Recenze ETA Duplica Vital Plus

Eta je na poli kuchyňských spotřebičů zavedené značka a stejně je tomu i mezi domácími pekárnami. Nyní se podíváme na mírně dražší model, který má široké možnosti nastavení a vybavení. Součástí balení je druhá sada menších hnětacích háků a držák pro pečení čtyř kusů baget. Dále základní velká nádoba (o kapacitě 1 400 gramů), dvě menší nádoby (každá s kapacitou 500 gramů) a závěrem odměrky na vodu a sůl. Pro začínající domácí pekaře je součástí balení i sešit s mnoha zajímavými recepty. Ovládání je dotykové, ze svého okolí mám zkušenost, že starším lidem může zpočátku kvůli citlivosti tlačítek dělat problémy. Po čase, už bylo vše v pořádku a babička dokázala s pekárnou pracovat s jistotou. Plusem jsou české popisky programů přímo na displeji.

Parametry

Maximální hmotnost bochníku1 400 g
Příkon815 W
Počet hnětacích háků2
Počet velikostí bochníku3
Počet stupňů propečení3 (5 u programu Vital)
Možnost péct bagetyano
Ovládánídotykové
Počet programů13
Počet pečících nádob2

Jak peče

Maximální hmotnost upečeného bochníku je skoro jeden a půl kilogramu, to už je slušný pecen chleba, který vystačí i větší rodině. Druhou variantou je využít dvou menších nádob a péct dva chleby současně. Oceníte v případě, že máte v rodině více oblíbených typů, třeba cibulový nebo olivový chléb. Tato pekárna je vhodná pro lidi s dietním omezením, jako jsou například celiaci. Navíc je jedna z mála na trhu, která si poradí s upečením kváskového chleba. Jak se můžete přesvědčit níže, tak nabídka programů je opravdu bohatá. Můžete vyzkoušet domácí jogurty, sušenky a mnoho dalšího. Fantazii se v tomto případě meze nekladou. Po dokončení pečení nastupuje fáze přihřívání, ta trvá jednu hodinu. Při pečení delších programů se může stát, že se chlebu z nádoby nechce ven. Nevím zda za to mohla nevhodně zvolená mouka, ale příští pokus stačilo nádobu jemně vymastit troškou másla a problém se neopakoval. Navíc měl pro nás chleba ještě zajímavější vůni. Zkuste. Barvy zhnědnutí těsta lze u většiny programů nastavit tři, u programu Vital navíc přibývá velmi světlá a velmi tmavá, takže celkem pět možností. Dále si můžete vybrat mezi třemi velikostmi bochníků. I u této pekárny najdete možnost odleženého startu, v tomto případě se jedná o nastavení konce programu. Tedy, pokud chcete mít čerstvý chléb hotový za deset hodin, nastavíte u této funkce deset hodin. Pekárna sama začne s pečením v takovou dobu, aby skončila podle vašeho přání.

Programy

 • Vital – Podle něj dostala pekárna své jméno. Máte díky němu plnou kontrolu nad všemi fázemi přípravy pečiva. To znamená předehřátí, hnětení, kynutí, pečení a přihřívání. Můžete dokonce sami nastavit teplotu pečení (maximálně zvládne 230 °C, což je velice slušná hodnota. Je vhodný pro přípravu bezlepkového pečiva.
 • Klasik – Základní program pro klasický chléb.
 • Celozrnný – Program je určen pro pečení celozrnného chleba z mouky s nízkým obsahem lepku. Toto nastavení poskytuje delší čas na hnětení/míchání, kynutí (tj. nabobtnání zrn) a předehřátí.
 • Toastový – Program je určen pro pečení lehkého chleba, francouzského chleba s křupavou kůrkou a lehkým středem. Toto nastavení poskytuje delší čas na hnětení/míchání a kynutí potřebného k dodání „nadýchanější“ struktury.
 • Rychlý – Chléb pečený v tomto režimu je menší a má hutnější střed.
 • Sladký – Program je určen pro pečení sladkých typů chleba s křupavější kůrkou než při pečení s programem “KLASIK”.
 • Dort – Program je určen pro hnětení/míchání surovin (např. na dort, koláč), které se následně pečou po nastavený čas. Doporučujeme napřed zamíchat složky do dvou dílů a ty potom
  vysypat do pečicí formy.
 • Džem – Program je určen pro přípravu džemu, marmelády nebo kompotu z čerstvého ovoce. Při časté přípravě džemu vám doporučujeme si obstarat druhou formu, kterou budete používat výhradně k tomuto účelu. Kyseliny uvolňující se při vařeni z ovoce by mohly způsobit, že chléb upečeny ve stejné formě se nebude dobře vyklápět.
 • Těsto – Program je určen pro přípravu (hnětení/míchání a následné kynutí) těsta bez pečení. K přípravě těsta můžete použít různé suroviny pro různé druhy pečiva (např. chlebové
  rohlíky, pizza atd.). Pokud chcete následně péci, musíte nastavit odpovídající hmotnost, požadovanou barvu kůrky a typ programu.
 • Ultrarychlý – Program je určen pro rychlou přípravu bílého, pšeničného a žitného chleba. Toto nastavení zkracuje čas potřebný k hnětení/míchání, kynutí a následného pečení na minimum. Chléb pečený v tomto režimu je menší a má hustý střed.
 • Pečení – Program je určen pro pečení hnědého chleba, dortů nebo sekané. Jeho základní délka je 10 minut. Délku pečení však můžete upravit podle potřeby tlačítkem ČAS. Maximální délka je 1 hodina. V tomto režimu nelze nastavit velikost.
 • Dezert – Program je určen pro hnětení/míchání surovin (např. na dort, koláč), které se následně pečou po nastavený čas.
 • Kvašení – Program je určen pro přípravu kvásku. Optimální teplotu pro přípravu nastavíte tlačítkem ČAS. Teplotu lze nastavit v rozsahu 20 – 98 °C (vždy v krocích po 2 °C). Maximální délka programu je 29:59 hodin poté se program ukončí. Zadané parametry jsou automaticky uloženy do paměti pekárny pro následné použití.

Zjistit cenu
Chcete jinou? Máme tu test domácích pekáren, podívejte se na něj.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.7 Total Score
ETA Duplica Vital Plus

7.7Hodnocení Covybrat.cz:
Pečení
8
Programy
8
Vybavení
7
10Hodnocení od lidí:
Pečení
10
Programy
10
Vybavení
10
PLUSY
 • Bohatá nabídka programů
 • Kváskový chléb
 • Podrobný návod
MÍNUSY
 • Trochu dražší
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

1 komentář
 1. 5
  Pečení
  100
  Programy
  100
  Vybavení
  100

  Tento typ pekárny mám již 4.rokem, stále perfektně funguje. Využívám ji z 90 % na pečení chleba (min.1 x tydne) a vždy peču z celodenné mouky někdy i bezlepkové, které jsou těžší plus dávám hodně semínek. Volím program celozrnné, tmavé, tisíc g (500 g mouky). Vždy se mi povede. Potom využívám pekárnu na přípravu kynutych těst, což umí také bezvadne. Oceňuji přehřívání při kynutí těsta. Určitě bych nemenila za jinou.

  + PLUSY: Spolehlivost, bezúdržbovost, rychle a snadné používání. Kvalitní materiály. Není třeba nic ani po 4 letech užívání měnit.
  - MÍNUSY: Trosku těžší přístroj.
  Přínosné(4) K ničemu(0)You have already voted this

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Vaše hodnocení

  Covybrat.cz
  Logo