Recenze na kuchyňský robot ETA Gustus Gulliver III 3128 90010

Multifunkční pomocník do kuchyně Gustus 312890010 vám usnadní přípravu nejrůznějších pokrmů nebo pečení. Tento model nahradí mnohé samostatné stroje a kromě obstojné základní výbavy má k dispozici opravdu velký výběr příslušenství k dokoupení. Velká nerezová mísa s objemem 5,5 litrů zvládne dost těsta najednou. Robot, jehož pořizovací cena se vejde pod 8 tisíc korun, disponuje slušným příkonem 1 200 W a celkem osmi nastavitelnými rychlostmi. Tělo stroje je plastové, což odpovídá jeho cenové kategorii, má však kovové převody. Výrobce nabízí možnost nákupu s prodlouženou zárukou na pět let.

Parametry

Příkon1 200
Sklopné ramenoano
Objem mísy5,5 l
Počet rychlostních stupňů8
Plynulá regulace rychlostiano
Pulzní spínačano
Planetární systém mícháníano
Displejne
Šleháníano
Hněteníano
Mixováníano
Sekáníne
Strouháníne
Mlýnek na masoano
Mlýnek na kávune
Odšťavňováníne
Lis na citrusyne
Hranolkovačne
Maximální množství zpracovávaného těsta2,5 kg
Protiskluzové nožičkyano
Pojistka proti přetíženíano
Délka napájecího kabelu1,25 cm
Rozměry (v x š x h)36,5 x 40,5 x 29,5
Hmotnost9,97 kg

Představení

Kuchyňský robot ETA Gustus Gulliver III 3128 90010 disponuje plastovým tělem s kovovými převody, které zajišťují delší životnost přístroje. Ovládáte ho mechanicky pomocí knoflíků. Robot má příkon 1 200 W a celkem osm rychlostí (běžný standard je šest) s možností jejich plynulé regulace a pulzním spínačem. Součástí základní výbavy je velká mísa z nerezu s dvěma úchyty na stranách, její objem je celých 5,5 litrů. Při použití menšího množství surovin jistě uvítáte možnost nastavení výšky metly, která tak zvládne kvalitně zpracovat i malé množství surovin. Jako většina novějších modelů má i tento robot funkci planetárního míchání – těsto nebo jiné suroviny se v míse promíchávají metlou nebo hákem otáčením kolem své osy a navíc pohybem kolem celé nádoby, což zajišťuje perfektní promíchání a spojení všech surovin.


 

Tento model vám pomůže s hnětením těsta, šleháním krémů, mixováním ovoce, zeleniny nebo bylinek. V základní výbavě najdete také nástavec na výrobu uzenin, Kebbe nebo tvořítko na cukroví.

O jeho stabilitu a bezpečnost se starají protiskluzové nožky a bezpečnostní tepelná pojistka, která se aktivuje během přetížení stroje. Zabrání tak zničení motoru. Robot disponuje i aretační pojistkou, která slouží k zajištění sklopného ramene během výměny nástavců.

Funkce a příslušenství

Robot s velkou mísou upotřebíte ve velké rodině, při přípravě oslav nebo kdykoliv si budete chtít upéct třeba jen malý koláč ke kávě. Mísa s objemem 5,5 litrů je opravdu velkorysá, bát se jí ale nemusíte. Díky možnosti nastavení optimální výšky šlehací nebo jiné metly, jde dobře zpracovat libovolné množství surovin. Šlehací metla má navíc prodlouženou pracovní část, což zajišťuje kompletní promíchání surovin i u stěn mísy. Mísa má po stranách držadla pro snadnou a bezpečnou manipulaci. Její vrchní část během činnosti robota chrání plastový průhledný kryt, který má v sobě otvor na bezpečné přidávání surovin, zároveň chrání okolí robota před nežádoucím znečištěním v podobě cákanců těsta. Robot najednou pojme až 2,5 kg těsta. S příkonem 1 200 W dobře zvládá i hutná chlebová těsta a časté používání. Za chodu pracuje robot relativně tiše. Základní výbava robota pravděpodobně odpovídá jeho pořizovací ceně, zásadně v ní chybí struhadlo. Když si pořizujete multifunkčního pomocníka do kuchyně, zrovna struhadlo u něj pravděpodobně čekáte. Dá se však dokoupit zvlášť. Co možná naopak v základní sestavě někoho překvapí je kvalitní brousek nožů a uvolňovací klíč na nástavce.

Součástí balení je menší masomlýnek o průměru 54 mm, větší lze dokoupit (o průměru 62 mm). Maso s ním můžete pomlít na třech destičkách – střední, hrubé a velmi hrubé mletí, podle potřeb. Jen je zde potřeba maso dobře očistit od šlach a tuhých částí, se kterými si robot poradit moc nedokáže. S mletým masem můžete díky přiloženému nástavci zkusit vyrobit domácí uzeniny nebo Kebbe.

