Recenze ETA Mauro 2488

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

ETA Mauro 2488 spadá do ekonomických vysavačů s nízkým sacím výkonem podle norem EU. I přesto však dosahuje dobrých výsledků, a to zejména na tvrdých podlahách. Potěší i třída filtrace A. Jak vysavač obstál v testování, se dozvíte na následujících řádcích. Tento přístroj mizí / zcela zmizel z trhu, na jeho nástupce se můžete podívat zde.

Parametry

Typ vysavačesáčkový
Objem sáčku na prach6 l
Délka kabelu7 m
Akční rádius10 m
Hlučnost80 dB
Energetická třídaA
Třída filtraceA
Třída vysávání podlahA
Třída vysávání kobercůD
Roční spotřeba25,4 kWh
Příkon700 W
Sací výkon200 W
Regulace výkonuano
Turbo kartáčne
Signalizace filtrune
Signalizace plné nádobyano
Třída účinnosti HEPA filtru12

Představení

ETA Mauro 2488 je úsporným vysavačem opatřeným ECO motorem, který šetří náklady na provoz. Vysavač spadá do energetické třídy A. Obecně můžeme říct, že náklady na provoz se u vysavačů tolik neřeší, protože rozdíl mezi úsporným a „neúsporným“ modelem je zhruba 100 Kč. Z hlediska výkonu se vysavač řadí do kategorie méně výkonných, což však není negativum. Všechny vysavače vyrobeny po roce 2017 nesmějí dosahovat vyššího příkonu než 900 W. Důležitá je třída filtrace A, která značí, že se zpět do ovzduší dostane jen minimum nečistot. V kombinaci s HEPA filtrem třídy 12 bychom se nebáli jej doporučit i alergikům, i když je pravda, že tento výrobce disponuje i vysavači s účinnějším HEPA filtrem třídy 13. Nejlepších výsledků vysavač dosahuje zejména na tvrdých podlahách. Pokulhává však při vysávání na kobercích. Třída vysávání koberců je nízká, pouze D. Za přijatelnou se považuje třída C. Problém je, že součástí vysavače není turbokartáč, který se používá na koberce pro dobré vysátí chlupů a vlasů. Turbokartáč si můžete přikoupit zvlášť, ale pořizovací cena se navýší zhruba o 500 Kč. Velikost sáčku je neuvěřitelných 6 l, což znamená, že můžete vysávat a vysávat bez obav z brzkého přeplnění. Na nutnost výměny vás upozorní indikátor plnosti sáčku. Vysavač je opatřen bezpečnostní pojistkou chybějícího sáčku, takže se nemusíte obávat, že byste začali vysávat bez něj. Sáčky jsou odolné proti nasátí vlhkosti i proti protržení ostrými předměty. Praktické je i hygienické uzavírání, které nedovolí nečistotám, aby se dostaly zpět do ovzduší. Hmotnost vysavače je větší než 6,5 kg a jeho hlučnost je dosti vysoká. Ocitá se na hranici povolené EU, tedy 80 dB. Akční rádius je 10 m, z toho délka kabelu 7 m, což je poměrně málo. Praktickou funkci plní integrovaný prostor pro příslušenství vysavače, které zahrnuje parketovou hubici na tvrdé podlahy, polštářovou hubici, štěrbinovou hubici a kartáček s jemnými štětinkami pro úklid prachu a pavučin. Praktická je kovová teleskopická trubka, jejíž délka může dosahovat až 78 cm.

Jak vysává

S výsledky práce vysavače ETA Mauro 2488 budete spokojeni. Je sice účinnější na vysávání tvrdých podlah, ale tak nějak vysaje i koberce. Je ovšem pravdou, že ještě lepších výsledků by na kobercích dosáhl, pokud by byl v základu opatřen turbokartáčem. Velkou předností jsou všesměrová kolečka vysavače, takže se s ním skutečně snadno manipuluje. Ať se pohnete doprava nebo doleva, vysavač vás bude věrně následovat. Váha vysavače je přes 6,5 kg, což při přenášení v ruce poznáte, ale při jízdě vysavače není hmotnost až tak patrná. Nemile nás překvapila hlučnost vysavače, která dosahuje 80 dB při vysávání na nejvyšší stupeň. Ten se volí zejména pro vysávání koberců, takže pokud doma máte kobercované podlahy, určitě si osazenstvo během luxování nevychutná sledování filmu nebo neužije čtení knihy. Plusové body přidělujeme za velký objem sáčku na prach, který činí 6 l. Odpadá tak nutnost časté výměny. Indikátor plnosti sáčku vás navíc sám upozorní na nutnost výměny. Velice nás potěšila třída filtrace A, která společně s HEPA filtrem 12 vysavač předurčuje i do domácností s alergiky. Vysávání je znesnadněno kratším akčním rádiusem, který činí 10 m. Plusem je integrovaný prostor pro nástavce. Nástavce jednoduše vyměníte a budete je mít vždy po ruce. Nesmíme opomenout ani designové provedení elektrospotřebiče, které z něj tvoří nestárnoucí klasiku. Při údržbě je možné vstupní filtr umýt pod tekoucí vodou. HEPA filtr je možné také tekoucí vodou propláchnout, ale tento postup se nedoporučuje, protože s každým propláchnutím se snižuje účinnost jeho filtrace. Nejlepší je údržba suchou cestou vyklepáním nebo vyfoukáním. Zjistit cenu Zpět na přehled všech hodnocených domácích vysavačů.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

5.5 Total Score
ETA Mauro 2488

ETA Mauro 2488 se hodí i do domácností s alergiky, protože je opatřen kvalitním HEPA filtrem a navíc kvalita vyfukovaného vzduchu dosahuje nejvyšší možné třídy, tedy A. Vysavač je velmi účinný při vysávání tvrdých podlah, horších výsledků dosahuje na kobercích. Turbokartáč navíc není součástí balení.

Vysávání tvrdých ploch
8
Vysávání koberců
4
Hlučnost
3
Spotřeba
6
Výbava
5
PLUSY
 • objem sáčku na prach
 • čistý vyfukovaný vzduch
 • snadná manipulace
MÍNUSY
 • hlučnost
 • chybí turbokartáč
 • nízká účinnost na kobercích
 • krátký akční rádius
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

1 komentář
 1. Horšī vysavač sme ešte nemali. Ťažký,malė koliečka ktorė sa hneď zlomili, neviem, ktorý umelec vymyslel takėto koliečka ,hadica sa z vysavača vyťahuje pri posūvanī Nikdy viac.

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Vaše hodnocení

  Covybrat.cz
  Logo