Recenze na kuchyňský robot ETA Gustus Maximus III 3128 90030

Kuchyňský robot ETA Gustus Maximus III představuje všestranného kuchyňského pomocníka, který si poradí s hnětením těsta, šleháním, mletím masa, a dokonce i s broušením nožů. Alespoň tak jej představuje výrobce – jako přístroj, který zastane práci hned několika spotřebičů, pyšní se výkonným motorem a celou řadou užitečného příslušenství. Je to mu tak ale doopravdy? Jaké jsou zkušenosti uživatelů? V naší recenzi se podíváme, které funkce zvládá robot skvěle a kde by naopak potřeboval zlepšení.

Parametry

Příkon1 200
Sklopné ramenoano
Objem mísy5,5 l
Počet rychlostních stupňů7
Plynulá regulace rychlostiano
Pulzní spínačano
Planetární systém mícháníano
Displejne
Šleháníano
Hněteníano
Mixováníano
Sekáníano
Strouháníano
Mlýnek na masoano
Mlýnek na kávune
Odšťavňováníne
Lis na citrusyne
Hranolkovačne
Maximální množství zpracovávaného těsta1,8 kg
Protiskluzové nožičkyano
Pojistka proti přetíženíano
Délka napájecího kabelu125 cm
Rozměry (v x š x h)44.7 x 66.4 x 29.3
Hmotnost10,9 kg

Představení

Kuchyňský robot ETA Gustus Maximus III je multifunkční přístroj, který využijete v kuchyni při celé řadě činností. Můžete s jeho pomocí připravovat těsta, krémy nebo šlehačku, mixovat, mlít maso a mák, strouhat zeleninu či pečivo nebo brousit nože.

          

Od pohledu se jedná o moderní zařízení, které se vyznačuje elegantním designem. Je poměrně robustní, což je vzhledem k velkému množství funkcí logické, na druhou stranu to někomu může vadit. Robot totiž potřebuje na kuchyňské lince docela dost místa. Není tedy úplně ideální volbou do malinkých kuchyní. Na lince bude každopádně dobře stát díky protiskluzovým nožičkám, které zajistí bezpečnost i během provozu. Robot je zároveň chráněn i dalšími bezpečnostními prvky – například se nemůže spustit, pokud není správně zajištěn. Proti přehřátí chrání motor speciální pojistka.

Ovládání robota je snadné a stačí při něm postupovat intuitivně. K přístroji dostanete spoustu příslušenství, které se celkem jednoduše vyměňuje. Nekovové díly se mohou umývat v myčce nádobí, což je velké plus. Na druhou stranu si někteří uživatelé stěžují, že se plastové nástavce poměrně rychle zabarví od potravin a nelze je úplně dobře umýt ani vyčistit.

Přístroj bohužel nedisponuje displejem, který by uživatele informoval například o aktuální činnosti. K tomuto účelu ovšem slouží celkem dostačující světlená signalizace.

Robot dokáže pracovat v sedmi rychlostních stupních, mezi nimiž lze plynule přepínat. Využít však můžete také speciální funkci PULSE, která zajistí maximální rychlost. Vnitřní převodová kola jsou z kovu a slibují proto dlouhou životnost.

Robot je bohužel poměrně hlučný, dosahuje až 83 dB, což se dá přirovnat k silnému dopravnímu provozu. Při delším spuštění může být tato hlučnost poměrně nepříjemná.

Funkce a příslušenství

Robot ETA Gustus Maximus III se může pyšnit celou řadu funkcí. Jak už bylo řečeno výše, hodí se v prvé řadě na přípravu těsta. Na kynuté těsto je nejlepší využít hnětací hák, na další druhy těsta potom mísící metlu. Přístroj je vybavený funkcí takzvaného planetárního systému míchání, který zaručí, že se ingredience velmi dobře promísí.

Zkušenosti uživatelů skutečně potvrzují, že přípravu těsta zvládá přístroj skvěle. Suroviny nezůstávají na dně mísy, ale naopak se pěkně spojí. Použití hnětacího háku však může zpočátku budit nedůvěru – rameno přístroje se totiž při práci poměrně kýve. Přesto je přístroj dostatečně stabilní a nemusíte se bát, že by se během hnětení poškodil.

K robotu dostanete také nerezovou mísu, která je jak kvalitní, tak dostatečně velká – má objem 5,5 litru. Na druhou stranu trochu zamrzí, že při takovém množství příslušenství nenabízí výrobce ještě jednu podobnou nádobu, třeba menší, kterou by bylo možné využít při menším množství surovin.

Kromě těst můžete v robotu připravovat nejrůznější krémy nebo šlehačku. K tomuto účelu slouží další dvě metly – šlehací metla a flexi metla.

Nechybí ani skleněný mixér, který má dostatečný objem (1,5 litru). Díky němu můžete připravovat třeba krémové polévky nebo dnes tak oblíbené smoothie.

Robot ETA Gustus Maximus III umožňuje také mletí masa. Mlýnek můžete nastavit na tři stupně hrubosti mletí a dá se využít i na výrobu masových produktů jako jsou jitrnice nebo uzeniny.

Pokud potřebujete nastrouhat zeleninu, sýr nebo třeba strouhanku, máte k dispozici také nástavec se čtyřmi bubínkovými struhadly. Jejich jednoduché uchycení u některých uživatelů nebudí úplně důvěru, na druhou stranu v praxi s nimi žádný problém nakonec nenastal. Plnicí otvory ovšem mohou být pro někoho docela malé a podobně je tomu i u mlýnku na maso. Pokud tedy potřebujete namlet nebo nastrouhat větší množství surovin, pravděpodobně si u přístroje nějakou dobu postojíte, protože plnit musíte postupně a tento proces nejde nijak urychlit.

Problémy zaznamenali uživatelé také při krouhání zelí. Přístroj zrovna pro tuto surovinu není asi úplně vhodný. Na nádobku krouhače je potřeba pořádně zatlačit a i tak je výsledek neslavný a zelí není nakrouhané úplně pěkně.

Robot disponuje také mlýnkem na mák a keramickým brouskem nožů. Druhý jmenovaný patří asi k nejproblematičtějšímu příslušenství. Dle některých uživatelů totiž nebrousí úplně dobře. Samotné tělo nože sice nabrousí, s koncem směrem ke špičce je to horší – tam se mu zkrátka příliš nedaří a poslední zhruba dva centimetry ostří tak zůstávají tupé.

Co se týče ceny, pohybuje se ETA Gustus Maximus III kolem sedmi až desíti tisíc, což je u kuchyňských robotů taková zlatá střední cesta. K široké škále příslušenství si můžete dokoupit i další díly, ty jsou ale bohužel poměrně drahé.

Srovnání s ETA Gustus Gulliver III 3128 90010

Nyní se podíváme na srovnání robota ETA Gustus Maximus III s podobným přístrojem, který je rovněž výrobkem firmy ETA. Jedná se o model ETA Gustus Gulliver III.

ETA Gustus Gulliver IIIETA Gustus Maximus III
Příkon1 200 W1 200 W
Objem nádoby5,5 l5,5 l
Hlučnost83 dB83 dB
Planetární systém mícháníanoano
Strouháníneano
Mlýnek na mákneano
Cena4 500–7 500 Kč7000–10 000 Kč

Jak můžeme vidět v tabulce výše, oba spotřebiče se od sebe zas až tolik neliší. Pracují se stejným příkonem a oba jsou poměrně hlučné. K oběma dostanete velmi podobné příslušenství, včetně nerezové nádoby o stejné velikosti. I model ETA Gustus Gulliver III se může pyšnit speciální funkcí planetárního systému míchání, která zajišťuje velmi dobré promísení surovin.

Co se týče funkcí, většina z nich se neliší. ETA Gustus Gulliver III umí zpracovávat těsto, krémy a šlehačku, disponuje mixérem, mlýnkem na maso i brouskem nožů. Jediné co mu chybí, jsou struhadla na zeleninu, případně pečivo a mlýnek na mák. Cena se přitom liší poměrně výrazně. ETA Gustus Gulliver III dostanete již za necelých 5 000 Kč, zatímco za ETA Gustus Maximus III musíte dát minimálně o dva tisíce více. Za to dostanete navíc jen dvě funkce – zvažte tedy, zda vám stojí za to a zda pro vás nebude lepší zvolit levnější z přístrojů.

Prohlédněte si jiné recenzované kuchyňské roboty.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.9 Total Score
ETA Gustus Maximus III 3128 90030

ETA Gustus Maximus III se ukázal být kvalitním a užitečným přístrojem, jehož předností je především velké množství příslušenství, a tudíž i funkcí, které může zastat. Asi nejlepší výkon podává při zpracování těsta. Tomu napomáhá jak funkce planetárního systému míchání, tak kvalitní hnětací hák i mísící metla. Přístroj se však dobře uplatní i při mixování, strouhání nebo mletí masa a máku. Nedá se na něm bohužel dobře nakrouhat zelí a plnicí otvory pro suroviny jsou u struhadel docela malé. Nejméně dobré hodnocení si vysloužil brousek, který si jen těžko poradí se špičkami nožů. Nepříjemná je nakonec i cena. Pohybuje se sice ve střední hladině, ale starší model ETA Gustus Gulliver III lze koupit výrazně levněji – přitom nabízí podobné vybavení (chybí pouze struhadla a mlýnek na mák).

PLUSY
 • velké množství funkcí
 • kvalitní zpracování těsta i krémů
 • bohaté příslušenství
MÍNUSY
 • brousek na nože má problém se špičkami ostří
 • hlučnost
 • cena je v porovnání s podobným modelem ETA Gustus Gulliver III o dost vyšší
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

1 komentář
 1. Mám tento typ robota, ale nie som spokojná s mlynčekom na mak, ktorý hrubo melie alebo vôbec nepomelie mak.

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Covybrat.cz
  Logo