Recenze ETA Andare Animal 1493 90010

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Starší varianta nedávno recenzovaného ETA Andare Animal 1493 90020. Na první pohled vypadají totožně a odlišnosti jsou v motoru či mírně odlišné filtraci. Než se k nim dostaneme, tak shrnu ostatní vlastnosti přístroje. Kabel o délce šesti metrů je v naprostém pořádku do bytu, do větších a zejména starších rodinných domů (kde nejsou zásuvky na každém rohu) to není mnoho. Jeho příkon spadá ještě do doby před regulemi EU ze září 2017. Proto má příkon skoro 1 000 W. Eta uvádí výkon až 300 W a věřím, že s čistými filtry ho skutečně dosahuje. Na vysávání tvrdých podlah je naprosto dostatečný. U koberců jsou na místě menší pochyby. Jaká je praxe se dovíte za chvíli. Energetická třída je B, ale rozdíl oproti A je asi tak 20 korun ročně. Takže nic co by bylo potřeba řešit. Horší je tos filtrací, respektive celkovým provedením vysavače. Je hezké, že je vybaven účinným HEPA filtrem, ale nepatrné prachové částečky se z vysavače stejně dostávají ven a proto má v této oblasti druhou nejhorší známku – D. Pokud jste alergik, tak se mu vyhněte obloukem. Pro jistotu zmíním i oficiální kódy ETA pro náhradní filtry, třeba to někomu ulehčí život:
 • Mikrofiltr vstupní ETA149300010
 • Hepa filtr pro nádobu ETA149300080
 • Mikrofiltr pro nádobu ETA149300090
Rozměrově je stejný jako jeho novější bratříček. Takže těsně nad sedm kilogramů a 28 x 40 x 30 (výška x šířka x hloubka). Velká měkčená kola jsou stabilní a velké ucho je ideální na pohodlné přenášení. Tento přístroj mizí / zcela zmizel z trhu, na jeho nástupce se můžete podívat zde.

Parametry

Typ vysavačebezsáčkový
Objem nádoby na prach2,2 l
Délka kabelu6 m
Akční rádius9 m
Hlučnost79 dB
Energetická třídaB
Třída filtraceD
Třída vysávání podlahA
Třída vysávání kobercůC
Roční spotřeba33,4 kWh
Příkon990 W
Sací výkon300 W
Regulace výkonuano
Turbo kartáčano
Signalizace filtrune
Signalizace plné nádobyano
třída účinnosti HEPA filtruH12

Jak vysává

Neubráním se srovnání s jeho novější verzí. Jsou si velmi podobné, co se týče sacího výkonu (pocitově). Tenhle má sice vyšší příkon, ale nový nejspíš bude efektivnější a lépe převádí energii. Ale u toho se mi zdá, že sací výkon klesá se zaplněním nádoby na prach ještě rychleji. Čištění filtrů je také potřeba častější, než u ETA Andare Animal 1493 90020. Když pomineme tuto „drobnost“, tak z pohledu vysávání nevidím větší rozdíl. Opět platí, že na tvrdé podlahy výborný a u koberců vám musí pomoci turbo kartáč. Zpracování je kvalitní, myslím si že vydrží výrazně déle než některé jiné značky, které používají při konstrukci levné a tenké plasty. Také na motor je po registraci na webu výrobce prodloužená záruka v podobě pět let. To je vždy dobrý signál, že by výrobek měl něco vydržet. Škoda je relativně malé nádoby na prach, s tím že ji nemůžete nikdy nechat naplnit celou, je nutné ji pravidelně vysypávat. Hlučnost na vyšší výkon je na můj vkus docela dost vysoká. Jako již tradičně, musíme Etu pochválit za slušnou nálož všemožného příslušenství:
 • Univerzální podlahová hubice s výsuvným kartáčem
 • Turbo kartáč
 • Malý turbo kartáč pro vysávání čalounění
 • Sací trubky (kovová teleskopická)
 • Polštářová hubice
 • Štěrbinová hubice
 • Kartáček s jemnými štětinkami
Zjistit cenu Mrkněte do velkého srovnávacího testu a na recenze bezsáčkových cyklonových vysavačů.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.2 Total Score
ETA Andare Animal 1493 90010

Protože existuje ETA Andare Animal 1493 90020, tak jeho koupi nedoporučuji. Novější verze má zachováno vše dobré a odstraňuje některé nedostatky této verze. A přitom cena je jen o pár set vyšší. Je tišší, lépe filtruje prach a sací výkon je v podstatě stejný.

Vysávání tvrdých ploch
8
Vysávání koberců
6
Hlučnost
3
Spotřeba
5
Výbava
6
PLUSY
 • Výkon
 • Kvalitní zpracování
 • Příslušenství
MÍNUSY
 • Dost hlučný
 • Zlá filtrace
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo