Recenze ETA Canto II 2492 90000

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

ETA Canto II 2492900 je ideálním pomocníkem do rodin s alergiky. HEPA filtr třídy 13 totiž doplňuje vysoká třída filtrace A a speciální sáček na nečistoty s antibakteriální úpravou. Při vysávání vás potrápí nižší sací výkon, který je však podobný u všech vysavačů vyrobených po ustanovení limitujícího evropského nařízení. Jak dopadl výrobek v našem testování, se dočtete níže. Tento přístroj mizí / zcela zmizel z trhu, na jeho nástupce se můžete podívat zde.

Parametry

Typ vysavačesáčkový
Objem sáčku na prach4 l
Délka kabelu8 m
Akční rádius11 m
Hlučnost69 dB
Energetická třídaA
Třída filtraceA
Třída vysávání podlahA
Třída vysávání kobercůD
Roční spotřeba24 kWh
Příkon700 W
Sací výkon200 W
Regulace výkonuano
Turbo kartáčano
Signalizace filtruano
Signalizace plné nádobyano
Třída účinnosti HEPA filtru13

Představení

Sáčkový vysavač ETA Canto II 2492 90000 je nástupcem výkonného vysavače ETA Canto 1481 (ten už se neprodává). Oproti svému předchůdci se liší hned v několika parametrech. ETA Canto II je ideálním vysavačem do rodin s alergiky. Kromě toho, že je vybaven HEPA filtrem s třídou účinnosti 13, je jeho třída filtrace označená písmenem A. Proto se nemusíte obávat, že by se zpět do vzduchu dostaly prachové nečistoty. Nový model je navíc opatřen úsporným ECO motorem, jehož provoz se projeví na nižším účtu za elektřinu. Neočekávejte však úsporu v řádech tisíců. Finanční úspora u vysavačů s ECO nebo klasickým motorem je zhruba 100 Kč za rok. Každopádně energetická třída odkazuje ke skupině A a roční spotřeba činí jen 24 kWh, což je o polovinu méně než u staršího modelu. Třída vysávání podlah je označena písmenem A, stejně jako je tomu u předchozího vysavače ETA Canto 1481. Novější model však pokulhává ve třídě vysávání koberců, kde dosahuje pouze skupiny D. To je o stupeň horší třída než u staršího modelu. Připravit se musíte také na nižší sací výkon, který je pouhých 200 W. To je v porovnání s 530 W u minulého modelu o polovinu horší. Je ovšem pravda, že sílu 530 W nebudete potřebovat tak často, ale je dobré vědět, že tu možnost silnějšího sacího výkonu je. U tohoto přístroje vás potěší skutečně velký objem prachového sáčku, který činí 4 l a akční rádius dosahující 11 metrů. Samozřejmostí je upozornění na nutnost vysypání prachového sáčku a výměnu či údržbu filtrace.

Jak vysává

Stejně jako u jiných vysavačů splňujících evropskou normu, je i tento méně účinný v sacím výkonu. 200 W se v porovnání s předchozím modelem skutečně projeví, a to zejména na kobercích. Třída vysávání koberců je navíc D, takže účinnost na něm není tak ohromující jako na tvrdých podlahách. Lepších výsledků můžete dosáhnout při používání turbokartáče, který je vhodný především na úklid zvířecí srsti a vlasů z koberců. Každý alergik jistě ocení HEPA filtr třídy 13 a také třídu filtrace A, takže se nemusí obávat úniku prachu a nečistot do ovzduší. Speciální sáček má navíc antibakteriální vrstvu, která zabraňuje množení bakterií. Aktivní uhlí bojuje proti zápachu ze sáčku. Sáček je odolný i proti ostrým předmětům a vlhkosti. Z tohoto pohledu se nám jeví jako ideální pomocník. Vysavač je opravdu těžkým kouskem. Vždyť váží neuvěřitelných 8,14 kg, což při přenášení v ruce rozhodně pocítíte. O to více nás překvapilo, jak je během úklidu tichý. Hlučnost je pouhých 69 dB, což je v porovnání s konkurenčními modely skoro jako vrnění kočky (trošku přeháníme, ale provoz je skutečně tichý). Plusem je velký sáček na nečistoty o objemu 4 l a měkčená kola, takže se nemusíte obávat, že by vám tento kolos nechal na tvrdé podlaze škrábance. Praktickou funkcí je indikátor plnosti sáčku a indikátor upozorňující na výměnu či vyčištění filtrů. HEPA filtr je možné mýt pod tekoucí vodou, ale musíte se připravit na to, že s každým mytím klesá jeho filtrační účinnost. Proto bychom se tomu, zejména v domácnostech s alergiky vyhnuli. Nadstandardní je také délka akčního rádiusu, která je 11 metrů. To je od předchozího modelu o 1 metr více. Odpadá tak častější nutnost přepojování do zásuvek. Vysavač můžete zaparkovat jak v horizontální, tak ve vertikální poloze. U obou poloh najdete speciální stojan na trubici. U trubice se nám líbí, že je teleskopická, takže si můžete nastavit její délku na míru vaší výšce. Příslušenství tohoto modelu je bohaté. V balení obdržíte turbokartáč, parketovou hubici, polštářovou hubici, štěrbinovou hubici a kartáček s jemnými štětinkami (ideální pro vysávání pavučin a prachu).

Další varianty

ETA Canto II 1492

Z pohledu všech parametrů je stejná jako hodnocená 2492 či 3492. Oproti nim jim však chybí některé příslušenství. Platí, že každý z následujících modelů obsahuje to stejné co ten předchozí + uvedené příslušenství navíc.

ETA Canto II 2492

Má navíc turbokartáč. Vzhledem k tomu, že cena je jen o něco vyšší a turbokartáč výrazně zlepšuje použitelnost na kobercích, tak doporučujeme raději tento model.

ETA Canto II 3492

Má navíc hubici na zvířecí chlupy. Opět není o mnoho dražší, ale za nás přínos není takový jako u předcházející varianty. Zjistit cenu Raději chcete zkusit vysavač od jiné značky?
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.6 Total Score
ETA Canto II 24929 0000

Vysavač se hodí do každé rodiny s alergikem nebo domácími mazlíčky. Přesto, že je jeho sací výkon nižší, na kobercích si můžete pomoci turbokartáčem. Přínosem je energetická skupina A a především třída filtrace A. Akční rádius činí úžasných 11 m a objem sáčku jsou 4 l. Nepotěší vás však vyšší hmotnost 8 kg, jež při přenášení v ruce pocítíte.

Vysávání tvrdých ploch
7.5
Vysávání koberců
5
Hlučnost
7
Spotřeba
6
Výbava
8
PLUSY
 • třída filtrace A
 • HEPA filtr 13
 • dlouhý akční rádius
 • velký objem sáčku
MÍNUSY
 • nižší účinnost vysávání koberců
 • nízký sací výkon
 • hmotnost
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo