Recenze na kuchyňský robot ETA Mezo 0034 90000

Vybrat ten správný kuchyňský robot obvykle bývá velký oříšek. Buď seženete parťáka, který vám usnadní práci, nebo sáhnete vedle a budete mít akorát další zbytečnou věc, která vám bude v domácnosti chytat prach nebo zabírat místo. Přiznejme si hned na úvod, že ETA Mezo 0034 90000 rozhodně nepatří mezi nejlepší kuchyňské roboty. Na druhou stranu je ale levný a základní funkce zastane. Pojďme se mu podívat detailně na zoubek.

Parametry

Příkon600 W
Sklopné ramenoano
Objem mísy4 l
Počet rychlostních stupňů6
Plynulá regulace rychlostiano
Pulzní spínačne
Planetární systém mícháníano
Displejne
Šleháníano
Hněteníano
Mixováníne
Sekáníne
Strouháníano
Mlýnek na masoano
Mlýnek na kávune
Odšťavňováníne
Lis na citrusyne
Hranolkovačne
Maximální množství zpracovávaného těsta2 kg
Protiskluzové nožičkyano
Pojistka proti přetíženíano
Délka napájecího kabelu120 cm
Rozměry (v x š x h)30,5 x 35,5 X 27 cm
Hmotnost6,84 kg

Představení

       Kuchyňský robot ETA Mezo 0034 90000 v bílé a bordó barevné kombinaci patří díky svým praktickým funkcím a relativně bohatému příslušenství k všestranným pomocníkům za relativně nízkou cenu. Nahradí hned několik dalších spotřebičů. Má menší velikost, nižší váhu, není robustní, proto vám nebude překážet, ani když ho necháte neustále vytažený na kuchyňské lince. Míchání kuchyňského robotu funguje na principu planetárního systému. Metla v nádobě při pohybu opisuje kruh a zároveň se otáčí kole své osy. Díky tomu se menší množství jednotlivých surovin v nádobě dobře promísí. Výhodou robota jsou jeho kovová ozubená kola, která mají daleko delší životnost oproti plastové variantě. Kabel dlouhý 1,2 metru má ideální délku. Kratší mají problémy dosáhnout na elektrickou zásuvku, delší kabely naopak v kuchyni překáží. Se svým příkonem 600 W se řadí k méně výkonným spotřebičům (dobře stavěné kuchyňské roboty mají příkon 1 000 W a více). Cenově se stále se řadí k těm levnějším. Seženete ho totiž do 4 000 Kč.

Funkce

Kuchyňský robot ETA Mezo 0034 90000 určený pro hnětení, strouhání, mletí, míchání a další práce. Můžete využít jeden ze šesti rychlostních stupňů. Navíc mezi nimi můžete plynule přepínat. Robot navíc umožňuje během míchání plynule regulovat otáčky. Na druhou stranu však nemá pulsní spínač, který je určený k nárazovému zrychlení. Výrobce píše, že umí hníst těsto o množství až 2 kilogramů. To není tak úplně pravda. Počítejte s tím, že je při hnětení většího množství těsta, hnětení hustějšího těsta nebo při zapnutí vyšších otáček poněkud hlučnější. Také má tendenci se na odklopné části více chvět. Nehledě na to, že při větším množství těsta nedojde k jeho dokonalému promísení a vy pak stejně budete muset za něj udělat práci ručně.

Příslušenství

Obecně se dá ale říct, že s ohledem na nižší cenu, je příslušenství v základním vybavení celkem dostačující. Jednotlivé části robota se snadno vyměňují a jejich použití je intuitivní. Samozřejmostí je velká nerezová mísa o objemu 4 litrů. Svou velikostí se tedy řadí spíše k podprůměru. Kvalitnější roboty mají mísy o obsahu 5 litrů a výše. Například ETA Gratus 0028 90030, za ten si ovšem připlatíte jednou tolik. Kromě toho, že má držadla pro pohodlnou manipulaci, má také průhledný kryt s otvorem, takže do ní můžete přidávat suroviny i během chodu robota. Kryt chrání vás a vaši kuchyni před nechtěnými šplíchanci. Mezi další příslušenství patří šlehací, míchací a flexi metla, která je určená na krémy a těsta lehčí konzistence. Součástí je dále mlýnek na maso se třemi velikostmi destiček pro střední, hrubé a velmi hrubé mletí, nástavec na strouhání, plnění klobás, párků a jitrnic, nástavec na Kebbe (tradiční bulgurové kuličky plněné mletým jehněčím masem původem ze Středního východu), tvořítko na cukrovinky a mnoho dalšího. Pokud vám i přesto něco chybí, můžete si k základní výbavě přikoupit třeba lisovač na bobuloviny, citrusovač, zmrzlinovač, mlýnek na mák apod. Přístroj je vybavený ochranou proti přetížení nebo protiskluzovými nožičkami pro větší stabilitu. Také má pojistku proti spuštění v případě, že příslušenství není správně nastaveno nebo zasunuto do správné polohy. Dražší modely kuchyňských robotů mají nejen bohatší příslušenství, ale také různé vychytávky jako jsou například zabudované dotykové displeje, časovače, váhy apod. Nic takového u ETA Mezo 0034 90000 však nenajdete.

Rady a tipy

 • Před prvním použitím umyjte všechny části robota, které přijdou do styku s potravinami.
 • Ujistěte se, že je kuchyňský robot postaven tak, aby nic kolem něj neblokovalo proudění vzduchu při ventilaci.
 • Při prvním zapnutí se může objevit krátký zápach nebo zakouření; to je ale naprosto normální jev.
 • Před zapnutím jednotlivých funkcí si důkladně přečtěte návod k použití.
 • Potraviny krájejte na menší kusy a rovnoměrně je vkládejte do nádoby.
 • Při zpracovávání měkkých potravin nastavte menší nebo střední rychlost.
 • Při zpracovávání tvrdých potravin nastavte střední až maximální rychlost .
 • Pokud si nevíte rady s tím, jakým způsobem, va jakém maximálním množství nebo jak dlouho zpracovávat jednotlivé potraviny, podívejte se na přehlednou tabulku, kterou najdete v návodu použití.
 • Po každém použití zkontrolujte, jestli nejsou jednotlivé otvory zacpané potravinami.
 • Před každým čištěním se ujistěte, že je přístroj vypnutý a vytáhnutý z elektrické zásuvky.
 • Po každém použití vždy pečlivě umyjte jednotlivé části robota, které přišly do styku s potravinami.
 • Plastové části můžete mýt v myčce nádobí, kovové nikoliv.
 • Při čištění vnější části robota dávejte pozor, aby se do vnitřních částí nedostala voda.
 • Jednotlivé části nechte po umytí volně uschnout.
 • V případě poškození přístroje nechte robot opravit v autorizovaném servisu – nikdy se nepouštějte do oprav svépomocí.
 • Abyste se vyvarovali zraněním způsobených neopatrným zacházením s robotem nebo jeho jednotlivými částmi, vždy dodržujte bezpečnostní pokyny výrobce, které najdete v návodu použití.
 • Skladujte spotřebič na suchém a bezpečném místě, které je mimo dosah dětí.

Srovnání ETA Mezo 0034 90000 versus ETA Gustus Gulliver III 3128 90010

Jak jsi stojí v porovnání tyto dva spotřebiče?
Název výrobkuETA Mezo 0034 90000ETA Gustus Gulliver III 3128 90010
Příkon600 W1 200 W
Hmotnost6,84 kg9,97 kg
Rozměry (v x š x h)30,5 cm x 35,5 cm X 27 cm36,5 cm x 40,5 cm x 29,5 cm
Ovládánímechanické/knoflíkovémechanické/knoflíkové
Pulzní spínačneano
Displejnene
Systém mícháníplanetárníplanetární
Objem nádoby4 l5,5 l
Stupně rychlosti68
Materiál nádobynereznerez
Délka kabelu1,2 m1,25 m
Hlučnost83 dB83 dB
FunkceHnětení, strouhání, krájení, plnění uzenin, krouhání apod.Hnětení, šlehání, mixování, mísení, plnění uzenin
Příslušenstvíhnětací hák, šlehací, mísící, flexi metla, krouhač a dalšíhnětací hák, šlehací, mísící, flexi metla, skleněný mixér a další
Na závěr se podíváme na srovnání dvou kuchyňských robotů značky ETA. Ve stručnosti lze říci, že ETA Gustus Gulliver III 3128 90010 je výkonnějším bratrem ETA Mezo 0034 90000. Tento kuchyňský robot v elegantní šedé a stříbrné barevné kombinaci má daleko robustnější konstrukci, výkonnější motor, který dobře pracuje i při vyšší zátěži. Robot má 8 rychlostních stupňů a kromě toho má taky navíc pulzní spínač. Na druhou stranu ale počítejte s tím, že je těžší a zabere vám na lince více místa. Taky však stojí zhruba 2x více, než ETA Mezo 0034 90000. Nevíte si rady, který z těchto robotů vybrat? ETA Mezo 0034 90000 je zkrátka a dobře určený pro začátečníky, kteří nemají při výběru kuchyňského robota nijak zvlášť vysoké požadavky a hledají jen základní funkce za nízkou cenu. Oproti němu je ETA Gustus Gulliver III 3128 90010 určený pro zkušenější domácí kuchtíky a pekaře, kteří hledají kvalitnější výrobek, a vyšší cena pro ně není překážkou. Rádi byste si pořídili robot s lepšími funkcemi? Prohlédněte si recenzované modely. Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.6 Total Score
Hodnocení ETA Mezo 0034 90000

Suma sumárum, kuchyňský robot ETA Mezo 0034 90000 patří k průměrným výrobkům z hlediska příslušenství v základní výbavě. Jeho hlavní výhodou je nízká cena spotřebiče. Má omezenou kapacitu a výkon, takže nebude moc vhodný na větší dávky těsta. Hodí se spíše pro amatéry nebo na občasné použití. Pokud lpíte na různých vychytávkách nebo byste si chtěli raději pořídit profesionálnější kuchyňský robot, poohlédněte se po nějakém nadupanějším modelu.

PLUSY
 • nízká cena
 • dostačující příslušenství v základní výbavě
 • možnost dokoupit další příslušenství
 • snadné intuitivní použití
 • malý a skladný
MÍNUSY
 • nižší výkon
 • hlučnější
 • vibruje při vyšších otáčkách
 • zahřívá se při vyšších otáčkách
 • má problémy s hnětením tužšího těsta
 • má problémy s hnětením těsta o větším množství
 • nemá pulzní spínač
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo