Recenze kuchyňského robota ETA Gratus Kalibro 0038 90010

V dnešní době si můžete čas v kuchyni výrazně urychlit a usnadnit. Posloužit vám k tomu může právě kuchyňský robot, který dokáže udělat hned několik procesů za vás. Jedná se o míchání, šlehání, mixování, strouhání nebo třeba mletí masa. My bychom vám rádi představili kuchyňský robot ETA Gratus Kalibro 0038 90010, který vám kromě vyjmenovaných funkcí nabídne také mnoho dalších výhod. Jeho pořizovací cena se sice pohybuje od 14 000 korun, avšak už podle parametrů za to tento model nejspíš bude stát. Pyšní se totiž příkonem 1 500 W, nabídne vám až 8 různých stupňů rychlosti, a kromě množství funkcí disponuje také bezpečnostními prvky, které chrání nejen vás, ale také samotný přístroj, a zajišťují tím vyšší životnost produktu. Jedná se sice o robota s mohutnější konstrukcí, avšak pokud pro něj v kuchyni máte místo, tak to není žádný problém. Ostatně, přesvědčte se sami v této recenzi.

Parametry

Příkon1 500
Sklopné ramenoano
Objem mísy6,7 l
Počet rychlostních stupňů8
Plynulá regulace rychlostiano
Pulzní spínačano
Planetární systém mícháníano
Displejano
Šleháníano
Hněteníano
Mixováníano
Sekáníano
Strouháníano
Mlýnek na masoano
Mlýnek na kávune
Odšťavňováníne
Lis na citrusyne
Hranolkovačne
Maximální množství zpracovávaného těsta2,5 kg
Protiskluzové nožičkyano
Pojistka proti přetíženíano
Délka napájecího kabelu120 cm
Rozměry (v x š x h)38 x 40,5 x 29,5 cm
Hmotnost17,62 kg

Představení

Kuchyňský robot ETA Gratus Kalibro 0038 90010 se může pyšnit silným motorem, ten pak udržuje nastavené otáčky i při velkém zatížení. Disponuje také praktickým a přehledným LCD displejem, který vám nabídne informace o času, výkonu i rychlosti. Na vaši bezpečnost výrobce nezapomněl, model vybavil bezpečnostním systémem výkyvného ramene, což znamená, že ve chvíli, kdy vyměňujete nástavce, se nemůže stát, že by se robot spustil. Chráněni nebudete jen vy, ale také samotný robot, pokud by došlo k jeho přetížení, aktivuje se totiž bezpečnostní tepelná pojistka. Navíc do vaší kuchyně skvěle zapadne díky jeho elegantnímu provedení, tento robot vypadá opravdu velmi dobře. Počítejte ale s většími rozměry, a to jak s mohutnou konstrukcí, tak s vysokou hmotností. Zákazníci si jinak pochvalují také to, že přístroj není hlučný nebo například jednoduchost jeho obsluhy a nastavení.

   

Funkce a příslušenství

Tento pomocník do kuchyně vám pomůže mísit, šlehat, mixovat, strouhat, mlít maso, plnit uzeniny, plnit masové trubičky nebo drtit a mixovat suroviny na velmi jemnou konzistenci. Avšak pozor, z recenzí zákazníků jsme zjistili, že to není tak úplně pravda. Někteří si totiž stěžovali na detaily příslušenství tohoto modelu. Při strouhání oříšků a podobných surovin kotouče nedoléhají k úplnému okraji pracovní mísy, což znamená, že tyto drobnější kusy budou propadávat, a vy je tak dostatečně nenastrouháte.

Na druhou stranu však musíme ocenit množství funkcí, které tento přístroj nabízí, je schopen vám práci ulehčit snad opravdu ve všem. Robot disponuje planetárním systémem míchání, což znamená, že se metla pohybuje jedním směrem, ale ložisko se otáčí směrem opačným. To znamená jediné – ingredience se tak lépe promíchají. Dále je zde výhodou také plynulá regulace otáček, ta nastaví výkon podle toho, kolik je v danou chvíli potřeba.

Co se týče příslušenství, to je velmi bohaté. Samozřejmostí je velkokapacitní nerezová mísa o objemu 6,7 litrů (pokud byste chtěli menší mísu, máte smůlu, jelikož ji k tomuto robotu neprodávají). Dále v balení naleznete hnětací hák, hák na bezlepkové těsto, klíč na optimální nastavení nástavce, pěchovadlo, skleněný mixér, flexi, mísící a šlehací metle, nástavec na strouhání, mlýnek na maso i sekáček potravin. Tento sekáček je však podle recenzí poněkud neprakticky řešený, jelikož není skleněný, jak je uvedeno na obale, ale je plastový. Těžko se s ním tedy manipuluje a budou k tomu potřeba pevné nervy. Jak však sami vidíte, v balení je toho opravdu dost, a právě toto bohaté příslušenství je předmětem většiny pozitivních hodnocení uživatelů, kteří už produkt vyzkoušeli.

Srovnání s ETA Vital II 0028 90092

CenaPříkonObjem nádobyPočet rychlostíDisplejRozměry (v x š x h)Lis na citrusyOdšťavňovač

ETA Gratus Kalibro 0038 90010

cca 14 500 Kč1 500 W6,7 l8ano38 x 40,5 x 29,5 cmnene

ETA Vital II 0028 90092

cca 13 500 Kč1 200 W5,5 l6ne32,5 x 40 x 15 cmanoano

Pokud bychom srovnali model ETA Gratus Kalibro 0038 90010 s modelem ETA Vital II 0028 90092, najdeme mezi nimi několik rozdílů. Začneme cenou. Za ETA Gratus Kalibro si připlatíte cca o 1 000 korun navíc, což není zas tak moc. Navíc se jedná o výkonnější model, jeho příkon je o 300 W vyšší než u modelu ETA Vital. Také u něj naleznete vyšší počet rychlostí, můžete si vybrat až z 8 stupňů, u druhého modelu pouze z 6. Navíc disponuje displejem, což vnímáme jako drobnou výhodu, jelikož displej s informacemi činní práci s tímto robotem přehlednější a jednodušší.

Jak už bylo zmíněno, objem nádoby u modelu ETA Gratus Kalibro je poměrně velký, do mísy u druhého kuchyňského robotu se vejde o litr méně obsahu, ale stále se jedná o dostatečnou kapacitu. ETA Vital je také celkem robustní robot, ale pořád ne tolik, co Gratus Kalibro. Proto je důležité předem si rozmyslet, zda se vám vyplatí takový veliký přístroj kupovat a zda jej máte kam uložit. Příslušenství u obou robotů není málo, nad jejich skladností také popřemýšlejte. Oba přístroje nabízí podobné množství funkcí, je jich opravdu dost, avšak levnější z těchto dvou robotů disponuje navíc odšťavňovačem a lisem na citrusy. Avšak z některých zkušeností plyne, že lis na citrusy zde není úplně domyšlený, nelze na něj pořádně zatlačit, a udělá tak velký nepořádek v kuchyni. Jinak se však jedná o vcelku podobné modely, oba vám nabídnou velké množství funkcí a můžou vám výrazně ulehčit práci v kuchyni při přípravě téměř jakéhokoliv pokrmu.

Zajímají vás jiné recenzované kuchyňské roboty?

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.5 Total Score
Zkušenosti s ETA Gratus Kalibro 0038

Pokud bychom měli na závěr kuchyňský robot ETA Gratus Kalibro 0038 90010 shrnout a zhodnotit, jedná se za nás o kvalitní pomocník do kuchyně, se kterým bude radost pracovat. Sice si za něj trochu připlatíte, avšak vyšší cena bude vykompenzována velkým množstvím příslušenství, které naleznete už v součásti balení. S tím souvisí také široké spektrum funkcí, které vám tento robot dokáže nabídnout. Některé detaily zpracování příslušenství podle nás nejsou úplně domyšlené, ale nejedná se o zásadní problémy. Bude však potřeba počítat s mohutnější konstrukcí stroje (což je naopak jasná výhoda), takže si pořádně ověřte, zda se vám tento model vůbec vleze do kuchyně a budete mít kam uskladnit veškeré příslušenství. V úplném závěru ale musíme vyzdvihnout největší dominantu tohoto robotu, kterou je jeho výkonnost. Disponuje velmi silným motorem a jeho příkon činí 1 500 W!

PLUSY
 • Vysoký příkon
 • Moderní design
 • Velké množství funkcí
 • Bohaté příslušenství součástí balení
 • Přehledný LCD displej
 • Robustní zpracování
MÍNUSY
 • Náročné na prostor
 • Drobné nedořešené detaily u příslušenství
 • Vyšší cena
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo