Recenze ETA Avanto 3519

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Sáčkový vysavač vhodný pro alergiky ETA Avanto 3519 díky kvalitnímu HEPA filtru 12 a sáčku ETA Hygienic nepustí do vzduchu žádné nečistoty, které by dráždily váš nos. Kromě atraktivního moderního designu, má také ECO motor, áčkový výkon na podlahách i kobercích, široké příslušenství se dvěma hlavicemi, malým turbokartáčem a hygienickými sáčky ze syntetického materiálu. Minimálně na papíře to zní všechno krásně, že? Stejně jako fakt, že jeho provoz je tichý a díky slušnému akčnímu rádiusu, ochraně proti přehřátí a pojistce vložení sáčku pohodlně zvládne domácí úklid v klidu a bezpečí. A to i v domácnostech s chlupatými mazlíčky. Tak se na něj pojďme podívat trochu podrobněji.

Parametry

Typ vysavačesáčkový
Objem sáčku na prach3 l
Délka kabelu7 m
Akční rádius11 m
Hlučnost68 dB
Energetická třídaA
Třída filtraceA
Třída vysávání podlahA
Třída vysávání kobercůA
Roční spotřeba29,1 kWh
Příkon800 W
Sací výkonneuvedeno
Regulace výkonuelektronická
Turbo kartáčano
Signalizace filtrune
Signalizace plné nádobyano
Třída účinnosti HEPA filtru12

Představení

Avanto 3519 je jednou z novinek mezi klasickými sáčkovými vysavači věhlasné české značky domácích spotřebičů ETA. Jedná se o moderní přístroj, čemuž odpovídá jeho vzhled, výkony i výbava. Tu ocení kromě běžných uživatelů toužících po snadném úklidu domácnosti, také třeba alergici a chovatelé psů a koček. S chlupy domácích mazlíčků zatočí k tomu určená speciální hlavice nebo malý turbokartáč, který je snadno dostane z koberců i čalounění. HEPA filtr třídy 12 z běžného vysavače dělá ekologičtější nástroj, který ven nepustí skoro žádný prach, pyl nebo roztoče, kteří by mohli znečistit vzduch doma.

Jak vysává

ECO motor modelu Avanto 3519 je poměrně silný a zároveň šetrný ke spotřebě elektrické energie.  Reálný výkon výrobce neudává, ale rozhodně patří k lehkému nadprůměru. Po zavedení regulace od EU na maximální příkon vysavačů se začali objevovat i kusy s vyloženě slabým výkonem, ale toto naštěstí není ten případ. Výkon vysavače dosahuje skvělých áčkových hodnot jak ve vysávání koberců, tak i podlah, což u některých podobných modelů od Ety nebývá zvykem.

 Avanto pohltí až tři kila nečistot do jednoho sáčku. Třílitrový sáček je lehkým nadstandardem v objemu sáčkových vysavačů a pro dobrou informovanost uživatele nechybí kontrolka plnosti. To je podle nás velmi praktická věc, která by u moderních vysavačů neměla chybět. Stejně jako ochrana proti přehřátí motoru, kterou tento model má.

Výměnný sáček v základní výbavě má Hygienic úpravu. To znamená že je jednorázový, s účinnou filtrací pylů, roztočů a zároveň je odolný vůči vlhkosti a poškození ostřejšími předměty. Všechny tyto úpravy při provozu pečují o čistou bezpečnou domácnost a také minimalizují zápach prachu při uklízení. Mimochodem náhradní sáčky stojí okolo 25 – 30 Kč za kus, podle toho kolik jich kupujete. To je docela přiměřená cena, ale pochopitelně se to za rok nasčítá.  

Ať už vysáváte koberec, nebo třeba jemný prach ze záclon, rychle přizpůsobíte výkon vašeho úklidového pomocníka. Není potřeba jej celou dobu zatěžovat maximálním výkonem, při jehož provozu je i větší hluk, ne však vyšší jak 68 decibelů, což vysavač řadí mezi ty méně hlučné.  Přesto se jedná o zvuk, který asi extra příjemný není pro nikoho z nás. Stačí zatočit kulatým elektronickým regulátorem a je to.

Vysávání jde snadno od ruky. Ocelovou tyč si každý může přizpůsobit podle své výšky tak, aby se při práci nemusel hrbit.  Přenášení vysavače je pohodové, stačí jej uchopit za opravdu pevné madlo. Nemusí vás děsit ani vysávání podlah náchylných k poškrábání. Měkčená kolečka rýhy nenechají a ve výbavě nechybí speciální podlahová hubice, kterou podlahu určitě nepoškrábete.

Po skončení úklidu nezbývá než vysavač zaparkovat na jeho místo. K tomu můžete použít jednu ze dvou parkovacích poloh – horizontální nebo vertikální. Hadici se vším tak jak je můžete zasunout přímo do k tomu určených drážek těla vysavače, takže bude držet v celku s ním a nebude se nikde povalovat, ať už když vysavač leží nebo stojí. Zajímavě řešené je umístění drobnějšího příslušenství, a to přímo pod „kapotou“. Stačí nadzvednout horní plastový díl těla vysavače a menší díly do něj zasadit. Nepostradatelné je samonavíjení přívodního kabelu. Praktická je také bezpečnostní pojistka vložení sáčku. Pokud sáček chybí, vysavač prostě nezapnete.

Další varianty

Starší varianty vysavačů této řady jsou již pouze v doprodejích. Modely se lišily spíše designově a také výbavou, ve které chyběl turbokartáč.

Mezi předchůdce tohoto modelu patří model ETA Avanto 0519, 1519, 2519, které již nejsou v prodeji. Měly menší příkon, o něco menší akční rádius a ve výbavě jim chyběl turbokartáč a speciální hlavice na chlupy domácích mazlíčků. I tento tyto modely už však měly áčkové sací výkony, co se týče vysávání ploch, koberců, tak i dostatečnou HEPA filtraci a nižší spotřeby energie.

Model Avanto 1519 byl také velmi podobný. Ve výbavě chyběl turbokartáč, ale i tento model splňoval čtyři A a byl vybaven ECO motorem. Příkon 700 W a desetimetrový rádius.

Hledáte jiný vysavač? Přečtěte si našeho rádce a další recenze. Kde? Zde!

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.6 Total Score
ETA Avanto 3519

Pro kvalitní úklid domácnosti je ETA Avanto 3519 hodně praktický pomocník, který ještě ke všemu dobře vypadá. Nás nadchlo provedení ve zlaté barvě. Tento vyvedený vysavač od ETy je rozhodně dobrou volbou pro alergiky a majitele chlupatých mazlíčků. Co nezvládnou klasické hlavice nebo násady, s tím si hravě poradí turbokartáč. Dostatečný áčkový výkon pro vysávání ploch i koberců a pohon šetrným ECO motorem z něj dělá moderního domácího pomocníka. Kvalitní filtry nepropustí do vzduchu zbytečné nečistoty, příjemná je nižší hlučnost a solidní akční rádius.

Vysávání tvrdých ploch
8
Vysávání koberců
8
Hlučnost
7.5
Spotřeba
6
Výbava
7
PLUSY
 • turbokartáč
 • nižší hlučnost
 • elektronický regulátor výkonu
MÍNUSY
 • sáček na nečistoty by mohl být větší
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

2 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak konkrétně jste postupovali při recenzi tohoto vysavače. Mám na mysli kvalitu vysávání zvířecích chlupů z koberce. V časopisu dTest, který ho testoval v letošním roce, nedopadl dobře, dokonce dostal nedostatečnou pro oba typy hubic.
  Děkuji za odpověď
  ZP

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Vaše hodnocení

  Covybrat.cz
  Logo