Před Vánocemi jistě oceníte tvořítko na cukroví, které usnadní práci a zrychlí celý proces pečení. S ostatním pečením pomůže hnětací hák, vhodný na chlebová těsta. Šlehací metla poslouží na přípravu krémů nebo vyšlehání vaječných bílků. Dále mísící metla, která si poradí s těsty na kynuté buchty a další. Lehká těsta a krémy můžete připravovat s flexi metlou.

Součástí balíku s robotem Eta Gustus 312890010 je i skleněný mixér s objemem 1,5 litrů. Mixér lze používat na výrobu domácích dresingů, jogurtových dezertů nebo třeba smoothie. Sklo se navíc dobře udržuje a nepohlcuje pachy ani barvy z pokrmů.

Příslušenství:

 • nerezová mísa o objemu 5,5 l s průhledným krytem,
 • mlýnek na maso o průměru 54 mm (3 velikosti mlecích destiček),
 • nástavec na výrobu uzenin,
 • nástavec na výrobu kebbe,
 • tvořítko na cukroví,
 • násypka,
 • pěchovadlo,
 • uvolňovací klíč,
 • hnětací hák,
 • šlehací metla,
 • mísící metla,
 • flexi metla,
 • skleněný mixér 1,5 l ,
 • brousek nožů.

Srovnání s dalšími kuchyňskými roboty

Jak si stojí ETA Gustus Gulliver III 3128 90010 v porovnání s Gustus Maximus III 3128 9003?

ParametryETA Gustus Gulliver III 3128 90010Gustus Maximus III 3128 9003
Cena v Kčcca 7 500cca 10 000
Příkon ve W1 2001 200
Sklopné ramenoanoano
Objem mísy v l5,55,5
Pulzní spínačanoano
Planetární mícháníanoano
Počet rychlostí86
Šleháníanoano
Hněteníanoano
Mixováníanoano
Odšťavňovánínene
Sekánínene
Strouháníneano
Mlýnek na masoanoano
Hmotnost v kg9,9710,9
Rozměry v cm36,5 x 40,5 x 29,530,2 x 40,7 x 36,4
Délka kabelu v m1,251,25

Pojistka proti přetížení

anoano

Možnost dokoupení výbavy

anoano

Výše porovnané dva modely s kovovými převody můžeme zařadit do stejné třídy podle výkonu, oba vládnou příkonem 1 200 W, což je velmi uspokojivé. Oba roboti si díky tomu poradí i s hutnými těsty a zvládnou pracovat často. Co se týče základní výbavy, dražší model – Gustus Maximus III 3128 9003, obsahuje struhadlo, které tomu druhému – Eta Gustus 31289001, při běžném vaření zoufale chybí. Nástavec na strouhání má čtyři bubínková struhadla. Díky nim můžete urychlit přípravu polévek, salátů nebo nastrouhat tvrdý sýr na těstoviny. Struhadlo poslouží i na výrobu domácí strouhanky ze starého pečiva. Jeho nevýhodou však je absence pevné nádoby přímo na strouhané suroviny, takže i při nižší rychlosti například zelenina odlétává pryč. Robot Eta Gustus Gulliver se pyšní dvěma rychlostními stupni navíc, má jich celkem osm, což je u kuchyňských robotů spíše nadstandard.

Prohlédněte si další recenzované kuchyňské roboty.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.7 Total Score
ETA Gustus Gulliver III 3128 90010

Kuchyňský robot ETA Gustus Gulliver III 3128 90010 je v poměru ke své ceně obstojným a výkonným strojem. Přestože je tělo robota z plastu, jeho životnost a kvalitu drží kovové převody. Nevýhodou je menší základní výbava, tu však můžete rozšířit dokoupením jednotlivých nástavců, které ve výsledku opravdu využijete. V základní sestavě chybí například často využívané struhadlo. Masomlýnek, jehož menší variantu najdete v krabici s robotem, si nedokáže poradit se šlachovitým a tuhým masem. Pokud ale hledáte pomocníka, který si poradí se všemi druhy těsta a navíc dokáže mixovat, pomlet maso nebo třeba tvořit domácí uzeniny a jednoduché cukroví, tento model může být právě pro vás. Cenově dostupný robot dokáže nahradit hned několik přístrojů, které doma jen zabírají místo. Velkou výhodou je objemná nerezová mísa, kterou však není třeba úplně plnit. Pokud potřebujete vyrobit menší dávku těsta, pomůže vám volitelné nastavení výšky nástavců. A jako bonus má robot v balení i brousek nožů, který funguje skvěle.

PLUSY
 • kovové převody
 • možnost širokého výběru komponent k dokoupení
MÍNUSY
 • v základní výbavě není struhadlo
 • tělo stroje je z plastu
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo