Recenze ETA Andare Animal 1493 90020

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Bezsáčkový vysavač z trochu vyšší cenové kategorie. Navíc od známé české značky. Zajímá vás, jak dopadne v našem hodnocení? Mě taky. Tak jdeme na to. Už obligátně si postěžuji na délku kabelu. Šest metrů není do rodinného domu nebo velkého bytu příliš mnoho. Díky dlouhé teleskopické hadici je však akční rádius skoro devět metrů. Je vyrobený podle posledních předpisů EU. To znamená, s notně omezeným příkonem na 800 W. Naštěstí se to příliš neprojevuje na výkonu přístroje. Z toho výborná energetická třída A, a silné sací schopnosti, které znamenají velmi solidní hodnoty na energetickém štítku. Třída A u tvrdých podlah a C u koberců. Škoda je trochu horší filtrace. Filtrační systém je vybavený třemi filtry, jedním z nich je i HEPA filtr. Bohužel se mi nepodařilo zjistit jaké je třída jeho účinnosti. I přes tento komplikovaný systém je třída emisí prachu z vysavače C. To je spíše průměr, alergiků bych ho nedoporučil, ale ani neodrazuju od jeho koupě lidi bez alergie na prach. Kdyby vás zajímali, jaké jsou oficiální kódy náhradních filtrů pro jejich nákup, tak:
 • Mikrofiltr vstupní ETA149300010
 • Hepa filtr pro nádobu ETA149300080
 • Mikrofiltr pro nádobu ETA149300090
Rozměrově to není žádný prcek. Šířka 40 cm, výška 27,5 cm a hloubka 30 cm. Váha je přes 7 kg. To mu ale nic neubírá na jeho manipulačních schopnostech. Dobře se pohybuje na kolečkách. Je stabilní i na vysokém koberci. Navíc má robustní madlo, které se dobře drží.

Parametry

Typ vysavačebezsáčkový
Objem nádoby na prach2,2 l
Délka kabelu6 m
Akční rádius9 m
Hlučnost77 dB
Energetická třídaA
Třída filtraceC
Třída vysávání podlahA
Třída vysávání kobercůC
Roční spotřeba28 kWh
Příkon800 W
Sací výkonneuvádí
Regulace výkonuano
Turbo kartáčano
Signalizace filtrune
Signalizace plné nádobyano
třída účinnosti HEPA filtruH12

Jak vysává

Má to být specialista na úklid v domácnostech s domácími mazlíčky. O tvrdých podlahách asi nemá ani cenu mluvit, s nimi si dokáže bez větších problémů poradit každý novější vysavač. Výzvy jsou u koberců nebo třeba sedacích souprav. Psí pelíšek zvládnul odchlupatit velmi dobře. To stejné platilo i pro starší látkovou sedací soupravu, která pejskovi sloužila jako druhá noclehárna. U koberců bude záviset na výšce jeho vlasu. S nižšími si poradí, zvláště když použijete turbo kartáč. Na vysoký byl krátký i s turbo kartáčem. Prachovou nádobu lze snadno vyjmout i vysypat. Má průměrnou kapacitu 2,2 litru, ale stejně ji nemůžete ani zdaleka zaplnit. Když je z více než poloviny plná, tak vysavač začíná trochu ztrácet dech. Také potřebuje každých pár vysávání vyčistit filtr, jinak je vysávání slabé. To platí pro většinu bezsáčkových vysavačů. Hlučnost je na můj vkus docela vysoká, hlavně když čistíte koberce s turbo kartáčem a máte zapnutý vyšší výkon. Taktéž bych uvítal o něco delší přívodní šňůru. Příslušenství je docela velké. Obsahuje i „unikátní“ nástavcem DermoPet, s kterým jde vysávat a vyčesat váš domácí mazlíček. Ten náš se vysavače bojí a utíká, ale jestli máte odvážnějšího nebo poslušnějšího, můžete vyzkoušet. Malý kartáček je skladný do kapsy a hodí se minimálně na pročesání srsti psa venku. Na tento produkt navíc ETA poskytuje prodlouženou záruku 5 let na motor. Můžete si ji registrovat zde . Zjistit cenu Chcete vidět další? Recenzovali jsme i další bezsáčkové vysavače.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.6 Total Score
ETA Andare Animal 1493 90020

Špatný není, ale existují podle mého i o něco lepší vysavače za podobné peníze, nebo výrazně lepší vysavače za více peněz. Domů bych ho bral, pokud bych neměl moc koberců, nebyl alergik a byl za dobrou cenu.

Vysávání tvrdých ploch
8
Vysávání koberců
6
Hlučnost
4
Spotřeba
6
Výbava
7
PLUSY
 • Slušný sací výkon
 • Bohatá nabídka příslušenství
MÍNUSY
 • Horší filtrace
 • Vyšší koberce mu nejdou
 • Docela hlasitý
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo