Recenze kuchyňského robota ETA Gratussino 0023 90070

V dnešní době všemožných vychytávek už není problém usnadnit si práci i v kuchyni. Vaši domácnost můžete obohatit o všelijaké chytré domácí spotřebiče, které vám usnadňují každodenní život. Pokud rádi trávíte čas v kuchyni, neměl by ve vaší domácnosti chybět jeden člen navíc – kuchyňský robot. My jsme se důkladně podívali na model ETA Gratussino 0023 90070. Pokud vás tedy zajímá, co tento přístroj dokáže, pečlivě si projděte následující článek. Tento robot za vás totiž může šlehat, mixovat, strouhat a disponuje také mlýnkem na maso. Přesvědčte se sami.

Parametry

Příkon800 W
Sklopné ramenoAno
Objem mísy4,5 l
Počet rychlostních stupňů6
Plynulá regulace rychlostiAno
Pulzní spínačNe
Planetární systém mícháníAno
DisplejNe
ŠleháníAno
HněteníAno
MixováníAno
SekáníNe
StrouháníAno
Mlýnek na masoAno
Mlýnek na kávuNe
OdšťavňováníNe
Lis na citrusyNe
HranolkovačNe
Maximální množství zpracovávaného těsta2 kg
Protiskluzové nožičkyAno
Pojistka proti přetíženíAno
Délka napájecího kabelu120 cm
Rozměry (v x š x h)37 x 19 x 34 cm
Hmotnost5,5 kg

Představení

Pojďme se tedy společně podívat, co to vlastně ten ETA Gratussino 0023 90070 je. Jedná se o kuchyňského robota, jehož hmotnost činí 5,5 kilogramů. To je mezi roboty do kuchyně spíše nižší hodnota. Obsluha přístroje by měla být velmi snadná a pohodlná, jelikož jsou nástavce navrženy tak, aby jejich výměnu zvládl každý. Základní ovládání robota pak probíhá pomocí regulačního kolečka. Aby vám kuchyňský robot vydržel, samozřejmě je nutné se o něj starat tak jako o jiné spotřebiče. Údržba by zde měla být také jednoduchá, protože se výrobce pyšní tím, že většinu příslušenství není problém vložit do myčky. Je potřeba opravdu zdůraznit slovo „většinu“, jelikož například hnětací hák, mísící metlu nebo tělo mlýnku v myčce rozhodně mýt nemůžete (což některé zákazníky zklamalo).

      

Na pohled vypadá robot velice hezky, do kuchyně vám rozhodně zapadne. Důležité však je, co vše přístroj dokáže a jaká je jeho výkonnost. V první řadě musíme zmínit jeho cenu. Na kuchyňský robot je totiž poměrně nízká, pohybuje se od cca 4 600 korun. S přihlédnutím k této sumě tak nemůžeme robotu příliš vytýkat nižší výkon, který dosahuje pouze k 800 W. S takovou hodnotou je tedy potřeba dopředu počítat a promyslet si, jestli pro vás bude nižší výkonnost dostačující. Výkonnější přístroje mají 1 200 W, ty opravdu výkonné i 1 500 W.

Zákazníci si však model pochvalují, pro jejich účely je prý naprosto dostačující a s jeho chodem není problém. – to je taková nic neříkají věta. Takovým se prosím zkusme vyhýbat. Pro nenáročného uživatele můžete být díky své příznivé ceně přesto lákavou volbou. Abychom však ETA Gratussino 0023 90070 jenom nechválili, musíme zmínit také jeho nevýhody. Tou první, která se také často objevuje v hodnoceních zákazníků, kteří mají s produktem zkušenost, je vyšší hlučnost stroje. Výrobce uvádí hlasitost 85 dB. To je lehce nadprůměrná hodnota. Samozřejmě z principu všeho mixování, drcení a podobných aktivit nepůjde nikdy o vyloženě tichého společníka. Ale myslím, že bychom pár dB dolů uvítali. Robot je trochu hlučnější, což bude dobré zohlednit, především pokud jej plánujete umístit do menší kuchyně, která navíc například sousedí s obývákem nebo ložnicí. To už je čistě na vašem zvážení.

Funkce a příslušenství

Přesuňme se však k tomu, co nás u kuchyňských robotů zajímá nejvíce. S čím nám taková věc dokáže pomoct? V tomto případě vám může ulehčit práci při šlehání i mísení těsta. Nastrouhá také ořechy, zeleninu, pomele maso nebo naplní uzeniny. Lehce s ním však namixujete také polévku nebo třeba zmrzlinu či zdravé smoothie. Tento robot ale zdaleka nenabízí všechny funkce, nenajdete zde například odšťavňovač, lis na citrusy, mlýnek na mák ani hranolkovač. Opět ale musíme připomenout velmi nízkou cenu, takže je potřeba s absencí některých funkcí počítat. Skvělých výsledků při činnostech, které robot nabízí, dosáhne díky planetárnímu systému míchání. To znamená, že se metla pohybuje jedním směrem, ložisko však směrem opačným. Takový systém by pak měl zajistit dokonalé promíchání. Avšak pozor – někteří zákazníci upozorňují na to, že metla nedoléhá ke stěnám nádoby, takže budete muset robotu pomoct a těsto ze stěn mísy odstranit ručně sami. U mísy zůstaňme, ingredience totiž vložíte do 4,5litrové nádoby. Tento objem by měl postačit i pro čtyřčlennou domácnost, takže nasytíte celou vaši rodinu. Model disponuje plynulou regulací rychlosti otočným knoflíkem, který už jsme zmiňovali.

Výrobce nezapomněl ani na vaši bezpečnost. Robota nespustíte (ani kdybyste chtěli), pokud je výkyvné rameno v odklopené poloze. Nemusíte se tak bát spustit své děti z očí, riziko zranění je v tomto případě nízké. V bezpečí nebudete pouze vy a ostatní členové vaší domácnosti, ale také samotný robot. Je totiž vybaven bezpečnostní tepelnou pojistkou, která chrání přístroj před přehřátím. Nesmí chybět ani protiskluzové nožky, které zabraňují překlopení a zajišťují stabilitu stroje.

Co vůbec naleznete v balení? Kromě samotného robota nebudete ochuzeni o nerezovou mísu (s objemem 4,5 litrů), skleněný mixér na smoothie nebo omáčky. Dále obdržíte také hnětací hák, mísící a šlehací metle, mlýnek (i s nástavcem) na plnění uzenin, nástavec se struhadly, plastovou násypku, pěchovadlo a průhledný kryt na mísící mísu. Je toho opravdu hodně. Pokud by vám to však nestačilo, další příslušenství není problém dokoupit.

Srovnání s ETA Gratussino 0023 90080

 

Cena

Příkon

Objem nádoby

Hmotnost

Displej

Rozměry (v x š x h)

Mlýnek na mák

Pulsní spínač

ETA Gratussino 0023 90070

cca 4 500 Kč

800 W

4,5 l

5,5 kg

Ne

37 x 19 x 34 cm

ne

ne

ETA Gratussino 0023 90080

cca 5 500 Kč

1 000 W

4,5 l

10,5 kg

Ne

34 x 40,5 x 27,5 cm

ano

ano

Nyní bychom náš kuchyňský robot rádi porovnali s velmi podobným modelem ETA Gratussino 0023 90080. Co se týče vzhledu, ETA Gratussino 90080 můžete pořídit v krásném bílém provedení, avšak první kuchyňský robot vzhledově rozhodně nezaostává, jeho design je také velmi povedený. Pokud bychom hledali rozdíly, hned ten první se týká ceny. Model 90080 pořídíte o cca 1 000 korun dráž (takže žádný velký rozdíl). Proč tomu tak je? Tak například výkonem totiž levnější model zaostává o 200 W. Jinak však musíme konstatovat, že se jedná opravdu o velmi podobné modely. ETA Gratussino 90080 vám však nabídne navíc také mlýnek na mák nebo pulsní spínač. Jinak patří oba modely mezi základní, jsou bez displeje a disponují stejným objemem nádoby 4,5 litrů. Druhý model je však těžší – asi o 5 kilogramů. Což ukazuje na masivnější konstrukci a zpracování.

Pokud si můžete dovolit zaplatit o tisíc korun více, bude z výše uvedených důvodů ETA Gratussino 90080 nejspíš tou lepší volbou. Vyšší výkon, lepší zpracování i bohatší výbavu vyšší cenu kompenzují.

Prohlédněte si i jiné recenzované kuchyňské roboty.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.3 Total Score
Hodnocení ETA Gratussino 0023 90070

Teď už nezbývá nic jiného než krátká rekapitulace. Jestliže patříte mezi nenáročné zákazníky, kteří hledají jednoduchý kuchyňský robot, jenž sice není nejvýkonnější, ale neutratíte za něj tolik peněz, můžete nákup ETA Gratussino 90070 zvážit. Pokud to situace dovolí, opravdu doporučuji připlatit za ETA Gratussino 90080. Podle recenzí uživatelů se jedná o oblíbené roboty, které jsou však trochu hlučnější, než byste možná čekali, ale splnily očekávání. Plusem navíc bude jejich moderní design, takže skvěle zapadnou do vaší kuchyně.

PLUSY
 • Jednoduchá manipulace
 • Nenáročným uživatelům může stačit
 • Je skladný
 • Pěkný design
 • Skvělá cena
MÍNUSY
 • Nižší výkon
 • Ne všechno příslušenství se dá mýt v myčce
 • Metly nedoléhají úplně ke stěnám
 • Je hlučný
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo