy nedodá. Když si ty částky postavíte proti sobě, tak máte náklady v malých jednotkách tisíc a příjem třeba 100 000 Kč. A pak se nedivte, že podvodných e-shopů vzniká tolik.

Samozřejmě že, po pár týdnech se na webu a sociálních sítích začnou šířit zprávy o tomto e-shopu, tržby klesají. Ale to je podvodníkovi jedno. Prostě nechá web “umřít” a místo něj udělá další.

Proč s tím policie nic nedělá?

Věřím, že policie dělá vše co je v jejich silách. Ale těchto e-shopů vzniká obří množství. Často jsou zakládány a řízeny ze zemí mimo EU. Proto je to primárně o nás, lidech co nakupují na internetu aby si dávali pozor.

Jak nakupovat na podezřelém e-shopu

V první řadě, bych vážně doporučil koupit dané zboží jinde. Ale rozumím tomu, že je to někdy velmi těžké a zejména u módních e-shopů se některé nabídky zdají skutečně neodolatelné. Pokud to tak je, zkuste se podívat zda e-shop nabízí alespoň platbu na dobírku. To znamená, že neplatíte nic předem, ale až ve chvíli kdy přebíráte zboží od dopravce.

Je to pochopitelně dražší (poplatek za dobírku), ale máte aspoň nějakou formu ochrany. Pochopitelně rovnou zboží rozbalte a ověřte, že je tam to co jste si objednali. Pokud ne, ať můžete rovnou vrátit kurýrovi.

Podvodný e-shop jak postupovat?

Přišli jste do kontaktu s podvodný e-shopem? Šiřte tuto informaci. Napište nám do diskuze pod tento článek, dejte info na sociálně sítě mezi své přátele a podejte podnět na ČOI podvodné e-shopy (Českou obchodní inspekci – https://www.coi.cz/podatelna/) . Díky tomu se falešný e-shop dostane do oficiálního seznamu, s kterým pracuje mnoho bezpečnostních doplňků či antivirů. Bohužel to však nějakou chvíli trvá, nejspíš máte s rychlostí úřadů také svoje zkušenosti. Proto doporučuji nezůstat jen u ČOI.

Nejlepší pračka 2023, Nejpodrobnější TEST praček RECENZE & Jak vybrat

Nezávislý test 23 praček ️ S přední i horním plněním. ️ Která je vítěz testu a nejlepší pračka 2023? ️ Detailní recenze praček ️ TEST ZDE! ️ Návod jak vybrat nejlepší pračku....

Aktualizováno v září 2023

Jak získat peníze z podvodného e-shopu?

Jak postupovat když nedostanete zaplacené zboží? V první řadě je tu komunikace e-shopem. Přeci jen mohlo dojít k chybě a zboží nebylo odesláno či bylo odesláno na špatnou adresu. Pokud má prodávající zájem situaci řešit, je náprava snadná. Ale co dělat když obchod nekomunikuje a platba již proběhla? Nezoufejte i v takovém případě je naděje (bohužel však ne jistota), že nárok na vrácení peněz za zboží bude naplněn.

Chargeback

Pozor, této možnosti lze využít pouze pokud jste platili kartou! Jedná se o službu díky které lze žádat vrácení peněz zpět na kartu, pokud obchodník neposkytl službu (například nedodal zakoupenou letenku nebo klíč ke hře) či neposlal fyzické zboží (telefon, televizi …).

Skvělé je, že to teoreticky funguje kdekoliv na světě. Horší zprávou je, že se nejedná o službu na kterou máte automaticky nárok. Musíte podat žádost u své banky a je na jejím zvážení, zda vyhoví či nikoliv. Musíte dokázat že e-shop zboží či službu nedodal, ideálně ani neodeslal. Většinou je jediný důkaz co máte k dispozici e-mailová komunikace.

Jaká je úspěšnost chargebacku se mi nepodařilo nikde dohledat. Osobně mám dvě zkušenosti. Jednou to bylo za letenku od Ryanairu – chargeback v rámci dvou týdnů bez potíží. Druhá ze nedodanou službu (voucher), stejná banka (za mě i situace) a chargeback zamítnut s tím, že platba byla z mojí strany autorizována (jak by také nemohla být) a že to není starost banky. Naštěstí nešlo o nijak vysokou částku, tak jsem tomu už nevěnoval více času. Každopádně když si do googlu zadáte “chargeback zkušenosti”, tak uvidíte že praktické zkušenosti lidí jsou různé.

Vždy však doporučuji vyzkoušet i tuto možnost. A jak žádat o chargeback? Různé banky mají odlišný přístup. Za mě nejsnadnější řešení se obrátit na telefonickou podporu banky a nechat se od nich navést.

Žádat o něj můžete standardně do 13 měsíců od provedení platby a celý proces trvá obvykle pár dnů u neautorizovaných plateb (peníze se strhly z účtu, aniž byste to vědomně potvrdili) až po týdny až měsíce u plateb, které byly autorizovány (potvrzeno pomocí sms kódu). A takových bude při placení na e-shopech asi většina.

ADR – mimosoudní řešení spotřebitelských sporů

Jedná se o alternativní systém pro řešení spotřebitelských sporů v rámci EU. Využít ho můžete i za situace pokud došlo k platbě pomocí bankovního převodu. Do českého právního systému se dostal jako součást Zákona č. 634/1992 Sb. – tj. Zákon o ochraně spotřebitele. Konkrétně v části 3 (§ 20 d – § 20 m) a 4 (§ 20 n – § 20 y). V ČR ho má v gesci ČOI, ke které můžete na této adrese podat podnět k řešení sporu touto cestou.

Poslední data k tomuto systému se mi podařilo dohledat z roku 2018, kdy se mluví o cca 5 000 podaným stížnostech a úspěšnosti (dohodě) u necelých 50 % z nich. Opět se tedy nejedná o automatickou záchranu, ale poměrně slušná šance získat své peníze zpět tu je.

Jak to funguje? Do nejpozději jednoho roku ode dne kdy jste kontaktovali obchodníka za účelem řešení sporu se můžete obrátit i na institut ADR. ADR (ČOI) se poté obrátí na obchodníka, ten má 15 dní na poskytnutí svého vyjádření. ČOI má potom standardně 90 dní (může být prodlouženo na 180 dní) na vyřízení požadavku.

ADR není tak známé jako chargeback (přestože je často – mělo by být vždy – uvedeno v obchodních podmínkách e-shopů, ale kdo z nás je čte důkladně, že?), přesto se jedná o zajímavou možnost jak dostat svoje peníze zpět. Sám dosud s touto službou žádnou praktickou zkušenost nemám.

Zahraniční e-shop

Pokud se jedná o zahraniční e-shop, nebo chcete prostě jen zvýšit svoje šance na vyřízení požadavku, můžete se obrátit na síť evropských spotřebitelských center (ESC). Kontakt najdete zde. Asi nečekejte zázraky, průměra doba odpovědi je 10 dní u “rady” a 120 dní za situace, že ESC reálně něco řeší s prodejcem. A řešení s prodejcem je jen u 15 % požadavků. Nicméně úspěšnost uvádí rovněž okolo 50 %, takže bych v případě nouze vyzkoušel i tuto možnost.

Jak bezpečně platit na internetu

Většina plateb na internetu je bezpečná. Nicméně pokud vážně potřebujete zaplatit něco u podezřelého webu, přikládám pár tipů jak se chránit. Nutno přiznat, že většina těchto kroků zvyšuje bezpečí, ale snižuje lehce pohodlí platby.

Limit na platby na internetu

Jednou z možností je v internetovém bankovnictví omezit limity pro platby na internetu. Můžete si nastavit třeba jen 1 000 Kč na den pro drobné nákupy, ale vždy když budete chtít koupit něco dražšího musíte jít do bankovnictví a limit si zvýšit. Krajní alternativou je v bankovnictví zcela platby na internetu zablokovat a povolit je jen v případě potřeby,

Druhý účet s omezeným množství peněz

Za mě o něco příjemnější řešení než předchozí. Máte druhý účet (a na něj navázanou kartu) ze které platíte na internetu. Vždy když potřebujete něco zaplatit si pošlete peníze ze svého hlavního účtu.

Virtuální karta

Podobný princip jako předchozí, jen stačí mít účet u jedné banky a k němu vystavenu další, virtuální kartu. Můžete mít hlavní fyzickou kartu se štědrým limitem a druhou virtuální, s menším limitem pro rizikovější transakce.

Dobírka

Fakticky vzato “na internetu” neplatíte. Platíte až ve chvíli, kdy fyzicky přebíráte zboží na výdejním místě nebo od dopravce.

Další tipy

Rozhodně doporučuji zadávat údaje o platební kartě jen u webů, které fungují na protokolu https. U těch není možné pro třetí stranu “odposlechnout” vaše platební údaje.

Že web funguje na https poznáte v prohlízeči, podle ikony “zámku”. Viz tyto příklady:

Dalším tipem je neukládat údaje o kartě v internetových obchodech. Zase si tím trochu komplikujete nákup a musíte pokaždé zadat číslo karty. Ale v e-shopu tyto údaje uloženy nejsou a pokud by se účastník dostal k datům e-shopu, měl by přístup i k vašim platebním údajům.

Test televizorů

NázevKde koupitKontrastÚhlyBarvyKonstrukceDynamikaSystémHodnocení
celkem
1.Samsung S95CZjistit cenu95 %100 %90 %90 %90 %80 %
91 %
2.LG G3Zjistit cenu95 %100 %85 %90 %90 %80 %
91 %
3.Samsung S90CZjistit cenu95 %100 %85 %85 %90 %80 %
89 %
4.LG OLED55C3Zjistit cenu95 %95 %80 %85 %90 %80 %
87 %
5.LG OLED55C2Zjistit cenu95 %95 %75 %85 %90 %80 %
86 %
Recenze
6.Sony A80LZjistit cenu95 %95 %75 %85 %90 %75 %
85 %
7.Samsung QN95CZjistit cenu90 %70 %80 %90 %85 %80 %
84 %
8.LG B3Zjistit cenu90 %95 %75 %85 %85 %80 %
84 %
9.LG B2Zjistit cenu90 %95 %70 %85 %85 %80 %
84 %
Recenze
10.Samsung QE55QN95BZjistit cenu90 %70 %80 %90 %85 %75 %
83 %
Recenze
11.Sony X95LZjistit cenu90 %70 %80 %85 %85 %80 %
83 %
12.Samsung QN90CZjistit cenu85 %70 %75 %85 %85 %80 %
81 %
13.Samsung QN85CZjistit cenu85 %70 %70 %85 %85 %80 %
79 %
14.Sony XR-55X90LZjistit cenu85 %60 %70 %80 %85 %75 %
77 %
15.TCL 55C845Zjistit cenu85 %60 %80 %80 %75 %70 %
77 %
16.Samsung QN85BZjistit cenu65 %70 %75 %85 %85 %75 %
76 %
Recenze
17.Samsung Q80CZjistit cenu75 %75 %65 %80 %80 %80 %
75 %
18.Samsung QE55Q80BZjistit cenu75 %75 %70 %75 %80 %75 %
74 %
Recenze
19.TCL 55C745Zjistit cenu80 %60 %70 %75 %75 %70 %
73 %
20.Samsung Q70CZjistit cenu50 %60 %50 %75 %75 %80 %
62 %
21.Samsung Q60CZjistit cenu50 %60 %45 %75 %60 %75 %
57 %
22.Samsung UE55AU7172Zjistit cenu50 %55 %30 %70 %60 %70 %
52 %
Recenze
23.Samsung CU7172Zjistit cenu50 %55 %25 %70 %60 %75 %
52 %

Recenze na internetu

Recenze jsou jedním výborným informačním zdrojem. Ale stejně dobře můžou sloužit i k tomu, aby falešně ovlivňovali uživatele a přesvědčovali ho k výběru daného e-shopu či produktu. Ono to neplatí jen pro recenze, ale obecně informace na internetu. Ověřujte je z více zdrojů a nemějte pouze jeden web jako zdroj pravdy.

Jak poznat podezřelé recenze

Tato otázka napadne asi každého, jak poznat jaká recenze je pravá a která je falešná? Stoprocentně to poznáte jen u recenze kterou sami napíšete. U těch ostatních je třeba se dívat na signály pravosti recenze. Na co je třeba dávat si pozor?

Sentiment recenze

Pokud je daný text čistě oslavný, nezmiňuje žádné nedostatky výrobku či e-shopu, tak si dejte pozor.

Datum recenze

Znáte to sami. Často chodí žádosti o vyplnění recenze na váš nákup, ale kolik z nich reálně vyplníte? Proto si dejte pozor na hodnocení, které jsou datumově velmi blízko u sebe, přičemž mezi dalšími recenzemi je velký časový odstup.

Gramatika / divná čeština

Některé recenze jsou generovány strojově a často je v jejich slohu či stylistice poznat. Také se v nich často opakují stejné fráze.

Nový e-shop, nemá recenze – mám nakupovat?

Nově vznikající obchody to mají těžké. Musí bojovat proti velké konkurenci a přitom před první objednávkou nemají jak recenze získat. V takovém případě vždy sledujte výše popsané znaky důvěryhodnosti e-shopu. A rozhodně bych u takového shopu opět využil možnosti dobírky či alespoň převzetí zboží na fyzické pobočce.

Velký portál záruka bezpečí a pravdivosti?

Bohužel falešné recenze se nevyhýbají ani velkým webům jako je Alza nebo Heureka. Schválně se zkuste podívat na recenze u produktu Philips Lumea Series 9000 BRI955/00.  Jak vidíte z prvního screenshotu, tento produkt se na Heurece objevil koncem dubna 2021. A z celkových osmi recenzí od uživatelů získal sedm během necelého měsíce (od 6.5.2021-20.5.2021). A od té doby přibyla do současnosti (listopad 2022) jen jedna další uživatelská recenze. Přitom je daný produkt pátý ve své kategorii, to znamená že je u uživatelů oblíbený. Pochopitelně nemohu s jistotou tvrdit, že se jedná o falešné recenze (nejspíš propagace značky), ale uznejte sami že je to extrémně podezřelé. 

Ale podívejme se na ten samý produkt na webu Alzy. A copak tam nevidíme? Opět relativně malý počet recenzí a většina z nich vznikla během dvou týdnů (překvapivě v květnu 2021). Náhoda? 🙂 A když zkusíte Mall.cz, tak opět vidíme recenze z května 2021 (i když objektivně řečeno, tady to není tak okaté). Když si navíc tyto recenze přečtete, platí že jsou velmi pozitivní a uvedené mínusy (pokud nějaké jsou), vlastně až tak moc mínusy nejsou.

Tímto elaborátem nechci nijak dehonestovat Alzu, Mall nebo Heureku. Věřím, že se snaží proti falešně pozitivním recenzím bojovat. Ale nemají šanci uhlídat vše. A já vám chtěl ukázat, že je třeba se na informace z internetu dívat kriticky.

Dropshipping

Dropshipping je nejsnadnější možností jak vstoupit do světa e-commerce. A díky tomu přináší výhody pro provozovatele, ale také potenciální rizika pro jejich klienty.

Co je to dropshipping

Jde o obchodní model, kdy prodejce prodává zboží které je fyzicky ve skladu jeho dodavatele a které jde po nákupu přímo k zákazníkovi. Tzn. že prodejce s ním nepřijde do kontaktu. Odeslání zásilky probíhá na straně dodavatele a prodejce vlastně “jen inkasuje” provizi za přivedení zákazníka.

V praxi to funguje tak, že dodavatel poskytuje informace o produktech v tzv. xml feedu. Při vytváření objednávky obchodník ve skutečnosti jen vystaví objednávku na zboží jménem zákazníka na tržišti typu AliExpress, Wish nebo Alibaba, Na faktuře pro zákazníka je poté obchodní jméno prodejce a nikoliv dodavatele (toho kdo zboží zákazníkovi fyzicky posílá).

Proč je dobré si na něj dát pozor?

Dropshipping rozhodně neznamená vždy nějaký podvod. Na druhou stranu právě snadnost vstupu do tohoto businessu někdy láká lidi, kteří si chtějí cestu k penězům ulehčit. Navíc naprostou většinu věcí co se přes dropshipping nabízí, můžete koupit napřímo z Číny za menší cenu.

Je dobré vědět, že prodejci nemají vliv na dopravu, dobu dodání a ani na kvalitu výrobků. Mají sice povinnost ze zákona řešit reklamaci se zákazníkem, ale s ohledem na poměrně dlouhou cestu ke „skutečnému prodejci“ (velkoobchodník někde v Asii) to není snadný ani rychlý proces.

Příklady dropshippingových nákupních galerií:

 • https://www.zenkys.cz/
 • https://www.vemio.cz/

Příklad číslo 1, hračka „rukavice spiderman“:

V dropshippingovém e-shopu můžete koupit za krásných 500 Kč. To co obchodník udělá, je že přepošle vaši objednávku do Číny, kde zboží objedná vaším jménem za 200 Kč.

Příklad číslo 2, hrací karty „Harry Potter“:

Můžete koupit přes český dropshipping za necelé čtyři stovky, nebo za cca sto korun přímo z Číny.

Podobné to bude s celým sortimentem co má dropshippingový e-shop v nabídce. Obecně nákup věcí z Číny příliš nedoporučuji, většinou se jedná o nekvalitní produkty. Ale pokud už toto zboží chcete nakupovat, můžete to udělat výrazně levněji než k tomu využít prostředníka, který vám cenu několikanásobně zvýší.

Nejpodrobnější TEST nejlepších sušiček prádla jak vybrat? Recenze

NEZAUJATÝ test sušiček 2023. ️ Porovnání 45+ sušiček prádla. ️ AEG, Miele, Beko, Siemens? ️ Jaká je nejlepší sušička prádla na trhu? ️ Nákupní rádce, na co dát pozor při výběru nové sušičky prádla a recenze sušiček. Čti ZDE...

Aktualizováno v červenci 2023

Podvodné e-shopy – seznam

(aktualizováno březen 2023)

Seznam rizikových (a v naprosté většině případů i podvodných) e-shopů vychází z databáze ČOI.

Název e-shopuPřidáno do seznamu
paketstorch.cz19. 03. 2023 
monteccz.com18. 03. 2023 (tip od čtenáře)
https://paketstorch.cz/18. 03. 2023 
https://obfdj.shop/17. 03. 2023 
https://www.praiseglories.info/12-zpusobu-jak-vytvorit-a-take-rozvijet-profesionalni-schopnosti-mimo-praci.php16. 03. 2023 
okay-world.monster 15. 03. 2023 
newsyoucanread24.com/article/coldin_cz/jeste-pred-3-tydny-chodila-jenom-s-berlemi/ 14. 03. 2023 
sharkorder.com/gh7p/l/ 13. 03. 2023 
gymsharkleginycz.com 12. 03. 2023 
poisoil.shop 12. 03. 2023 
valeroil.shop 11. 03. 2023 
https://olenka.cz/ 10. 03. 2023 
https://valitoshop.com/9. 03. 2023 
https://emnot.cz/8. 03. 2023 
https://spagetlink.com/ttej/l/7. 03. 2023 
https://top-comp.cz/6. 03. 2023 
https://rayray.sk/5. 03. 2023 
https://drmartensczechrepublic.cz/4. 03. 2023 
https://opbfd.shop/3. 03. 2023 
https://catchoffersnow24.com/2. 03. 2023 
https://tsanlo.com/1. 03. 2023 
https://topeo.cz/ 28. 02. 2023
https://shoesetogs.com/ 27. 02. 2023
https://hesjk.shop/ 26. 02. 2023
https://montecbunda.cz/25. 02. 2023
https://www.banatik.com/cz/24. 02. 2023
https://qsadf.shop/23. 02. 2023
https://topofferss4you.com/22. 02. 2023
https://adhesionplum.com/21. 02. 2023
https://bstefancy.com/20. 02. 2023
https://sneakyninjas.myshopify.com/19. 02. 2023
https://deutscheinvestitionen.com/cz18. 02. 2023
https://cz.cystov.com/17. 02. 2023
https://czech.e-energy-official.com/16. 02. 2023
https://cz-kanabialica.sale-tale.com/15. 02. 2023
https://newposti.online/14. 02. 2023
https://advyprodej.cz/13. 02. 2023
https://porzadny.shop/12. 02. 2023
https://mxsania.com/11. 02. 2023
https://morekostek.cz/10. 02. 2023
https://vinreport.eu/9. 02. 2023
https://dpd-cz.delivery9035.info/8. 02. 2023
https://caterpillarprodej.cz/7. 02. 2023
nobulleshop.cz6. 02. 2023
ztuuwk.com5. 02. 2023
enxh.xyz4. 02. 2023
eur.shein.com3. 02. 2023
https://eccoshopscz.cz/2. 02. 2023
https://caterpillarsleva.cz/1. 02. 2023
caterpillarpraha.cz31. 01. 2023
cateshop.cz30. 01. 2023
lowaboty.cz29. 01. 2023
cpaggette4.com28. 01. 2023
licgcmyt.promedhealthyblog.com27. 01. 2023
https://cpagettipotok.com/26. 01. 2023
https://merrellcz.cz/25. 01. 2023
thorogood.cz24. 01. 2023
https://samueloi.shop/23. 01. 2023
https://styledawn.com/22. 01. 2023
yourketo.diet21. 01. 2023
https://woffitee.shop/20. 01. 2023
zlutamrkev.cz19. 01. 2023
kralovskezlato.cz18. 01. 2023
botylowashop.cz17. 01. 2023
botypikolinoseshop.cz16. 01. 2023
https://mykitashop.cz/15. 01. 2023
lasmpo.com14. 01. 2023
aloyogacz.com13. 01. 2023
kristinn.shop12. 01. 2023
https://click.europebestshop.com/11. 01. 2023
arcteryxbundacz.com10. 01. 2023
keen-cz.com09. 01. 2023
elfshop.cz08. 01. 2023
lufnpbht.fitoremedyheres.com07. 01. 2023
t-brand.cz06. 01. 2023
15sfashios.com05. 01. 2023
newsstart.i-i-i.top04. 01. 2023
geoxczeshop.cz03. 01. 2023
vogange.com01. 01. 2023
zpasbl.com31. 12. 2022
ugglevne.cz30. 12. 2022
geoxoutletonline.cz29. 12. 2022
gymsharkoutlet.cz28. 12. 2022
legerobotyeshop.cz27. 12. 2022
botyolang.cz26. 12. 2022
dopebunda.cz25. 12. 2022
vessiboty.cz24. 12. 2022
urbantrend.cz23. 12. 2022
beliamo.cz22. 12. 2022
gymsharkleginy-cz.cz21. 12. 2022
hush-puppies.cz20. 12. 2022
lowabotyslevy.cz19. 12. 2022
onrunningvyprodej.cz18. 12. 2022
onrunningbotypraha.cz17. 12. 2022
nikebotysleva.cz16. 12. 2022
arcteryxbunda.cz15. 12. 2022
ceskomikulovskakuchyne.com14. 12. 2022
milead.click/page/4b32c3759414cb0dbe871a542fdd68ad1819b5b3/13. 12. 2022
timberland-boty.cz12. 12. 2022
vivobarefootboty.cz11. 12. 2022
systemonl.xyz10. 12. 2022
josefseibelvyprodej.cz09. 12. 2022
botypikolinos.cz08. 12. 2022
topvision-cz.com07. 12. 2022
guessczonline.com06. 12. 2022
czhairperfecta.markmax.site05. 12. 2022
evasiveinfo.com04. 12. 2022
dreampads.cz03. 12. 2022
suprabotyshoppraha.cz02. 12. 2022
boilingsmart.com01. 12. 2022
demonlaboty.cz30. 11. 2022
nikebotyairmax.cz29. 11. 2022
speedcrossnettbutikk.com28. 11. 2022
theantilife.com27. 11. 2022
vibramcz.com26. 11. 2022
lifebeautyme.com25. 11. 2022
wotoda.com24. 11. 2022
ocenter.shop23. 11. 2022
grafis-studio.cz22. 11. 2022
linakocka.com21. 11. 2022
abyte.online20. 11. 2022
jlgdr.shop19. 11. 2022
barbourcz.com18. 11. 2022
industriousgemi.com17. 11. 2022
dukex.live16. 11. 2022
garni.online15. 11. 2022
ethikaboxerky.cz14. 11. 2022
ormolulondon.com13. 11. 2022
postazadaco.cz12. 11. 2022
kartalin-mast.cz11. 11. 2022
martenscz.com10. 11. 2022
seekpo.shop9. 11. 2022
tenisky-cz.com8. 11. 2022
seekpo.shop8. 11. 2022
obalynatelefon.cz7. 11. 2022
fuyas.shop06. 11. 2022
buy-cheap.eu5. 11. 2022
bookevenement.com4. 11. 2022
industriousgemi.com3. 11. 2022
czech-republic-invest.com2. 11. 2022
tuubkupp.newhealthylifes.com1. 11. 2022
vyuvifit.com31. 10. 2022
invest-czech.com30. 10. 2022
czech-platforma.com29. 10. 2022
gemisquash.com28. 10. 2022
penitentinnovation.com27. 10. 2022
northfaceczeshop.cz26. 10. 2022
puma-boty.cz25. 10. 2022
vessieshop.cz24. 10. 2022
vivobarefooteshop.cz23. 10. 2022
rabbunda.cz22. 10. 2022
vejaeshop.cz21. 10. 2022
underarmour-cz.cz20. 10. 2022
tevasandaly.cz19. 10. 2022
cz2.landpld.com18. 10. 2022
lululemonoutlet.cz17. 10. 2022
gymsharkcz.cz16. 10. 2022
chacosandaly.cz15. 10. 2022
cariumaboty.cz14. 10. 2022
botyuggsleva.cz13. 10. 2022
nikebotyvyprodej.cz12. 10. 2022
eccobotysleva.cz11. 10. 2022
asicsvyprodej.cz10. 10. 2022
tyflogalerie.cz09. 10. 2022
nikeshopcz.cz08. 10. 2022
skechersprodej.cz07. 10. 2022
wanderheat.com06. 10. 2022
e-brands.cz05. 10. 2022
kfxgw.shop04. 10. 2022
kidszona.cz03. 10. 2022
timeframed.art02. 10. 2022
salomoncz.com01. 10. 2022
3d-pero-cz.com30. 09. 2022
profit-farma.com29. 09. 2022
sanukeshop.cz28. 09. 2022
hi-teceshop.cz27. 09. 2022
ryanandtisha.com26. 09. 2022
urbaner-store.com25. 09. 2022
nojetlagbook.com24. 09. 2022
nuubu.com23. 09. 2022
lnkuefeo.newherbalfito.com22. 09. 2022
cz1.alfazv.com21. 09. 2022
guardys.cz20. 09. 2022
crocslevne.cz19. 09. 2022
longchampkabelka.cz18. 09. 2022
vivobarefootczeshop.cz17. 09. 2022
botyicebugeshop.cz16. 09. 2022
teva-praha.cz15. 09. 2022
botyasicsvyprodej.cz14. 09. 2022
vemio.cz13. 09. 2022
amboxfy.com12. 09. 2022
eu.litbeurope.com11. 09. 2022
lpqborrf.newfitolifes.com10. 09. 2022
mycpagettipotok2.com09. 09. 2022
tazwmzvy.newhealthcarenow.com08. 09. 2022
cpagettigeneral7.com07. 09. 2022
eu.realnews.life06. 09. 2022
gamey.cz05. 09. 2022
jordanboty.cz04. 09. 2022
1galerie.cz03. 09. 2022
vaclavekjiri.cz02. 09. 2022
talirovepruziny.cz01. 09. 2022
gaborboty.cz31. 08. 2022
rekreacenachate.cz30. 08. 2022
mojecityklub.cz29. 08. 2022
gapp-cabtech.cz28. 08. 2022
euromafas.cz27. 08. 2022
radical-wear.cz26. 08. 2022
nunvar.cz25. 08. 2022
drakarys.cz24. 08. 2022
disney-obleceni.cz23. 08. 2022
caterpillarboty.com22. 08. 2022
salomonshopczoutlet.cz21. 08. 2022
hanwagboty.com20. 08. 2022
fredie.cz19. 08. 2022
joot.cz18. 08. 2022
fashionfashion.cz17. 08. 2022
nobullboty-cz.com16. 08. 2022
lujtf.shop15. 08. 2022
illuminatisofficial.com14. 08. 2022
tg-lead.space13. 08. 2022
lsplfwoz.newfitosources.com12. 08. 2022
prenblog.com11. 08. 2022
cpagettistream1.com10. 08. 2022
lrrkbnbh.bloghealthup.com09. 08. 2022
lywepwfi.newinfozdrav.com08. 08. 2022
zpravy-24.com07. 08. 2022
happyshop-cz.com06. 08. 2022
heshoes.cz05. 08. 2022
ipanemavyprodej.cz04. 08. 2022
zhnf.cz03. 08. 2022
problemysholkama.cz02. 08. 2022
ewoman.cz01. 08. 2022
upshop.cz31. 07. 2022
riekerobuveshop.sk30. 07. 2022
hsdfv.online29. 07. 2022
bigshop-cz.com28. 07. 2022
7bess.com27. 07. 2022
bestdeals4younow.com26. 07. 2022
lidbeat.space25. 07. 2022
shopoonline4.com24. 07. 2022
archive.ulaanbaatar.mn23. 07. 2022
vivobarefootsleva.cz22. 07. 2022
prelblog.com21. 07. 2022
prelblog.com20. 07. 2022
mled.space19. 07. 2022
goldendood.shop18. 07. 2022
veryuseful.ml17. 07. 2022
medgroup.club16. 07. 2022
hlaskyzezivota.cz15. 07. 2022
bestservis-mrize.cz14. 07. 2022
autodoprava-ttexpres.cz13. 07. 2022
footjoygolfboty.cz12. 07. 2022
danskocz.cz11. 07. 2022
pod-cenou.cz10. 07. 2022
myblendit.cz09. 07. 2022
doktoratonline.cz08. 07. 2022
thekaufhaus.com07. 07. 2022
timberlandpraha.cz06. 07. 2022
stayingsafe.cz05. 07. 2022
pumacz.cz04. 07. 2022
sauconystorecz.cz03. 07. 2022
jizdnikolaprerov.cz02. 07. 2022
vsetop.cz01. 07. 2022
lottovyprodej.cz30. 06. 2022
flaro.cz29. 06. 2022
wraam.cz28. 06. 2022
olukaieurope.cz27. 06. 2022
wallvision.cz26. 06. 2022
geoped.cz25. 06. 2022
skechersvyprodej.cz24. 06. 2022
catfooteroutlet.cz23. 06. 2022
mojeplemeno.cz22. 06. 2022
knihy-krameriova.cz21. 06. 2022
hellyhanseneshop.cz20. 06. 2022
inov-8praha.cz19. 06. 2022
nintendoswitchcz.cz18. 06. 2022
giavbv.top17. 06. 2022
interiordream.cz16. 06. 2022
openingtowin.com15. 06. 2022
buytestoultramaxenhancer.com14. 06. 2022
sarahbali.cz12. 06. 2022
blundstonebotypraha.cz11. 06. 2022
qwtryd.shop10. 06. 2022
vivofootostrava.cz09. 06. 2022
bazingastar.com08. 06. 2022
underarmourhovr.cz07. 06. 2022
pumapraha.com06. 06. 2022
shophunter.cz05. 06. 2022
cpagettimain4.com04. 06. 2022
maxiholky.cz03. 06. 2022
luggey.com02. 06. 2022
lemonbrandco.com01. 06. 2022
hikeboty.cz31. 05. 2022
eccoczeshop.cz30. 05. 2022
demoniabotyeshop.cz29. 05. 2022
keenbotyeshop.cz28. 05. 2022
converseczsleva.cz27. 05. 2022
vibramoutlet.cz26. 05. 2022
palladium-praha.com25. 05. 2022
zhytd.shop24. 05. 2022
nikevyprodej.cz23. 05. 2022
systemmeet.com22. 05. 2022
obuvvyprodej.cz21. 05. 2022
salomoneshop.cz20. 05. 2022
sakrbleproject.cz19. 05. 2022
keenbotyvyprodej.cz18. 05. 2022
tommyhilfigereshop.cz17. 05. 2022
hokaoutlet.cz16. 05. 2022
bearpawoutlet.cz15. 05. 2022
vetacan.cz14. 05. 2022
vivobarefootvyprodej.cz13. 05. 2022
ee.myvention.com12. 05. 2022
hefov.shop11. 05. 2022
2022onlineoutlet.ru10. 05. 2022
obuvcroc.cz09. 05. 2022
vivobarefootslevy.cz08. 05. 2022
cz.gigantv.com07. 05. 2022
cokobelo.com06. 05. 2022
manicky.cz05. 05. 2022
thursdaybootseurope.cz04. 05. 2022
qmchp.shop03. 05. 2022
myshop-cz.com02. 05. 2022
kiszing.com01. 05. 2022
cz6.parazr.com30. 04. 2022
salomoneshopcz.cz29. 04. 2022
spreesell.com28. 04. 2022
avkjr.shop27. 04. 2022
botykeen-cz.net26. 04. 2022
zfjky.shop25. 04. 2022
ogsxe.shop24. 04. 2022
easyland.top23. 04. 2022
snapon-smilecz.com22. 04. 2022
merrellvyprodej.cz21. 04. 2022
maxnakup.cz20. 04. 2022
tevabotystore.cz19. 04. 2022
riekereshopcz.cz18. 04. 2022
blundstoneboty.com17. 04. 2022
lacosteczech.top16. 04. 2022
hokaboty.cz15. 04. 2022
3slevy.cz14. 04. 2022
xlani.shop13. 04. 2022
cpagetti9.com12. 04. 2022
demoniabotycz.cz11. 04. 2022
crocsoutlet.cz10. 04. 2022
tankovnauhaldy.cz09. 04. 2022
palmsoft.cz08. 04. 2022
nobullobuv.cz07. 04. 2022
paradisehost.cz06. 04. 2022
bapayo.com05. 04. 2022
kubishop.cz04. 04. 2022
groundiesczechrepublic.com03. 04. 2022
groundiescz.com02. 04. 2022
drmartenskoupit.cz01. 04. 2022
cz.cleanvisr.com31. 03. 2022
procarsshopcz1.com30. 03. 2022
100-solarni-lampa-cz.com29. 03. 2022
nbalance574.cz28. 03. 2022
eccoshopcz.cz27. 03. 2022
hokaeshop.cz26. 03. 2022
vagabondeshop.cz25. 03. 2022
timberlandcz.cz24. 03. 2022
motocyklovehelmy.cz23. 03. 2022
hokaonevyprodej.cz22. 03. 2022
zenkys.cz21. 03. 2022
etnieslevne.cz20. 03. 2022
eccobotyoutlet.cz19. 03. 2022
cz1.hondrostrc.com18. 03. 2022
coccostore.cz17. 03. 2022
mizunoczstore.cz16. 03. 2022
vibramfive-fingers.cz15. 03. 2022
eccobotypraha.cz14. 03. 2022
converskyboty.cz13. 03. 2022
botycaterpillar.cz12. 03. 2022
sauconysport.cz11. 03. 2022
crocsprodej.cz10. 03. 2022
drlevneboty.cz09. 03. 2022
freeletenky.cz08. 03. 2022
salomonbotyoutlet.cz07. 03. 2022
sorelczsleva.cz06. 03. 2022
thenorthfacecz.cz05. 03. 2022
tomsboty.cz04. 03. 2022
pfjhy.shop03. 03. 2022
vdavasse.cz02. 03. 2022
ringlights.cz01. 03. 2022
rueporter.com28. 02. 2022
nakupy-kaufland.cz27. 02. 2022
mycpagetti2.com26. 02. 2022
cz1.suganp.com25. 02. 2022
tovar-promo.com24. 02. 2022
medi-marketz.biz23. 02. 2022
grumxy.com22. 02. 2022
bluperlacesko.com21. 02. 2022
eccobotycz.com20. 02. 2022
sananga.cz19. 02. 2022
altrarunnerscz.com18. 02. 2022
buyandorder.com17. 02. 2022
dcshoescz.com16. 02. 2022
altracz.cz15. 02. 2022
salomomcz.com14. 02. 2022
batteryplus.cz13. 02. 2022
caterpillarcz.cz12. 02. 2022
polstarnakrk-cz.com11. 02. 2022
liberec2013.cz10. 02. 2022
honzovyslevy.cz09. 02. 2022
obchodnicek.cz08. 02. 2022
maxivyprodeje.cz07. 02. 2022
maldero.com06. 02. 2022
lesni-valecek.myshopify.com05. 02. 2022
nejlepsinakup.eu04. 02. 2022
cistyodtok-cz.com03. 02. 2022
obchodicek.cz02. 02. 2022
butikperla.cz01. 02. 2022
levneoutdoor.cz31. 01. 2022
newherbalremedy.com30. 01. 2022
zdraveprsty-na-nohou-cz.com29. 01. 2022
pulsnioxymetrcz.com28. 01. 2022
botybogs.cz27. 01. 2022
1460pascal.cz26. 01. 2022
caterpillar-schoenen.com25. 01. 2022
czobuveshop.com24. 01. 2022
icebugobuv.cz23. 01. 2022
kamagra-1stcz.com22. 01. 2022
uyjiy.shop21. 01. 2022
jimisia.ru20. 01. 2022
kodykuponu.com19. 01. 2022
kvhc.cz18. 01. 2022
botykeensleva.cz17. 01. 2022
damecbd.eu16. 01. 2022
salomon-praha.cz15. 01. 2022
solnadymka-cz.com14. 01. 2022
cz.cannapt.com13. 01. 2022
promoshopmedia.com12. 01. 2022
lunzo.sk11. 01. 2022
ceskarna.net10. 01. 2022
vibramboty.com09. 01. 2022
botyscarpa.cz08. 01. 2022
columbiacz.com07. 01. 2022
abshuzhi.com06. 01. 2022
jackwolfskinpraha.com05. 01. 2022
meek.cz04. 01. 2022
joolando.cz03. 01. 2022
lapert.cz02. 01. 2022
fashion-mode.cz01. 01. 2022
coffeeboy.cz31. 12. 2021
vanspraha.cz30. 12. 2021
aiglevyprodej.cz29. 12. 2021
cz.indoorsuper.com28. 12. 2021
zasilkonos.cz27. 12. 2021
drmartensbotysleva.cz26. 12. 2021
sorelpraha.com25. 12. 2021
pumaslovensko.sk24. 12. 2021
discountoutlets2021.ru23. 12. 2021
bestremedyforpeople.com22. 12. 2021
bgznyxlbkgp.digital21. 12. 2021
beliamo.cz20. 12. 2021
unequalweb.com19. 12. 2021
prttye1wk.digital18. 12. 2021
rwblvtfc.com17. 12. 2021
satansdesign.com16. 12. 2021
lifeproducti.com15. 12. 2021
bedernioperkacz.com14. 12. 2021
saleegoods.com13. 12. 2021
suggesthome.com12. 12. 2021
mluvicikrecek-cz.com11. 12. 2021
suprisimo.sk10. 12. 2021
bonky.sk09. 12. 2021
booho.sk08. 12. 2021
guilaiyoushe.com07. 12. 2021
darka-line.cz06. 12. 2021
mizuno-boty.cz05. 12. 2021
keenczboty.cz04. 12. 2021
poplatky-zpet.cz03. 12. 2021
thursdayboots.cz02. 12. 2021
thenorthfacesvyprodej.cz01. 12. 2021
solar-group.cz30. 11. 2021
cheap.clearance2021.ru29. 11. 2021
megacashfortress.com28. 11. 2021
seethebestoptions.com27. 11. 2021
vanefistneotabs.com26. 11. 2021
nikecz.cz25. 11. 2021
certifikatlevne.cz24. 11. 2021
rivio.cz23. 11. 2021
booho.cz22. 11. 2021
balando.cz21. 11. 2021
salewaeshop.cz20. 11. 2021
shoeshopcz.cz19. 11. 2021
123-barvy.cz18. 11. 2021
veteranspridelandscaping.com17. 11. 2021
123-123.cz16. 11. 2021
riekerbotyshop.cz15. 11. 2021
lekarskereporteri24.com14. 11. 2021
bestwellbeings.com13. 11. 2021
querid.top12. 11. 2021
rammicr.com11. 11. 2021
aizhongzhou.com10. 11. 2021
czfung.ru09. 11. 2021
drbotyvyprodej.cz08. 11. 2021
botygroundies.cz07. 11. 2021
botyaku.cz06. 11. 2021
zahradnikem-nedopatrenim.cz05. 11. 2021
vivobarefootprimus.sk04. 11. 2021
kspaceproject.com03. 11. 2021
newsalepro.com02. 11. 2021
luckysaleonline.com01. 11. 2021
creeledcz.com31. 10. 2021
cpaggette3.com30. 10. 2021
naturaltovars.com29. 10. 2021
cz.drdermr.com28. 10. 2021
martenspraha.cz27. 10. 2021
botykeen.cz26. 10. 2021
adacardano.cz25. 10. 2021
bymamiii.cz24. 10. 2021
bagscnshop.top23. 10. 2021
mraky-kostek.cz22. 10. 2021
vivobarefootcz.cz21. 10. 2021
supraslovensko.com20. 10. 2021
ipermediaservizi.it19. 10. 2021
zubni-kartacek.cz18. 10. 2021
kynkorova-psycholog.cz17. 10. 2021
kracen-nabytek.cz16. 10. 2021
match-pro.cz15. 10. 2021
mdseshop.cz14. 10. 2021
wkmoto.cz13. 10. 2021
vejavyprodej.cz12. 10. 2021
darekk80narozeninam.cz11. 10. 2021
sefovepodlupou.cz10. 10. 2021
web-development.cz09. 10. 2021
eurosprintczech.cz08. 10. 2021
cpgtpotok5.com07. 10. 2021
chytrynaramek-cz.com06. 10. 2021
lasportivacz.cz05. 10. 2021
marklv.cz04. 10. 2021
adbotyeshop.cz03. 10. 2021
besttovarsale.com02. 10. 2021
geoxvyprodej.cz01. 10. 2021
urbaner.cz30. 09. 2021
drmartensvyprodej.cz29. 09. 2021
cz1.alkotoxv.com28. 09. 2021
janfrohlich.cz27. 09. 2021
rezidencegoethe.cz26. 09. 2021
martenssleva.cz25. 09. 2021
flyerlifestyle.com24. 09. 2021
adnxi.djflink.com23. 09. 2021
shduolian.com22. 09. 2021
sladkynapad.cz21. 09. 2021
vejaboty.cz20. 09. 2021
pepejeansvyprodej.cz19. 09. 2021
ordoutdoor.cz18. 09. 2021
slevyadidas.cz17. 09. 2021
rehex.cz16. 09. 2021
canadagoosevyprodej.cz15. 09. 2021
pumabotysleva.cz14. 09. 2021
skechersczech.cz13. 09. 2021
reactelements.cz12. 09. 2021
hugobosssleva.cz11. 09. 2021
adlist.cz10. 09. 2021
cz.hemorv.com09. 09. 2021
homerest.cz08. 09. 2021
campereshop.cz07. 09. 2021
theproductcool.com06. 09. 2021
american-supplements.cz05. 09. 2021
nauto.cz04. 09. 2021
crocspraha.com03. 09. 2021
beautyville.cz02. 09. 2021
laureshop.eu/cs01. 09. 2021
modaaz.cz19. 08. 2021
superlevnecz.com18. 08. 2021
tevapraha.cz17. 08. 2021
fashionyes.cz16. 08. 2021
oblecsito.cz15. 08. 2021
urotrincz.peoplebests.com14. 08. 2021
central2013.eu13. 08. 2021
lobkdulj.wellzdravs.com12. 08. 2021
tevaczechrepublic.cz11. 08. 2021
urotrin1cz.doctordays.com10. 08. 2021
zdravydetox.sk09. 08. 2021
doctorlights.com08. 08. 2021
gmtpcy.com07. 08. 2021
cz.optimovend.com06. 08. 2021
breedenesintacon.tk05. 08. 2021
cz1.flekobalm.pro04. 08. 2021
neocard-cz.lillyblock.com03. 08. 2021
clogscz.com02. 08. 2021
cz2.prostatricum.com01. 08. 2021
diapromin-cz.peoplestorry.com31. 07. 2021
margginkcorcite.tk30. 07. 2021
ondimarandcon.ga29. 07. 2021
relatoncz.zdorovieludi.com28. 07. 2021
dentvilleclinic.com27. 07. 2021
cz-gadgets.trackey.store26. 07. 2021
health-blog.me25. 07. 2021
newadvanceremedy.com24. 07. 2021
opportunitysense.com23. 07. 2021
scratch-removercz.com22. 07. 2021
zvetsovaci-bryle-cz.com21. 07. 2021
3fazova-ostricka-cz.com20. 07. 2021
univerzalni-bryle-na-cteni-cz.com19. 07. 2021
puradone.com18. 07. 2021
cbdooil-domm.ru17. 07. 2021
titaskin.com16. 07. 2021
progettidivini.cz15. 07. 2021
mc-go.ml14. 07. 2021
frilla.cz13. 07. 2021
neatrichit.com12. 07. 2021
jt-webcreation.com11. 07. 2021
seogain.cz10. 07. 2021
cz.coolbox24.info09. 07. 2021
vigoshop.cz08. 07. 2021
zv-go.tk07. 07. 2021
dotcurlyis.com06. 07. 2021
zdraviodslovanu.online05. 07. 2021
teniskyhokaoneone.sk04. 07. 2021
benuker.tech03. 07. 2021
form-ulaheart.com02. 07. 2021
wellness-sprchovahlavice-cz.com01. 07. 2021
hunterholinky.cc30. 06. 2021
forcebtcofferway.com29. 06. 2021
global-mentors.net28. 06. 2021
beautyrefuse.com27. 06. 2021
secureifx.com/landers/CZ/v3/26. 06. 2021
superbinvest.com25. 06. 2021
medium.com24. 06. 2021
worldandbitcoin.com23. 06. 2021
redbean.cz22. 06. 2021
prazska-moda.cz21. 06. 2021
communityoffersdaily.com/420/nttwbv2/20. 06. 2021
cz3.cannadiabv.com19. 06. 2021
euro-to-btc.com/cz/18. 06. 2021
cblhota.cz17. 06. 2021
livingzone.cz16. 06. 2021
dovcalevne.cz15. 06. 2021
gamsgo.com14. 06. 2021
cz.nanovein.eu13. 06. 2021
nbdecstore.cz12. 06. 2021
brikbrno.cz11. 06. 2021
hunterholinky.cz10. 06. 2021
cz.thexdrone.org09. 06. 2021
lekarna-eshop.com08. 06. 2021
topwebsshop.com07. 06. 2021
janattwell.com06. 06. 2021
hokaoneoneshop.cz05. 06. 2021
uggszimniboty.cz04. 06. 2021
botyinov-8.cz03. 06. 2021
merrelleshop.cz02. 06. 2021
buy.layoners.com/cz/01. 06. 2021
ishop-cz.com31. 05. 2021
glowsite.cz30. 05. 2021
eyewear4you.cz29. 05. 2021
kolimnc.com28. 05. 2021
cz.adamourv.com27. 05. 2021
shoptoptovar.com26. 05. 2021
airselfiecamera.com25. 05. 2021
foggie.nl24. 05. 2021
sleva24.cz23. 05. 2021
czsale.2021shoponline.com22. 05. 2021
cz.wlosnd.com21. 05. 2021
primechnnls.com20. 05. 2021
europebitcoinlab.com19. 05. 2021
skvela-moda.cz18. 05. 2021
cz.onlinecheap2021.ru17. 05. 2021
vivobarefootpraha.com16. 05. 2021
nbcz.cz15. 05. 2021
jeskyne-pokladu.com14. 05. 2021
karymy.com13. 05. 2021
topshop-eu.com12. 05. 2021
microbiologybytes.com11. 05. 2021
adboty-eshop.cz10. 05. 2021
pumaoutletpraha.cz09. 05. 2021
orislevy-vyprodej-brno.webnode.cz08. 05. 2021
inftnity.com07. 05. 2021
fotbaloveobleceni.com06. 05. 2021
akce.store05. 05. 2021
zlatska.cz04. 05. 2021
extratopia.com03. 05. 2021
lezuvmezu.cz02. 05. 2021
botykeenvyprodej.cz01. 05. 2021
slevakupon.cz30. 04. 2021
annivett.com29. 04. 2021
keenfootwearsk.sk28. 04. 2021
gladmomentum.com27. 04. 2021
millie-bobby.cz26. 04. 2021
polixcd.com25. 04. 2021
nikesleva.cz24. 04. 2021
merkiv.cz23. 04. 2021
cz.coprv.com22. 04. 2021
koupelevne.cz21. 04. 2021
cz.cardilinev.com20. 04. 2021
umbler.cz19. 04. 2021
helebarvy.cz18. 04. 2021
zuzutv.cz17. 04. 2021
cz.levne2021.ru16. 04. 2021
jbstra.com15. 04. 2021
green-andblacktea.com14. 04. 2021
prodejs.com13. 04. 2021
obchod.themrvita.com12. 04. 2021
cz3.landlrev.com11. 04. 2021
nizamsecureoffer.com10. 04. 2021
btsystemos.com09. 04. 2021
ziirewopi.com08. 04. 2021
cz3.landntrv.com07. 04. 2021
cz.prodej2021.ru06. 04. 2021
p1.geradot.fun05. 04. 2021
columbiaeshop.cz04. 04. 2021
prvniovocnavinoteka.cz03. 04. 2021
alofixa.com02. 04. 2021
twhjbyje.medicphytos.com01. 04. 2021
cz.landevrv.com31. 03. 2021
botybrooks.cz30. 03. 2021
unibrus.cz29. 03. 2021
mollio.cz28. 03. 2021
juum.cz27. 03. 2021
grafarna.com26. 03. 2021
cz1.ketodieti.com25. 03. 2021
lukasuhlir.cz24. 03. 2021
gotocmall.com23. 03. 2021
beunio.com22. 03. 2021
polikax.com21. 03. 2021
vasesleva.eu20. 03. 2021
levneoutdoorboty.cz19. 03. 2021
outdoorbotylevne.cz18. 03. 2021
vagabondboty.cz17. 03. 2021
cz.levny2021.com16. 03. 2021
botyconversecz.cz15. 03. 2021
cz.ketodietv.com14. 03. 2021
habitdusk.com13. 03. 2021
kiturec.com12. 03. 2021
mynutraresearch.com11. 03. 2021
fixmyppcc.site10. 03. 2021
cz.cannajv.com09. 03. 2021
datalistshop.com08. 03. 2021
realwood-cz.com07. 03. 2021
czmedshop.com06. 03. 2021
outlet2021.ru05. 03. 2021
foto-vize.cz04. 03. 2021
motorwarenhuis.de03. 03. 2021
politercy.com02. 03. 2021
health-news-2021.com01. 03. 2021
thecrazycalls.com28. 02. 2021
newdailygoals-on.com27. 02. 2021
columbiaobchod.cz26. 02. 2021
asicsbezeckeboty.cz25. 02. 2021
modendi.com24. 02. 2021
cs.uzasnenabidky24.com23. 02. 2021
vyrobenoslaskousr.cz22. 02. 2021
mnaulo.cz21. 02. 2021
powerglasses.co.uk20. 02. 2021
outletonline2021.ru19. 02. 2021
bigberthaoriginal.cz18. 02. 2021
prevska.com17. 02. 2021
fildago.cz16. 02. 2021
change-of-assets.com15. 02. 2021
mlpa.cz14. 02. 2021
cpagettimain.com13. 02. 2021
cz.technoweek.net12. 02. 2021
airydress.com11. 02. 2021
herzgebirge.cz10. 02. 2021
hodinekrepliky.cz09. 02. 2021
columbiaslovensko.sk08. 02. 2021
greenbiliard.sk07. 02. 2021
skincarezlicin.com06. 02. 2021
vjehlici.cz05. 02. 2021
orcela.cz04. 02. 2021
discount.shoponline2020.net03. 02. 2021
bonky.cz02. 02. 2021
lookbrew.com01. 02. 2021
shopcz.sweetshoppingathome.com31. 01. 2021
originalgoodsinternational.com30. 01. 2021
alzaland.cz29. 01. 2021
heygamersnort.at28. 01. 2021
cz.ceskysystem.zulole25.vip27. 01. 2021
cz.vzorek-zdarma.com26. 01. 2021
moveflexcz.moveflexofficial.com25. 01. 2021
cz.hemorexallb.com24. 01. 2021
magicdealrp.com23. 01. 2021
czsale2021.com22. 01. 2021
naturebaby.cz21. 01. 2021
24shop-cz.com20. 01. 2021
katalogseakers.cz19. 01. 2021
edensport.cz18. 01. 2021
rt-export.com17. 01. 2021
uggslovensko.sk16. 01. 2021
boskop.gq15. 01. 2021
life-changings-facts.com14. 01. 2021
hollistereshop.sk13. 01. 2021
filasleva.cz12. 01. 2021
4blok.cz11. 01. 2021
nakupovo.cz10. 01. 2021
fotbalovy-fanshop.cz09. 01. 2021
tylda.cz08. 01. 2021
shoppingclub.cz07. 01. 2021
tryitnow.space/neonove06. 01. 2021
thiyas.tk05. 01. 2021
fortmediatech.com04. 01. 2021
svarecky-velkoobchod.cz03. 01. 2021
eccoobchod.cz02. 01. 2021
megamoravia.cz01. 01. 2021
excolov.com31. 12. 2020
starkuvdum.cz30. 12. 2020
aizen.cz29. 12. 2020
vansbotylevne.cz28. 12. 2020
vansskosalg.cz27. 12. 2020
vans-sleva.cz26. 12. 2020
cornavllc.com25. 12. 2020
cz-prihlaseni.com/fio24. 12. 2020
ecobydleni.cz23. 12. 2020
cz.smart-topstore.com22. 12. 2020
eccoeshopcz.cz21. 12. 2020
bezeckyklubbrno.cz20. 12. 2020
new-promotions24.com19. 12. 2020
nevergiveupyourmind.com18. 12. 2020
fotbalovedresycz.com17. 12. 2020
usleva.onlinesale2020.com16. 12. 2020
uggsleva.cz15. 12. 2020
minibusypraha.cz14. 12. 2020
cz4.predstavitltd.com13. 12. 2020
cpagettipotokk8.com/syhj/12. 12. 2020
artresinplus.com11. 12. 2020
top-sales24.com10. 12. 2020
offerinfor24.com09. 12. 2020
czdialine.phytosbest.com08. 12. 2020
nfldresylevnecz.com07. 12. 2020
bettertbuy.co06. 12. 2020
globalpromotiontool.com05. 12. 2020
www.cpgtstream8.com/sskj/04. 12. 2020
servingyourpharmacy.com/rbrt0Cn/index.html03. 12. 2020
cz.onlinecheap2020.net02. 12. 2020
sleva.factory2021.com01. 12. 2020
brixtonballs.cz30. 11. 2020
prodejbotpuma.top29. 11. 2020
ultraforcebtcoffers.com/knab/28. 11. 2020
world-newse.com28. 11. 2020
dropshiper.cz27. 11. 2020
eccoutlet.cz26. 11. 2020
fotbalovemall.com25. 11. 2020
cpagettigeneral2.com24. 11. 2020
thebtcwaves.com23. 11. 2020
world-newse.com22. 11. 2020
health-and-beauty-4you.info21. 11. 2020
nirt.co.uk20. 11. 2020
recenzetop.cz19. 11. 2020
cz.irecommendz.com18. 11. 2020
tv24news.net17. 11. 2020
alloverbodysupport.com16. 11. 2020
infoscrolling.com15. 11. 2020
medicalnews24.cz14. 11. 2020
drmartenssleva.cz13. 11. 2020
czfotbalshop.com12. 11. 2020
topteam-preland.com11. 11. 2020
wwnews24.su10. 11. 2020
goforthebest24.com09. 11. 2020
xtacticaldrone.xcartpro.com08. 11. 2020
perfdealpromo.com07. 11. 2020
useyourbestbrain.com06. 11. 2020
economistguide.com05. 11. 2020
primigishop.cz04. 11. 2020
eccopraha.cz03. 11. 2020
relaxenglish.cz02. 11. 2020
ifotbalcz.com01. 11. 2020

Jak vám tento test pomohl? Budeme rádi, když ho ohodnotíte hvězdičkami.

4.4/5 9 hodnocení

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo