Recenze ETA 7149 90030

Tradiční česká značka ETA se zaměřuje na výrobu domácích spotřebičů už od roku 1943 a je symbolem kvality. U plně automatické domácí pekárny ETA 7149 90030 tak budete mít jistotu, že jste si pořídili kvalitní přístroj. Tomu nasvědčuje i bezplatná záruka na 5 let, kterou si můžete nechat u výrobce zdarma prodloužit. Pekárna je nejen krásná na pohled, ale samozřejmě toho spoustu umí. Díky 12 programům zvládne upéct nejen nejrůznější druhy chleba, včetně toho bezlepkového, ale připravit v ní můžete i domácí jogurty, sekanou nebo buchtu.

Parametry

Max. váha bochníku1500 g
Příkon850 W
Počet hnětacích háků2
Počet velikostí bochníku3
Počet stupňů propečení3
Bagetyne
Ovládánídotykové
Počet programů12
Počet pečících nádob1

Jak peče

S kvalitní českou domácí pekárnou ETA 7149 90030 můžete připravit celkem tři velikosti chlebových bochníků. Pokud máte velkou rodinu a milujete čerstvý chleba, potěší vás maximální hmotnost bochníku 1 500 g. Jestli však víte, že tak velký pecen nestihnete sníst, můžete si zvolit variantu 1,25 kg nebo 1 kg. Pekárna tak není příliš vhodná pro člověka, který žije v domácnosti sám (konkurenční zařízení pečou i půlkilové chlebíky).

 

Aby bylo těsto dokonale prohnětené, je spotřebič vybavený dvěma hnětacími háky. Ty se postarají o krásně vláčné těsto, které byste ručně připravovali s velkou námahou. Zvládne uhníst těsto na běžný chleba, celozrnný bochník i bezlepkové pečivo. Pro snadné čištění a zabránění přichycení těsta jsou háky i nádoba opatřeny antiadhezní vrstvou.

Pekárna nabízí možnost tří stupňů propečení. Můžete se tak těšit na světlou, střední nebo tmavou kůrku. Spotřebič je kompletně automatický, a nepotřebuje kromě přidání surovin vaši další asistenci. Zvukový signál vás upozorní na možnost doplnění dalších surovin i na ukončení pečícího procesu. Když budete chtít vidět, jak pečení probíhá, můžete nakouknout skleněným průhledem na víku. Počítejte ale s tím, že jakmile teplota v pekárně stoupne, víčko se zapaří.

Jako obvykle disponuje model i funkcí ohřívání – celou hodinu po dokončení pečení bude chléb, sekanou či koláč udržovat teplé. Pokud si rádi dopřáváte čerstvé pečivo po ránu nebo se těšíte na křupavý chléb po příchodu z práce, můžete využít funkci odloženého startu až o 15 hodin.

Pokud budete domácí pekárnu používat často, určitě si zaslouží vlastní místo na vaší kuchyňské lince. A vězte, že tomuto modelu ho rádi dopřejete. Má totiž krásný design, a černé provedení potěší i oko náročnějšího zákazníka. Malou nevýhodou je viditelnější ulpívání prachu a otisků prstů na povrchu.

 

Ovládání spotřebiče je velmi jednoduché a intuitivní, takže ho zvládne i začátečník. Veškeré informace máte samozřejmě vypsané v návodu, a to včetně základních receptů. Mimo tlačítka na pekárně najdete i přehledný displej, na kterém se zobrazuje nejen čas pečení, ale i další údaje jako je zvolená velikost bochníku, stupeň propečení i vybraný program.

Programů nabízí pekárna celkem 12, což je o fous méně, než někteří konkurenti. Všechny jsou v češtině vypsané na přední straně zařízení. Přesto zvládnou pokrýt všechny běžné i méně časté recepty. Neumí například rýži, pro ni musíte využít rýžovar nebo ji připravit klasickým zpúsobem. Navíc si můžete zvolit i vlastní program, který vám umožní větší kontrolu nad celým procesem. Jakmile program nastavíte, tlačítka se automaticky uzamknou, takže se nemůže stát, že by se staly obětí zvídavých dětských prstů nebo že by se vám omylem podařilo pozměnit nastavení.

Nepříjemně překvapit vás může komplikovanější nasazování pečicí nádoby do pekárny, chce to však jen trochu praxe. Potěší fakt, že pekárna peče docela rychle. V základním programu vám chleba připraví už za tři hodiny. Disponuje příkonem 850 W, což je standardní hodnota.

Součástí balení je mimo samotný přístroj jedna pečicí forma, dva hnětací háky, odměrky, pohárek a háček. Cenově tento model můžeme řadit k vyššímu průměru. Jak už ale naznačuje vysoká pozice na žebříčku oblíbenosti mezi ostatními konkurenty, určitě se vyplatí do něj peníze vložit.

Programy

Vybírat můžete z 12 různých programů.

 • Klasik – připraví bílý pšeničný nebo tmavší chléb z žitné mouky. Doplnit je můžete sušeným ovocem či bylinkami.
 • Rychlý – během krátké doby upeče bílý, pšeničný i žitný chléb menší velikosti s hutným středem.
 • Sladký – pro sladké chleby s křupavější kůrkou.
 • Celozrnný – vhodný pro chleby z celozrnné mouky. Nedoporučuje se používat s odloženým startem.
 • Bezlepkový – připraví bezlepkové pečivo.
 • Těsto – uhněte či promíchá těsto, které nepeče. Vhodné pro pizzu, housky a další pečivo.
 • Hnětení – pro přípravu těsta bez kynutí.
 • Dort – připraví těsto pro sladké dezerty jako je dort nebo koláč. Peče po dobu nastaveného času. Nelze nastavit velikost “bochníku”.
 • Džem – připraví marmeládu z čerstvého ovoce.
 • Jogurt – pro výrobu domácího jogurtu.
 • Pečení – pouze pečící fáze. Vhodné pro chleba, koláče i sekanou.
 • Vlastní – pro individuální nastavení jednotlivých fází. Vše najdete v návodu.
Zjistit cenu

Nepotřebujete tak velkou pekárnu? Objevte i menší.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7 Total Score
ETA 7149 90030

Spotřebič českého výrobce ocení velké rodiny, jelikož zvládne upéct chléb o hmotnosti 1,5 kg. Kromě toho máte k dispozici ještě další dvě velikosti chleba. Mimo chleba můžete v pekárně připravit těsto na housky nebo pizzu, marmeládu či jogurt. Pekárna má krásný design, odložený start a popisky v češtině. Její výkon je průměrný.

Pečení
7
Programy
7
Vybavení
7
PLUSY
 • prověřená česká značka
 • možnost prodloužení záruky
 • tichá
 • krásný design
 • možnost vlastního programu
 • jednoduché ovládání
 • velká kapacita
MÍNUSY
 • dražší spotřebič
 • komplikovanější usazení pečicí formy
 • menší počet programů
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo