Recenze ETA Canto 1481

Zástupce české značky ETA je vysavačem ze „staré školy“. To znamená, že se začal vyrábět před tlakem ze strany EU na spotřebu a výkon. Takže má velký výkon a na vysavač „velkou“ spotřebu. Reálně to podle mě u vysavačů není potřeba příliš řešit, protože rozdíl mezi těmi s nejlepší spotřebou a těmi s nejhorší je cca 100 Kč ročně. Na co je potřeba si dát pozor hned v úvodu přemýšlení nad tímto přístrojem je jeho filtrace. Ačkoliv je vybaven HEPA filtrem, tak třída emisí prachu z vysavače je C. Většina moderních modelů již má třídu A. Pokud jste alergici, velmi důkladně bych si nákup Canto 1481 zvážil. Z dalších provozních parametrů si nemáme na co stěžovat. Objem sáčku, délka kabelu i například hlučnost spadá do solidního průměru. Výrobce dokonce jako jeden z mála uvádí i sací výkon. Ten je velice slušných 530 W. To je vážně velká síla a na plný výkon ho asi pustíte jen v opravdu naléhavých situacích.

Tento model už je zastaralý a neprodává se. Jeho nástupcem je Eta Canto II.

Základní příslušenství by mohlo být větší. V balení sice najdete turbo kartáč, ale je to jeho úzká varianta určená pro čalounění. Na koberce moc použitelný není. Pochopitelně lze dokoupit turbo kartáč určený pro koberce, ale to zase znamená další výdaje navíc. Přístroj umí říct, kdy má zanesený prachový filtr. Poznáte to tak, že po zvednutí sací hubice do vzduchu a zapnutí maximálního sacího výkonu, trvale svítí indikátor na horní straně vysavače. Občas se může na chvíli rozsvítit i během běžného úklidu, ale to je často falešný poplach. Rozměrově je náročnější, počítejte s tím, že zabere nějaké místo. Šířka: 47 cm, výška: 24.5 cm, hloubka: 33 cm a hmotnost: 7,5 kg.

Parametry

Typ vysavačesáčkový
Objem sáčku na prach3 l
Délka kabelu7 m
Akční rádius10 m
Hlučnost74 dB
Energetická třídaD
Třída filtraceC
Třída vysávání podlahA
Třída vysávání kobercůC
Roční spotřeba45,8 kWh
Příkon1400 W
Sací výkon530 W
Regulace výkonuano
Turbo kartáčano (malý na čalounění)
Signalizace filtruano
Třída účinnosti HEPA filtruH12
Signalizace plné nádobyano

Další varianty

Můžete se setkat i s vysavači s velmi podobným označením a to ETA Canto 2481 a ETA Canto 3481. Ačkoliv by se mohlo zdát, že vyšší číslo znamená vyšší výkon, není tomu tak. Podle parametrů se jedná o naprosto totožné vysavače, které se však liší příslušenstvím. Před koupí proto radím zjistit aktuální ceny všech tří typů, může se stát, že ten lépe vybavený bude v akci levnější. ETA Canto 2481 – oproti modelu 1481 má navíc rotační vzduchový kartáč. ETA Canto 3481 – má ve svém příslušenství oproti předchozímu modelu navíc rotační hubici na tvrdé podlahy.

Jak vysává

Sací výkon je naprosto bez připomínek. Na většinu povrchu bude stačit nastavený okolo poloviny svojí maximální hodnoty. Jediným mírně slabším místem v tomto ohledu je vysávání koberců. Zde trochu chybí turbo kartáč, s kterým věřím, že by byl výsledek také výtečný. Kdo by chtěl, může si ho samostatně přikoupit. Manipulační prostor je díky relativně dlouhému kabelu dostatečný. Kolečka vysavače jsou mírně změkčená, proto se nemusíte bát poškrábání plovoucí podlahy. To už jsem také zažil, kdy byla vysavače tak tvrdá, že po něm byly po cca ročním používání v podlaze znatelné stopy. Je trochu těžší než je průměr, přesto je manipulace snadná a díky velkému madlu se dobře přenáší. Ve spodní části jsou dvě typická tlačítka. Stiskem toho pravého přístroj zapnete a po stisku levého dojde k navinutí přívodního kabelu. Fungoval spolehlivě, nezasekával se a nebylo nutné poslední kousek zastrčit ručně. Závěrem se na chvíli zastavím u filtrů. Ty nejsou na špičkové úrovni a drobné částečky prachu skrze ně unikají. Osoby citlivé na prach by se proto měli podívat po přístroji, který má účinnější filtraci. Filtry je důležité pravidelně čistit. Jen tak dosáhnete maximálního sacího účinku. HEPA filtr v tomto vysavači není určen pro pravidelné omývání vodou. Každé omytí trochu snižuje jeho filtrační schopnosti. Po 3-4 omytích je dobré HEPA filtr vyměnit za nový. Ostatní filtry je potřeba vyměnit jen v případě, že již nejdou dostatečně vyčistit. Zjistit cenu TIP: zkuste recenze a hodnocení dalších vysavačů.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.2 Total Score
ETA Canto 1481

Solidně zpracovaný vysavač, který vypadá že vydrží dlouhou dobu. Hodně velký sací výkon, slabší příslušenství v základní výbavě a horší filtrace vzduchu. To poslední jmenované je asi hlavní důvod, proč doporučuji jeho nákup promyslet. Jinak splňí vše co od takového přístroje můžete očekávat.

Vysávání tvrdých ploch
9
Vysávání koberců
8
Hlučnost
5
Spotřeba
4
Výbava
6
PLUSY
 • Výkon
 • Zpracování
MÍNUSY
 • Filtrace
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo