Recenze vysavače ETA Manoa 1501

ETA Manoa 1501 patří do skupiny dražších vysavačů (pořídíte jej do 3 000 Kč). Očekávat proto můžete kvalitnější konstrukci, silnější výkon a poměrně široké příslušenství. Tento přístroj mizí / zcela zmizel z trhu, na jeho nástupce se můžete podívat zde.

Parametry

Vysávání tvrdých ploch90
Vysávání koberců60
Hlučnost60
Spotřeba50
Výbava60
Typ vysavačesáčkový
Objem sáčku na prach3 l
Délka kabelu8 m
Akční rádius11 m
Hlučnost74 dB
Energetická třídaB
Třída filtraceA
Třída vysávání podlahA
Třída vysávání kobercůD
Roční spotřeba240 kWh
Příkon900 W
Sací výkon320 W
Regulace výkonuano
Turbo kartáčne
Signalizace filtrune
Signalizace plné nádobyano
Třída účinnosti HEPA filtruH12

Představení

Jedná se o poměrně malý model s rozměry 440 x 235 x 305 mm. Z tohoto důvodu jej lze také snadno uskladnit. Počítat ale budete muset s vyšší hmotností, váží totiž rovných 7 kg, což už se při manipulaci projeví. Kvalita jednotlivých dílu i zpracování je na vysoké úrovni a je zřejmé, že tento přístroj rozhodně něco vydrží. A to i přesto, že ETA již bohužel není klasickou českou značkou, ale pouze obchodní značkou pro výrobky z Číny. Praktická jsou velká měkčená kolečka, která v této kategorii výrobků patří mezi nadstandard. Díky nim snadno zdoláte prahy i případné překážky. Navíc máte jistotu, že nedojde k poškrábání podlahy nebo nábytku. Díky dlouhé přívodní šňůře (8 m) si s ním můžete troufnout i na větší prostory. Podle výrobce je navíc vhodný pro všechny typy povrchů. V příslušenství tak najdete klasickou hubici na tvrdé podlahy a koberce, ale i polštářovou, štěrbinovou, kartáčkovou a parketovou hubici. Turbokartáč (rotační kartáč) sice není součástí balení, ale je možné jej bez problému dokoupit na e-shopu nebo v jakékoli prodejně ETA a je také součástí verze 2501 tohoto modelu. Manoa 1501 má příkon 900 W, skutečný výkon přitom činí asi 320 W. Jedná se o poměrně úsporný elektrospotřebič, patří proto do energetické třídy B. Podobně jako většina vysavačů podobné cenové kategorie je ale účinnější na tvrdé podlahy, pro něž se může pochlubit dokonce nejvyšší třídou A, hůře si vede na kobercích (třída D). Velkým pozitivem je ale schopnost účinně bránit vracení emisí prachu zpět do ovzduší (třída A), a to díky kvalitnímu HEPA filtru třídy H12. Tento model je proto velmi vhodný i pro alergiky. Pro zachování účinnosti se však doporučuje HEPA filtr měnit minimálně jednou, ideálně dvakrát do roka.

Jak vysává

Model Manoa 1501 se osvědčil zejména na tvrdých podlahách. Bez problému jej můžete využít k úklidu parket, PVC, plovoucích a dalších typů tvrdých podlah. Výkon je dostatečný a často až zbytečně vysoký. Tvrdé podlahy s novým sáčkem na prach efektivně vysajete i na nejnižší výkon. Regulovat výkon můžete jak pomocí posuvné klapky na držadle hadice, tak otočným knoflíkem na těle přístroje. Kromě tvrdých podlah jej lze s polštářovou hubicí využít i při vysávání měkkých materiálů (čalouněného nábytku, záclon a závěsů), se štěrbinovou hubicí při vysávání radiátoru, knihovny nebo mezer v sedací soupravě a s kartáčovou hubicí například při vysávání interiéru auta. Vysavač Manoa 1501 je pro všechna tato využití vhodný. S prázdným sáčkem na prach ale musíte počítat s vyšším výkonem než může být žádoucí. Je proto potřeba dávat pozor například při vysávání jemných záclon. Bohužel při práci se s ním hůře dostává pod nábytek. Úhel, který svírá teleskopická trubice a sací hubice je totiž příliš velký, než aby bylo možné trubici sklopit až k zemi. Budete se proto muset smířit s tím, že se do špatně přístupných míst (např. pod velké skříně) nedostanete. Podobně jako u jiných modelů v této cenové kategorii, i testovaný přístroj není příliš vhodný pro vysávání koberců, a to zejména s vyšším vlasem. Sací hubice se v takovém případě přisaje a nelze s ní dále pohybovat a koberec hrnete před sebou. Toto negativum lze částečně eliminovat tak, že koberec přišlápnete a přejíždíte po něm směrem od sebe. Zvířecí chlupy a vlasy však tento model odstraňuje dobře. Chválíme také dlouhou teleskopickou tyč, díky níž se při práci nemusíte shýbat. Potěšila i dlouhá přívodní šňůra a tichý chod. Při vysávání tak klidně můžete hovořit s druhou osobou. Další výhodou je vysoká účinnost HEPA filtru, díky němuž je vzduch po vysávání čistý. HEPA filtr ale může po zahřátí spotřebiče specificky páchnout. Při zapínání a vypínání navíc musíte stisknout přesný střed tlačítka zapnutí/vypnutí, což je poněkud nepraktické. Vzhledem k velkému množství příslušenství zamrzela také absence úložného prostoru uvnitř vysavače. Samozřejmostí je indikace plného sáčku. Prachové sáčky tohoto modelu mají přitom objem 3 l, což není málo. Při vyšší frekvenci používání se přesto nevyhnete časté výměně. Zjistit cenu Přehled všech testovaných vysavačů a rádce, jak vybrat ten nejlepší, najdete zde.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.8 Total Score
Hodnocení ETA Manoa 1501

Vysavač ETA Manoa 1501 nás příjemně překvapil. Díky vysokému výkonu je vhodný pro všechny typy využití, kromě koberců s vyšším chlupem. Dlouhý elektrický kabel navíc usnadňuje použití ve velkých prostorách (okolo 70 m²). Díky minimálním emisím prachu je ideální také pro alergiky. Pokud proto potřebujete vysávat často, a to zejména tvrdé podlahy, můžeme vám tento model doporučit.

Vysávání tvrdých ploch
9
Vysávání koberců
6
Hlučnost
6
Spotřeba
5
Výbava
6
PLUSY
 • dobrý poměr cena/výkon
 • kvalita zpracování
 • vysoký výkon
 • tichý chod
 • minimální emise prachu
 • dlouhá teleskopická tyč
 • příslušenství
MÍNUSY
 • nevhodný pro vysávání špatně přístupných míst pod skříněmi apod.
 • nevhodný pro koberce s vysokým vlasem
 • obtížnější zapínání/vypínání
 • absence úložného prostoru
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo