Recenze ETA Adagio 0511 90000

Vysávání bez kompromisů nabízí ETA Adagio 05119000, které se pyšní označením vysavač AAAA. Je ideální kombinací úspory a vysokého výkonu. Během vysávání vás neotravuje hlučnost a po připojení do zásuvky se díky dlouhému akčnímu rádiusu dostanete až do 3 místností. Výkon vysavače je vykoupen poměrně velkou hmotností. Zjistěte o tomto modelu více.

Parametry

Typ vysavačesáčkový
Objem sáčku na prach4,5 l
Délka kabelu10 m
Akční rádius13 m
Hlučnost66 dB
Energetická třídaA
Třída filtraceA
Třída vysávání podlahA
Třída vysávání kobercůA
Roční spotřeba26,5 kWh
Příkon800 W
Sací výkon230 W
Regulace výkonuano
Turbo kartáčne
Signalizace filtrune
Signalizace plné nádobyano
Třída účinnosti HEPA filtru13

Představení

Vysoce výkonný a účinný je sáčkový vysavač ETA Adagio 051190000. Pyšní se čtyřmi A, což znamená, že jeho energetická třída, účinnost filtrace, účinnost vysávání na tvrdých podlahách i kobercích je A. Oproti dalším vysavačům z rodiny ETA vyrobených po roce 2017 má navíc i vyšší sací výkon 230 W. V porovnání s modely vyrobenými před rokem 2017 je to stále málo, ale v současnosti se jedná o skutečně úctyhodný výkon. Vysavač by měl být jasnou volbou do rodin s alergiky. Kromě třídy filtrace A má totiž ještě HEPA filtr třídy 13, který perfektně zachytí i nejdrobnější nečistoty. Prachový sáček má objem 4,5 l a speciální antibakteriální ochranu, jež zamezuje růstu a šíření bakterií. Sáček je navíc odolný proti nasáté vlhkosti i ostrým předmětům. Disponuje speciálním uzávěrem, jenž nedovoluje únik nečistot do vzduchu ani při výměně sáčků. Aktivní uhlí neutralizuje pachy. Vysavač ETA Adagio má jeden z nejdelších akčních rádiusů v rámci vysavačů do domácnosti dosahující 13 m. Samotná délka kabelu činí 10 m. Praktická je teleskopicky nastavitelná trubice, takže její délku můžete přizpůsobit vaší výšce. Hmotnost vysavače je 8, 98 kg a hlučnost při vysávání na maximální sací výkon 66 dB. Sací výkon se reguluje elektroniky na těle vysavače. Součástí balení je parketová hubice, polštářová hubice a kartáček s jemnými štětinkami pro úklid prachu a pavučin.

Další varianty

Na trhu můžete narazit také na sáčkový, podlahový vysavače ETA Adagio 151190000, který se od námi hodnoceného modelu liší jen v barvě a příslušenství. Je k dostání v červené barvě a jeho příslušenství zahrnuje: turbokartáč, malý turbokartáč, parketovou hubici, hubici na sběr zvířecích chlupů, speciální nástavec DermoPet pro čištění kůže a srsti domácích mazlíčků, polštářovou hubici a kartáček s jemnými štětinkami pro vysávání prachu a pavučin. Ostatní parametry jsou stejné jako u recenzovaného produktu. Jediná odlišnost je snad jen v hmotnosti. Červená Eta je zhruba o 2 kg těžší, než modrá.

Jak vysává

ETA Adagio 051190000 vás skutečně překvapí svým velkým výkonem. Účinná je jak na kobercích, tak na tvrdých podlahách. U koberců je potřeba regulovat výkon sání, protože při nejvyšším nastavení může jít hubice od koberce špatně „odtrhnout“. Je proto lepší sáhnout i po jiném nástavci, případně upravit přisávání manuálně na rukojeti. Vysávání koberců je skutečně efektivní. Na tvrdých podlahách dosahuje výrobek taktéž skvělých výsledků. Navíc je osazen měkčenými koly, takže se nemusíte obávat, že by vám na parketách, linoleu, PVC nebo jiné tvrdé podlaze zůstaly škrábance. Poměrně nemilá je hmotnost vysavače, která dosahuje skoro 9 kg, což je při přenášení v ruce skutečně znát. O to více vás překvapí tichý chod, který dosahuje hlasitosti pouze 66 dB. ETA Adagio tedy není žádný křikloun. Manipulaci s těžkým vysavačem ulehčuje jedno otočné kolečko o 360°, ještě snazší by však bylo, kdyby otočná kolečka byla všechna. Trochu nás mrzí, že součástí balení není také turbokartáč, který se používá především na koberce a sběr chlupů a vlasů. Ten si budete muset doobjednat zvlášť. Pokud v domácnosti žijete s chlupatými mazlíčky, doporučujeme sáhnout raději po ETA Adagio 151190000, jež zahrnuje bohaté vybavení vhodné do rodin s chlupáči. Cenově se od sebe tyto dva výrobky liší zhruba o 700 Kč. Námi recenzovaný model je vhodný do domácností s alergiky, protože dosáhl nejvyšší možné třídy filtrace A, kterou navíc spojil s účinným HEPA filtrem třídy 13. Délka akčního rádiusu 13 m vám dovolí na zapojení do jedné zásuvky pohodlně vysát až 3 pokoje standardního bytu. Vysávání je z toho hlediska komfortní. Kladně hodnotíme i objem zásobníku sáčku na prach, který je 4,5 l, což je pro běžnou domácnost zcela dostačující. Na nutnost jeho výměny vás upozorní indikátor plnosti sáčku. Oceňujeme také pojistku proti vysávání bez vloženého sáčku. Praktické jsou také dvě parkovací polohy, a to horizontálně i vertikálně, které obě disponují úchytem pro kovovou teleskopickou tyč. Další účelnou vychytávkou je integrovaný odkládací prostor pro příslušenství. Zjistit cenu Přehled s více než dvaceti hodnocenými vysavači a jejich parametry.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8 Total Score
ETA Adagio 0511 90000

Tento vysavač je kvalitním výrobkem, jehož ocení všichni, kteří milují úklid bez kompromisů. Dosahuje úžasných výsledků na všech typech podlah včetně koberců. Kromě toho je díky vysoké třídě filtrace a HEPA filtru 13 vhodný i pro alergiky. Jeho jedinou nevýhodou je vysoká pořizovací cena a velká hmotnost.

Vysávání tvrdých ploch
8.5
Vysávání koberců
8
Hlučnost
8
Spotřeba
6
Výbava
8
PLUSY
 • účinnost na kobercovaných plochách
 • třída filtrace
 • sací výkon
 • zpracování
 • hlučnost
MÍNUSY
 • pořizovací cena
 • hmotnost
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo