Recenze ETA 2517 90000

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Je pro vás čistá podlaha prioritou číslo jedna? V tom případě jste narazili na vysavač, který vaše požadavky splní na maximum. Navíc má bohaté příslušenství, které zahrnuje i mini turbo kartáč, takže zvířecí chlupy nemají šanci. Plusové body získává i za zařazení do kategorie AAAA. Pojďte s námi vysavač prozkoumat z blízka.

Parametry

Typ vysavačebezsáčkový
Objem nádoby na prach2,2 l
Délka kabelu7 m
Akční rádius10 m
Hlučnost72 dB
Energetická třídaA
Třída filtraceA
Třída vysávání podlahA
Třída vysávání kobercůA
Roční spotřeba26,1 kWh
Příkon800 W
Sací výkon-
Regulace výkonupomocí otočného kolečka
Turbo kartáčano
Signalizace filtrune
Signalizace plné nádoby-
třída účinnosti HEPA filtru13

Představení

Podlahový vysavač ETA Stromy 2517 90000 je vysavač, který se honosí označením 4A. To znamená, že dosahuje nejlepších možných výsledků při úklidu tvrdé podlahy a koberců, vyfukuje maximálně čistý vzduch a je nenáročný na spotřebu elektrické energie. Navíc je bezsáčkový, takže ušetříte za nákup nových sáčků.


Kvůli omezení stanovených EU mohou vysavače, které jsou v současnosti uváděny na trh mít mimo jiné jen omezený příkon. Tento model tedy disponuje příkonem 800 W, se kterým však váš domov vysaje bez sebemenších problémů. Jistě oceníte nízké nároky na spotřebu energie. Roční spotřeba energie se pohybuje okolo 26,1 kWh. Výrobce se chlubí, že je vysavač vybaven ECO motorem a že si nemusíte dělat hlavu z vysokých čísel. V zásadě to platí. Ale vysavač není tak energeticky náročný spotřebič jako třeba pračky nebo sušička a jeho celková spotřeba energie přepočtená na peníze se pohybuje okolo 100 Kč za rok. 

Vysavač disponuje několikastupňovou filtrací, přičemž HEPA filtr spadá do třídy 13. To znamená, že je výrobek vhodný i do rodin s alergiky. Jistě potěší možnost filtry omývat pod vodou, a to včetně HEPA filtru. Z hlediska ovládání najdete na těle otočný knoflík, kterým regulujete sílu sání. Máte doma tvrdou podlahu? Díky měkčeným kolečkům se nemusíte bát o její stav. Žádné stopy či poškození se neobjeví. Malé všesměrové kolečko v přední části se postará o to, aby vás vysavač následoval jako věrný pejsek kamkoliv se pohnete.

Společně s pomocníkem od ETA dostanete:

 • podlahovou hubici PREMIUM se zámkem,
 • hubici na sběr zvířecích chlupů,
 • parketovou hubici s vlákny z koňské žíně,
 • malý turbokartáč,
 • polštářovou hubici,
 • štěrbinovou hubici,
 • dlouhou štěrbinovou hubici,
 • kartáček s jemnými štětinkami,
 • kovovou teleskopickou trubici (90 cm).

Jak vysává

Koupě tohoto přístroje by vám měla udělat jednoznačně radost. I přes nižší výkon, než byl zvykem u starších modelů, které by však dnes nesplňovaly nařízení, je vysavač dostatečně výkonný. Navíc umožňuje regulaci sání, takže v případě potřeby to zkrátka rozjedete na maximum. Příkon činí 800 W a vzhledem k pozitivním ohlasům na vysávání s tímto pomocníkem soudíme, že celková konstrukce vysavače je v pořádku. Pokud by totiž v některé části byly netěsnosti, výsledky by rozhodně nestály zato.

Hned v úvodu nesmíme zapomenout napsat, že jak na tvrdých podlahách, tak na kobercích dosahuje ETA Stromy 2517 90000 těch nejlepších možných výsledků. Na tvrdých podlahách to není překvapivé, ale na kobercích rozhodně ano! Ne každý vysavač si totiž s koberci poradí tak dobře. Ve velké míře spadají spíše do tříd C a D.

Díky tomu, že je model bezsáčkový, má konstantní výkon. Díky průhlednému materiálu máte dokonalý přehled o tom, kolik nečistot v nádobce je a zda je potřeba ji vyprázdnit. Nádobka na prach má objem 2,2 l, což na několik úklidů bohatě vystačí. Co se týče hlučnosti, řadí se tento elektrospotřebič spíše k tišším modelům, i když je fakt, že se svými 72 dB to není spokojené vrnění vysavačů, které se chlubí hlučností pouze 60 dB. Na druhou stranu EU stanovila, že hlučnost může při provozu dosahovat maximálně 80 dB, což je skutečně hodně a po delší době je zvuk skutečně otravný. ETA Stormy je tedy krásná střední, spíše tišší třída.

Musíme uznat, že pořizovací cena není nejnižší, ale na druhou stranu dostanete k vysavači skutečně bohaté příslušenství. Díky mini turbo kartáči si poradíte se zvířecími chlupy, díky hubici s koňskými žíněmi si nepoškodíte parketovou podlahu. Se štěrbinovým nástavcem se dostanete i do nejužších a špatně dostupných míst. Nástavců má zkrátka tento vysavač požehnaně. Je jen škoda že v těle nemá integrovaný prostor, do kterého by šly uložit alespoň menší násady. Budete si tedy doma muset vyhradit místo, na které budete příslušenství skladovat.

Trošku nás mrzí poměrně krátký akční rádius, který činí je 10 m. Elektrický kabel má přitom délku pouhých 7 m, což není mnoho. Je ovšem pravdou, že v kategorii bezsáčkových vysavačů je tato hodnota nadprůměrná. V kategorii sáčkových by byla spíše průměrná. Co naplat? S tímto je zkrátka potřeba počítat.

Co vás rozhodně potěší je možnost parkování ve dvou polohách, a to ve svislé i klasické. Pro oba případy najdete na výrobku speciální držáky teleskopické trubice. A když už jsme u trubice, je potřeba říct, že je vyrobena z kovu, za což si zaslouží slova chvály. Nemusíte se obávat prasknutí nebo otravného prohýbání. Z hlediska ergonomie vás možná nepotěší to, že se regulace sání nachází na těle vysavače, takže je potřeba se ke kolečku ohnout. Tento drobný nedostatek by hravě vyřešilo ovládání na rukojeti.

Hodí se napsat pár slov k designu a rozměru. Na fotkách vypadá vysavač luxusně, ale podle tvrzení některých uživatelů to naživo zase taková hitparáda není. Dokonce jej přirovnávají k plastové hračce. Ovšem pouze vzhledem, nikoliv výkonem. Nicméně petrolejová/tyrkysová barva v kombinaci s černou zkrátka vypadá skvěle, takže se při úklidu můžete navíc kochat pěkným pomocníkem. Z hlediska hmotnosti se nejedná o žádného střízlíka. Předpokládáme, že s hmotností 7,26 kg se vysavač v ruce trošku pronese. Naštěstí je opatřen velkým madlem, které vám ušetří námahu. Z hlediska rozměrů se pak bavíme o výrobku s velikostí Š x V x H: 41 x 24 x 27,5 cm.

Přestože vysavač disponuje HEPA filtrem s třídou 13 a je vhodný i pro domácnosti s alergiky, vysypávání nádobky s prachem už pro alergiky taková výhra nebude. Nádobku je potřeba vysypávat venku. Jinak se částečky mohou dostat do vzduchu a opět se usazovat na zemi. Nicméně toto je nevýhoda, která je společná pro všechny bezsáčkové vysavače.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.4 Total Score
ETA 2517 90000

Pro všechny náročné uživatele, kterým na srdci leží nejen čisto v domácnosti, ale také zdraví naší planety je určený tento vysavač. Nejenže spadá do kategorie 4A, ale také je opatřen ECO motorem, díky kterému je nenáročný na spotřebu elektrické energie. Samozřejmostí jsou měkčená kolečka, skvělý výkon a skutečně bohaté příslušenství.

Vysávání tvrdých ploch
8.5
Vysávání koberců
8
Hlasitost
6
Spotřeba
6
Výbava
6
PLUSY
 • bohaté příslušenství
 • ekologický a ekonomický provoz
 • design
 • skvělý výkon
MÍNUSY
 • umístění regulátoru výkonu
 • chybí prostor pro uložení příslušenství
 • relativní krátký akční rádius
 • vyšší pořizovací cena
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo